AFC11FAN 2020 nov. 18. - 18:53:27
(383/523)
Nem tudom ki, hogy van vele, de ez a Martin sokszor olyan megalkuvó. Egyszerűen képtelen belátni, ha hibázik. Ha valami meg nem úgy van ahogy ő akarja, megsértődik. A másik tehet, amit akar, ő nem enged a maga igazából. Bár jónak van beállítva, szerintem sokszor bunkó paraszt. Tőle várná a legkevésbé az ember, Hansból inkább kinézném, Martinból nem. Nem tudom ki hogy van vele. De számomra elég nagy csalódás Martin viselkedése.
1/10
ponca 2020 okt. 22. - 11:55:23 1/10 Előzmény hoyabella
(382/523)
Tényleg válogatott csapat! Egy paraszt nagy egoval, egy vénasszony semmi értelemmel és becsületességgel, egy külföldről hazatért profi, akinek lyukas a zsebe és semmi lóvéja, egy osztályvezető orvos, aki a szalmazsákokat használja aktívan.......
Na de reklamálhatunk, ez van.
Max. nem nézzük. Mondjuk amúgy is végtelenítve vetítik, a könyökünkön jöhet ki lassan, a reklámbevétel a lényeg!
hoyabella 2020 szept. 18. - 17:52:59
(381/523)
Hogy ez a Hans mekkora egy orbitális seggfej, az egyszerűen nem is igaz! Komolyan mondom, orrba tudnám gyűrni, valahányszor megszólal. Sajnos, Martin doktor értelmi színvonala is kezd lesüllyedni a testvérééhez meg az anyjáéhoz, mert az sem piskóta. Idióta hülye p...a! És még ő van felháborodva!
Mirocica 2020 szept. 11. - 16:03:46
(380/523)
Tudja valaki, hogy az V. széria 7. része után miért a VI. széria 1. részét kezdték el vetíteni? Szerintem egy széria 15 részből áll, így az V. szériából 8 rész kimaradt. Miért??? OK, hogy régi a széria, de pont ezeket a részeket még nem láttam. Minek ugra-bugrálnak a szériák között???
9/10
zsazs7993 2020 aug. 24. - 14:19:25 9/10
(379/523)
Van valakinek infója a 13. évadról?
Előre is köszönöm a választ.
8/10
napraforgó 2020 aug. 12. - 05:13:16 8/10
(378/523)
Sőt, úgy emlékszem, hogy Martinnak a kocsija csomagtartójában mindig volt egy tekercs kötél, talán más eszkzök, heveder, kampó, stb is. Eddig már többször mentettek úgy, hogy ezek az eszközök kéznél voltak.
Sőt, határozottan emlékszem, hogy amikor Martin és Hans kedvtelésből hegyet mászni mentek és véletlenül sérültekbe botlottak, szakadékba esett amatőr hegymászókba, stb., még a hátizsákjukból is előkerültek ilyen eszközök, mert nem csak szendvicset és meleg teát vittek magukkal.

Ehhez képest döbbenten néztem, hogy bár a kocsija a közelben volt, Martin nem rohant el a mentőfelszerelésért, csak passzivan bámult lefelé a szakadékba, miközben a betege botorkált a sziklákon. Biztos kipucolta a csomagtartóját....

Valahogy azt képzeltem, hogy már aa szereplők is játszottak annyit a mintegy 20 év alatt, hogy figyelmeztetik az ilyen jellegű hibákra a béna rendezőket.
8/10
napraforgó 2020 aug. 12. - 04:42:45 8/10
(377/523)
A tegnapi rész megint kiakasztott. A kicsi lány lezuhan egy szakadékba (kicsit sem tisztázták, hogyan, miért). Az apja mászik le utána, az az apa, akinek minden izülete fáj, térde, válla, csipője, ráadásul lépten-nyomon elájul, rosszul van.
Eközben Martin doktor, a tapasztalt hegymászó és hegyimentő, aki már számtalan sérülthöz mászott le korábban, föntről nézi, bámulja. Holott ő lenne az, aki meg tudná állapitani, hogy mozditható-e egyáltalán a gyerek.

