Brambilla 2009 jan. 31. - 01:58:42
(157/157)
Az elõzõekhez képest gyengének tûnik az idei év, de lehet, hogy csak a szívem mondatja ezt velem, mert a témák nem tetszenek túlzottan.
Viszont kivételesen kifejezetten örülök annak, hogy egy vígjátékkal Downey Jr is ott van a jelöltek között. Nem volt olyan hatalmas az alakítása, de annyi poén volt a Trópusi viharban az Oscarról és a díj hajhászásáról, hogy így a konkrét jelöléssel még nagyobbat üt!
Raabz 2009 jan. 29. - 13:08:49 Előzmény Tücsök@
(156/157)
jó de nalunk nincs HBO így én kénytelen vagyok az RTL-en nézzni
Tücsök@ 2009 jan. 28. - 22:14:28 Előzmény Raabz
(155/157)
Szivem szerint én is ott nézném, de a magyar kommenttorok néha egetrendetõ baromságokat tudnak mondani..elhiszem hogy nehéz a szinkron fordítás...de tényleg.
A lényeg h valamelyik adja...és gyözzön a jobbik :)
Tücsök@ 2009 jan. 28. - 22:13:01
(154/157)
Szivem szerint én is ott nézném, de a magyar kommenttorok néha egetrendetõ baromságokat tudnak mondani..elhiszem hogy nem héz a szinkron fordítás...de tényleg.
A lényeg h valamelyik adja...és gyözzön a jobbik :)
Raabz 2009 jan. 26. - 11:58:28 Előzmény Tücsök@
(153/157)
kösz!de szerintem az RTL KLUB-on is lesz én ott fogom nézzni.
Tücsök@ 2009 jan. 23. - 23:53:43 Előzmény Raabz
(152/157)
2009 február 22. hajnali 2. Reméljük HBO adja mint mindig.
Aki még nem tujdák, akiket ÉREDEKELNEK a jelöltek, és a GÁLA, annak szól:

Actor in the Leading Role:

Richard Jenkins
THE VISITOR
Frank Langella
FROST/NIXON
Sean Penn
MILK
Brad Pitt
THE CURIOUS CASE OF BENJAMIN BUTTON
Mickey Rourke
THE WRESTLER

Actor in a Supporting Role:

Josh Brolin
MILK
Robert Downey Jr.
TROPIC THUNDER
Philip Seymour Hoffman
DOUBT
Heath Ledger
THE DARK KNIGHT
Michael Shannon
REVOLUTIONARY ROAD

Actress in a Leading Role:

Anne Hathaway
RACHEL GETTING MARRIED
Angelina Jolie
CHANGELING
Melissa Leo
FROZEN RIVER
Kate Winslet
THE READER
Meryl Streep
DOUBT

Actress in a Supporting Role:
Amy Adams
DOUBT
Viola Davis
DOUBT
Penélope Cruz
VICKY CRISTINA BARCELONA
Marisa Tomei
THE WRESTLER
Taraji P. Henson
THE CURIOUS CASE OF BENJAMIN BUTTON

Best Picture:
THE CURIOUS CASE OF BENJAMIN BUTTON
FROST/NIXON
THE READER
SLUMDOG MILLIONAIER
MILK

Ha valakit a többi is érdekel:
http://www.oscar.com/nominees/?pn=nominees
Raabz 2008 dec. 29. - 09:10:03
(151/157)
mikor lesz a 2009-es nem lehett tudni?
dash 2008 dec. 29. - 02:22:44
(150/157)
Az Oscar akárki akármit mond mindig a legrangosabb filmes elismerés volt és ez még nagyon sokáig így is marad. Az, hogy mennyire "unalmas" a gála nem befolyásolja az akadémia érdembeli lényegét.
dash 2008 dec. 24. - 13:10:02
(149/157)
Nem a mostani kiosztó valóban, de mivel az ideinek még nincs topicja, ezért még itt volt a legaktuálisabb a hozzászólásom. Amúgy az utóbbi években egyre népszerûtlenebb az Oscar és mivel a Dark Knight nagyon sikeres lett a nézõk szemeiben (nem az enyémben), ezért el tudom képzelni, hogy idén bedobnak egy ilyen Jolly Jokert, mint a Dark Knight vagy Ledgernek egy poszthumusz Oscar. Egyébként idõközben megszülettek a Golden Globe jelöltek és az Oscarra vonatkozó tippjeim majdnem 100%-osak lettek a Globera vonatkozóan... :)
dash 2008 dec. 03. - 16:18:25
(148/157)
Kicsit még korai lenne esélyeket latolgatni, de azért megteszem pár kategóriában. Kíváncsi vagyok nektek mi a véleményetek.

