10/10
Dóra A Felfedező 2021 szept. 06. - 11:27:08 10/10
(10/10)
Elgondolkodtató film, sokat tanulhatunk belőle: https://youtu.be/F5t7uWf-KwM
7/10
itsme1 2021 márc. 23. - 16:58:41 7/10
(9/10)
Jól összerakott film egy sakkzseniről, aki szeretne kis srác is maradni. Kicsit idealizált, néhol már giccses, de mindenképp szórakoztató alkotás.
10/10
Film_Mániás 2019 aug. 08. - 17:06:49 10/10
(8/10)
Nagyon régóta kerestem már ezt a filmet, a napokban valaki ismét feltöltötte a világhálóra.
Nagyon szép, és tanulságos film! Mindenkinek csak ajánlani tudom. Részemről ez a film
10/10 valahogy szerintem régen jobb filmeket csináltak, mint manapság.
10/10
Corpse Bride 2015 ápr. 14. - 22:39:33 10/10
(7/10)
Különlegesen szép, gondolkodásra serkent és nagy tanulságokat kínál.
A sakk köré épül az egész, miközben a dilemma, mely szerint a sakk csak egy játék avagy sokkal több, szép értelmet nyer. Az ember a lényeg, a tehetséges kisfiú Josh, apukája, anyukája és az õket körülvevõ sakkozók és edzõk. Josh szemén keresztül nézve valahogy minden szebb és izgalmasabb. Õt nevelik a felnõttek, közben mindenki gazdagabb lesz a kisfiú õszinte és becsületes hozzáállásának köszönhetõen.
Josh alakítója Max Pomeranc elképesztõen hiteles, és az össze többi fõbb szereplõ minden igényemet kielégítette. A forgatókönyv és a fényképezés végig egyenletesen magas színvonalú.

A címbeli Bobby Fischer és rá jellemzõen az ellenfél megvetése, sõt a fél világ lenézése izgalmas ellenpólust ad, hiszen ezzel eleve kevesen értenek egyet. A mindenre elszánt bajnokok, nem kevésbé kíméletlen edzõik között azért szép számmal lehetnek olyanok, akik hasonló elveket vallanak. A kérdést mindenki saját maga kell hogy megválaszolja: meddig érdemes elmenni a legvégsõ gyõzelem elérése érdekében?
9/10
Mike088 2013 ápr. 16. - 02:46:35 9/10
(6/10)
Pár napja én is újra megnéztem. A korábbiakat azzal módosítanám, hogy ez valóban nem átlagos film ugyanakkor nem közönségfilm, ezért is mondtam azokat az embereket fogja megérinteni akik hasonlót átéltek legyen szó bármilyen sportról vagy elfoglaltságról. Én is éreztem a nyomást amikor EB-re készültünk a többi kölyökkel és bizony a mesterem is folyton a nyakamon lógott, hogy itt eredményt kell produkálni. Szerencsére a szüleim látták, hogy én nem akarok tovább ilyen szinten foglalkozni a játékkal így abbahagytam és megmaradt hobby szinten. A gond akkor kezdõdik amikor a szülõ se látja be, hogy a gyereknek ez többet árthat mint használ. Senkire sem szabad ráerõltetni valamit akkor se ha tehetséges. Sok ilyen esetet láttam már, hogy nem hagynak a gyereknek mozgásteret ami súlyos hiba hiszen számukra nagyon fontos a sok játék a barátok és a szabadságérzet....
Pókerszív 2013 jan. 05. - 22:06:14
(5/10)
Kb két hete láttam, de ma megint megnézem, annyíra szép film :)
Pókerszív 2013 jan. 03. - 18:43:52 Előzmény charisma
(4/10)
Valóban, ez azok a filmek közé tartozik, amiknek, mondanivalója is van. És megfontolandó az üzenete....
9/10
charisma 2012 dec. 30. - 20:10:37 9/10 Előzmény Mike088
(3/10)
nem mondanám átlagos filmnek: van üzenete a gyerek, a szülõ és a tanár számára is. És ez egy filmtõl nem kevés. Nálam is 9/10.
Pókerszív 2012 dec. 23. - 00:38:19
(2/10)
Szerintem, nagyon jó film, a többször megnézõs kategória.
9/10
Mike088 2011 máj. 23. - 17:13:26 9/10
(1/10)
Nem mondhatom, hogy elfogulatlanul ültem le a film elé mert gyerekkoromban én is versenyszerûen sakkoztam. Valószínûleg ebbõl kifolyólag számomra egy egyedi (de nem ismeretlen) hangulat lepte be a filmet, több jelenetet is újra megnéztem. A véleményem szerint ez egy átlagos családi film ami azoknak adhat többet, akik valamilyen szemszögbõl átéltek valami hasonlót akár szülõként akár sakkozóként. Éppen ezért nálam 10/9