5/10
szovalmindegy 2015 jan. 30. - 23:16:16 5/10
(131/151)
Elképesztõen gyenge volt. Uncsi amcsi film, szarrá filterezve, több millió liter vérrel, túlhúzott, erõltetett, túl sokat alkalmazott lassításokkal, olyan közhelyekkel, amiket el sem hiszem, hogy még valaki elsüt 2013-ban, ha csak nem egy B kategóriás filmet akart csinálni, 0 mondanivalóval. Történelmi hûségrõl kár beszélni, mert az kimerült a neveknél.
jani-wan 2015 jan. 25. - 00:01:23
(130/151)
***SPOILER van benne***
Na ez sem volt valami nagy durranás.
A történelmi hûséggel hiánya igazából nem zavart, ahogy az elsõnél sem. Azért az alkotóknak is lehet némi szabadsága.
A CGI is aránylag jó lett.
Sajnos a csatajelenetek ábrázolása számomra elrontotta az egészet, teljesen komolytalanná vált a film az öncélú vérfröcsögéstõl, hogy minden egyes vágásnál és szúrásnál kifröccsent másfél liter vér. Ha ilyet vérfröcsögést akarok látni akkor egy agyatlan hentelõs Zs kategóriás zombifilmet nézek meg hogy röhögjek rajta. De ez nem egy Zs kategóriás röhögõs filmnek készült a több mint százmilliós költségvetésbõl, ha jól értelmezem.
A 3D sem jött át ahogy annak kellene. Így ez kevés volt és néhol úgy éreztem hogy egyszerûen szánalmas.

Szóval mint mondtam az alkotóknak is lehessen némi mûvészi szabadsága, de ha ezt túlzásba viszik, akkor azzal elronthatják az egészet. Na ez történt itt is. A történet alapja adva volt, és nem gond ha fel van kicsit turbózva, de volt két dolog ami nagyon zavaró volt, mert meghaladta az elfogadható mértéket.
Mi a túróért nõtt Xerxész 4 méteresre, és miért, illetve hogy került Quasimodo Thermopülába?

Ezek után már azt hittem a végén még a perzsa orkok is elõjönnek Mordorból, miközben Gollam a görögök körül sompolyog.
Ha Odüsszeusz utazását csinálják meg ilyen formában, a másfél liter céltalan vérfröcsögéssel meg orkokkal stb... , az tetszett volna, habár Quasimodo akkor is sok.
Kár ezért a filmért.

Ja és belevehették volna igazán a maratoni futót is. Annyit csak érdemelt volna, hogy néhány másodperc CGI futás után azt az egy szót kinyögje.