Az én tippeim (egyelõre):

Legjobb film:
The Dark Knight
The Curious Case of Benjamin Button (még nem jött ki)
Revolutionary Road (még nem jött ki)
Slumdog Millionaire
Frost/Nixon

Én kinek adnám: The Curious Case of Benjamin Button
Szerintem ki nyeri: The Dark Knight

Nálam kik jöhetnek még szóba: Gran Torino (még nem jött ki), Wall-E, The Reader (még nem jött ki), Australia, Changeling

Legjobb rendezõ:
David Fincher (Benjamin Button)
Clint Eastwood (Changeling / Gran Torino)
Sam Mendes (Revolutionary Road)
Danny Boyle (Slumdog Millionaire)
Christopher Nolan (The Dark Knight)
(6.:Ron Howard (Frost/Nixon))

Én ki(k)nek adnám: David Fincher (Benjamin Button), Danny Boyle (Slumdog Millionaire)
Szerintem ki nyeri: Christopher Nolan/Jonathan Nolan (The Dark Knight)

Legjobb férfi fõszereplõ:
Frank Langella (Frost/Nixon)
Leonardo DiCaprio (Revolutionary Road, Body of Lies)
Sean Penn (Milk)
Clint Eastwood (Gran Torino)
Brad Pitt (Benjamin Button)

Szerintem ki nyeri: Frank Langella (Frost/Nixon)
Én kinek adnám (egyelõre): Frank Langella (Frost/Nixon)

Legjobb nõi fõszereplõ:
Kristin Scott Thomas (Il y a longtemps que je t'aime)
Kate Winslett (Revolutionary Road)
Merryl Streep (Doubt)
Angelina Jolie (Changeling)
Melissa Leo (Frozen River)

Szerintem ki nyeri: Kristin Scott Thomas (Il y a longtemps que je t'aime)
Én kiknek adnám (egyelõre): Angelina Jolie (Changeling), Melissa Leo (Frozen River)

Legjobb férfi mellékszereplõ:
Heath Ledger (The Dark Knight)
Emil Hirsch (Milk)
Josh Brolin (Milk)
Phillip Seymour Hoffman (Doubt)
Jamie Bell (Defiance)

Szerintem ki nyeri: Heath Ledger (The Dark Knight)
Én ki(k)nem adnám: Heath Ledger (The Dark Knight), Emil Hirsch (Milk)

Legjobb nõi mellékszereplõ:
Amy Adams (Doubt)
Taraji P. Henson (Benjamin Button)
Cate Blanchett (Benjamin Button)
Penelope Cruz (Vicky Christina)
Frances McDormand (Burn After Reading)

Legjobb idegen nyelvû film:
Szerintem ki nyeri: The Boy in the Striped Pyjamas (A csíkos pizsamás fiú)

Legjobb animációs film:
Wall-e
Kung-fu Panda
Bolt

Szerintem ki nyeri: Wall-E
Én kinek adnám: Wall-E

Legjobb eredeti forgatókönyv:
Milk
WALL-E
Burn After Reading
Gran Torino
Happy-Go-Lucky