Aztán a rozoga apa a hátára szijazva a gyereket mászik fölfelé. Mi van, ha lezuhan? A gyereket még a saját súlya is agyonnyomná. De nem , a gyereket sikeresen feljuttatja és ő csak aztán zuhan le. És mit tesz Gruber doktor? Mentőhelikoptert hiv. Nem, nem a lezuhant gyerekhez, ahogy eleve kellett volna, csak az apjához.
Hát, komolyan mondom, ezt sok volt, sőt sokk volt.
Nálam már ez a sorozat is lassan megérett a befejezésre, annyi szamárság van benne.

Ráadásul Ludwig is minden második részben visszakozik, aztán megint előjön az örökség témával. És előreláátható, hogy újra összejön majd Lisbeth-tel.

Na és mi a fenének kellett megint előhozni Annát? Hogy bekavarjon, vagy megint össze akarják hozni Martinnal? A csinos kis patikusnő úgysem akarja lekötni magát. Ezt meg is értem, hiszen ő szemre csak 30 éves, mig Martin úgy 50, hát nem lenne egy sikeres kapcsolat hosszútávon.
8/10
napraforgó 2020 aug. 11. - 19:35:43 8/10
(376/523)
Augusztus 18-19-én két részt is leadnak egymás után.
8/10
napraforgó 2020 aug. 10. - 16:35:48 8/10 Előzmény papzo
(375/523)
Igaz, a korábbi évadokban is voltak hihetetlen dolgok, már eleve az, hogy egy kitűnő agysebész odahagyja a kitűnő new yorki kórházi állását, hogy vidéki körorvos legyen a szülőfalujában egy állandóan döglődő gazdaság mellett, és a különböző orvosi esetei is elég hihetetlenek voltak, főleg vidéki viszonylatban. Egy háziorvos szerintem leginkább a nááthával, influenzával, meg a reumával találkozik, esetleg időnként gyomor-, vagy epebántalmakkal, de biztos nem ilyen kacifántos betegségekkel. Bár igaz, a hétköznapi nyavalyák nem lennének ennyire izgalmasak a szép hegyi tájakkal sem. De mostanában már annyira fura dolgokkal foglalkoznak....
9/10
zsazs7993 2020 aug. 10. - 14:51:42 9/10
(374/523)
Én azért nézem, mert kellemes szórakozást nyújt - a hibái ellenére is! - és tökéletesen kikapcsol a mindennapi gondokból...egyszóval szeretem!
papzo 2020 aug. 09. - 07:27:48 Előzmény napraforgó
(373/523)
A filmen az elefánt is tud repülni. Ez is lassan az a kategória.
Igaz mindég is irreális volt a sorozat.
Hiszen egy jól menő doki, aki a gyógyítás minden ágában ennyire profi -szervátültetés, agyműtét, nátha, nőgyógyászat ......- és gyakorlatilag egyedül egy egész klinika macerás betegeit el tudja látni, az már eleve nem az életszerű vagy hihető kategória. És jár egy kölcsön ronccsal, állandó anyagi gondok közepette, miközben a tudásilag kategóriákkal alatta járó Alexander játszik a pénzzel.
Eleve az életben a kórház kapuján csak betegként vagy látogatóként mehetne be, a műtő, intenzív tabu lenne számára az életben. De ez egy film, ez van.
Most ennél is tovább megy. Szárnyal az írói fantázia. A gond az, hogy valódi orvosokkal elfelejtenek konzultálni, miközben olyan eseteket írnak le, ami a valóságban nem történhet meg. Pl. a jég alól ki tudja mennyi idő után kihalászott, gyakorlatilag halott fiú az első részek egyikében....és a sor szinte végtelen.
Hihető? Nem.
Ettől függetlenül nézzük? Igen.
Miért ? Mert a főszereplő szimpatikus, vagy egyszerűen, mert megszoktuk. Vagy kíváncsiak vagyunk. Vagy ki tudja miért.
8/10
napraforgó 2020 aug. 07. - 04:57:43 8/10
(372/523)
Örülök neki, mert szerettem ezt a sorozatot.
De a mostani részek kezdenek elég irreálisak lenni. Azt még el tudtam fogadni, hogy a lavina alá temetett pár a halálközeli élmény miatt összejött és legalábbis ideiglenesen összekapcsolódott az életük.

De azt már nem találom életszerűnek, hogy agy 50 éves nő, miután viszonyt folytat egy 25 éves fiúval , a terhessége megszakitása és a méhe kipakolása után otthagyja a rendes férjét, a szép nagy házát, a két felnőt gyerekét a elmegy egy ócska lakókocsival a fia lehetne kölyökkel "új életet kezdeni".

