Hayden Chisholm Magyar Zene Házában megvalósuló mini residency-je a formabontó Tabula Rasa-sorozat első koncertje után március 2-án délután egy felhangéneklés workshoppal folytatódik, majd este az új-zélandi zenész szólókoncertje következik. Ezen a harmóniummal némileg rokon, drone-szerűen megszólaló indiai hangszeren, a sruti boxon, valamint szaxofonon játszik meditatív zenét, de olyat, amely Chisholm korábbi lemezcímével élve Bach The Well-Tempered Clavier című darabjára is kikacsint.
Az 1975-ös, új-zélandi születésű Hayden Chisholm a világ különböző pontjain szerzett tudással alakította ki saját megszólalását. Előbb Kölnben, majd Japánban és Indiában tanult. 1995-ben fejlesztett ki egy új mikrotonális hangolási rendszert szaxofonra, amely a bemutatkozó Circe című 1996-os albumán volt hallható először – azóta pedig rengeteg további kiadványon és koncerten. Chisholm számos projektben tag, szeret zenészekkel kollaborálni, dolgozott filmzenéken és rendszeresen oktat, tart mesterkurzusokat a világ számos pontján. Leginkább népszerű és széles körben elismert zenekara a nu jazzes, downtempós The Embassadors, leggyakrabban viszont a Nils Wogram nevével fémjelzett Root70 tagjaként lép fel, így járt tavaly Magyarországon is. 2013-ban jelent meg The Well-Tempered Sruti Box című lemeze, amelyen a címben szereplő indiai hangszer megszólaltatása mellett szoprán- és alt-szaxofonon fúj – olyan meditatív zenét létrehozva, amelyen a temperált hangszerek és az európaitól eltérő hangsorok egészen tiszta és magába szippantó hatásúak. Első magyarországi szólókoncertjén ez a zenei világ szólal majd meg.
A koncertet 18:30-tól felhangéneklés workshop előzi meg, amely koncertjeggyel ingyenesen látogatható.
A jelenleg érvényben lévő kormányrendelet alapján zenés-táncos rendezvényt kizárólag védettségi igazolvánnyal rendelkező vendégek látogathatják.