Dé Neighbor 2019 máj. 06. - 22:28:01 Előzmény Kingsman 300
(50/70)
Jéézus hát beszélj már magyarul...
offtopic
tesz-vesz 2019 máj. 04. - 12:25:04 Előzmény Lacquo
(49/70)
kit érdekel hogy mennyit látott? erről a filmről mondott véleményt
tesz-vesz 2019 máj. 04. - 11:56:37 Előzmény DDiana
(48/70)
arra gondolsz, hogy hány elmebetegből csinálhat ez a film gyilkost? a kérdés valid. teljesen jogos feltennünk és teljesen jogos lenne egy kultúrtársadalomban megvitatni, hogy bemutatható-e a nagyközönségnek, vagy be kell-e tiltani. és büntetni az alkotóját, én a Szerb fillmet, Srprski filmet betiltottam volna, és nagyon megbüntettem volna az alkotóikat, mert az a film semmi másra nem jó, csak a brutális deviancia népszerűsítésére, és az ilyen emberek számának növelésére, semmit nem ad, csak elvesz a szép világunkból. mert ugye mindannyian egy szép, igazságos, relatív erkölcsös társadalomban, világban akarunk élni?
tesz-vesz 2019 máj. 04. - 11:48:59 Előzmény Owl
(47/70)
a Kutyaszorítóban is kiváló alkotás
tesz-vesz 2019 máj. 04. - 11:48:10 Előzmény Owl
(46/70)
Tarantino mindegyik filmjét érdemes megtekinteni. Django különösen jól sikerült, tele pazar színészi játékokkal, főként Dicaprio a zseni benne. Becstelen pincejelenete szeniális színészi, rendezői munka. persze feliratosan. Aljas nyolcas is nagyon tetszett. Jackie Brown is jó. Sin City is.
4/10
Owl 2019 ápr. 22. - 20:39:52 4/10
(45/70)
Trier bizonyára letett valamit az asztalra, amitől most automatikusan magasztalni kéne ezt a filmet. De én úgy vagyok ezzel, mint Tarantinoval, aki a Ponyvaregényen kívül semmi jót nem alkotott.
Egy kicsit több fantáziával nem kellett volna különböző filmekből vagy bűnügyekből lopkodni, mert már láttuk a mankós trükköt (jelen műben semmi értelme), vagy a bőrből varrt cuccokat. Nem is tudom... ha a hülye emberek bemutatása volt a cél, az elég jól sikerült, lásd a nyugdíjemelésre "megnyíló" nyanyát. És újra előkerültek a nácik is természetesen, nélkülük már nem is lehet filmet forgatni.
Összességében azonban nem adott túl sokat, végig lehet bambulni, de ha a barátomnak ajánlanám, komoly gondban lennék, hogy a látványos brutalitáson kívül ugyan mi van benne.....
1/10
kristofl 2019 ápr. 12. - 21:46:06 1/10 Előzmény John Neduddgi
(44/70)
én mazochista módon 40 percig bírtam, művészfilm ide, vagy oda, szerintem undorító az egész történet, sajnos nem a színészekkel van a probléma, ők beleadtak apait-anyait.
6/10
tonijani@gmail.hu 2019 ápr. 12. - 19:58:56 6/10
(43/70)
Nos, nem is tudom....
Nem mondom, hogy kidobott idő volt ez a 2 és fél óra, de nem is fogott meg igazán a film.
Nálam egy gyenge 6/10.
Értem én, hogy betekintést nyerhetünk egy sorozatgyilkos elméjébe, meg művészfilm, meg minden, de a történetre azért nagyobb hangsúlyt fektethettek volna.
SPOILER!!!!

