Téma: A Dal

HáziSárki 2014 márc. 05. - 08:38:18
(1322/1642)
"Miután a nyugat mostanában vevõ a különlegesre, az extravaganciára, KSA személyében talán esélyünk lesz egy jó helyezésre, és sok országnak talán sikerül lassan túllépnie az ellenünk érzett ellenszenven."

De jó is lenne! Irtó xar érzés, hogy így utálnak bennünket. :)

Általában én is végignézem az egész eurovíziós döntõt a szavazás miatt. Hatalmas csalódás, amikor azoktól nem kapunk pontot, akiktõl - talán joggal - számítanánk néhányra. Az viszont rettentõ jó érzés, amikor pl. Németország a "lovely Hungary"-nek adja a max. pontot. :))

Bízom benne, hogy KSA folytatja a nemes hagyományt, amit Alex elkezdett. :)
HáziSárki 2014 márc. 05. - 08:33:13
(1321/1642)
Igen, én is láttam. Nagyon örülök is neki. :))
Talán túl realista vagyok (bár sosem tartottam magam annak), :) de azt gondolom, bármelyik magyar induló a tízben végez, már hatalmas eredménynek számít. Nyerési esélyeink szerintem soha nem lesznek (a sokszor megvitatott szavazási-pontozási rendszer miatt).
Cordelia 2014 márc. 05. - 08:30:52
(1320/1642)
te nem is élvezed már a zenét? amikor hallgatod - kielemzed?

és a Beatles szintén szegényes akkordmenetekkel dolgozott?

Wolf Kati dala "meg volt csinálva" és ez látszott. Akármilyen szépen énekel(t) (és idegesen énekelt), akkor is látszott, hogy erõltetett.
olahmiki1959 2014 márc. 04. - 20:50:14
(1319/1642)
Ha sikerült megnevettetnem téged, annak csak örülhetek, akkor a feladatomat már teljesítettem is.

Csak éppen - gyakorló zenészként - én meg is tudom indokolni, hogy miért gondolom ezt a két dalról.

Kállay-Saunders András dala akkordmenetét tekintve egyszerûbb, mondhatni, szegényesebb, mint Wolf Katié, dallamát tekintve nem annyira izgalmas, a ritmusa pedig nem annyira lendületes, még a dal közbeni tempóváltás ellenére sem.
Wolf Kati dalát mindenki - teljes joggal - várta a legelsõ helyek valamelyikére, a dal az Eurovíziós Dalfesztivál minden követelményének tökéletesen megfelelt, lendületes ritmusú, és modern, dinamikus hangzású volt, EGYSZERI HALLÁS UTÁN IS MEGJEGYEZHETÕ DALLAMÚ, - ami nem utolsó szempont egy slágereket felvonultató fesztiválon, - az elõadás pedig az élõ produkció ellenére is tökéletesen sikerült, nem volt benne hamis hang, bizonytalanság, úgy lehetett volna lemezre venni, ahogy elhangzott.

Számomra a legfõbb szempont pedig, - ha mindezeket a szempontokat esetleg figyelmen kívül is hagyjuk, mert ezek lehetnek szubjektív megítélés tárgyai is, a hallgatók nem szakemberek, csak a dal rájuk gyakorolt hatását nézik, egyszerûbben fogalmazva, az egyiknek ez tetszik, a másiknak az, - a két énekes tudása, énekteljesítménye közötti orbitális különbség.

Wolf Kati elképesztõ hangterjedelemmel bír, a dalában hihetetlen magasságokat énekelt ki, KRISTÁLYTISZTÁN, tökéletes a szövegmondása, a kisujjában van az énekélés minden csínja-bínja, míg András - nem szívesen mondom ki, de - vinnyogva énekel, egy borzasztóan irritáló, állandó világfájdalommal az arcán, nincs egy férfias hangszíne, nincsenek mély, telt hangjai, viszont jó a ritmusérzéke, és az amerikai tartózkodás alatt magába szívta az ottani R&B stílusú zenei világot, amit kétségtelenül jól csinál.

Énekesi eszköztárát tekintve a közelébe nem jön Wolf Katinak.