Na mindegy, ez a film még így is hozott pár száz milliót, úgyhogy várhatjuk a folytatást.
goodboy 2015 jan. 09. - 19:29:21
(129/151)
Egy újabb felesleges folytatás. Eva Green mellei ami értékelhetõek voltak benne, bár elég sokat öregedett a Casino Royale óta.
kareshu 2014 dec. 31. - 23:37:54
(128/151)
Kövezzenek meg az igényesebb folytatásért kiáltó kommentelõk, de nekem tetszett. Volt kerek sztorija, még némi valóságalapja is. A látvány rendben volt, az egyedi stílusvilág megmaradt. A színészek nem bizonyultak méltatlan stafétavivõknek. Pláne az ellenfél sötét nõje nekem nagyon bejött, mindenféle értelemben.
Legyünk bátor harcosok, és adjunk egy kövér 9-est rá. Egy éjjeli videózásra felettébb ajánlott.
Guatrau 2014 dec. 21. - 11:55:07 Előzmény barcamarsa
(127/151)
Engem is idegesített... Egy szúrással 6 liter vér fröccsent ki, de õk, mintha épp a fürdõbõl jöttek volna... :D
10/10
Deniss 2014 nov. 01. - 21:54:31 10/10
(126/151)
Õszintén nem értem ezt a nagy lépontozást ! Hatalmas nagy film ,aki látta az elsõt annak kötelezõ ez is !
10/10
zord01 2014 aug. 11. - 11:28:42
(125/151)
Nagyon gyenge volt.
Tipikus folytatásfilm, a szónak abban az értelmében, hogy meg sem közelíti az elsõ részt.
Furán hangozhat, ha azt mondom, hogy nincs story, mert az elsõ résznek sem volt valami nagy története, de az legalább mégis összeállt egy egésszé, ez viszont csak egy szenvedés.
Az egész filmen az érzõdik, hogy az elõzõ rész sikerén felbuzdulva kitalálták, hogy akkor legyen folytatás, de fogalmuk sem volt, hogy mit is akarnak. Nincs koncepció, egyszerûen próbálják az elõzõ rész meghatározó elemeit Copy-Paste-elni, de úgy, hogy lehetõleg még több vér legyen benne, még több CGI, és még több lassítás. Nevetséges, hogy már a leghétköznapibb dolgokat is szuperlassítják, épp csak azt vártam, hogy a "jónapot"-ot mikor fogják benn lassítani. 45 perces film, 90 percessé lassítva. Gyenge a történet, gyengék a szereplõk, minden gyenge, az öncélúan felfokozott látványvilággal próbálják ezt kompenzálni, ami baromi jó volt a 300-ban, de ezúttal ez nem jött be. Unalmas. Egyszer meg lehet nézni, de amúgy a nyomába se ér a 300-nak. Nekem hatalmas csalódás volt.
7/10
kobax 2014 aug. 06. - 16:03:47 7/10
(124/151)
Szerintem azért nem annyira rossz ez, mint amennyire lehúzzák.
Ha nem lenne "az elsõ / eredeti rész", akkor könnyen lehet, hogy most errõl áradoznánk...
Persze ahhoz nem ér fel, de egész nézhetõ / élvezhetõ.
Egy 7-est szerintem megér a 10-bõl.
6/10
Semprini 2014 aug. 05. - 12:14:21 6/10
(123/151)
Tiszteletben tartom a véleményedet, és szerintem sem ér fel az elsõ részhez, de annyival nem is rosszabb annál, hogy akinek az tetszett és ezt megnézte, ezt kifejezetten borzalmasnak találja. A fantasy elemek, a lassítások, meg a rengeteg CGI-vér már ott is bõven megvoltak, egyszerûen ilyen a film stílusa, a készítõk nem akartak eltérni tõle a folytatásban sem, igaz, kicsit átestek a ló másik oldalára, és néhol már-már az önparódiáig túlzásba vitték.
Ez egyébként nem történelmi film, hanem egy Frank Miller-képregény adaptációja, amelyhez viszont maximálisan hû (persze a lassítások állóképen még nem voltak, azt a filmváltozathoz találták ki).
Szóval arra lenék kíváncsi, ha valaki megindokolná, hogy amennyiben az 1. rész tetszett neki, ez miért találja szörnyûnek, mik azok az egetverõ különbségek, amik miatt az még jó volt, ez viszont már nézhetetlen.
5/10
Razze 2014 aug. 05. - 11:20:10 5/10
(122/151)
Ez valami iszonyatosan gyenge, annyira látszik hogy tudták akármilyen ótvar szart csinálnak erre akkor is megveszik sokan a jegyet, kár volt megcsinálni
Nagyjából egy asylum okádmánnyal van egy szinten, annál csak cgi terén nyújt többet
Ezek a fantasy elemek sem tudom minek kellettek bele, na meg a véér....Komolyan szinte az összes harcjelenetet végig röhögtem, úgy volt megcsinálva mint egy régi vacak fps játékban, teljesen komolytalan:D
10/5 pontot adok rá, és akkor már nagyon jóindulatú vagyok
2/10
criminal 2014 aug. 04. - 00:49:48 2/10
(121/151)
Hát ez borzasztó volt..komolyan. Én ha unatkozom sok rossz filmet meg tudok nézni, de még így is idõpocsékolás
androcles 2014 júl. 29. - 11:40:57 Előzmény Fömi
(120/151)
Nagy csalódás ez a film, az elsõ rész után, sajnos.
4/10
Rahar 2014 júl. 16. - 00:23:21 4/10
(119/151)
Nem fogadom el, hogy történelmi témát miért kell fantasyvá alakítani. Például Tolkien képes volt egy világot megteremteni és nem a régi idõkbe helyezi vissza a cselekményt, George R. R. Martin sem a Föld ókorába helyezi a Trónok harcát. Akkor megközelítõleg egy 2500 évvel ezelõtti történetet, melyet azért részben dokumentáltak, miért kell teljesen átalakítani? Themisztoklész figurája a demokrácia, az abszolut jó, stb., a fiktív Artemisia karakterére miért volt szükség?
Ennél már csak rosszabb, hogy a tipikusan lábszárvédõvel, teljes arcot védõ sisakban, lándzsával és pajzzsal phalanx formációban harcoló görögök mindent csináltak a filmben, csak azt nem amit kellene. Az elõzõ részben ez nem volt probléma. Na mindegy, nem fejtegetem tovább. Számomra ez egy fantasy film, ami sajnos több helyen igencsak furcsa. Az effektek miatt a Spartacus sorozat jutott róla eszembe, az nagyságrendekkel jobb.
3/10
Fömi 2014 júl. 15. - 18:14:29 3/10
(118/151)
A b*szós rész picit dobott rajta. Egyébként ez nem film, csak egy effekt massza. Az óriáspolip vs megasharknál picit jobb, de csak orrhosszal.
6/10
Pénzes Ádám 2014 júl. 14. - 23:09:54 6/10
(117/151)
Az elsõ rész hatalmas kedvencem, simán ott van a kedvenc filmjeim top 10-es listáján, ezért nagy várakozásokkal ültem le megnézni a második részt. Sajnos azt kell mondanom, hogy nagyon gyenge folytatás lett. A fõszereplõ, Themisztoklész karaktere teljesen hidegen hagyja az embert, Artemíszia túlságosan ripacs, az egyetlen érdekes karakter ( Xerxész ) pedig alig jut szerephez a filmben, holott a plakátokon is fõleg vele reklámozták a movie-t... Sajnos a szereplõk gyengeségén maga a film sem tud javítani, egyáltalán nem adja vissza az elsõ rész hangulatát, az embernek olyan érzése van, mintha igénytelenül összecsapták volna az egészet, mert az elsõ rész után úgyis elmegy mindenki megnézni. Az elsõ résztõl elvonatkoztatva egyébként a film nem rossz, de viszont igazán jó sem, így én is csak közepesre tudom értékelni.

