Téma: 1917

9/10
offtopic
kemzo 2022 jan. 01. - 12:44:14 9/10
(98/118)
10/10
Mestermű.Semmi hiányérzet nem maradt bennem a film után.
10/10
matthewka 2021 nov. 14. - 20:35:50 10/10
(97/118)
Ez a film az első képkockától az utolsóig egy mestermű!
7/10
blaze86 2021 szept. 25. - 23:51:13 7/10
(96/118)
Látszott a film elején, hogy törekedtek a történelmi hűségre, ez megfogott - bár az első útba igazító tiszt olyan volt, mint ha a nyóckerből jött volna: a tisztek főleg tartották magukat annakidején, ez nem felvett dolog volt, hanem öröklött "kékvérűség" (de érdemes megnézni Gulyás János "Magyarok és az első világháború" c. dokumentumfilmjét, ott a parasztbácsik is délcegebbek voltak).
Aztán 20 perc sétálás után jöttek a kiszámítható Hollywood-i klisék meg pár ökörség***, csak kíváncsiságból ültem ki a végét. Kár, de már nem merek ennél többet várni egy filmtől, még 2021-ben sem.
***SPOILER: pl. biztos nem mentem volna fel a helyében a toronyba, ha sietős dolgom van, de az egymás előtt álldogálás is megmaradt, mint "ne már'" pillanat. Ha jól látom, mások is észrevették, milyen gyatrán lőttek a futó katonákra :D Az patkányok is épp abban a 2 percben futkároztak az épületben, mikor a két srác. És van még...
10/10
Baro1973 2021 szept. 24. - 22:50:45 10/10
(95/118)
Tökéletes film. A háború váratlanságát, kiszámíthatatlanságát, sokszor emberi ésszel felfoghatatlan negatív, vagy éppen pozitív sorsfordító valóságát ábrázolja. Egyszerű, de mégis rendkívül súlyos film. Nem kellenek hatalmas csaták, hogy érezzük a feszültséget. A pazar képek és a remek zenék önmagukért beszélnek. A film középpontjában az ember van, aki valaki számára fontos, valaki számára értéktelen. A film talán legdrámaibb mondata: "Hordja el magát őrvezető!"
Roberto DiCapribogyó 2021 szept. 08. - 13:43:59
(94/118)
SPOIILER:

A gonosz haldokló német leszúrja a fickót…ezen felhúztam magam, ez annyira olcsó megoldás volt.. ennél sokkal jobb és életszerűbb lett volna, ha a zuhanó repülő elkaszálja..

A lerombolt hídnál lévő épületbe ahogy bejutott….az Bogyó és Babóca szint volt.

A németek szokás szerint tök hülyék és az ~50-100m-re lévő angolt tizedszerre se tudják eltaláni, hogyne…(pl. a lerombolt városban)

Ének az eső…akarom mondani erdőben jelenet…rohadtul nem illett a filmbe, giccs a köbön (akár történt igazából ilyen akár nem).

Amikor megérkezik a célba és az összes nála magasabb beosztású kiskirálykodó seggarcként viselkedik… kedvenc „életszerű” párbeszédem:
A félholt főszereplő:
-„A tábornok parancsával jövök, hol találom xy ezredest, nagyon sűrgős?”
Válasz a ~tiszttől:
-„Maga meg ki a faszom?” Most komolyan, ez életszerű? Ennyire gyengeelméjű emberek voltak vezető beosztásban? hogy nem bír felfogni és értelmezni egy mondatot, egy helyzetet, metakommunikációt?

És amikor eljut a főmuftihoz (B.C.), az is kb. szardarabként tekint rá, miközben a feljebbvalója parancsát hozta el neki…ez életszerű? Erről híres a hadsereg? „Ugyan a tábornok azt parancsolja, hogy le kell állni, de majd én jól felülbírálom a döntését, hiszen hosszú éveken át arra képeztek ki, hogy önállóan gondolkodjak és mérlegeljek…” ?

WTF jelenet volt ez a javából..

SPOILER VÉGE


Szóval remélem marad a rendezésnél a mester, vagy elmegy egy forgatókönyvírói tanfolyamra.

Viszont az operatőri munka az csodás volt, a színészek jók voltak, illetve a vágás nélküli struktúra is sokszor lenyűgöző volt.

Roberto DiCapribogyó 2021 szept. 08. - 13:43:27
(93/118)
Elsőre nagy csalódás volt a film anno, olyan üresnek és hiteltelennek (pl. giccses vagy ostoba jelenetek) éreztem. Most megnéztem másodszor is és az első fél óra után kezdtem megnyugodni, hogy jó film lesz ez, biztos csak rossz passzban voltam a múltkor…de nem. Ami bosszantó, mert szerintem nagyon faszán indul az egész (ahogy áthatolnak a kihalt csatamezőn az hátborzongató) és egészen a repülős lezuhanós jelenetig rendben is van.

