Téma: A Dal

Cordelia 2014 febr. 18. - 13:59:00
(1142/1642)
igen, tudom, hogy már többet leírták, de kikivánkozik belõlem, hogy a buciképû leány, a Hernádi Buci dala egészen jó lenne, ha Kovács Kati nem rondított volna szó szerint bele a dologba. Most aki utálja Hernádit ellene (másra)szavaz, aki meg kedveli az rá és nem a dalra... Kár érte, mert jópofa a dal ::

Még egyszer leírnám, hogy Fool Moon. Csakis õk mehetnek Dániába :)
olahmiki1959 2014 febr. 17. - 19:11:14
(1141/1642)
Igen, az izlandi dal...
Azt nekem is nagyon tetszett, egy abszolút letisztult, szép ívû dallammal bíró, az izlandi zenei világ levegõjét, végtelen nyugalmát érzékeltetõ dal volt, - valahogy, miközben hallgattam, úgy éreztem magam, mintha egy tengerparti, magányos sziklán állnék, kissé fázósan, zsebrevágott kézzel, felhajtott gallérral, és a kristálytiszta levegõt magamba szívva, valahová a messzi távolba tekintenék, miközben a sziklát alattam folyamatosan csapkodnák a hullámok, - drukkoltam is neki, jól tudtam persze, hogy a mai harsány, látványra, színpadképre, hatásvadász elemekre épülõ számok között semmi esélye.
"Természetesen" nem is jutott semeddig..
mulao 2014 febr. 17. - 18:53:02
(1140/1642)
Akár jó, akár rossz döntés születik, hogy ki menjen ki Kopenhágába, szerintem nem lesz esélyünk jó helyezést elérni, hiszen tavaly sikerült nagyon eltatlálni egy olyan dalt, ami nagyon bejött, pedig elõtte senki se tartotta esélyesnek. (Kb a próba szerencse alapon mûködött, kockáztattunk és bejött.) Annyira nem Eurovízióra való volt és a mezõnyben annyira különleges, hogy kizárt dolog, hogy idén is ekkora sikert lehetne elérni. Nehéz ráérezni mit kell kiküldeni egy jó szerepléshez. A korábbi minták is azt mutatják, hogy egy sikeres év után a következõ évben nem tudnak az országok esélyes dalt kiküldeni (pl 2012-ben Szeria 3. lett, de 2013-ban egy olyan számmal és produkcióval álltak elõ, hogy még a döntõbe se sikerül bejutniuk). Na meg persze nem csak az általunk kiválasztott dalon múlik a helyezés, hanem függ attól is, hogy mennyire erõs a mezõny. Mindenesetre én örülnék, ha nem lenne igazam és legalább a döntõbe becsusszannánk. Leginkább a Fool Moon nyerésének örülnék.
olahmiki1959 2014 febr. 17. - 17:19:25
(1139/1642)
Amióta Szabó Leslie kiesett, - akinek a száma mind letisztult, kristálytiszta elõadásában, mind színpadképben, mind mondanivalóban talán a legjobban tetszett nekem, - azóta teljes szívembõl a Full Moon-nak drukkolok, de igazából nem nagyon izgat, hogy végül ki fog kijutni Dániába.

