Téma: A Dal

Ezüstliliom 2015 márc. 06. - 22:10:12
(1602/1642)
Oké, akkor félreértettem.:) De akkor nem látom a különbséget a mostani és a Te általad említett fesztivál között. Ki mondja meg a jelentkezõkenk, hogy ne giccses, olcsó dalokat hozzanak? Milyen kritériumokat állítasz fel hozzá, hogy jó irányba terelõdjön? Vagy csak meghívott elõadók szerepelhetnének?
Bocs, de szerintem Te meg Miki meg én meg még páran innen az még elég kis létszámú közönség. Belõlünk, és a magunkfajtából nem lesz magas nézettség. De ne legyen igazam!:)

Az angolul éneklésrõl ellenkezõ véleményen vagyok. Ki akarnak törni külföldre? Egyrészt nevetséges. Hány olyat tudsz felsorolni, akinek tõlünk sikerült? Látsz rá reális esélyt? És ha így is van, akkor oké, menjenek! De ne várják el tõlem, hogy majd én veszem a lemezeiket. Én majd veszem azokét, akik magyarul énekelnek. És vagyunk még jópáran ezzel így. Egy magyar elõadótól elvárom, hogy ne csak a dallamát tudjam élvezni a zenéjének, hanem a szövegét is. Akkor elviselem, hogy "kicsit sárgább, kicsit savanyúbb, de a miénk". A skandinávok meg nem jó példa. Ott szinte mindenki perfekt angolból. Náluk ez nem gond.

Egyébként örülök, hogy vadászati tilalom van liliomokra.:)
olahmiki1959 2015 márc. 05. - 19:20:08
(1601/1642)
Kérem tisztelettel, nem is tudtam, hogy Ezüstliliom nevû, kedves fórumozó társunkról még díj is el van nevezve!
Mik ki nem derülnek, amikor az ember ide-oda bóklászik a neten!...:)
Ezüstliliom 2015 márc. 05. - 14:56:13
(1600/1642)
Lehet, hogy ezzel a hozzászólásommal vitát fogok generálni, vagy rosszabb esetben csak meg lesz a véleményetek rólam, de vállalom.:)

Alapvetõen egyetértek az idézettel én is, de:
"...Már az feltûnik, hogy van egy énekesnõ, aki akcentus nélkül képes angolul énekelni (ez tényleg ritka), a zene nem Get Lucky, és nem is valami mainstreamig csupaszított trap (bár vannak benne trapes hatások, de szerencsére pont a jó oldalról megközelítve), és a szám kétharmadánál beinduló csipogós (ál)veretés is annyira cuki, hogy mindjárt csinálok belõle egy Coubot, és azt fogom hallgatni a nap végéig."
Jesszusom!
Nagyszerû! Akcentus nélkül énekel angolul! Hû! Gratulálok hozzá! Csak a közönsége jó fele nem ért belõle egy kukkot sem.:/ De Sajó Dávid mondandójából sem sokat, mert szinte minden második szava angol vagy szleng.

Az Eurovíziós Dalfesztiválról egyezik a véleményünk. Egyre nehezebben tûröm azt a sok irritáló produkciót, amit végig kell szenvedni ahhoz, hogy rátalálhassak arra a pár jóra, amiért érdemes. (?) Még jó, hogy mostmár van késleltetett lejátszás funkcióm a TV-n, és továbbtekerhetem a borzalmakat.:) A következõ ellenvélemény: nekem tetszett Concita dala. Szerintem mûködik. Biztos igazatok van abban, hogy közhelyes meg giccses... mégis tetszik, bár nekem sem az tetszett a legjobban tavaly. Otthon pedig meghallgattam a két belinkelt dalt, és szánom-bánom, de a Save Your Kisses for Me nekem nagy kedvencem.:D A Police dala nem tetszik annyira, mert Sting sipítozik benne. Pedig Stinget (Shadét, Santanát... csupa "s" betûs:) ) én is a legnagyobb kedvenceim közé sorolom, de ez a korai nótája kicsit idegesítõ. Ettõl eltekintve nem rossz dal, valóban. De értem a példát amúgy. Biztos elõremutatóbb a Police dala, mint a másik, csak nem olyan kellemes.:)

