bori4 2016 dec. 15. - 18:03:05
(555/715)
.
9/10
K. Judit 2016 dec. 15. - 17:59:42 9/10
(554/715)
Ha nem is értelmi szerzõ, azért ennyire nem kellene élveznie ...
8/10
napraforgó 2016 dec. 15. - 16:48:07 8/10
(553/715)
Nagyon izgalmas volt a mai rész is. Okos fiú ez a Taltal, de Nyang se marad el mögötte. Kiváncsian várom a hitves választást. Úgy tûnik a császár máris visszakapta a hangját.
A császárné agybajt fog kapni, ha meglátja. Hát még Tankvizi! És Jom Bjongnak se jósolok nagy jövõt az udvarban....Mert igaz, hogy nem õ volt az értelmi szerzõ a koriói udvarhölgyek lemészárlásában, de õt lehet legkönnyebben elérni és kiiktatni.
8/10
napraforgó 2016 dec. 15. - 07:33:13 8/10
(552/715)
A sorozat valóban 50 évet ölel fel?
8/10
napraforgó 2016 dec. 15. - 03:30:46 8/10
(551/715)
Én hiszek benne, hogy Vangju komolyan gondolta, hogy a királynõjévé teszi Nyangot, és nem csak azért "nyomta a szöveget", hogy megdönthesse a lányt. Nem, ez a film nem ilyen. Ha egy jüani császár - a késõbbiekeben - hitvest csinálhat a nõbõl, akkor ezt egy sokkal pitibb ország trónfosztott királya is megtehetné, függetlenül arról, mit gondoltak a népek a fogságból visszatérõ nõkrõl. Itt inkább az a kérdés számomra, hogy miért nem vette feleségül Nyangot akkor, rögtön, miért volt ez az "elõbb hazamegyek Korjóba, de majd visszajövök, és majd akkor, meg azután..." Nem igazán volt értelme, jelentõsége annak, hogy Nyangnak Jüanban kellett maradnia. Ja, persze, a Véreskü, amit keresgélni kellett. Na és azt miért nem lehetett másra bízni? Mert csak Nyang olyan ügyes, okos, hogy alkalmas legyen erre a keresgélésre. Haha.

A gyerek ügy is... Elõször is már azon mosolyogtam, ahogy Szünnyang és Vangju együtt töltötték az éjszakát. Kicsit vicces volt számomra, hogy - úgy tûnik, Vangju vitte magával a pizsamáját, meg a kék fejszalagját is lecsererélte egy lila selyemre az ágyban. A fehér pizsire még csak rá tudom fogni, hogy az talán az alsóruhája, de vajon miért csereberéli a fejpántját alváshoz? (pláne lányokkal való alváshoz).
Aztán Nyang terhessége villámgyorsan lezajlik - még akkor is, ha 2 hónappal korábban szült a normál idõnél. Ehhez képest Pak úrnõ terhessége idõtlen idõkig húzodott, hisz már a Temûr elleni merényletkor is csak 4 hónap volt neki hátra. És ugyanígy 4 hónapja volt még akkor is, amikor jóval késõbb Nyang bekerült a nõk pagodájába. A fõeunuch akkor már 2-3 hónapos terhesnek tippelte, ami viszont szinte hihetetlen, hisz Vangju szinte rögtön elindult az együtt töltött éjszakájuk után. Mi a fenét csináltak akkor Nyangék 3 hónapig?

A gyerek lezuhanása a katonával, hát ez egy csoda, hogy túlélte a zuhanást, de ha az a katona nem pörgött, forgott a levegõben, csak hanyatt eset, és a gyerek a mellkasán volt a batyuban, akár még akár túl is élhette, a nagyobb test fölfogta az ütõdést. Nyilván nem esett bele a jeges vízbe, csak a vízpartra, mint ahogy a katona holtteste is a vízparton volt, na és a szerzetesnõnek is arra kellett járnia igen hamar, hogy az a baba meg ne fagyjon a hidegben egy kis takaróba csavarva. Jom Bjong meg talán azért nem látta a babát, mert nem kereste a szemével, hisz nem tudott róla. És ha a kicsi annyira be volt csomagolva, nem is igen láthatta, mert a gyereket, inkább csak nekünk, nézõknek akarták megmutatni, hogy a késõbbiekben tudjunk róla, hogy vesztette el Szünnyang a gyerekét.
R.mara 2016 dec. 14. - 21:13:13
(550/715)
Nekem úgy tûnik, hogy nem csak az öldöklõs jelenetek lettek kivágva, hanem egyszerûen ki van adva hány perces lehet egy-egy rész, s amirõl úgy vélik, nem olyan fontos azt megnyesegetik.
Érdekes ez azért, hisz a Duna tv-ben nincs a film közben reklám. Tehát elvileg lényegtelen lenne, hány perces a film.
Ugyanakkor a Story4-en, ahol a Fény hercegnõje egy-egy részében három reklámblokk is volt, gondosan leadtak minden percet.
R.mara 2016 dec. 14. - 21:04:57
(549/715)
Szerintem ez természetes. Mármint, hogy a megítélés változik. A szereplõk hatalmas utat járnak be az 50 rész alatt. Visszatekintve pedig a nézõ azt is látja, hogy mikor mit rontottak el, vagy hogy ami elsõ nézésre rossznak tûnt, arról a végére kiderült, sok igazsága volt. (Gondolok itt például Temür meglátásaira az országgal kapcsolatban, amik alapjában véve jók voltak, csak a módszer volt elfogadhatatlan, amivel megvalósította mindezt)
bori4 2016 dec. 14. - 20:31:05
(548/715)
Nincs benne reklám, de a túl véres jelenetek, öldöklések ki vannak vágva....
bori4 2016 dec. 14. - 20:28:39
(547/715)
Sõt, visszamennek a helyszínre eltemetni a halottakat.... mintha minden egy nap alatt zajlott volna le....
Még aznap visszaér az életben maradt udvarhölgy a palotába is - viszi a hírt, a császár küldi Dokmánt és éjjel már találkozik is Banggal.... de Bang miért nem ment Nyangért a barlangba?
R.mara 2016 dec. 14. - 20:21:43
(546/715)
No igen, ez a kisbaba dolog nálam sem egészen világos. Valamiért úgy emlékeztem, és úgy is magyaráztam magamban, hogy több idõt töltött a barlangban, és csak aztán született meg a baba.
Most viszont, talán a vagdosás okán is, de teljesen úgy tûnt, hogy már akkor megszült, amikor megmenekült. Pedig közte és Park úrnõ terhessége között minimum két hónapnak kellett lennie.
bori4 2016 dec. 14. - 20:07:50
(545/715)
Valami ilyesmi, igen. Itt ez a bohókás, kedves, játékosság véget ér. Minden halálosan és véresen komoly lesz, élet-halál harc. Persze a drámaiság nem szenved csorbát, de mégis, ha a teljes történetet nézem, az ifjúság édes madara elszállt - jön a kegyetlen felnõtt világ.