Azt pl meg tudná mondani valaki, hogy Jack a valós életben, nem a Vergiliusos halucinációban, meghalt? Lelőtték a zsaruk? Vagy elmenekült a csatornában? Ötlet?
1/10
kicsi és gabi 2019 ápr. 12. - 15:13:34 1/10
(42/70)
Egy rakás fos, ha kicsit jobban megcsinálták volna, lehetett volna xar is esetleg
10/10
brigante7 2019 ápr. 09. - 19:55:58 10/10
(41/70)
Sokan a hozzászólásokat nézve olyan emberek akik szeretik a megszokott átlagos filmeket amik már semmi újat nem tudnak hozni és tele vannak klisével. Lars Von tier filmjei egyedülállóak és zseniálisak is egyben. természetesen ez a mű is az de a vége amikor átmegy a poklon az remek kivitelezés volt.(Dante isteni színjáték)
A művész filmek mindíg megosztók voltak a Vox jókat írt a Rotten T. vegyes kritikákat adott . https://hu.ign.com/a-haz-amit-jack-epitett/37639/review/kritika-a-haz-amit-jack-epitett
John Neduddgi 2019 ápr. 08. - 22:00:21
(40/70)
Borzalmas film, 15 percet bírtam...
Egy elmebeteg elmeséli, hogyan ölt meg 5 nőt.., -és bemutatják. Semmi izgalom, csak undor..
artad 2019 ápr. 06. - 12:40:26
(39/70)
Komolyan elgondolkodtam, hogy ez megtörtént vagy sem?
A végefőcím zene elárulta, hogy szatíra, csak annak egy kicsit durva...kell egy agy, hogy ilyet írjon az ember....
10/10
microtrauma 2019 ápr. 04. - 02:28:51 10/10
(38/70)
zseniális szatíra
a homár és az apokalipszis most(ohatestvére)
Richárd66 2019 márc. 30. - 19:16:39
(37/70)
Miért törölték a hozzászólásomat, ami semmilyen obszcén vagy valótlan információt nem tartalmazott? Ennyit a szabad véleménynyilvánitásról. Holtig tanul az ember, ez volt az utolsó bejegyzésem, amit természetesen szintén törölni fognak.
1/10
pihes 2019 márc. 29. - 14:11:53 1/10
(36/70)
Nem tűnődtem el rajta mi akar ez lenni, egy idő után kikapcsoltam.

1/10
3/10
blood.1 2019 márc. 26. - 19:49:56 3/10
(35/70)
A film utolsó 100 perce kínzás volt.
DDiana 2019 márc. 05. - 12:38:22
(34/70)
Hat en nem tudom... az elso gondolatom nekem is az volt, hogy az ember, aki ilyet tud irni es rendezni, egyaltalan az, hogy e tema korul ilyen osszeszedettseggel es ilyen reszletekbe hatoloan jar az agya, az az ember megis milyen erkolcsi normaval rendelkezhet?
Es felre ertes ne essek, ez kozel sem kritika. A kerdesem komoly.
Melyseges szorongas es szanalom fogott el mikozben neztem, mit erezhet az, aki ezt vaszonra viszi? (((Es mit erezhet az, aki ezt tenyleg meg tudja tenni??!! )))

Gondolom akkor jo egy film, ha a kituzott celt el tudja erni, azaz erzelmeket tud kivaltani a nezobol. Hat sikerult!
Csak akkora nagy kerdes nekem az, hogy mikortol valik valami rombolova?!
Na mindegy, elmelkedes helyett: ez film arra volt jo,(azon kivul, hogy ujra belatast nyerhettemm trier melysegesen sotet es birhatatlanul szorongato vilagaba) hogy a napi elcsepelt,unalmas, marmar kieges kozeli rutinomat el kezdtem ertekelni, es halat adni az istennek, hogy en maximum a helyemen nem vagyok, de a lelkemet meg nem bitorolja az ordog!:D Nekem a legmelyebb felelmeimet rangatta elo.
Azt hiszem tartom magam ahhoz, hogy az effajta agresszio vaszonra vetitese destruktiv jelleggel bir. Mindenesetre nekem megrancigalta a kis lelkemet, na.
Es mint gyerekkoromban az ómeneket, ezt is le kellett folytanom egy kis oroszlankirallyal a vegen!:D
Virágék 2019 márc. 02. - 23:35:25
(33/70)
Aki nyomon követi Trier alkotásait, az nagyjából erre számíthatott, amit ez a film nyújtott. Se többre, se kevesebbre. Vártam valami megújulást, nem kaptam. A Nimfomániás sémájára láttunk egy sorozatgyilkosos oktatófilmet.
Fecni007 2019 febr. 17. - 21:19:45
(32/70)
Szerintem a rendező minden felvétel előtt addig itatta a kameramant, amíg az már nem is tudott magáról. Így jöttek ezek a gyönyörű felvételek, ahol egy tizedmásodpercre sem tud nyugodni a kamera, és még azt a mozgást is igyekszik követni egy-ide-oda rángással, ahogy valaki megrázza a kezében a gyufát. Így tíz perc után garantáltan szétmegy a fejed.
7/10
User Friendly 2019 febr. 17. - 12:20:16 7/10 Előzmény Slassztek
(31/70)
Lényegileg egyetértek, a cronenbergi párhuzam pedig nagyon ül.
Én ezt a filmet egyfajta ars poeticának látom Triertől. Lehetne az is a címe, hogy A ház, amit Lars épített. Csak az ő életműve filmekből áll, hullahegyek helyett. Sikeres szublimáció :)

Azzal az eggyel vitatkoznék, hogy Trier szándékoltan utazik a provokációra. Nyilvánvaló, hogy a filmjei sokak számára provokatívak, de szerintem a provokáció a sajátos világlátásából, talán önreflexiójából következik, amivel az emberek egy (nagyobb) része nem tud mit kezdeni és a nehezebb út helyett a könnyebbet választja: gondolkodás helyett inkább felháborodik.