Onnantól viszont szép lassan egyre gagyibb lesz az egész..megnéztem ki írta ezt a „remek” forgatókönyvet és hát maga a mester, Sam Mendes. Életében először, érződik is….
1/10
huanmigel 2021 aug. 21. - 01:54:20 1/10
(92/118)
A film egyes jelenetinél eszembe jutott mikor a búcsúkban lévő céllövöldénél próbál valaki célba találni :)
1/10
huanmigel 2021 aug. 21. - 01:54:20 1/10
(91/118)
A film egyes jelenetinél eszembe jutott mikor a búcsúkban lévő céllövöldénél próbál valaki célba találni :)
5/10
Sunboy 2021 febr. 05. - 23:30:09 5/10
(90/118)
A nagy világégés életérzését teljes mértékig visszaadja. A képvilág már-már olyan, hogy nem valós, és azért bőven érződött, hogy mi a mi a virtuális :( A történet tempója változó, de lényegében szét van húzva mint a rétestészta, ami számomra nem tette megnyerővé. Egyes tárgyak-elemek történetbe való beépítése nagyon durva módon történt, ami szintén kiszámíthatóvá tette a történéseket. A film zárása pedig kimondottan kidolgozatlanul sikerült.... Egyszer elment, újra nem nézném, és azért jó szívvel nem is ajánlanám :/
cimpi 2021 febr. 02. - 20:44:36 Előzmény Szalay Péter
(89/118)
Egyet értek
7/10
itsme1 2021 febr. 02. - 20:00:22 7/10
(88/118)
Bot egyszerű történetből ilyen drámát összehozni nem kis teljesítmény. A látvány magával ragad, szinte ott éreztem magam a fronton.
10/10
Epribolyszki 2021 febr. 01. - 19:53:25 10/10
(87/118)
ORIÁSI FILM
A VÁGÁS MELLETT.ZSENIÁLIS THOMAS NEWMAN ZENÉJE.
8/10
Zsugabubus007 2021 jan. 26. - 20:16:24 8/10
(86/118)
Szuper a film, és vágás nélküli egy jelenetnek tűnő film engem egészen lenyűgözött. Kell gyomor egyes képekhez, de nekem nagyon tetszett az egész. Kissé hosszú nehéz film de jó.
woodi 2021 jan. 19. - 22:20:58
(85/118)
Hosszú idő után az első film amit egy szuszra, elejétől a végéig megnéztem. Olyan film ami még napok múlva is eszedbe jut és agyalsz rajta..
Annak ellenére, hogy nem a harcokat mutatja be, még is, végig feszült és lebilincselő!!!
Brutálisan jó film !!!
9/10
Bobo1978 2021 jan. 16. - 19:11:32 9/10
(84/118)
Profi, lassú, nehéz, nagyon nehéz nézni.
2/10
lurdba 2021 jan. 01. - 11:24:46 2/10
(83/118)
Á, ez nagyon rossz volt...sokkal jobbra számítottam...
1/10
RózsaAlexander 2020 dec. 27. - 18:03:14 1/10
(82/118)

Zs kategóriás film...
6/10
pihes 2020 dec. 17. - 15:03:03 6/10
(81/118)
A szögesdróton túl, szinte már érezhető innen a helyemről a hullák szaga, amikor kezdődik. Sok helyen igen valóságos, mégis volt, ahol nem éreztem eléggé.
Az film elejéből kiindulva, nem csak ennyit vártam!

6/10
9/10
Gazdatest 2020 dec. 13. - 00:49:38 9/10
(80/118)
Gyönyörű expresszionista vízió a háború abszurditásáról és őrületéről. Nem egy könnyű háborús hős mozi. Szinte észrevétlenül sodródunk egyre közelebb és közelebb a pokol tornácához, alakok sodródnak tűnnek el halnak meg mellettünk(Jancsó Csillagosok katonák ugrott be), mígnem nézőként is menekülni vágyunk ebből a káoszból. Atmoszféra teremtésben, képi világban, igen erős, a háborús filmek kategóriájában pedig a legjobbak közé tartozó film. Érdekes hogy a rendező másik zseniális darabja az 1999-es Amerikai szépség mennyire más műfaj. Mendes 20 év után "visszatért", pedig azt hittem a 2009-es Továbállók-kal számomra végleg elveszett.
10/10
-Vídia- 2020 nov. 03. - 23:01:42 10/10 Előzmény Szalay Péter
(79/118)
"Spejbl és Hurvinek a háborúban. Két szerencsétlen balfék ténfereg a ködben, és mindent elkövetnek, hogy meghalhassanak!"
nem mindenki született gyilkosnak..
te biztos tudtad volna dolgod
vagy bexartál volna az első ágyúdörrenéstől..
hogy mekkora arcok vannak békeidőben..
ha az Elit alakulat c. film 10, akkor ez is..