Bognár Szilvia (ének), Szokolay Dongó Balázs (furulya), Kónya István (reneszánsz lant)
A műsor a 14-16. századi Kárpát-medence zenei világából nyújt sokszínű keresztmetszetet. A mű- és népköltészet, illetve a mű- és népzene közötti szoros kapcsolatot előtérbe helyezve készítettük válogatásunkat, rámutatva a különböző zene és költészeti formák, műfajok egymást folyamatosan termékenyítő, gazdagító folyamataira.
Trió felállás tudatos választás, hisz a lanttal kísért szólóének hagyománya egészen a középkorig nyúlik vissza. Az énekhanghoz társított lant és furulya már a 13. századtól fontos szerepet játszottak zenei életünkben. Anonymus Gestája is két fontos hangszertípusként említi a chytarát (jelentése: pengetős) és a fistulát (a sípok, fúvós hangszerek gyűjtőneve a középkorban).
Az est folyamán felcsendülnek kódexeinkben fennmaradt többszólamú művek, a magyar királyi udvarokkal kapcsolatban álló, vagy itt megfordult komponisták (Wolkenstein, Barbireau) szerzeményei, külföldi kéziratokban fennmaradt magyar vonatkozású táncok (Picchi, Heckel), lantdarabok (Bakfark, Newsidler), valamint magyar népi táncnóták. Énekes válogatásunk műfajilag igen sokszínű, szerepel benne históriás és történeti ének, Balassi, Janus Pannonius egy-egy költeménye, egyházi népének, archaikus népi imádság, zsoltár, Tinódi, Wathay énekei, szerelmi- és virágének, mulattató, lakodalmi és szokásdal.
A programon az előzetesen regisztrálók az adott napra érvényes múzeumi belépőjegy megváltásával vehetnek részt. A teljes árú belépőjeggyel az érvényességtől számított egy hónapon belül egy alkalommal megtekinthetők a BTM Kiscelli Múzeum vagy a BTM Aquincumi Múzeum időszaki és állandó kiállításai.