10/10
offtopic
Ezüstliliom 2012 ápr. 09. - 01:30:07 10/10
(411/531)
Azért jó Titeket is olvasni.:)
Killbox 2012 ápr. 09. - 01:14:49
(410/531)
Olyat én se tudok:) De szerintem más se,vagy csak nagyon-nagyon-nagyon kevesen.
10/10
offtopic
Ezüstliliom 2012 ápr. 09. - 00:00:44 10/10
(409/531)
Miért nem CyberWolffal vitatkozol? Vele vagytok egy szinten.
gyuribacsi 2012 ápr. 08. - 23:08:22
(408/531)
Ha még írtam volna, olyat írtam volna, mint te, Killbox.
Már csak azért is, mert olyat nem tudok, mint Tolkien.
;)
Killbox 2012 ápr. 08. - 21:38:39
(407/531)
Gyuri bácsi, nagyon szépen összefoglaltad a film(ek) lényegét, ez teljesen így van. Alább valaki azt írta ***SPOILER*** hogy két kiscsávó menekül egy gyûrûvel és üldözik õket.***SPOILERVÉGE*** Akinek ennyi jött le,az nem értett meg semmit.A film,a regény tele van szimbolizmussal,sõt inkább egy nagy szimbólum az egész.Ráadásul egy profi módon filmre vitt adaptáció,a történet mind regény,mind mozi formában kiemelkedõ a mostani sok átlagos gagyi közül.A hõsiesség,a bátorság,a szeretet,az önfeláldozás,mind a zsarnokság elleni küzdelem "kellékei",sajnos a mai világban alig találni ezekbõl valamit is.Ezekre az értékekre világít rá a film.
5/10
technokrata 2012 ápr. 08. - 19:39:47 5/10
(406/531)
Úgy látom nem olvastál figyelmesen... Nem baj, nem egyedi eset. Szerinted mi a tökömért írtam azt, hogy nagyon vártam?!
És bocsánat,de véleményem szerint toleránsan írtam egy olyan fimrõl, ami nem jött be. Ugyanis megdícsértem azokat az elemeket, amik szerintem jók voltak. A legtöbben, ha leszólnak egy filmet, a jó dolgokról szót sem ejtenek.
gyuribacsi 2012 ápr. 08. - 19:24:38 Előzmény CyberWolf
(405/531)
Mindazoknak, akik hevesen gyalázzák a filmet.
Nyilván nem vagyunk egyformák, nem kell, hogy mindenkinek ugyanaz tetsszen. Ez jó. Sõt, nagyon jó!
De akik ezt a filmet erõbõl fikázzák, bizony primitív emberek. Elmondom, miért.

1) Kevés olyan film van, amelynek jelmezein, díszletein oly sokan és oly nagy mûgonddal dolgoztak, mint a Peter Jackson féle Gyûrûk Ura trilógiában. Meglehet, nincs is más ilyen igényesen kidolgozott film. (Képzeld, van olyan páncél, aminek a belsejébe családi címert kovácsoltak. Igazi vaspáncél, igazi kováccsal. Ez nem látszott a filmben. De a színész, aki belebújt, más érzéssel viseli, és játsza szerepét. És ez csak egy példa, a több tucatnyi apró, igényes megoldás mellett). Már ezért az igényességért kijár a tisztelet - akkor is, ha a történet valakinek nem tetszik.
2) A történet unalmas? Tolkien külön nyelveket talált ki hozzá, azon belül nyelvjárásokkal. Családfákat alkotott, családok tucatjainak történetét meséli el, melyek lassan-lassan több nép és faj történetévé állnak össze. Kétségtelen, hogy ennek a történetmesélésnek vannak unalmas részletei is. De aki a 3 filmet megnézve képes azt állítani, hogy a történet, vagy a film unalmas volt, az hazudik, vagy elmebeteg.
3) A filmeket (nagyon leegyszerûsítve) a sztoriért, és/vagy a látványvilágért, és/vagy a színészek játékáért szoktuk szeretni. A Gyûrûk Ura egyik kategóriában sem középszerû, vagy rossz film. Ezt butaság volna tagadni, akkor is, ha egyetlen díjat sem kapott volna. Pedig sok díjat kapott..
