Téma: A Dal

magicvoice 2015 febr. 23. - 19:18:25
(1502/1642)
Tiberio - Nekem meg éppen az tetszett benne, hogy nem kifinomult piszkafákkal vette körül magát, hanem életvidám, hús-vér lányokkal, akik nem is akartak tökéletesnek látszani. Hidd el, volt bennük érzékiség, lehet, hogy csak többet kellene buliznod és/vagy csajoznod! Szerintem, nem az volt a cél, hogy autentikusan elõadjanak egy 30-as évekbeli koreográfiát, bár voltak ilyen elemek is benne. A 30-as években se volt mindenki Rita Hayworth, csak õt megõrizte a filmszalag, a lokálokban fellépõ táncoslányokat meg nem. Abban igazad van, hogy az akkori életérzés leginkább a dalban és a külsõségekben volt meg, a táncban talán kevésbé, ettõl függetlenül az összhatás jó volt, szerintem. http://www.youtube.com/watch?v=_LVHShcf-UU
offtopic
blacknet 2015 febr. 23. - 15:00:30
(1501/1642)
Filippínó mindenhez ért: jó matekból, dolgozott zenetévénél, és a történelemtudományt is kisujjból vágja. Ezt a sokszínûségét ismerték fel a pártszékházban, és nem a nyelvét találták meg a hátsójukban, mint ahogy rosszízû pletykák ezt terjesztik, és hát ezért lett õ ekkora fejes a köztévében. Akár a 60-as évek...
breeder 2015 febr. 23. - 02:07:30
(1500/1642)
Most hétvégén kivételesen néztem a mûsort!
Nem emlékszem mindegyik zenekar és énekes nevére, de akik a háromba bejutottak elsõ körben (és egyúttal továbbjutottak), azok közül a négytagú (fiatalokból álló) zenekar egész klassz kis dalt hozott össze. Csak az az irdatlan hamisság ne érzõdött volna ki az énekeslány hangjából. Máskülönben jók voltak.

A többiek közül, A nagy Gatsby-s srác dala valahogy nem fogott meg. Jól énekelt, de szerintem nem érdemelte meg a továbbjutást. Semmi egyedit nem mutatott. Azt a számot más jó hangú énekes is elénekelte volna ugyanúgy, mint Õ.
olahmiki1959 2015 febr. 22. - 23:20:49
(1499/1642)
Ez lehet, - sõt, majdnem biztos, - hogy OFF lesz.

"Most viszont ugyebár, nincs se diktatúra, se idegen elnyomás. Érdekes."
Pontosan.
Érdekes, hogy némelyek viszont diktatúrát, és (valamilyen) elnyomást vizionálnak.
Most, amikor - Te magad írtad - nincs.:D
Vajon miért?...:)

A válaszokat "Megoldatlan rejtélyek" jeligére, a kiadóba várjuk...:)

Kíváncsi vagyok, ki megy ki Bécsbe...:)
2/10
fél X 2015 febr. 22. - 21:49:09 2/10 Előzmény rajongo1
(1498/1642)
Ruzsa M tanácstalan, pontozni sem mer, bár Pierroton kivül egyik zsûritag sem mer sem véleményt mondani (nem is tudnak) és 8, 9 ponttól eltérõt sem mernek adni, esetleg 10 est. Philip annyit ért a zenéhez kb mint én.
offtopic
Edmond Dantes 2015 febr. 22. - 20:35:51
(1497/1642)
Ha jól értem, m o s t jelbeszédnek tartasz, m o s t tartasz jelbeszédnek egy 1977-es dalt, mint az általad idézett 1968-ast, akkor, amikor ugyebár diktatúra volt, idegen elnyomás mellett. Vagy egy "több mint 160 éves költeményt", amikor ugyebár ugyancsak diktatúra volt, idegen elnyomás mellett. Most viszont ugyebár, nincs se diktatúra, se idegen elnyomás. Érdekes.
2/10
fél X 2015 febr. 22. - 20:00:54 2/10
(1496/1642)
Philip aki mindenben otthon van, a közelmúlt politikájában, lásd Szabadság tér, vagy A Dal Zsûrijeként, egy Jolly Joker, vagy mint a krumpli, bárhova teszik, mindenhol jó (?)
olahmiki1959 2015 febr. 22. - 19:05:54
(1495/1642)
Akkor színre színt, - ahogy kártyás körökben mondani szokták...:)
Az Illés együttes "Ne gondold, ó, ne, hogy tied a világ" címû slágere 1968-ban íródott. (47 éve, tehát ezt a kört vittem...).
Érdekes módon, a rendszerváltáskor, azóta meg fõleg, az egyik legnagyobb "ellenálló" számnak tartják, klip is készült hozzá, ahol az ominózus szavak, mondatok alatt régi rendszerbeli egyenruhás, gumibotos rendõrök látszanak, ami miatt azonnal egészen más mondanivalóval bír ez az eredetileg átlagos szövegûnek mondható dal.
Ezt a példát csak azért említem, mert szerinted direkt politizálást "vizionálok" egy több, mint 40 éves szám mai elõadásánál.:D
"Rabok legyünk, vagy szabadok?" - több mint 160 éves költemény kulcsmondata...
Ha ma elszavalja valaki, ugyanolyan jelentõséggel bír(hat), mint bármikor...:)

