Téma: A Dal

olahmiki1959 2015 febr. 16. - 14:00:22 Előzmény Cordelia
(1462/1642)
"vegyék be Oláh Mikit ötödik zsûritagnak"

Jujj!
Kapkodtam a levegõt, amikor ezt a nagyon kedves, de irányomban meglehetõsen elfogult hsz.-t olvastam.:D
De nagyon köszönöm, baromi jólesett...:)

Az ötlet maga viszont egyáltalán nem rossz, sõt, kifejezetten jónak mondható, (hihihi, irónia a köbön!), csak éppen megvalósíthatatlan.:D
Abba a körbe gyakorlatilag lehetetlen bekerülni, ahhoz évtizedes ismeretségek kellenek, összefonódások, hétvégi összejárások, ilyen-olyan szakmai-szerelmi-rokoni viszonyok, az pedig nálam kimaradt.
De ha valamilyen csoda folytán mégis bevennének ötödik zsûritagnak, egyáltalán nem biztos, hogy az én szavazatom, véleményem túl sokat nyomna a latban.
Én észrevenném, ha a gitáros teljesen mást játszik, mint amit hallani lehet a kíséretben, tehát lebuktatnám a play-back-rõl való játékot, - na és? Kit érdekel?
A zenei igényességem megint csak nem számítana, hiszen láttuk, hogy ByAlex milyen szép sikert ért el a két akkordos, faék egyszerûségû dalával, - ami egyébként a maga módján nem is volt rossz.

Nem tehetném szóvá, - hiszen zsûritársam lenne - hogy Rúzsa Magdi csak azért ad 10 pontot valakinek, mert az is határontúli magyar, nem pedig a produkciója miatt, nem vehetném észre, hogy Tatár Csilla milyen csacskaságokat mond szakmányban, mert a belsõ dolgokat nem szabad kiteregetni a közönség elé, és sorolhatnám.

Humort, jó szándékú csipkelõdést, megalapozott szakmai kritikát belevihetnék a mûsorba, de szerintem az elsõ adás után megköszönnék a közremûködésemet, és többet soha az életben nem hívnának meg.

Nem akarok prejudikálni, de szinte biztos vagyok benne, hogy az ilyen mûsorok, mûsorfolyamok úgy kezdõdnek, hogy a zsûrit behívják egy szobába, és adnak nekik néhány irányadó "szempontot"... khm...
- Ezt a kislányt támogassátok egy kicsit, most indul a pályán, kell neki egy kis publicitás, hogy jobban megismerjék, a fiúzenekar nagyon jó, õket próbáljátok minél tovább bent tartani a versenyben, jól jön a sok tinilány-szavazat nekik, - meg nekünk is... - az ismert énekesnõ jelenleg éppen az egyik szerkesztõ barátnõje, legyen elég ennyi, a másik csaj két évig volt a háttérénekesnõm, a nagydarab gyerek meg nehéz sorból küzdötte fel magát, mindig kell egy ilyen, akit példának lehet állítani a közönség elé, ez jól jön a médiában is...:)
Ha valaki hamisan énekel, nem kell észrevenni, olyankor inkább hangsúlyozzátok ki a szöveg mondanivalóját, a korszerû hangzást, és hogy a dal mennyire beleillik a most divatos zenei trendekbe.:D De természetesen szabadon dönthettek, nem szólunk bele, hogy hogyan pontoztok, távol álljon tõlünk!...:)

Aha!
Na, erre nem vagyok én alkalmas.
Különbözõ "szempontokat" figyelembe venni, észben tartani, hogy most, ennél az elõadónál éppen mi az "elvárás", igazodni a többiekhez, - bár, most, ezzel az egyszerre való szavazással legalább ez ki lett védve, - némának maradni olyankor, amikor meg kellene szólalni, mert olyan gyenge volt a produkció...:)

De, miután ez a veszély nem fenyeget, így maradok itt, az olyan kedves fórumozók, - mint ti, - társaságában.:DDD
DDLL 2015 febr. 16. - 14:00:03
(1461/1642)
Van benne igazság amit mondott, de itt erõsebb volt a megszokottnál és kicsit az jött át, hogy van valami személyes konfliktusok! Nagyon szimpatikus Pierot, el is ismerem a munkásságát, ezért is volt meglepõ mikor nem feltétlenül a dalról vagy Zola hangjáról beszélt. Nem lenne hozzá méltó ha egy külsõ problémájukból adódó konfliktus itt csapódna le!
offtopic
Ezüstliliom 2015 febr. 16. - 13:47:11
(1460/1642)
Hiába keresem a youtube-on a Home Againnek egy olyan verzióját, amibe nem üvölti a közönség bele a refrént.:/
Ezüstliliom 2015 febr. 16. - 13:24:28 Előzmény olahmiki1959
(1459/1642)
Igen, Bogi dala nekem is nagyon tetszik, mint Neked és még sokaknak.:)

Gájer Bálint dalát nagyon vártam. Én is imádom ezt a stílust, de ez a szám nekem is csalódás volt sajnos.:( Jó, jó, de mégsem elég jó.

