offtopic
tombenko 2016 okt. 26. - 23:15:10 Előzmény reptilian.bastards
(18/18)
Akkor errõl miért nincsenek tudományos publikációk? (Csak azt ne mondd, hogy azért, mert tiltják!)
csincsilla72 2016 okt. 26. - 23:05:00
(17/18)
Nem lenne rossz film, ha néhány lényeges dologra odafigyeltek volna. A könyv szerint a neandervölgyiek gazdag, mimikával és gesztikulációval telepakolt jelnyelvvel rendelkeznek, ehhez képest pár nyögésen kívül mással nem kommunikálnak a szereplõk. A "törzsi" vonások sem sikerültek túl jól. Nagyon hiányoltam a "jelelések" alatti feliratozást, hogy értsük, mirõl zagyválnak éppen.
reptilian.bastards 2013 okt. 24. - 00:01:01 Előzmény agregory
(16/18)
Rengeteg régészeti lelet van, de ha nem érdekel a téma, akkor nyilván nem is fogsz utánajárni, és hinned sem kell benne. Valószínûleg ezért nem is hallottál még az Atlanti-óceán mélyén nyugvó piramisokról és egyéb építményekrõl. Íme néhány kép: https://www.youtube.com/watch?v=WdOolPFMRqI
Lehet, hogy azt sem hinnéd el, hogy mondjuk meg tudom mászni Ausztria legmagasabb hegyét, miközben már túl is vagyok rajta. :)
agregory 2013 jún. 09. - 10:04:52 Előzmény reptilian.bastards
(15/18)
Ez most komoly? Ha igen, fordulj orvoshoz! Hol van bizonyíték a rég kihalt civilizációkra? Az,hogy néhányan hisznek benne, attól még nem léteztek!
(Ha csak tréfa volt, akkor bocs!:) )
2/10
SandroVM 2013 febr. 19. - 06:25:40 2/10
(14/18)
Teljesen egyértelmûen látszik, hogy a korábbi Kr.e egymillió évvel (1966), illetve A tûz háborúja (1981) – szintén õskorban játszódó – filmekbõl sok mindent ellestek (és még ki tudja honnan). Nem tetszett a film, mert semmit nem tudott hozzáadni ehhez a témához, miközben csak másol, és azt is rosszul. A tûz háborúja Annaud filmben például mennyivel jobban meg voltak csinálva a szereplõk... Az mondjuk egy mûvészfilm, ez meg egy rakás takony. A filmzene nagyon béna, az amerikai narrátor meg idegesítõ volt. A történet sem tetszett, alig vártam, hogy vége legyen, noha a vége felé már majdnem nézhetõ volt. 10/2
8/10
Ezekiel 2012 dec. 05. - 14:06:06 8/10 Előzmény reptilian.bastards
(13/18)
Neandervölgyiek (nem emberek, hanem emberfélék egyik kihalt faja), akik hangok és kézjelek keverékével kommunikáltak...
8/10
Ezekiel 2012 dec. 05. - 14:02:10 8/10 Előzmény toszegi40
(12/18)
Vagy nem...
bufo3 2012 jún. 12. - 07:49:57 Előzmény reptilian.bastards
(11/18)
hahaha
csontosmeggymag 2012 máj. 17. - 17:40:29 Előzmény reptilian.bastards
(10/18)
Az álláspontom ezután sem változott. Számos olyan film készült, ahol az õsembereken csak nevetni lehet. Olyat is láttam, ahol a színészen maradt a karóra. De, ami a legtöbben elõfordul azaz, hogy a nõk ápoltak, meg isten tudja miért, de borotvált hónaljúak. Ebben a filmben a színészeknek csimbókokban lógott a hajuk, koszosak, szõrösek és taknyosak voltak.
Nem vagyok antropológus, tehát nem tudom megmondani, hogy mennyire nem volt helyén a kinézetük, de velem a rendezõ elhitette, hogy a színészeket nem a szépségszalonban castingolta össze.
ERipley 2012 febr. 11. - 17:59:22 Előzmény reptilian.bastards
(9/18)
Akkor nyílván James T. Kirk és csapata is járt már földön,egy idõutazás keretén belûl.
Piramis levitációval mi ? Nem semmi . :)
reptilian.bastards 2012 febr. 10. - 23:51:41 Előzmény csontosmeggymag
(8/18)
Nos, nem konkrétan neked címeztem a hozzászólásomat, hanem általánosságban írtam a filmrõl, de ha már válaszoltál, leírom, mit kell tudni a harmincezer évvel ezelõtti "õsemberekrõl". Akkoriban állt fent a lemúriai és az atlantiszi civilizáció, mely civilizációk jóval fejlettebbek voltak a mostaninál, pl. piramisokat építettek a levitáció technológiájával.
Kb. úgy nézett ki a Föld akkoriban, ahogy a végére beszúrt képen látható.
A kép ebbõl a videóból van:
http://www.youtube.com/watch?v=_RCVqm_TaX8
Másfél perctõl ajánlom. Utána érdemes átértékelni az õsemberes meséket és minden hozzájuk kapcsolódó hazugságot.