Szerintem ki nyeri: Wall-e
Én kinek adnám: Burn After Reading


Mivel a filmek egy részét még nem mutatták be se itthon, se külföldön ( köztük a régóta várt gyöngyszemet a "The Curious Case of Benjamin Buttont" sem), ezért ezekhez a filmekhez tartozó tippek csak elõzetes hozzászólások, forgatókönyvek és filmtrailerek alapján történtek.
További esélylatolgatásokba egyelõre nem mennék bele, bár sminkre fõesélyesnek érzem a Benjamin Buttont, már csak így trailerek alapján is, udvarhölgye pedig jó eséllyel lehet az agyon imádott Sötét lovag. Zenére egyelõre a Wall-E a befutó nálam.
Bov 2008 márc. 23. - 22:44:02 Előzmény Redfield
(147/157)
fúú, erre már nem emléxem:D de vicces :)
Bov 2008 márc. 23. - 22:43:26 Előzmény pozsizsuzsi
(146/157)
hát igen,elég durva volt :P
Brambilla 2008 márc. 02. - 23:24:52
(145/157)
Én úgy vagyok ezekkel a néger színészekkel, hogy nagyjából egyszerre kezdték, nagyjából ugyanannyi eséllyel. Aztán Denzelbõl lett valaki, Snipest és Fishbournt meg lassacskán elfelejtik.
Ennek azért van oka is. Én nem vagyok túlzottan oda Washingtonért. Elismerem, de nem tartom a legjobb színészek egyikének. Viszont minden szerepet kellõen jól hoz, a maga stílusában, mégis egyedien is.
Lehet, ez csak azért van, mert nagyon sok filmben szerepel, de azért megválogaja õket és általában igényesebb tömegfilmek lesznek (A tûzben edzett férfi,Belsõ ember például).
Míg a többiekrõl ez nem mondható el. Snipes szerintem a Pengével rontotta el, ami eléggé beskatulyázta, Fishbournnel ugyan ezt tette a Mátrix.
Lehet, hogy egy szintû színészek, de Denzel jobban tudott válogatni a szerepek között és most ezért van, hogy õ kapja a legjobb szerepeket is.
Nagyon régen volt, hogy Washington egy teljesen rossz filmben játszott volna.
De nem csak náluk van így, annak idején még a szakma a Keresztapa elsõ része után egy lapon emlegette Scott Caant, Robert Duvallt és Al Pacinót. Egy darabig tartották magukat minden, de mára Caan sorozatban játszik, Duvallt elfelejtették, Pacinó meg még életmûdíjat kap. Pedig szerintem ha Duvall legalább annyira jó színész.
perry 2008 febr. 27. - 19:52:17
(144/157)
Megnyugtatlak kedves D.Sz. nem rólad van szó.:)
perry 2008 febr. 27. - 15:38:27
(143/157)
Lehet rereme is de jobb ha terme van . :)
perry 2008 febr. 27. - 15:36:38
(142/157)
Mielõtt mindenki az én torkomnak esne azért világosodjunk meg.
Amerika egy Hoollyvood nevezetû filmipari várossal rendelkezik, ítt akár jó a film akár rossz keményen bevételrõl van szó és a színésznek
molyfingnyi beleszólása sincs abba mit csinál. Eljátssza a rá kiosztott karaktert amit a rendezõ
meghatároz. Megjegyezem, ez kies hazánkban is emígyen "szok" lenni. Amikor pedig olyan filmekben akar játszani ami mûvész filmnek nevezhetõ, akkor szól az ügynökének és potom pénzért elvállalja azt a kis költségvetésû mozit
amiben megcsillogtatja színészi talentumát.
Az amerikai színész is olyan mint a magyar rosszul lesz ha nem hívják, és ez így is van jól.
Neki ez a lételeme: a játék. Beszélhetünk itt elhivatottságról és kvalitásról, ott is pénzért adják a "beleri" villát úszómedencével, teniszpályával, fitnesz reremmel ect.,ect.
Úgy, hogy kedves fitymáló és lelkes vagy nagy arcú tisztelt ítészek mint az nyugodjon Khon bácsi mondaná: csak az a mesüge aki nem akar pénzt keresni. :)
zee944 2008 febr. 27. - 10:35:59
(141/157)
Nem igazán szeretem Denzel Washingtont, fõleg azért, mert minden sz*rt elvállal, és sok filmjében valóban ugyanazt a karaktert játssza el újra és újra, de tud nagyszerû lenni jó filmekben, mint pl. a Kiképzés.

Snipes meg csupa gyengén megírt filmben játszott, amiben rohadtul nem várnak el tõle színészi teljesítményt. A Gyilkos nap jó volt, de hogy Snipes-on ez mennyire múlott, nem tudnám eldönteni.
perry 2008 febr. 26. - 19:44:11
(140/157)
Pofáról volna mit beszélni :)
Dantes 2008 febr. 26. - 19:32:37
(139/157)
Ja, ezerszer jobbak, mitõl is jobb Wesley Snipes? A penge címû borzalomért? Hát azatán tényleg remek...míg Denzel Washingtont, azért jó pár igazi filmben is láttam szerepleni.
perry 2008 febr. 26. - 18:37:37
(138/157)
Még szerencse, hogy te vagy egy személyben az Amerikai Filmakadémia a Kritikusok Világszövetsége valamint Mr. Nagyon Nagy Közvélemény.