Továbbra sem tudok viszont szabadulni attól a gondolattól, és azoktól a kétségeimtõl, hogy a kb. 200 jelentkezõ közül tényleg ez a 30 dal volt a legjobb, amely végül is ide került?...
Cullangka 2014 febr. 17. - 15:16:06 Előzmény Kisbalas2
(1138/1642)
a Király családot csak sztárolni lehet! Legalábbis ezt látom nap mint nap, ha õk ott vannak valahol akkor másnak nincs helye.. Biztos Viktort küldik ki (méghogy a szavazatok számitanak.. ugyanmár:D) Mert õ Király Viktor és már elég..
Legjobb száma idén is Kállay-nak van, de miért õ menne? Nyerni nincs esélyünk mert magyarok vagyunk, meg ha nyernénk is, hogy rendeznénk meg egy euroviziót mi magyarok jó 1 év alatt.. :D
magicvoice 2014 febr. 17. - 12:15:25
(1137/1642)
Pár dologgal egyetértek, de többnyire másképp látom az esélyeket. Nekem az jött le a tegnapi szavazásból, hogy a közönség hallgat a zsûrire. Bár szombaton volt egy "meglepetés" továbbjutó, a Depresszió. Talán nem számoltak azzal, hogy nekik stabil rajongótáboruk van. Viszont mitõl lenne olyan új formációknak, mint a HoneyBeast vagy a New Level Empire? A zsûri azon izgul, hogy tisztán el tudják énekelni azt az egyetlen dalt, amijük van, és ha már majdnem sikerül, egybõl arra buzdítják a tévénézõket, hogy szavazzanak rájuk. Miért? Vagy ott van a Bogi nevû kedves, mezítlábas kislány, aki mindkétszer rém hamis volt, mégis istenítik, pedig a világbéke száma kétszer meghallgatva unalmas, harmadszorra meg már kimondottan idegesítõ. Király Viktor és Kállay-Saunders elõadása legalább profi, bár nem tudom mi közük van a magyar zenei kultúrához, ami sajnos szinte minden számról elmondható a mezõnyben. Az Eurovíziós Dalfesztiválnak arról kellene szólni, hogy Európa népei, nemzetei megismerjék egymás kultúráját, és nem arról, hogy ki tud angolszász tucatdalokat jobban elõadni. Az egészbõl leginkább a Fool Moon száma lóg ki. Ezért ha már jobbat nem tudunk, legalább egy különleges, minõségi produkciót mutassunk meg a világnak, és küldjük õket.
Most a legvalószínûbbnek azt tartom, hogy a Király, Kállay-Saunders, New Level Empire, Bogi négyest juttatja be a zsûri a legjobb négybe, bár ha Bogi és/vagy a New Level Empire a döntõben is hamisan énekel, esetleg a Fool Moon vagy Pál Dénes is bekerülhet.
2/10
fél X 2014 febr. 16. - 23:39:22 2/10
(1136/1642)
Hetihetesek megint továbbtolták a zsemlearcú énekesnõt és a Honeybeast-t. Reméljük Koppenhágában is ott lesznek (a szavazótábor)
tóbiás111 2014 febr. 16. - 21:23:44
(1135/1642)
A totális röhejesség már megint felütötte a fejét.
A Dal címû versenyben vannak értékelhetõ dalok, de számomra az egyetlen, ami gondolatában igazán értéket közvetített, amellett zeneileg is rendben volt, az természetesen tegnap nem jutott tovább.
Mit értékel a zsûri? Lehetõleg hasonlíts másokra, ne legyen egyedi a produkciód, mert az nem rádióbarát, ez Csiszárnál jön elõ a legjobban, sokszor bántóan! Elég gáz ez a Jenõ.

"Honey Beast - a zenekarról most már az Isten le nem mossa, hogy azért mentek tovább, mert az énekesnõ Hernádi Judit lánya, de sajnos, van benne valami...
A dal érdekes, szokatlan, kissé alternatív stílusú, hol egy kis Magna Cum Laude, hol némi Kispál és a Borz hatást éreztem ki belõle, de az énekesnõ majdnem minõsíthetetlen éneklése gyakorlatilag agyon vágta a produkciót.
Az egész este leghamisabb, legirritálóbb éneklését mutatta be a hölgy, ami miatt nem tudtam igazán élvezni az elõadást.
A továbbjuttatásuk egy vicc..."

Teljesen egyetértek. Ez a a mû-alter-eröltetett kategória, a Kispál és a PUF nyúlása, csak nem spontán,hanem verejtékszagú, semmiféle eredeti gondolatot nem lehetett benne felfedezni, ráadásul egy olyan gyatra énekteljesítménnyel, ami azért elég nagy bátorságra vall, az énekesnõ részérõl.

