Liszt Ferenc Szent Cecília-legenda című művét nagyon ritkán játsszák még a hazai koncerttermekben is. A Kodály Filharmonikusok és Kodály Kórus Debrecen korábban készült, most megosztott felvételén Balga Gabriella mezzoszoprán énekel szólót, a zenekart és énekkart Somogyi-Tóth Dániel, a Kodály Filharmónia Debrecen igazgató-művészeti vezetője vezényli.
Km.: Balga Gabriella (mezzoszoprán); karmester: Somogyi-Tóth Dániel
Liszt Ferenc: Szent Cecília legendája (La Légende de Sainte Cécile), S. 5
Liszt Ferenc: Szent Cecília legendája (La Légende de Sainte Cécile) "A lángész kötelez!" - ez volt a jelszava a 19. század egyetlen, világszerte is az igazi nagyok közé sorolt magyar muzsikusának, Liszt Ferencnek. A jelszó értelmében sokoldalúan kiaknázta saját különleges képességeit, mint kora egyik legkiemelkedőbb, lenyűgöző hatású zongoraművésze, merészen újító zeneszerző, karmester, nagy vonzáskörű pedagógus és zenei író. Magyarország hűséges szülötteként páratlan nyitottsággal szívta magába mindazokat az értékeket, amelyekkel mozgalmas élete során Európa különböző országaiban találkozott, ugyanakkor mindenütt önzetlenül és hatékonyan hozzájárult a zenei kultúra fejlődéséhez. Cecília ókeresztény szent, az egyházi zene patrónája. Képi ábrázolásokban leggyakrabban az orgona, lant és rózsák kíséretében jelenítik meg. Liszt Ferenc oratóriumot szerzett a tiszteletére, művét a kalocsai érseknek dedikálva.
A szerzeményt a Kodály Filharmonikusok és Kodály Kórus a 2018-as Bartók Béla Nemzetközi Kórusverseny záró koncertjén adta elő.