Keresztes Ildi dala azon kevés dalok közé tartozik, amelyek érzelmileg megérintettek az indulók közül. Olyan torokszorító, boldog érzés... A Blackmore's Night egyik dala vált ki belõlem hasonló érzéseket, a Home Again ( https://www.youtube.com/watch?v=bwZHYKsGIu4 ). Nagyon sajnálom, hogy nem jutott tovább.

A Fool Moon elõtt tényleg le a kalappal! Ha tehetem, biztos elmegyek a koncertjükre.:) De itt nem az elõadókat értékeljük, hanem a dalokat, és a tavalyi daluk jobb volt szerintem, bár ez sem volt rossz.
Ezüstliliom 2015 febr. 16. - 12:55:59 Előzmény olahmiki1959
(1458/1642)
Böbe és Saci nekem most kevésbé tûnt hamisnak, mint az elõzõ évben, és - lehet, hogy túl jóindulatú vagyok, de - az összangjuk hiányának számlájára írtam.:)
Ezüstliliom 2015 febr. 16. - 12:47:53
(1457/1642)
Szerintem a viták a hozzászólásoddal kapcsolatban félreértésen alapulhattak. Te a Fool Moonról írtál, a többiek meg azt hitték, Bogiról. Rosszul gondolom? Talán ha a válasz linkre kattintva írtad volna, és kiírod célozgatás helyett, hogy Fool Moon...
Ezüstliliom 2015 febr. 16. - 12:43:23 Előzmény Papp Sándorné
(1456/1642)
Gundi nekem is hiányzik a mûsorból. Levinek is van humora, de azért mégsem ér fel vele.
Ezüstliliom 2015 febr. 16. - 12:42:05 Előzmény olahmiki1959
(1455/1642)
Engem nagyon aggaszt, hogy a Spoont ennyire nyomják a tinilányok szavazatai. Nem szeretném, ha õk mennének Bécsbe. Vannak az övéknél sokkal jobb dalok is.

Csatlakozom: gratula a változtatásokért, MTV!:)
Ezüstliliom 2015 febr. 16. - 12:38:47 Előzmény Cordelia
(1454/1642)
Hehe. Jó ötlet.:)))
Ezüstliliom 2015 febr. 16. - 12:37:51
(1453/1642)
Én sem értettem az arrogánsság vádját. Nekem nem tûntek annak. Valami olyasmirõl lehet szó, amit mi nem láttunk? Azzal viszont teljesen egyetértek, hogy a hangja képzetlen, gyenge az énekesnek. Szóval meglepõdtem Pierrot ellenséges beszólásán, még ha valószínûleg igaza is volt.
offtopic
DDLL 2015 febr. 15. - 20:58:36
(1452/1642)
Nem tudjátok Pierot miért osztotta ki így Zolát?
Cordelia 2015 febr. 15. - 19:13:24
(1451/1642)
... és még valamit

vegyék be Oláh Mikit ötödik zsûritagnak úgy, hogy mûsor közben olvashassuk egy nagy kivetítõn az elemzéseit, innen a portról, onnan tudjuk, hogy a mûsor nem bunda.
Cordelia 2015 febr. 15. - 19:09:58
(1450/1642)
Szerintem csak a te hsz-det olvassák :) hol vagyunk mi hozzád, botfülûek :)

