Téma: A besúgó

Demonlaci 2022 ápr. 20. - 20:50:23 Előzmény janderka
(73/433)
Ebben a seftelős dologban azért lett volna egy néhány kanyar abban az időben...
Demonlaci 2022 ápr. 20. - 20:48:46 Előzmény Demonlaci
(72/433)
A váll lapokon ötágú csillag van.
6/10
janderka 2022 ápr. 20. - 20:34:32 6/10 Előzmény Sz. Péter
(71/433)
De nem mondták neki párszor, hogy "csak az apád miatt nézzük el neked, hogy..." Nekem úgy rémlik. De ha meg mégse csókos a faterja, akkor pláne hogy nem mennek rá a srácra az iskolavezetők? Full nyilvánosban tolja az illegál seftet.
Demonlaci 2022 ápr. 20. - 20:22:18 Előzmény Demonlaci
(70/433)
A vállapokon mi van ?
Demonlaci 2022 ápr. 20. - 20:21:37 Előzmény guess.who
(69/433)
Az öreg rókák rögtön kiszúrják.
Sz. Péter 2022 ápr. 20. - 20:10:46 Előzmény janderka
(68/433)
"Az apja vmi fontoselvtárs"

Nem az. :)
Csak sokat jár külföldre, onnan hozza be a seftes cuccokat, amit a fia elad.
offtopic
guess.who 2022 ápr. 20. - 20:09:26 Előzmény janderka
(67/433)
Egyikbe sem jártam, biztos azért nem emlékszem. :D

Azért a '80-as évek közepén-végén már lazult annyira a rendszer, hogy akár a képébe is lehetett röhögni a párttitkáreftárs fiának a suliban. :)
És szerintem pont ez az, ami a legnagyobb hiba: az ügynökökkel (és Thuróczy brutalitásával) még inkább valami '50-es (korai '60-as) éveket akarnak megjeleníteni - miközben a fiatalok körében már tombol a nyugati kultúrmétely a '80-as években. A párttitkár gyereke is inkább néz ki George Michaelnek, semmint komcsi főelvtárs gyerekének (megjegyzem: fura is, hogy nem lelkes KISZ-tag). :)
offtopic
guess.who 2022 ápr. 20. - 20:05:20 Előzmény Demonlaci
(66/433)
Jó találat!
Ráadásul már az első részben sikerült elbaltázni...
Demonlaci 2022 ápr. 20. - 19:32:42
(65/433)
A hozzám hasonló korúaknak a mai napig görcsbe rándul a gyomra, ha rendőrt lát-például közúti igazoltatás. Az iskolaőr látványát kb. két hét alatt sikerült megszoknom.
Demonlaci 2022 ápr. 20. - 19:27:41
(64/433)
A rendőrök sapkáján nem vörös csillag van !!!
6/10
janderka 2022 ápr. 20. - 11:27:43 6/10 Előzmény guess.who
(63/433)
BM ovikba meg kádersulikba ilyen zöld UAZ-okkal vitték a kaját. Bár az lehet, kicsit korábban volt.

Nekem a sztoribana seftes gyerek figurája furcsa. Az apja vmi fontoselvtárs (ezt többször az orrára húzzák), a szajrék kapcsán tán még nyugati kapcsolata is van a családjának, de senki nem kerüli, senki sem fél tőle. Sőt még az ellenzéki csóka bulijait is ő szervezi... De még véletenül se besúgó. Nem úgy a zavarodott lelkű "gyógyszerfüggő" parasztgyerek. Hááát...
offtopic
guess.who 2022 ápr. 20. - 07:57:15 Előzmény Blindmouse
(62/433)
Azért a "csóró magyar sorozat" részhez vedd hozzá, hogy ez az HBO, nem SzívTV vagy EchoTV. :)

Érdekes: most, hogy mondod, egyből eszembe jutott a kenyeres Robur illata. És a kenyéré, nem a kipufogóbűzé, pedig ezek a szörnyek azért tudtak füstölni. :)