Több meseszerû fordulatot "megetettek" velünk - mégis faltuk, pedig tudtuk... :)
Kezdve a baba születésétõl, amit jól elszámoltak, vagy ha úgy gondolták, hogy koraszülött, akkor ahhoz képest hihetetlen dolgokat túlélt....zuhanás, jeges víz
Aztán premier plánban mutatják Nyang zuhanása elõtt a karjában, Jom mégsem látja három lépéssel odébb ... :))
De az is lehet, hogy amikor felvették, még arra gondoltak, hogy ez a szál jó lesz még - mármint Jom bosszújához, de valamiért nem folytatták.
SPOILER
Kolta "ügyét" is egyfolytában lesem, mikorra eredeztették? A császár már javában iszik, de ehhez nem igen kellett az eunuch, ment az magától is....
R.mara 2016 dec. 14. - 19:05:52
(544/715)
Gondolom, mert eltûnik a játékosság. Mindenki magasabb fokozatba kapcsol. A tétek pedig emelkednek.

Persze tudom, annak idején sokat vitatkoztunk Nyang döntésén is. Bár én akkor is úgy véltem, hogy ez a személyiségébõl egyenesen adódott.
Magyar szinkronnal sem világos, Wangju mibõl gondolta, hogy feleségül veheti Nyangot és királynét csinálhat belõle? Egy olyan bigott országban, ahol a fogságból hazatérõ nõket alsórendû páriáknak tekintették.
Ha viszont csak udvarlásból mondta, akkor ez elég öngól volt. Mert ha csak azt mondja, hogy szeretné, ha mindig mellette maradna, és segítene neki, akkor szerintem a lány azonnal visszament volna vele Korjóba. És egy olyan társa lett volna, mint Gwanghae mellett Kim Gae-Shi volt a Fény hercegnõjében.

Így viszont Nyang azt a gyakorlatiasabb megoldást választotta azzal, hogy Kínából segíti õt. Aminek aztán eléggé tragikus következményei lettek. Viszont ebbõl kifolyólag nincs mit csodálkozni rajta, hogy a történtek hatására Nyang önálló háborúba kezdett. Nem volt ez elõzmény nélküli. Hisz mikor elõször jött a császárvárosba, akkor is a bosszú mozgatta.
bori4 2016 dec. 14. - 18:14:48
(543/715)
SPOILER
Rájöttem, hogy idáig szerettem igazán .....Valahogy innentõl más az egész hangulata.... persze ez csak több nézés után tûnik fel.
R.mara 2016 dec. 14. - 17:57:09
(542/715)
Bizony izgalmas fordulatok jönnek a következõ részekben is. Beindul a nõk háborúja. :)
R.mara 2016 dec. 14. - 17:51:05
(541/715)
Bizony, a papírpénz kínai találmány. Csak akkortájt még váltóként funkcionált. Valahonnan az rémlik, hogy Marco Polo elbeszélései csodálkoztak rá az olaszok. Majd õk is elkezdték használni.
Hamisítás pedig azóta létezik, amióta maga a pénz is.
8/10
napraforgó 2016 dec. 14. - 16:33:54 8/10
(540/715)
Izgalmas, fordulatos és a színészi játék is nagyszerrû.
Szinte hihetetlen, hogy már a XIV. század elején smerték a váltót, sõt a váltóhamisítást is....

Nem lepõdnék meg, ha Tanasiri az orvost is kivégeztetné, aki kezelte a meddõséggel, no és a szolgálólányt is, aki segített az álszülésnél. Nyilván nem hagy tanúkat maga után.
syuzi 2016 dec. 14. - 14:59:09
(539/715)
Jó kis sorozat :)
R.mara 2016 dec. 13. - 21:43:23
(538/715)
Akkor nem tudom, hogy fogsz kiakadni a mai és a holnapi részen. Mindkettõ elég sokkolóan fejezõdik be.
Rhu Barb 2016 dec. 12. - 21:55:37
(537/715)
Nyangtól megtanulta barlangban.. :)))
Még Korjóban.
8/10
napraforgó 2016 dec. 12. - 18:48:55 8/10
(536/715)
A császár megtanult önállóan vetközni. Olyan villámgyorsan dobta le a ruháit és ugrott a kádba. Na és az a lélegeztetõ fogás, azt vajon hol tanulta?