4) A Gyûrûk Ura történetét az elsõ világháború borzalma és igazságtalansága ihlette... ezt talán kevesen tudják. A filmbéli kalandok, kisebb és nagyobb csaták között egy világos és tiszta üzenet húzódik meg, amelynek fontossága sajnos sohasem fog elévülni: a hatalom utáni vágy és sóvárgás a legveszélyesebb fenevad, ami az élõlényekre leselkedik. Miért? Mert sosem válogat eszközeiben, sosem mérlegeli az áldozatok nagyságát, az elesettek hozzátartozóinak fájdalmát, másképpen: sohasem törõdik a gyõzelem árával. Aki erre a filmre rálegyint, az akaratlanul is eszköze és kiszolgálója marad a mindenkori hatalmi játékoknak, éljen bárhol, cselekedjék bármit. Hogy miért? Erre majd az élet választ ad.

Még rövidebben: a Gyûrûk Ura megkerülhetetlen film. Aki magabiztosan szidja, az magáról mond véleményt.
10/10
_Freddy_ 2012 ápr. 08. - 17:47:17 10/10
(404/531)
Ne nézz meg olyan filmet ami nem érdekel téged, ha egyszerûen nem tudod élvezni a Gyûrûk Ura történetét, akkor ne is erõltesd. Amugy meg a 3. rész nem véletlenül kapott 11-bõl 11 Oscart...szóval ennyi...mi lenne veled ha a bõvített változatokat néznéd meg ezekbõl...
5/10
technokrata 2012 ápr. 08. - 16:08:10 5/10
(403/531)
Iszonyatosan vártam, hogy bejöjjön moziba! Szinte tûkön ültem, ahogy mondani szokták, mert a bemutató olyan meggyõzõ volt a számomra. És eljött a várva várt nap. Irány a mozi. Végre leülhettem a helyemre és kevéssel késõbb már indult is a film. Látványosan kezdõdött és ekkor még úgy éreztem, hogy ez bizony tényleg ott lesz. De aztán csak azt vettem észre, hogy a filmben ugyan egyre több különös misztikus szereplõ jelenik meg, de történni semmi nem történik. SPOILER Illetve annyi azért mégis, hogy egy gyûrûvel menekül két kissávó, akiket üldöznek. Na most ehhez még hozzátartozik az, hogy ez vagy 3 órán keresztül még így is folytatódik... A seggem a kezdetben kényelmesnek tûnõ széken végérvényesen elzsibbadt és már alig vártam, hogy vége legyen az egésznek, mert csak szenvedtem. Máskor észre sem veszem milyen kényelmetlenek a székek, mert úgy pörög a film. Itt meg csak ez foglalkoztatott már... A helyszínek és a látványelemek nagyon jók voltak és a szinpadias beszédek közül is volt, ami tetszett. Viszont a történet... Ezek után amúgy a második és a harmadik részt már meg sem néztem. Tudom, nem értek hozzá. De ehhez nem is akarok!
1/10
CyberWolf 2012 ápr. 02. - 14:06:52 1/10
(402/531)
Röviden, tömören: sz@r, fos, hulladék. Már az eleje is unalmas volt, de gondoltam, ha már elkezdtem nézni adok neki egy esélyt. Hát megbántam. Még jó, hogy nem adtam ki érte pénzt...
10/10
Kyoko 2012 márc. 24. - 19:36:26 10/10
(401/531)
Tényleg nem tudom minek kétszázszor leadni, mert aki szereti, az már úgyis megvette/letöltötte és akkor nézi meg, amikor akarja.
Inkább azon lennének, hogy USA-hoz hasonlóan itt is adják újra moziban, persze a bõvítetteket. Azt még el is mennék megnézni, mert csak a simákat láttam egyetlenegyszer a bemutatók hetén.