A dala pedig zeneileg sokkal gyengébb, mint Katié volt, egyetlen esélye az esetleges jó helyezésre a szövege, ami megfoghatja a kinti szavazókat, és plusz pontokat hozhat a konyhára.
Ebben kell reménykednünk...
Cordelia 2014 márc. 04. - 19:22:28
(1318/1642)
ne általánosíts
én 40 fokban is minden tortát megkóstolok, a csokisat is és a gyümölcsöset is :)
pneklara 2014 márc. 04. - 19:15:02
(1317/1642)
választja
pneklara 2014 márc. 04. - 19:13:44
(1316/1642)
Bármennyire is "a dal" versenyezne, a szavazó közönség a külsõségek alapján ítél. Tetszik a szép, sármos, zöldszemû elõadó, az aranyfogú mámuskák,a hegedûjét térden állva bûvölõ virtuóz....És a dalra már nem is nagyon figyelnek.
És a tucatnótáktól eltérõ, szokatlan hang is nyerõ lehet. Ezért írtam, hogy egy augusztusi, dögmeleg esküvõn ott sorakoznak az asztalon a csokoládétorták, de mindenki a rózsaszínû, savanykás gyümölcstortát választotja, mert mást ígér, mint a többi.
Nem rovom fel, hogy szomszédaink nem szavaznak ránk, mert én sem emelem fel a telefont sem a románokért, sem a szlovákokért, sem senkiért.
Ha eljut a hallgatósághoz Kállay-S. dalának mondanivalója, akkor megragadhatja a figyelmet.
Alex is azért keltett szimpátiát, mert nem meszelte az eget, nem akart többnek látszani, mint ami: egy bölcsész, gondolkodó, versszeretõ,gitározó fiú "a szomszédból"
De Bayer Friderika, Rúzsa Magdi dalára is az egyszerûség a jellemzõ. Én a NOX-ot vártam volna jobb helyre anno.
Meglátjuk. Azok között a dalok között, amelyek már fent vannak a YT-on, nem találtam átütõ alkotást.
Texas Bill 2014 márc. 04. - 18:55:13
(1315/1642)
A lényeg az extravagancia. Öltözzön kakasnak!
Meklód fia 2014 márc. 04. - 18:48:48
(1314/1642)
" Wolf Kati - akinek nagyságrendekkel jobb volt a dala, mint Saundersé"
sikerült jól megnevettetned, ha tudsz még ilyeneket menj el Stand-up-osnak :D
olahmiki1959 2014 márc. 04. - 18:36:01
(1313/1642)
Hát igen.
Rengetegen írtunk már arról, hogy a kinti pontozás mennyire nem a dalokról és az elõadókról szól, - különösen akkor, ha mirólunk, magyarokról van szó.
A mi történelmi és geopolitikai helyzetünk egészen különlegessé tesz bennünket a mezõnyben minden alkalommal.
KSA dalának kétségtelenül van egy erõs mondanivalója, - a családon belüli erõszak, - ami sok pontot hozhat nekünk - elméletileg.
ByAlex tavaly meglepõen sok pontot kapott, és jó helyezést is ért el, - szerintem elsõsorban az extravagáns, azonnal megjegyezhetõ külsejével, és a végtelenségig letisztult, sallangmentes dalával, - de még ennél is sokkal jobb helyezést érhetett volna el, ha a szomszédos, meg állítólag baráti országok, - Ausztria, Románia, Szlovákia, Lengyelország és mások - legalább néhány pontot adtak volna nekünk.
Emlékszem, a képernyõk elõtt ülve, mennyire vártuk ezektõl az országoktól a pontokat, és végül még a határon túli, magyarlakta területekrõl sem nagyon érkezett pont a számunkra.
Miután a nyugat mostanában vevõ a különlegesre, az extravaganciára, KSA személyében talán esélyünk lesz egy jó helyezésre, és sok országnak talán sikerül lassan túllépnie az ellenünk érzett ellenszenven.
Én legalábbis ebben reménykedem...
pneklara 2014 márc. 04. - 18:04:55
(1312/1642)
9071 pontja van, a 2. az olasz Emma, 5097, a 3. a spanyol 4974 pontszámmal.
Nem értem a táblázat szövegét, de a lényeg ez.
A Fb oldalán úgy ír, hogy mutassuk meg, mire vagyunk képesek.
Én az 5. helyet jósoltam be neki itt korábban.
A dal biztosan nem tucatnóta, ha visszavesz egy kicsit a túljátszásból, elég figyelemkeltõ elõadás születhet.
Majd meglátjuk, lehet -e ez a fiú, aki megtöri a felénk érzett utálatot.
olahmiki1959 2014 márc. 04. - 17:44:08
(1311/1642)
Akkor hajrá!

