Debreczeni-Kis Helga (citera, ének), Barna Anikó (koboz, ének), Török Bettina (nagybőgő)
Tabudöntögetés, női energiák, megalkuvást nem ismerő őszinteség, zenei fúziók és egy jó adag báj jellemzi a 2021-ben alakult Helka Bandát. A zenekar nagy részét erős lelki kötődés és szakmai múlt fűzi a népzenéhez, ez az autentikus zenei világ keveredik a jazzből, klasszikus zenéből hozott elemekkel, így alkotva egy egyedi hangzásvilágot.
Népzenei feldolgozásaik az eklektika jegyében születtek: dalaikban megengedik maguknak azt az alkotói szabadságot, hogy helytől és időtől függetlenül válogassanak egymás mellé különböző archív zenei forrásokból származó anyagokat annak érdekében, hogy értékes szövegek, kevésbé ismert népdalok alkossák e zenei szövet magját.
"Saját dalaink alappillére az önismereti utazás során megszerzett tudás önmagunkról. Dalszövegírás során fontosnak érezzük egyrészt azt, hogy az egyszerű, pucér igazságot közvetítsük az általunk fontosnak ítélt tabutémákban, társadalmi kérdésekben, másrészt pedig, hogy a közérthetőségen túl egy mélyebb síkot is tartalmazzanak a szövegek. Dalainkban így olyan témák kerülnek terítékre, mint az izzadás, testünk elfogadása vagy épp az, hogy hagyjon mindenki békén” – nyilatkozták.
A zenekar egyik különlegessége a hangszerparkban rejlik. A citera országszerte elterjedt népi hangszer, mely társául fogadta a többek között Moldvában fennmaradt kobozt. Ehhez a népzenei hangszerpárhoz társult a látványra is izgalmas kialakítású elektromos bőgő.