10/10
offtopic
Ezüstliliom 2012 márc. 15. - 18:16:24 10/10 Előzmény oldbone
(400/531)
Ebben igazad van, bár egy újszülöttnek minden vicc új. Gondolom, erre építenek. De ez akkor sem ok arra, hogy egy bizonyos film sokszori vetítésén morgolódjunk. Ha nem tetszik a mûsor, nem kell rá elõfizetni.;)

Amúgy sorstársak vagyunk, én is kb. annyi ideje netezek, mint Te.:)

Freddy: ahogy én is elolvastam az adatlapját, az jutott eszembe, hogy bagoly mondja verébnek (hogy orvosi eset).:) De szerintem õ már egy sokadik renick lehet. Biztos kidobták már párszor.
10/10
Andrew8 2012 márc. 15. - 12:02:30 10/10
(399/531)
Nõi film eleji narrátor, ez jó. :) Õ csak egy zseniális híres színésznõ Cate Blanchett azaz õ Galadriel a filmben. :)
Niquist 2012 márc. 14. - 12:56:26
(398/531)
Nem szeretnék „ünneprontó” lenni, de Elijah Wood ezen a képen már nem annyira „frodós”, ugye? :)
10/10
offtopic
_Freddy_ 2012 márc. 14. - 08:16:49 10/10
(397/531)
Gratulálok.
1/10
prepszi 2012 márc. 14. - 00:55:35 1/10
(396/531)
Nagyon unalmas mindhárom rész. Frodó úr meg még idegesítõ is.
offtopic
Niquist 2012 márc. 13. - 08:44:03 Előzmény oldbone
(395/531)
Kedves Oldbone, azt hiszem Ezüstliliom megjegyzése nekem szólt, de most már mindegy. Azért van ’új a nap alatt’ néha. Pl. az AXN-en keddenként a „A cég”, szerdánként a „Felejthetetlen”, az Universalon folytatódik a „Kisvárosi gyilkosságok” az új felügyelõvel. Az M1-en is indult valami, de azt kihagyom. Egyébként meg itt tavasz, nem kell annyit a TV meg az Internet elõtt ülni! :-P
Az említett kimutatás valóban érdekes lenne.
oldbone 2012 márc. 12. - 18:12:54 Előzmény Ezüstliliom
(394/531)
„De ha nem kényszerít senki rá, hogy megnézd, akkor miért baj ez? Fõleg, mert ahogy már írtam, a Coolon szinte csak n+1-szer leadott filmek mennek”. Hát épen ez az! Nemcsak Coolon, hanem máshol is (ráadásul a Cool csak egyike a RTL Group konszern egyik (nya)fogásának) sajnos, és ez nem csak a Fantasy filmekre vonatkozik. Néha szeretnék látni valami újat a UPC-re befizetett pénzemért. Persze elõfordul, hogy felfedezek egy-két régi kihagyott epizódot pl. valamelyik kedvenc sorozatomból. A legtöbb már valóban ’k+2’-ször körbefordult. Csak a SzínesRTV-t veszem meg, ebbõl következik, hogy a többi újságot is a NET-en olvasom el, a mûsorújságban hiányzó leírásokkal együtt. Én is megszoktam, hogy közben (vagy helyette) lehet olvasni, levelezni, NET-ezni. (Meg egészen mást is elkövetni.)
Szóval csak annyi, hogy a csatornák nagyon olcsón megússzák, bezsebelik a reklám bevételeket, kiírják: Premier! A DVD nem mindennapos szórakozásom, idõnként letöltök filmeket.
(Azt azért elárulom, hogy azóta NET-ezem, amióta van, de már nem programozom, hál’ Istennek.)
Érdekes lenne, ha a PortHu kiadna egy kimutatást (adatuk van, megtehetnék) a Film fórumában arról is, hogy hányszor ment egy-egy film/mûsor/sorozat vagy egyéb. :)
Ja, és ott van még 'Freddy'. Elég volt belenézni az adatlapjába. :D
10/10
offtopic
Ezüstliliom 2012 márc. 11. - 21:57:50 10/10 Előzmény _Freddy_
(393/531)
Visszafoghatnád magad! Ez a stílus aztán végképp nem idevaló.
10/10
Andrew8 2012 márc. 11. - 14:24:05 10/10
(392/531)
Ez igaz sajnos.