8/10
sly10 2022 nov. 06. - 13:03:31 8/10
(33/73)
Egész kellemes meglepetés volt vicces akció dús jó film jó szórakozást nyújt.
9/10
Zumbae 2022 okt. 28. - 19:23:14 9/10
(32/73)
Ha valaki szereti a Guy Ritchie vonalat, akkor azoknak be fog jönni. Véres, de nem véresen komoly akciófilm. Nem volt túltolva szuperkémként Pitt, nem is egy szerencsés fickó. A két gyümölcs Thomas gőzmozdonyostul együtt full lökött, a kiscsaj meg jól variálja a karakterét. És végül a nagymester, Hiroyuki Sanada (nagy kedvencem) is belép a színre Zod tábornok ellenében (alias M. Shannon).
3/10
pihes 2022 okt. 27. - 14:46:44 3/10
(31/73)
Ez tök sz@r volt! 3/10
7/10
3,14159 2022 okt. 25. - 12:23:28 7/10
(30/73)
Egész jó!
Láttunk már hasonló megoldással készült filmeket, amiket jobban összeraktak, itt néha már kicsit terhes volt az ide-oda csapongás, de alapvetően jól sikerült. Kiemelkedik a sok kommersz, egy kaptafára legyártott akciófilm közül.
RAPO76 2022 okt. 25. - 11:41:40
(29/73)
Nincs kecmec.Az év filmje a top gun után.
10/10
ligetiz51 2022 okt. 23. - 21:07:36 10/10
(28/73)
Nagyon jó film, az utóbbi években ritkaság az ilyen.
5/10
Norbert Szalai 2022 okt. 23. - 18:31:49 5/10
(27/73)
Leginkább az a fajta harsány,csúnyány beszélős,modoros erölködés jellemzi,ami például a sokak által istenitett Tarantino és Guy Ritchie filmek némelyikét.
Nem baj,van sok extrém karakter,a poénkodás meg jellemzően a pörgős akció közben sem állhat le,és zene is sokszor üvölt,ahogy azt kell.Szóval minden adott bő két óra bazári szórakozásra.
Egyébként Hiroyuki Sanada-t mindig jó láttni,még egy ilyen filmben is.
Felhőjáték 2022 okt. 23. - 01:38:08
(26/73)
Mint köztudott az amerikai akció-film-vígjátéknak igen csak nagy hagyománya van és viszonylag kevés belőlük az amelyik igazán szórakoztató és viszonylag egyedi arculattal rendelkezik.
Ide tartozik a Gyilkos járat 2022-ben bemutatott amerikai akció-filmvígjáték David Leitch rendezésében. A forgatókönyvet Zak Olkewicz írta, a főszerepben pedig Brad Pitt, Joey King, Aaron Taylor-Johnson, Brian Tyree Henry, Andrew Koji, Szanada Hirojuki, Michael Shannon, Benito A Martínez Ocasio és Sandra Bullock látható. Az utóbbi egy másik igen híres film színész cameoján túl ( gondolom nem ingyen :) befáradnak a filmbe 2-3 percre ) népes szereplő gárda gondoskodik magáról a történetről is, de ezt a kedves leendő nézőre bízom, hogy "bogarássza" ki melyik sztárról van szó.
Persze a jelen film sem jöhetett volna létre olyan elődök nélkül mint a Kill Bill bye Tanaratinó vagy Kuraszava A hét szamuráj filmjei nélkül.
David Leitch pedig tud valamit jelesül az üresjáratok kikerülését a szellemes dialógusok ötvözését a mesterfokú szamuráj és egyéb harci technikáknak bevetését amitől akció a filmi.. Úgy, hogy nem tesz a filmbe gagyi technikai megvalósításokat és már nem tudom mi és milyen szuper intelligens programokat használ a képi megvalósításokhoz.