Várom a privit.:D
offtopic
Edmond Dantes 2015 febr. 22. - 18:12:33
(1494/1642)
...mindössze...
Nekem meg "mindössze" az az ötletem támadt h pl a Híradóban is elõadhatná...ha oda hívják. Ha meg A Dalba hívják, akkor meg ott. Mi is a baj ezzel? Na ugye :)

off
A hatalmas út "Kell ott fenn egy ország", vagy a "Volt egy tánc" dalai import cikkek, te aztán jobban tudod, mint én, sõt, (ez nekem is új), utóbbi szövegét F.G.Lorca "jegyzi". Ellenben a tegnap elõadott szám hazai termék, utána kellett néznem: Presser-Dusán Sz. Direkt politizálást vizionálsz egy csaknem 40 éves szám mai elõadásánál? Nahát!
Utcsó mondatodhoz: küldök egy tematikus linket, de privát, érdekes lesz.
Towner 2015 febr. 22. - 16:45:29
(1493/1642)
A szõr feláll efektus egyedûl Oláh Gergõ fináléjában érkezett meg, hála elementáris erejû fináléjának. (Dupla tüdõt növesztett az X óta)
olahmiki1959 2015 febr. 22. - 16:30:46
(1492/1642)
Nekem mindössze annyi volt az észrevételem, hogy esetleg ne pont A Dal estéjén - amikor tisztelettel meghívják, hogy elõadjon valamit - akarja az összes vélt, vagy valós sérelmeit a nézõkre zúdítani, - egyébként, ha megfigyelted, a zsûri sem volt elragadtatva ettõl a kis magánakciótól, az arcukról sok mindent le lehetett olvasni...:)
Maga a szám pedig egyszerûen nem tetszik, a zenéje teljesen átlagos, - kicsit a régi csasztuskákra emlékeztet - a szövege az érdekes, de az meg olyan sûrû, hogy maga Zorán is alig tudta kiénekelni, pedig, gondolom, elõadta már vagy 1500 alkalommal.
Zoránt egyébként nagyon jó zenésznek tartom, az évtizedek alatt hatalmas utat járt be a "Kócos kis ördögök"...-tõl a "Kell ott fenn egy ország", vagy a "Volt egy tánc" címû dalokig, ma már mondanivalója, súlya van, de a direkt politizálást soha, senkitõl nem veszem szívesen, - oldaltól függetlenül - még akkor sem, ha egyébként egyet értek minden szavával!...:)
olahmiki1959 2015 febr. 22. - 16:14:13
(1491/1642)
Ez nagyon hízelgõ, de szerintem "az ötödik zsûritag" elnevezés nem rám vonatkozott, hanem a szavazó nézõkre.:D
Cordelia 2015 febr. 22. - 16:11:52 Előzmény magicvoice
(1490/1642)
tegnap szegény éliás gyula tetszett a legjobban (végül nem jutott tovább?)
oláh gergõ nem volt rossz, talán unjuk ezt a dobd el a gereblyét irányt
mujahid nagyon akarja, jól is énekel, csak nem emlékszem mit is
szabó ádám nagyon jól indított, aztán kifújt (ez az önbizalomhiány nála is romboló, csakúgy, mint szegény tóth veránál)
a két boggggie szép és fiatal
Ív tegnap nem tetszett, szögletes lett a dal
ki az a két kislány + két kisfiú, hogy juthattak el idáig?
Pancastic-ot vissza!
a spoon-ról ne is beszéljünk