10/6
1/10
o-l-i 2014 júl. 14. - 01:09:53 1/10
(116/151)
Borzasztóan gyenge volt. Aki ezt tudja értékelni, annak súlyos ízlésficama van. Az elsõ részt többször megnéztem, pont az volt a varázsa, hogy olyan "300" volt. Nem ismertél más, hasonló filmet, a képi világ, a harcjelenetek, a mondanivaló miatt. Kultikus. Ez egy gyenge folytatás, ami azért jött létre, hogy a sok becsapott nézõ, nagy elvárásokkal megvegye a mozijegyet. Aztán ha csalódik, már úgyse fizetik vissza. Szerencsére nem néztem meg moziban, utólag azt mondom, hogy hála istennek! Forintot nem ér. Akinek tetszett, annak valószínûleg elég lenne ha némi mátrix verekést, meg egy soft-pornót összevágnának a Youtube-ról. Ugyanezt a hatást érnék el. Eva Green kifejezetten ripacs volt, ezt a karaktert nagyon nem találta el. Meg úgy alapból... Mi volt Artemisia karaktere? Egy californiai tetoválószalon recepciósa mit keres a perzsák között? Még a kor jellegzetességeit se találták el. Xerxés titokzatosságát sikerült szintén elvenni egy olyan elõsztorival, ami minden volt, csak nem izgalmas, vagy elgondolkodtató. Hatalmas csalódás, aki tényleg szereti az eredetit, ne nézze meg ezt a gyalázatot.
5/10
barcamarsa 2014 júl. 12. - 18:52:42 5/10
(115/151)
Az a rengeteg vér a csatajeleneteknél,csak éppen senki nem lesz véres.Roppant érdekes.
robicsek2 2014 júl. 11. - 11:36:48
(114/151)
Persze és azt a jelenetet lassítanák be mikor aszem Titusz a seggét mutatta a törököknek ? :)
Az Egri csillagok pont jó ahogy van, nem kell neki semmilyen tuningolás.
9/10
kistejes23 2014 júl. 11. - 10:23:18 9/10
(113/151)
Ezzel a rendezõvel és forgatókönyíróval újraforgatnám az Egri Csillagokat azz tuti!!! :D
9/10
kistejes23 2014 júl. 11. - 10:23:03 9/10
(112/151)
Ezzel a rendezõvel és forgatókönyíróval újraforgatnám az Egri Csillagokat azz tuti!!! :D