Viszont, ha olvassák, akkor kérem a T. Szerkesztõket, hogy

1. Tatár Csilla soha többé ne kezdje úgy a mondatot, hogy "no".
2. Soha többé ne emlegessen sem plüss, sem egyéb macikat, mert most már sok és fárasztó...
3. Ne alkalmazza azt a kényelmes megoldást, hogy a mûsorvezetõ vagy egyéb szereplõ utolsó szavaiba kapaszkodva indítja a következõ mondatát, így nem ér!
4. Egy ilyen külsejû nõ ne öltözzön habcsóknak. Viseljen feketét, fehéret, szürkét, esetleg pezsgõszínût. Minél egyszerûbbet, testhezállót.
5. Ha bakizik, ne kérjen bocsánatot. A baki kedves dolog, elsiklunk fölötte. A magyarázkodáson viszont nem. Pont olyan fölösleges, mint a plüss maci. Három mûsor alatt legalább 8-szor ismételte.
6. Hagyják Pierro-t beszélni. Rákay elég, ha bazsalyog.
7. Ruzsa Magdi klassz énekes, ne óvatoskodjon már a volt megasztárosokkal, ez már egy másik dimenzió, érdekel a szakmai véleménye.
8. Csiszár bátran mutassa meg mûveltségét. Abból mi is tanulunk. De ne taktikázzon, nem nyertes dalt keresünk, hanem szépet :)
Cordelia 2015 febr. 15. - 18:59:07
(1449/1642)
ha a Pancastic-ban Ruzsa Magdi énekelne, azzal a szép karcos hangjával, jobb sorsra lenne érdemes az a dal, mint a szegény Halász Judit kinézetû és hangfekvésû kisleánnyal.

(Szegény Tóth Vera. Stílust kellene váltania most már.)
1/10
rajongo1 2015 febr. 15. - 12:39:47 1/10
(1448/1642)
rúzsamagdi!!! Kicsit vegyél már vissza az arcodból! nem vagy te olyan nagy énekes, hogy tanácsokat osztogass! Fõleg nem a Tóth Verának! A talpáig nem érsz fel hangilag!
8/10
bodri23 2015 febr. 15. - 12:20:07 8/10
(1447/1642)
Hajrá Szabó Ádám!
Papp Sándorné 2015 febr. 15. - 10:10:10
(1446/1642)
Klasszikust idézve: " De hová tûnt Gundi Gábor???!!!"
indingo 2015 febr. 15. - 09:16:56
(1445/1642)
Ugyan ez jutott nekem is eszembe a ruhájáról, azon felül, hogy mind a szíve, mind a fazonja borzalmas!
uldino 2015 febr. 15. - 04:51:06
(1444/1642)
Szeretném felhívni a figyelmet a Boogie ruhájára,hogy a témához nem ilik az anyaga ,most mikor annyi állatvédo" harcol a állatok bo"r utánzatai ellen is ,nem énekelhet ilyen humánus dalt ilyen ruhában ez a szerény véleményem.Tiszteletem Péter !
olahmiki1959 2015 febr. 15. - 03:13:07
(1443/1642)
Ez most nagyjából rendben volt, - most már látható, hogy a Spoon nevû fiúbanda elég sokáig tovább fog jutni a rajongó, sikoltozó kiscsajok szavazataival, bár a daluk nem is rossz, - egyedül Tóth Verát sajnáltam, szegénykém elég nagyot koppant azzal, hogy a legutolsó helyen esett ki, de hát a száma egy nagyon gyenge Adéle-másolat volt, ráadásul most õ is erõtlenül, bátortalanul adta elõ.
A továbbjutók produkciói tetszettek, - különösen Szabó Ádám és Boogie számai, mind a kettõ más-más miatt - sajnálom, hogy õk ketten egymás ellen fognak indulni, és csak az egyikük mehet ki Bécsbe.:D

Viszont észrevettem egy óriási dolgot, amit meg is osztok veletek, drága fórumozó társaim!

EZEK OTT A TV-BEN FIGYELIK, OLVASSÁK AZ INTERNETES HOZZÁSZÓLÁSOKAT, ÉS FIGYELEMBE VESZIK AZ ÉSZREVÉTELEINKET!!!

Az elmúlt hetekben több dolgot is kifogásoltunk a mûsorban, - azt, hogy miért egymás után szavaz a zsûri, hiszen a késõbb voksoló ember a saját szavazatát hozzá tudja igazítani a többiekéhez, miért mindig Pierrot szavaz elõször, aztán felmerült az is, hogy némelyik énekes play-back-rõl énekel, stb.
Nos, ezeket a felvetéseinket figyelembe vették, és sok helyen változtattak, igazítottak a dolgokon.

Ma már egyszerre kellett a zsûrinek szavaznia, a play-back problémát többször megemlítették, igyekeztek kihangsúlyozni, hogy mindenki élõben énekel, és ez szerintem jó!...:)
Ezek szerint valami haszna azért csak van annak, hogy mi hétrõl-hétre beírogatjuk ide a véleményünket, mert végre észbekaptak, és többek között emiatt is, jobb, gördülékenyebb, talán becsületesebb, manipulációmentesebb lett a mûsor.

Örüljünk ennek, és várjuk a jövõ heti, másik elõdöntõt.:DDD