Na de hogy ne csak egy forrásból tájékozódjunk, idézek Szõke Lajos elõadásából:
"Ötvenezer éve a Csendes óceánban létezett egy olyan kontinens, amelyet ma úgy nevezhetnénk, hogy Lemúria birodalmi központja. Ezen a részen éltek azok, akik ma a magyarságunkat õrzik. Ötvenezer éve élte fénykorát ez a kultúra, imerték a cementgyártást, repülõgépeik voltak, óceánjáró hajóik voltak. Ötvenezer éve ez a kultúra vízözönszerû szökõár következtében teljesen lepusztult. Sok, nagyon sok millió ember meghalt, de repülõ szerkezeten, más kontinensen és hajókon sokan túlélték. Újra benépesült. Harmincötezer évvel ezelõtt ismét egy szökõár lepusztította. Megint benépesítették, mígnem tizennégyezer évvel ezelõtt tûz- és vízáradat következtében az egész lepusztult, és a Csendes óceán legmélyebb részén fekszik ma. Ez volt Lemúria birodalmi központja."

Az elõadás itt elérhetõ:
http://kataklizma.info/2011/05/17/vizsgazni-jottunk-a-foldre
A fenti rész a 12. mp3-ban van, 16:10-nél.

Ennyit ennek a filmnek a hitelességérõl.
3/10
toszegi40 2012 jan. 24. - 17:50:50 3/10
(7/18)
Daryl Hannah simán megkaphatná ezért is az Arany Málna-díjat.
csontosmeggymag 2012 jan. 16. - 23:18:01 Előzmény reptilian.bastards
(6/18)
"Ezt a baromságot"? Én direkt hangsúlyoztam, hogy végre egy film, amiben hitelesen ábrázolják az õsembert/õsasszonyt!
reptilian.bastards 2011 nov. 26. - 01:02:55
(5/18)
Hát persze. Harmincezer éve az emberek nem tudtak beszélni, csak mutogattak és makogtak, valamint vastag szemöldököt és idióta frizurát viseltek. Meddig akarják még velünk elhitetni ezt a baromságot?
AuSS 2011 márc. 14. - 17:17:30
(4/18)
*fiatal
AuSS 2011 márc. 14. - 17:17:10
(3/18)
Már vagy nyolc éve láttam... és végre tudom a címét :D
Nekem nagyon tetszett a film.
A fatal Ayla-t játszó Nicole Eggert pedig nagyon aranyos :)
8/10
modano 2009 jún. 05. - 10:15:51 8/10
(2/18)
De jó kis film ez.Nagyon régen láttam de kalandos kis történet ami lekötött. Valahogy Daryl korai filmjei jobbak. Fiatalon elvesztette a barátját és szerintem ez a késõbbi munkásságára is kihatott.Más lett a kisugárzása. Persze alakított nagyot,elég ha csak a Kill Billre gondolunk.

Na jó,elkalandoztam. A nyári szeretõk c. filmet mindenki nézze meg aki teheti,egyszerûen fantasztikus, '82es filmje.
Azok a csodálatos 80as évek, de jó is lett volna átélni..
csontosmeggymag 2009 márc. 08. - 20:03:49
(1/18)
Juuujj én ezt kiskoromban láttam! Nagyon adta! Eltér a többi filmtõl és az õsembereket sároshajú koszos barbároknak és nem bombanõknek ill. izompasiknak csontos ékszerekkel ábrázolták. Egy 86os filmnek megteszi.