És igen, ez a sterilitás főleg azért zavaró, mert akkoriban lehet ugyan, hogy össznépi sport volt a patakokban, városi parkolókban a hétvégi autómosás - de a karosszériás akkor is drága volt, úgyhogy a zemberek megódották okosba' a rothadó küszöböket. Itt meg semmi, minden fényezés hibátlan, sehol egy karc vagy horpadás - pedig a fővárosi autók döntő többsége még ma is minimum egyik sarkán meg van ütve, le van horzsolva, be van nyomva stb.
offtopic
guess.who 2022 ápr. 20. - 07:51:39 Előzmény janderka
(61/433)
Ebben az UAZ-ban teljesen biztos vagy? Mert szerintem leghamarabb a szovjetek kivonulása után kezdhették el civil célokra is használni (=lopták szét az itt maradt tartalékokat) a katonai járműveket... Ráadásul -amennyire nekem rémlik- pont az UAZ-ból kevés volt a Honvédségben, mert az parancsnoki jármű volt. :)
És amúgy pont most volt egy UAZ: abból szállt ki Thuróczy a legutóbbi részben a mezőn (aztán meg arra tették fel fizikai fenyítési célzattal a besúgót. És ha jól rémlik (nem néztem vissza), Robur is most volt: azzal hozták a KISZ-es asszony(leány)kórust, szép piros-fehérre volt mázolva, az oldalán meg a Kommunista Ifjúsági Szövetség felirat óriási betűkkel. :) Égkék Barkasszal meg a melírozott bizniszmen és a haverja jött, azzal hozott egy rakomány tangabugyit...

Viszont két dolog, ami zavar:
- a tangát elkezdi a srác árulni, és egy vágóképpel később már bikinialsóként használják a lányok, ahogy sétálgatnak. Szerintem "felsőruhaként" még sokkal később terjedt el, mint fehérneműként - az meg aztán végképp biztos, hogy a KISZ-es lányok nem vetkőztek volna le így neki egy másodperc alatt.
- értem, hogy dramaturgiailag fontos lesz később (gondolom, valami csúcspont lesz az apa-lánya konfliktusból), de akkor is zavaró, hogy a szuperügynök Thuróczynak fogalma sincs arról, mit is csinál a lánya naphosszat, kikkel lóg együtt (vagy hogy egyáltalán énekel). Aki egyébként pontosan ABBAN a körben mozog, ahová egy külsős, vadidegen ügynököt be akart nyomni, tehát nyilván figyelik a bandát... Mégis elintézik az egészet annyival, hogy anyu majd hazudik valamit a szuperügynöknek - akinek amúgy a gyanakvás, a nyomozás, a megfigyelés az élete. Az meg már sajnos a magyar(ított) sorozatok általános hibája, hogy mindenki mindenkinek a mindenkije: természetesen Szász Júlia Katája jól ismeri Szőke Abigél Juditját, a családjuk is ismeri egymást - a szuperügynöknek azonban ez sem esik le, hiába a rengeteg kémkedés. És így a sorik második legnagyobb hibájánál tartunk, ti. hogy nem sikerül normálisan és stabilan megokolni a végső nagy konfliktust, amire az egészet kifuttatják.
6/10
offtopic
janderka 2022 ápr. 19. - 23:20:59 6/10 Előzmény Blindmouse
(60/433)
Ilyetén szempontból mindig irigykedve nézem a Cobra 11-et, ahol szakmányban zúzzák rommá a legkülönfélébb német kocsikat. Na de hát ott van belőlük egy rahedli. :) Sőt tán még fizetnek is a gyártók, hogy az ővékét zúzzák széjjel :) Persze ha ez utóbbi nem is valószínű, az tény, hogy annyi helyi kocsijuk van olyan évjáratból és állapotban, hogy doszt.