"Én nagyon is támogatnám, egy olyan alternatív fesztivál létrehozását, melyet említesz, mert hiába léteznek ilyenek, nincs ekkora médiacirkusz körülöttük, hogy ismertté váljanak, nincs akkora pénz mögöttük, hogy kilépjenek a reflektorfénybe, és legfõképp, és ez a legnagyobb baj, nincs akkora nézõi igény a minõségre, ami versenytárssá tehetne egy ilyen fesztivált."
Szerintem a mondatodon belül ellentmondás van. Elismered, hogy az alternatív zene mögött nincs akkora pénz, mint a közízlést kiszolgáló mögött. A médiacirkusz pedig a pénzrõl szól.:/ Akkor szerinted ki rendezné meg és milyen pénzbõl? Mennyivel támogatnád?:) Ne érts félre! Nem vagyok az alternatív zene ellensége, azok közt is van, ami tetszik, de ekkora fesztivált biztos nem tudna rendezni nekik senki, mert ráfizetéses lenne.:( Talán az lehetne a megoldás, hogy valahogy becsempészni "versenyen kívül" pár ígéretes alternatív produkciót a pénzt hozó rendezvényekbe. Akár fricskaként is.:) (Ma már lovat is csak így lehet tenyészteni sajnos: van egy jól menõ vállalkozásod (mondjuk nekem nincs...), amibõl ki tudsz venni pénzt a veszteséges ágazat támogatására, amit "kedvtelésbõl" mûködtetsz.) Ha lenne elfogulatlan döntéshozó csapat (álmodozom...), még giccsadót is be lehetne vezetni, de ezt nem igazán lehet kivitelezni. Abból aztán lehetne támogatni az újszerû, de tömegbázissal nem nagyon rendelkezõ mûvészeket. Ezt sem én találtam ki.

Hát ennyi. Ide lõjetek!:)
Ezüstliliom 2015 márc. 05. - 10:24:01
(1599/1642)
Csak azt szerettem volna, hogy ne legyen.;)
Ezüstliliom 2015 márc. 05. - 10:22:34
(1598/1642)
Biztos vagyok benne, hogy hozzám hasonlóan sokan vannak, akik nem értik az angol dalok szövegét. Nekik küldöm a gyõztes dalt (Wars for Nothing) magyar felirattal:
https://www.youtube.com/watch?v=tQlXDkjzYU4


(A kép csak próba. Egy lipicai csikó Piberbõl.:) )
Ezüstliliom 2015 márc. 05. - 09:57:15 Előzmény onlény
(1597/1642)
Bogi dalával kapcsolatban egyetértünk.:)

A Passeddel (így kell ezt írni? hogy ejtik valójában? miért nincs egyiknek sem magyar neve???) kapcsolatban viszont már nem igazán. A hárfa szerintem is egy különleges hangszer. Jó, hogy felbukkant a könnyûzenében is.:) A középrész ritmusa pedig szerintem valóban "ugrálható", bár ebben a flitteres, csillogó ruhában furán vette ki magát. A hétköznapi megjelenésükhöz jobban passzol.
Ezüstliliom 2015 márc. 05. - 09:22:21
(1596/1642)
A "túlszakmázod" kijelentés azon kevés dolgok egyike, amikre ugrok. Igenis "szakmázza túl"! Had tanuljunk tõle! A tehetségkutatók zsûrijébõl is pont ezt szoktam hiányolni. Ha már ott vannak, és állítólag azért, mert értenek hozzá, ne humoristák, bazári majmok legyenek, hanem okítsák a népet, ahogy a Felszállott a pávában tették az ottaniak! Aki unja, majd nem hallgatja/olvassa.

Béke!;)
Ezüstliliom 2015 márc. 05. - 09:16:10
(1595/1642)
"Én a Passed-t passzoltam volna tovább Bécsbe, de ez már mindegy."