Bár én emlékszem, hogy annak idején Wolf Kati - akinek nagyságrendekkel jobb volt a dala, mint Saundersé, - milyen népszerû volt minden internetes listán, sõt, odakint is mindenki meg volt gyõzõdve arról, hogy az elsõ helyek valamelyike lesz az övé, de végül - az országok szavazása után - a 22. helyen végzett.
pneklara 2014 márc. 04. - 17:33:42
(1310/1642)
A hírek szerint Kállay Saunders vezeti a nemzetközi elõszavazás listáját. Majdnem kétszer annyi pontja van, mint a 2. helyen lévõ olasz énekesnõnek.Nagyon népszerû Dániában.
offtopic
HáziSárki 2014 márc. 04. - 12:22:40
(1309/1642)
:)) Ez fájt! :)
Cordelia 2014 márc. 04. - 07:39:41
(1308/1642)
ez jól sikerült :)
olahmiki1959 2014 márc. 03. - 19:51:07 Előzmény Cordelia
(1307/1642)
"az oroszok elfoglaltak két fegyverraktárt Szevasztopolban."

- Szevasz!
- Szevasz! Hogyhogy ennyien vagytok?
- Jöttünk elfoglalni ezt a két fegyverraktárt itt nálatok.
- Ezeket itt mögöttem?
- Aha... Baj?
- Nem... Legalább hamarabb lejár a mûszak... Hazaszólok az asszonynak, hogy tegye föl az ebédet.
- Oké... Na, szevasz!
- Szevasz, Topol!
Cordelia 2014 márc. 03. - 13:46:47
(1306/1642)
Köszönjük a linket:)
Látja? KSA írta a My Baby-t, ahogy itt valaki megjegyezte :))))))))))))))))))
LdC a Tégla fõszereplõje és hogy soha ne kapjon díjat? Ha megnézte a Téglát újratárgyaljuk:)
Edmond Dantes 2014 márc. 03. - 13:03:40
(1305/1642)
Na tessék, kivon a forgalomból az influenza (még ki vagyok vonva) és máris...ugye, nincs is szükség Edmond Dantes publikációira. Van mááásik. És ez nem P á l g i u m? Apropó, remélem, mindenki látta a gyõõõnyörû Ezüst rózsa-bált szombaton az Operaházból. Szem nem maradt szárazon, az enyém kiváltképp nem...influenza.
Asszem valahol ott akadt el a KSA vonal, h miért énekel részben v egészben angolul. Belinkeltem ezt, remélem, mindenki meghallgatta: http://www.youtube.com/watch?v=qYy6l71nOag Szóval van-volt (lesz) ilyen: magyar szerzõ, magyar elõadók két nyelven.
Ja és 3x hurrá Cate Blanchett Oscarjának! Blue Jasmine-t kommenteltem már ld.ott szep.7. és jan.20. A többi nagy díjat elvivõ filmet még nem láttam. És naná h LdC megint nem kapott: nem, nem, soha.
offtopic
HáziSárki 2014 márc. 03. - 12:19:34
(1304/1642)
:D

Én meg majd elvonom az õrök figyelmét. A csábításból már kiöregedtem (legalábbis ilyes szinten), de legfeljebb majd énekelek nekik. :)

Vmit biztos tud KSA, ha pl. én (aki a mai napig AC/DC-rajongó vagyok) ilyen önfeláldozóan védelmezem a bástyáit. :D
Cordelia 2014 márc. 03. - 12:08:23
(1303/1642)
Gondoltam :)
tartsuk szárazon a puskaport (közhely)
Edmond Dantes cipójába mindjárt belesütök egy reszelõt (közhely)

a szõke nõ megkéri a börtönigazgatót, hogy ossza be könnyebb munkára az ott raboskodó férjét
- miért, belefáradt a zacskóragasztásba? kérdezi az igazgató
- nekem azt mondta, hogy alagutat ás... mondja a szõke

***
KSA egyáltalán nem tehetségtelen. Már három olyan dalt ismerünk, amit õ írt és kitûnik a többi közül. Ha elég jó a hallása - pár év alatt sokat javul az akcentusa is. Magyar dalokat hitelesen elõadni sokszor magyaroknak sem megy.