És az is elég fura, gyakorlatilag hihetetlen is, hogy egy nő agyhártyagyulladás után személyiségszakadást szenved és két különböző nőként él tovább. Ráadásul az egyiknak a szivbaja csak úgy kezelhető, ha vállalja, hogy csak a másik személyisége él tovább.

Én elhiszem, vagy vannak fura esetek az orvostudományban, de azért azt nem hiszem, hogy mindezek egy alpesi kis faluban történnek meg, még akkor is, ha van egy szuperdoki háziorvosuk Gruber doktor személyében.
Gyanitom, hogy nyáron a mezőgazdasági balesetek, meg a hegymászáshoz kapcsolódó balesetek dominálnak, télen meg a náthák, influenzák és a sibalesetek, és nem az ilyen extrém esetek, mint amiket itt látunk.
Lasicz29 2020 aug. 06. - 22:08:22 Előzmény judith54
(371/523)
Sőt!
Már a további epizódok is bekerültek műsorba! 😍
10/10
kekval 2020 aug. 06. - 21:45:13 10/10
(370/523)
Bizony nézem, nagyon is és nagyon örülök én is a folytatásnak!
judith54 2020 aug. 06. - 21:15:50
(369/523)
Hip-hip hurrá! Az előző hozzászólásomban hiányoltam a XII.évad 7,8,9,10,11 epizódok lejátszását, de úgy néz ki, hogy vetíteni fogják!
augusztus 10. - hétfő 19:40 TV2 XII / 7. rész
augusztus 11. - kedd 19:40 TV2 XII / 8. rész
augusztus 12. - szerda 19:40 TV2 XII / 9. rész
augusztus 13. - csütörtök 19:40 TV2 XII / 10. rész
augusztus 14. - péntek 19:40 TV2 XII / 11. rész
Jó tévézést kívánok, akik még nézik ezt a sorozatot
1/10
ponca 2020 aug. 05. - 07:26:33 1/10 Előzmény zsazs7993
(368/523)
Ez egy teszt. Tesztelik, hogy az idióta Bödön és a főzős vacak mennyire ülteti le a nézőket. Nem ment, így Ha Gruberékkel több a reklámok bevétele, akkor azt adják. Ha bejött volna a magyar film és a főzős szar a népeknek akkor az maradt volna.
Csak tudnám minek költenek az ilyen blőd és minősíthetetlen filmekre meg főzős valamikre, mikor a résztvevőkön és családjukon kívül a lőtéri kutya nem kíváncsi rájuk és özön pénzbe kerülnek. Mert ugye ezeket a "hatalmas sztárokat" jól meg kell fizetni.
Ki a fene vevő a hitel nem fizetős Ilonkára vagy a lefogyott visszahízott közönséges Katinkára, a közönséges Gáspár lányra....?
judith54 2020 aug. 04. - 21:35:05
(367/523)
Ez az oldal is agyrém, írja, hogy mikor vannak a játszási időszakok, XII./6. rész után
semmi, azután XII. évad már a 12. résztől (közte lévő részekkel mi van? költői kérdés volt)
augusztus 17. - hétfő 19:40 TV2 XII / 12. rész
augusztus 18. - kedd 19:40 TV2 XII / 13. rész
augusztus 18. - kedd 20:35 TV2 XII / 14. rész

9/10
zsazs7993 2020 aug. 04. - 14:19:40 9/10
(366/523)
Kész agyrém...és teszi mindezt a TV2 csatorna minden előzetes információ nélkül.
Az előző évad utolsó két részére is hónapokat ( talán volt egy év is? ) kellett várni. Hihetetlen, hogy egy szolgáltató!!!??? mit meg nem enged magának, mert sajnos a mai világban megteheti.
Mi pedig csak találgatunk...felháborító!
judith54 2020 aug. 04. - 10:33:53
(365/523)
Minden estre érdekes, hogy az adatlapon a mai napon ezt látni :)
XII/7 Fájdalom - 1. rész
XII/12 Egy egész élet - 2. rész
XII/13 Farkasok ideje - 1. rész
XII/14 Farkasok ideje - 2. rész



Lasicz29 2020 aug. 04. - 08:53:48 Előzmény napraforgó
(364/523)
A lényeg, hogy legalabb mától rendben van. A többi a jövő zenéje.... 😉