Egy újabb dal-zenei verseny, újabb csalódásokkal, önmaguknak ellentmondó zsûritagokkal! Szégyelljék magukat!
fg68 2014 febr. 16. - 21:20:27
(1134/1642)
Nekem nagyon ismerõs a New Empire Level dalának a refrénje ( Only one I love is everything I breathe in ). Tudja valaki hogy kinek a dala ez? Ez nem koppintás?
Kisbalas2 2014 febr. 16. - 01:51:41
(1133/1642)
Király Viktor száma de unalmas egysíkú te jó ég. Mire kap az 39-et???
onlény 2014 febr. 15. - 22:14:30
(1132/1642)
Hajrá Leslie!
Bogi??????? Ezzel az UNALMAS számmal??? Ez a csitri kis vihogi?!!! Jézusooom!!!!
A zsûri megint hozza a formáját....
A Depressziónak nem lehet érteni a szövegét!!
Jonikát végre helyén kezelik, nem tudom õ mit ért meg az egész mûsorból...szegény magyar lány nem ért magyarul...
Azért gáz ez a "mûvészmegõrzõi" erõltetett jókedv, mert itt nem az a forgatókönyv, mint a tehetségkutatókban, hogy ismerik egymást a versenyzõk és együtt vannak sokat, hanem itt elõadók vannak és most épp együtt... ezért nem jön onnan hangulat, mert honnan lenne....nekik nincsenek közös élményeik! Közös produkciók...na mindegy, nem tudom mért kell erõltetni ezt a fajta mûsorszerkesztést.
A NLE most nem volt ütõs nekem. Ahogy a GnS sem tetszett most annyira mint elõször. Csak a Leslie volt most is olyan, amilyennek szerettem.
Király Viktornak jó a produkciója sztem, pedig nem csípem, de hajrá Leslie!
:)
ja, a FOOL MOON menjen ki!
nanorobot 2014 febr. 15. - 21:25:07
(1131/1642)
Leslie nem rossz!
nanorobot 2014 febr. 15. - 21:19:13
(1130/1642)
Depresszió egy fos!
nanorobot 2014 febr. 15. - 21:17:06
(1129/1642)
Eddig Bogi a legjobb!
malvinkicska 2014 febr. 15. - 21:16:07
(1128/1642)
A hozzászólók nem nagyon tolakodnak, nem is nagyon van mihez, szinte érzõdik kit, kiket túl értékel a zsûri.
Texas Bill 2014 febr. 10. - 17:53:02
(1127/1642)
Szerintem a legjobb a széken ülõ csapat volt.
magicvoice 2014 febr. 10. - 17:41:21
(1126/1642)
Nem tudom, szerintem nem volt vele semmi gond. Talán annyi, hogy ami elég egy rock and roll klubban a jó hangulathoz, az egy ilyen dalverseny színpadán kevés, vagy nem jön úgy át.
Cordelia 2014 febr. 10. - 15:45:03
(1125/1642)
ne haragudj, hülye kérdés, de mi van a Mystery Gang énekesének hangjával? Nem tudom, ebben a mûfajban nagyon szeretem a Bill Haley-hez hasonló hanghordozást. Mondjuk Fenyõ Miklósnak sem kell szégyenkeznie. De ennek a srácnak közel sincs ilyen kellemes orgánuma. A hangulat megvan, de nem az igazi, olyan steril.
2/10
fél X 2014 febr. 10. - 14:48:55 2/10
(1124/1642)
A Honeybeast esélyeit nagyban megnövelte az egyik zsûritag által, némi megjátszott rágódás után (anyukád büszke lenne rád, na ki az anyukád, elmondjuk? ) bedobott infó, miszerint a gombócarcú énekesnõ Hernádi Judit lánya.
Ezek után meglepetésre a Heti hetes rajongótábora sms szavazataival továbbjuttata az együttest. Gratulálok fair play!
magicvoice 2014 febr. 10. - 11:12:50
(1123/1642)
Semmi különös, a csajnak egyszerûen elment a hangja, állítólag a fellépés elõtti beénekléskor. Nagyon amatõr hiba, ugyanis tanítják és a profi énekesek tudják, mikor mennyire terhelhetik a hangszálaikat, beénekléskor hogyan kell bemelegíteni, hogy a fellépésre a legjobb hangjukat hozzák. A HoneyBeast énekesnõje úgy tûnik, ezt nem tudja.