Igaz, vonatos akciófilmet bizonyára mindenki látott már és voltak igazán jók is.
Viszont térjünk vissza a Gyilkos járathoz.
Brad Pitt alias Katica tőle jogosan elvárnánk , hogy szuperhőst játsszon így túl az ötvenen is de az igazán jó csavar a szereplésében az, hogy ő csak egy piti lenyúló akinek egy táskát kell elemelnie. A bonyodalmak pedig innen eredeznek és a Hikari vagy milyen expressz meg megy mint a hajder-menykő és különféle alakok próbálják a táskát eltulajdonítani. Ami igen csak elmésen ide oda vándorol és közben Leitch szép lassan csöpögteti az információkat, hogy anno mi is történt...
Bosszú némi pszichopátia keverve cezaromániával és tökre jő komikai elemekkel. Ezek adják a pezsgését ennek a vígjátékba ágyazott akció mozinak. A film rendezőétől egyáltalán nem idegen a jakuzza vagy japán alvilág története példának okáért a Deadpool2 dolgozatának főhőse is 2 szál szamuráj karddal végzi "feladatát".
Akiről mégis említést szeretnék tenni ő a gonosz apuci kicsi lánya aki mint Katica ki is jelenti .."van benne valami náci jellem.." filmbéli polgári neve Prince (Joey King) alakít. A színművésznő külsőre egy mindenki meg akar erőszakolni típusú manga kislánynak néz ki de végig a filmen nagyszerűen lavíroz ebben a kettős szerepkörben. Számomra ő volt a kedvenc a filmből.
Végül ez a film nem akar többet mint szórakoztatni, igaz több mint 2 órás hosszúságával maratoni ülőgumó fáradságot élünk túl de pop-cornnal és üdítővel ez feledtethető.
Azt meg , hogy jobb vagy rosszabb mint Tarantino vagy más filmek azt döntse el mindenki magában. Jó szórakozást.
7/10
UncleSam 2022 okt. 08. - 22:38:05 7/10
(25/73)
A vége jó nagy ökörség. Addig jó. ("Mi vót má' ez?" :)
6/10
szimbol 2022 okt. 01. - 15:19:50 6/10
(24/73)
Közben megnéztük. Nem neki való volt :) De aki szereti a Kill Bill-t, annak ez sem lesz túl véres. Nekem úgy tűnt, hogy Brad Pitt rettenetesen unta a forgatást. A bűvészkalapból öt percenként előhúzott "izgalmas" karakterek nyilván nem voltak túl kidolgozottak. Olyan a film, mintha néhány nagyon jókedvű középiskolás írta volna.

Aki nem szereti a tömegesen véreset okádó emberek látványát, az ne nézze meg.


6/10
szimbol 2022 szept. 28. - 15:07:46 6/10
(23/73)
Gyerekek mennyire durva a film? 17 éves lányommal nézném meg. Egy 10-es skálán, ahol az 1-es a TV maci a 10-es a Kutyaszorítóban?
7/10
itsme1 2022 szept. 28. - 08:28:46 7/10
(22/73)
A film jól példázza mi a különbség a vicces, a komikus és a nevetséges szó között. Mindháromra bőven van példa benne.
1/10
KovacsReka94 2022 szept. 05. - 04:52:54 1/10
(21/73)
Az elbaszott kis dora a felfedezot kihagyhattak volna belole, egy ertelmes-jobb karaktert is talalhattak volna erre a szerepre.
Filmfilm 2022 aug. 25. - 21:13:18
(20/73)
T. Kosztolányi úr! Képzelje el, hogy ír a házkezelőségnek, hogy rossz a lift, másnap kap egy választ, hogy rossz a lift. Mert én így jártam Önnel. Ennek a levelezésnek mi értelme van:? Mert Ön, magát nagyon frappánsnak gondolva küldött két linket, ami azt mondja, hogy mondják így egyesek, de hát ezt NEM Ön mondja nekem, hanem én mondtam Önnek, és a véleményemet is megírtam erről. NEM az volt a kérdés, hogy mondják-e így (mert mondják), hanem a vélemény volt a kérdés. Önt a két link megnyugtatta, Önnek nem ez a véleménye, amit én is írtam erről a jelenségről, hogy aki a csorda után megy, az sz...os füvet eszik. Valamint: azt is olvashatjuk a linkeken, hogy a nyelv változik, jelentésbővülés, stb., de akkor nem igaz, amit írok, hogy nyálas, gusztustalan dolog, hogy valaki elkezdi mozinak mondani a filmet? Rá kell pirítani, hogy figyelj már, te most kinek képzeled magad attól, hogy úgy mondod a filmet, hogy mozi! Vagy: te figyelj már, te nagyon nyálas valaki, amit láttál teganap a moziban, az NEM mozi volt, hanem film !
Filmfilm 2022 aug. 25. - 09:26:12 Előzmény Filmfilm
(19/73)
Kosztolányi úr! Aki nem úgy akar kitűnni a tömegből, hogy olimpiát nyer, vagy milliárdos lesz, vagy Nobel-díjas, hanem úgy próbálja meg megoldani a tömegből kitűnés tervét, hogy a filmet majd ő is jól mozinak mondja, hát nem rá kell szólnunk arra, hogy figyelj már te szerencsétlen, te Gerzson, vagy ki vagy, hát te nem mozit láttál tegnap, hanem filmet?
Filmfilm 2022 aug. 25. - 09:16:50 Előzmény Kosztolányi József
(18/73)
T. Kosztolányi úr! Engedje meg, hogy elküldjem a válaszomat az Ön válaszár! A két linket nem tudom miért külte, ha én magam írtam, hogy a nyelv változhat, változik, DE : NYÁLAS, gusztustalan dolog mozinak mondani a filmet !
A nyelv változik, főnevesült melléknév, szófaji átcsapás, átvétel jelentésmódosulással, stb., de ez NEM jelentheti azt, hogy ha egy szellemi fogyatékos elkezdi a tésztaszűrőt filctollnak mondani, akkor én is BIRKA MÓDRA filctollnak mondom a tésztaszűrőt, hogy mutassam, hogy én is benne vagyok ám a főáramban, én is közétek tartozom, „trendi” vagyok ! ! ! !
Hallotta mindenki, én is mozinak mondtam a filmet, mostmár elfogadtok, megfeleltem az elvárásoknak?
A mozifilm az NEM mozi, hanem film !
Van szavunk a filmre: film !
A Corvin az mi, az egy film? Megnéztem a moziban egy mozit ? ? ? ? ?? ? ?
Kinek képzeli magát, aki motinak mondja a filmet? Rambónak képzeli magát?
Szánalmas, hogy aki se olimpiai bajnok sportoló nem lett, se milliárdos üzletember, se Nobel-díjas tudós (mérhető dolgok), de szeretne ő is speciálisnak mutatkozni, megállapítja magáról, hogy ő is speciális, már-már egyéniség, és ezt úgy tervezi megvalósítani, hogy a copfos, fiúkhoz hasonlóan majd ő is jól mozinak mondja a filmet.
Aki a csoda után megy, az sz-ros füvet legel!
Filmfilm 2022 aug. 22. - 18:45:09 Előzmény AlexWolf
(17/73)
NYÁLAS, gusztustalan dolog mozinak mondani a filmet !