Valószínûleg jól be is fürödtünk volna velük.:) (Ez nem abszolút igazság, csak az én véleményem.;) ) Mint már elõbb írtam: a dal nekem is nagyon tetszik, de az elõadóknak még van mit fejlõdniük. Nem tudták volna megfelelõképpen prezentálni sajnos.:(
Ezüstliliom 2015 márc. 05. - 09:11:42 Előzmény olahmiki1959
(1594/1642)
Ha visszagondolsz, mind a 8 szám szerzõit, elõadóit nagyon megdícsérték, nem a Passed-ét. Így aztán négyet a dícséret ellenére sem juttathattak tovább.:) Ráadásul én arra is emlékszem, hogy azt is megemlítették, amit mi is sokszor írtunk: hogy bár a dal nagyon jó, de az elõadóknak (a Passed-nek) még van mit fejlõdniük. Szerintem ez így teljesen rendben volt.:)
offtopic
Ezüstliliom 2015 márc. 05. - 09:04:46 Előzmény olahmiki1959
(1593/1642)
:D
offtopic
Ezüstliliom 2015 márc. 05. - 09:04:31
(1592/1642)
Hálás köszönet!:)
olahmiki1959 2015 márc. 04. - 17:59:08
(1591/1642)
"legközelebb mindenképp jelzem, mit "rejt" a link"

De csak akkor, ha nem nagyon link az a link...:)))
Ezüstliliom 2015 márc. 04. - 15:03:56 Előzmény breeder
(1590/1642)
Mondjuk szerintem sem készült még fel a Passed egy ekkora rendezvényen való szereplésre. Nem a koruk miatt, inkább a szakmai (pl. énekbeli) tudásuk miatt. A dal tényleg jó, de ha a drukk miatt hamisan énekelt volna a lány, akkor nem jártunk volna jól vele. És ez tényleg nem ellenük szól. Biztos vagyok benne, hogy 1-2 év múlva már sokkal jobb elõadók lesznek.
Ezüstliliom 2015 márc. 04. - 14:56:07 Előzmény magicvoice
(1589/1642)
Rendesen meg is voltam ijedve, hogy a Spoon kerül ki gyõztesen ebbõl. Nagy kõ esett le a szivemrõl, mikor nem az õ nevüket mondták. Aranyosak, meg kedves a dal is, de semmi különös. Bogi dala azért jobb az övéknél szerintem.
offtopic
Ezüstliliom 2015 márc. 04. - 13:18:13
(1588/1642)
Nos a linken nem jelenik meg nálam semmi... Majd talán otthon, ha lesz rá idõm...
Ezüstliliom 2015 márc. 04. - 13:14:14
(1587/1642)
Akkor jól értettem, és maradok ugyanazon az állásponton.:)
Ezüstliliom 2015 márc. 04. - 13:12:41
(1586/1642)
Ugye? Kösz a megerõsítést!:)
offtopic
Ezüstliliom 2015 márc. 04. - 13:11:56
(1585/1642)
Hát bizony idáig süllyedt a világ, képzeld!:) Most meg az ebédidõmben lopok idõt írni. Két falat sült csirkecomb között maszatolom a billentyûzetet.

"a rólad szóló linkre rákattintottál? Érdemes, bár abban nem vagyok biztos, hogy túl sokáig itt marad...:)"
Eddig még nem, de ha azt mondod, érdemes...:) Nem adott okot a bizalomra, hogy a "kedves hozzászólót" már törölték is.:D


"De, a jövõben én - csak a Te kedvedért! - meg fogom tenni, hogy a link mellé odaírom az elõadó nevét is."
Hálás köszönet.:) Nálatok nem a bizalomhiány a gond, csak rosszul venné ki magát, ha bulizni kezdenék az irodában.:)


"Jó étvágyat a vajas kiflihez!...:)))"
Köszi.:)
breeder 2015 márc. 04. - 12:59:57
(1584/1642)
A link elszáll, az írás megmarad! - Én kb. ezért szeretem, ha valaki oda írja az url cím elé azt, hogy x elõadó - x dala! Így ha a megosztást törlik is, nem gond utánakeresni az elveszett tartalomnak! =)

Peace! :D
olahmiki1959 2015 márc. 04. - 12:57:57
(1583/1642)
Nem kell titkolni, csak az ember - esetleg - nem szívesen mond kellemetlen dolgokat ismert emberekrõl, de oké.
A dolog évtizedekkel ezelõtt történt, tehát már nincs jelentõsége.
Verebes Istvánról mondta ezt Kellér Dezsõ.:D