tatár csilla csak kétszer kezdett mondatot "no-val", lassan csak sikerül errõl leszokni
pierrot most jóságos volt. de minek?

Oláh Mikit név szerint megemlítették már a mûsor elején: a két mûsorvezetõ belenézett a kamerába és mondták, hogy "és az ötödik zsûritag is bekapcsolódott". Tisztán hallottam :)
offtopic
Edmond Dantes 2015 febr. 22. - 13:56:36 Előzmény olahmiki1959
(1489/1642)
Nem néz(t)em, ez volt az?

http://www.zeneszoveg.hu/dalszoveg/250/zoran/nekem-nem-eleg-zeneszoveg.html

Mi is a baj ezzel? Hisz' minden rendben, épül-szépül! Ha meg (netántán!!) nem, akkor: mi is a baj ezzel?
Hol kellett volna elõadnia? A Híradóban? Nem is rossz ötlet...biztosan megfontolnák "ott", be kell terjeszteni az ötletet.
olahmiki1959 2015 febr. 22. - 13:46:33
(1488/1642)
Egy mûsorban: Csemer Bogi, (Boggie), és Dallos Bogi.:D
Két Bogi egy csárdában...:)

Egy átlagnézõ már itt elveszítette a fonalat, és fogalma sincs, hogy melyik melyik.
Tegnap este hirtelen én sem tudtam, hogy merre hány méter, csak azt láttam, hogy EZ a Bogi vidámabb számot adott elõ, mint a MÁSIK, és nem nézett olyan komoran, mint amaz.
Aztán jöttem rá, hogy két különbözõ csajról van szó, akiknek innen is szeretnék gratulálni, hogy nem tudtak a mai magyar könnyûzenei életben valami fantáziadúsabb mûvésznevet kitalálni maguknak, - már csak azért is, hogy ne keverjék õket össze 5 percenként...:)
.................

Sztevanovity Zorán mûvész úr, mint vendég - eléggé áthallásos módon - pont "A Dal estéjét" találta a legalkalmasabbnak arra, hogy kifejtse aktuálpolitikai hitvallását, a "Nekem nem elég" címû, eléggé egzaltáltan, kapkodva, zaklatott módon elõadott számával. Nem vagyok benne biztos, hogy a legszerencsésebb választás volt...:)
Meklód fia 2015 febr. 22. - 12:18:46
(1487/1642)
hát ez az, hogy tavaly is a nagymamik meg a tini p*csák juttatták ki börtöntöltelék Kállay Saunders-t, és most is õk fognak dönteni, mert kezükhöz van ragasztva a telefon. (De legalább a tavalyi dalunk jó volt, idén még ezt se fogjuk tudni elmondani).

Szabó *moderálva*** Ádám nyeri a dalt, csakhogy ne legyenek kétségek senkiben.

Ja és ha úgyis a zsûri választja ki a legjobb 4-et, akkor már nem mindegy volt ki jut tovább az elõdöntõbõl közönségszavazattal? Fél órán át izgultunk a semmiért.
zolee65 2015 febr. 22. - 10:57:50
(1486/1642)
Mivel se "szakértõ", se szurkoló nem vagyok, ezért egy semleges esélylatolgatás:

