8/10
5i 2015 jún. 03. - 01:51:17 8/10
(3/3)
Régi, jó, "izzadságszagú" western, ezek még jók voltak! Szinkron is nagyon jó!
aiolosz 2015 jún. 02. - 21:47:16 Előzmény feketevipera
(2/3)
Ez egy korrekt értékelés, ritka itt, mint a "Fehér Holló" ;)
feketevipera 2013 nov. 09. - 22:13:11
(1/3)
Az alapötlet jó, de szerintem kicsit laposra sikerült a történet. Az mindenféleképpen pozitívum, hogy a bosszú mellett a politikai gyilkosság motívuma is elõtérbe kerül, ez ritka téma a westernekben. A kidolgozás viszont nem túlságosan sikeres (legalábbis úgy gondolom), a történetszövés kevésbé izgalmas, a szereplõk többségérõl meglehetõsen hamar kiderül, hogy ki kivel van. Sajnos nem sikerült kimondottan izgalmassá tenniük a filmet, a cselekmény sokszor lassacskán csordogál. Tudom, hogy ez egy western, így elsõsorban "szórakoztató" jellegû darabról beszélünk, ugyanakkor viszont talán kicsit jobban is kiaknázhatták volna az Észak - Dél ellentétet, az egész film hátteréül szolgáló problémákat stb. A film sajna nem sokban lép túl egy átlagos western színvonalán, egy izmos közepest lehet neki megszavazni. Viszont elég ritkán látható produkció, legalábbis nem emlékszem, hogy életem majdnem 30 éve alatt bármikor is lett volna hozzá szerencsém. Az pedig üdvözlendõ, hogy a szinkron is még a minõségibb termékeknek mondhatók közé tartozik.