A nyelv változik, főnevesült melléknév, szófaji átcsapás, átvétel jelentésmódosulással, stb., de ez NEM jelentheti azt, hogy ha egy szellemi fogyatékos elkezdi a tésztaszűrőt filctollnak mondani, akkor én is BIRKA MÓDRA filctollnak mondom a tésztaszűrőt, hogy mutassam, hogy én is benne vagyok ám a főáramban, én is közétek tartozom, „trendi” vagyok ! ! ! !

Hallotta mindenki, én is mozinak mondtam a filmet, mostmár elfogadtok, megfeleltem az elvárásoknak?

A mozifilm az NEM mozi, hanem film !

Van szavunk a filmre: film !

A Corvin az mi, az egy film? Megnéztem a moziban egy mozit ? ? ? ? ?? ? ?

Kinek képzeli magát, aki motinak mondja a filmet? Rambónak képzeli magát?

Szánalmas, hogy aki se olimpiai bajnok sportoló nem lett, se milliárdos üzletember, se Nobel-díjas tudós (mérhető dolgok), de szeretne ő is speciálisnak mutatkozni, megállapítja magáról, hogy ő is speciális, már-már egyéniség, és ezt úgy tervezi megvalósítani, hogy a copfos, fiúkhoz hasonlóan majd ő is jól mozinak mondja a filmet.

Aki a csoda után megy, az sz-ros füvet legel!
9/10
kardio@freemail.hu 2022 aug. 21. - 20:30:09 9/10
(16/73)
Tarantino, Guy Ritchie, Cohen fivérek érzetem volt. Tetszett.
7/10
Böhöm 2022 aug. 19. - 16:07:20 7/10
(15/73)
Guy Ritchie, Tarantino… többen emlegették ennek a filmnek a kapcsán. Nekem is ők jutottak róla eszembe. Akik az ő filmjeiket nem szeretik, semmiképp ne nézzék ezt meg. Akik vevők az ilyen stílusú szórakozásra, azok szerintem élvezni fogják a filmet, de ne várjuk az előbb említett “elmebeteg” rendező urak teljesítményét. Mindig kár egy kicsit, amikor utánozhatatlan stílust akar valaki utánozni.
De egyébként a film bőven élvezhető, a színészi gárda nagyon magas színvonalú. Te jó ég, mi is lehetett volna ebből egy Guy Ritchie vagy Tarantino rendezéssel!!!
shoc 2022 aug. 17. - 10:20:51
(14/73)
kbalázs nagyon szépen összefoglalta a lényeget szerintem...