A zsûri eddigi pontjai alapján Csemer Bogi, Szabó Ádám és Wolf Kati helye biztos a TOP4-ben. A 4. valószínûleg a Passed lesz, esetleg Mujahid Zoli.
A közönségtõl csak Bogi és Ádám kapott 9 pontot. A netes fórumokon Bogi a favorit, de õk általában nem szavaznak. Ellentétben a fiatal és középkorú nõkkel...
Így én inkább Szabó Ádám gyõzelmére fogadnék. De kétesélyes a verseny.
Meklód fia 2015 febr. 22. - 10:04:58
(1485/1642)
a tavalyiból akár 3-4 dal is megállta volna helyét az Eurovízión, de az idei mezõnyben egy jó dal sincs.
Már csak az hiányzik, hogy azt a metroszexuális divatbuzi harmonikás csávót küldjük ki és akkor beállunk Koncsita mögé a sorba.
magicvoice 2015 febr. 22. - 08:11:24
(1484/1642)
Megvan a döntõ mezõnye, amibõl nem lesz egyszerû kiválasztania a zsûrinek azt a négyet, akire szavazhat a közönség. Kezdem azokkal, akiket szerintem nem kellene beválasztani: Mujahid Zoli száma jellegtelen, hiába jó az elõadás. A Spoon zenéje és tudása messze áll minden eredetiségtõl és profizmustól, az új koreográfiával még azt a fiatalos könnyedséget is kiölték belõle, amitõl mégis szerethetõ volt. A többieknél vagy a dal vagy az elõadás már nagyon jó, ezért inkább azokat ejteném ki, akiknél bizonytalan a színvonal, így fájó szívvel, de nem engedném a négybe a Passed zenekart és Ívet. Így a közönség Csemer Boggie, Gájer Bálint, Szabó Ádám és Wolf Kati közül választhatna.
Szabó Ádám a középdöntõre befeszült, beteg volt vagy túlizgulta mindegy, a lényeg, hogy már közel sem volt olyan meggyõzõ, mint az elõdöntõben. A döntõre ha összekapja magát, akár esélyes is lehet. Wolf Kati profi elõadó, de az érzelmes szám és a hosszú combok nem biztos, hogy elég lesz az üdvösséghez, mert nincs benne az a kisugárzás, ami Csemer Bogiban benne van, neki viszont a száma unalmas sokak szerint, hiába szervez békemenetet röpke három perc alatt a gyászhuszárjaival. Valószínûleg nem csak nekünk, de az európai emberek többségének is elege van a gazdasági nehézségekbõl, a háborúkból, senki se szeretné, ha egy szombat esti szórakoztató show alatt is ezeket juttatnák eszébe. És itt jön Gájer Bálint, aki képes minden problémát elfeledtetni, remek hangulatot varázsol a színpadra. Azt csinálja, amirõl a zenének és a shownak szólnia kell. Nekem õ a favoritom: Gájer Bálintot Bécsbe!
tompika74 2015 febr. 22. - 07:36:44
(1483/1642)
Idén nagyon gyenge a felhozatal. Egy csomó unalmas semmilyen dal. Végigalszom a mûsort.
A zsûri erõsen felelõs a kialakult helyzetért. Csalódtam Pierrotban is (A többi zsûritagot már ismertem :) ). Szóvá teszi ugyan, ha valaki hamis, de nem tesz ellene semmit. Ad neki 8-9 pontokat.
Ha egy énekes már itthon hamisan énekel, milyen lesz a nagyobb nyomás alatt külföldön? Élõ példa rá Wolf Kati az eurovíziós dalával, ami klasszisokkal jobb volt a mostaninál, de annyira hamisan énekelte külföldön, hogy siralmas lett a produkciója.
Az olyan dalokat, amikben van élet, van hang, van erõ, a zsûri lepontozza. Pl. Éliás Gyula nagyon tetszett, vagy a Proof of life énekesének milyen brutális hangja van. Kiesett egybõl. Itt még a fórumon se említitek meg. Pedig az ilyen orgánum nagyon ritka. És a számuk is szuper. Oké, selypít az énekes, de ezt külföldön nem hallották volna :)
Miért ragaszkodik a zsûri a klasszikus, lassú, unalmas számokhoz? Tavaly is egy formabontó, gyors RNB dallal ment a Kállay-Saunders András, és jó helyezést ért el. Tavalyelõtt is egy zenei érdekesség tetszett az embereknek - ByeAlex. Nem értem a zsûrit. Ha csak nem a szokásos magyaros bundázás megy a háttérben.