Igen, a világoskék kenyeres Robur kimaradt. :D
offtopic
Blindmouse 2022 ápr. 19. - 23:09:34 Előzmény guess.who
(59/433)
Van belelátásom a filmipar ezen részébe nagyonkicsit, bár nem minden info teljesen friss..
Külföldi produkcióknál napi 30-40 ezer kb egy átlag személyautó bérlése ha csak statikus tereptárgy kb.. magyar produkciók nyilván csóróbbak, de van egy összeg ami alá nem lehet akkor sem menni akkor sem.. egy jelenetet ha 20 autóval forgatnak 4 napig.. számold ki. :D És az csak egy jelenet, és nem béreltél, buszt, meg villamost meg hozzá kezelőszemélyzetet.
A kgst oldtimerekkel az a "baj" hogy mind makulátlan gyönyörű állapotban van, és úgy is kell maradnia, nem tudják antikolni nagyon őket mert az erős értékvesztéssel járna, max koszolni lehet.. vagy azt sem.. ennél fogva már túl steril a városkép..

Janderka meg kifelejtette a legfontosabbat a KENYERES Roburt!! :D :D

6/10
offtopic
janderka 2022 ápr. 19. - 22:33:31 6/10 Előzmény biso7
(58/433)
Én azt a sorozatot eddig nem láttam még - bár hallottam róla. De most, hogy említetted, a yt-on belepörgettem (a korábrázolás miatt). Valóban többször használnak benne külsőket. Sőt, egy pokolgépes robbantás is belefért. Plusz ahogy néztem, bloubox-szal még a korabeli NDK Országházat is odatették az egyik jelenet hátterébe.
4/10
biso7 2022 ápr. 19. - 21:03:52 4/10 Előzmény janderka
(57/433)
Végignéztem a Deutschland 84-et (Volt egyszer két Németország) ès folytatásait. Ott sokkal jobban figyeltek a korhűsègre, kinti és a benti jelenetekről is mind el tudtam hinni, hogy a 80-as èvekben játszódik. Ok, hogy más a költségvetés, de annyira lehangoló, hogy a zenèn kívűl másban nem jön át a feeling.
6/10
offtopic
janderka 2022 ápr. 18. - 12:42:41 6/10 Előzmény janderka
(56/433)
No persze ehhez tág városkép is kéne, nem egy magánút végi, átépítésre kiürített toronyház-komplexum 3 Trabival felpántlikázott parkolója.
6/10
janderka 2022 ápr. 18. - 12:00:56 6/10 Előzmény guess.who
(55/433)
Zöld es kék Latvia kisbuszok is futottak bőséggel, fehér csíkkal az oldalukon. A Tévének is ilyen kékjei voltak. Meg zöld katonai Uazok. Azokkal vitte a Gyermekélelmezési Vállalat a közkaját a sulikba, ovikba. No meg Patyolatos és Postás Roburok - tetejükön szellőzőkoronggal.
offtopic
guess.who 2022 ápr. 18. - 11:35:20 Előzmény Blindmouse
(54/433)
Nem tudom. Szerintem az ilyen (KGST-)oldtimerek tulajai jórészt örülnének, ha filmeken is megjelenhetne az autójuk, nem hiszem, hogy olyan rettenetes pénzeket kellene fizetni nekik. (Bár fene tudja: nem vagyok kellékes és nem vagyok oldtimer-tulaj sem :) )

Ráadásul ha semmi másnak, egy fekete Volgának már lett volna párszor létjogosultsága az eddigi részekben - de semmi, csak az ezerkettesek, néhány Trabi, meg egy 120-as Skoda és egy (talán piros) poloska az elején. Tényleg: Wartburgot sem láttam szerintem, és szép piros ARO-t sem.
Ja, és a főszereplő egy ZÖLD kombi Főtaxis Ladával üldözte a SÁRGA Főtaxis Ladát. :)
De hát nyilván a technika hiánya miatt tolják inkább a beltéri jeleneteket...


Ha már beltéri jelenet: Demeter csomagban adja fel a gyógyszert otthonra. Namost olyan széles barna ragasztószalag (amivel leragasztotta) szerintem nagyon nem volt a '80-as évek közepén, ellenben még a 2000-es években is kötelező volt spárgával átkötni minden csomagot... Itt meg semmi ilyesmi.