5/10
ariskerase 2011 jan. 09. - 09:30:33 5/10
(79/99)
Egyszer meg lehet nézni.
Io 2010 nov. 17. - 19:34:36
(78/99)
Voltak benne jó részek, poénok, aranyos is volt. A énekes részek nem tetszettek.
offtopic
Segítõ Béka 2010 nov. 02. - 07:41:01 Előzmény bürgönye
(77/99)
meg az h a villamoson utazhatnak
bürgönye 2010 okt. 17. - 20:25:39
(76/99)
Még valami: ha másért nem is, az animáció kedvéért mindenképp érdemes megnézni a filmet. A látványvilág egyszerûen pazar, nagyon ritkán látni ilyet. Látszik, hogy rengeteg munkát fektettek bele. Remélem, nemsokára elkészül a következõ 2D-s rajzfilmjük (és hogy az is legalább ilyen szép lesz). :)
bürgönye 2010 okt. 17. - 20:22:13 Előzmény Segítõ Béka
(75/99)
Az a felháborító, hogy beszélnek? :)
Segítõ Béka 2010 szept. 07. - 18:46:15
(74/99)
ebben egy néger a fõszereplõ!

és beszélnek!

felháborító
pillangókisasszony 2010 aug. 13. - 03:13:41
(73/99)
cuki,10/8!
offtopic
Charles Foster Kane 2010 júl. 15. - 00:26:58 Előzmény Semprini
(72/99)
Majd írok rád privátot, ha az Avatart megcsinálták animációban. Addig ne fáraszd magad ezekkel a gagyi mesékkel!
EsztyMinds 2010 jún. 14. - 15:01:46
(71/99)
Nekem ez a fajta átdolgozása a mesének egyáltalán nem tetszett..
A 2D-s verziónak viszont örültem.
centrino95 2010 jún. 14. - 14:21:21
(70/99)
Ma láttam, és imádtam a mesét. :) Igazán örülök, hogy a Disney visszatért a 2D-s mesékhez, mert azok az igaziak. Én személy szerint rosszul vagyok a mai Disney 3D-s meséktõl (persze vannak kivételek) és az élõszereplõs, erõltetett, ripacs sorozatokból. (Hannah Montana, Jonas brothers, stb.)
Szóval: Gratulálok Disney, ez szuper volt! ;)

"Izzadok, mint hazug a templomban"! :DD
9/10
Syl 2010 jún. 11. - 01:19:13 9/10
(69/99)
A mostani sok gagyi meséhez képest ez kellemes csalódás volt! Külön öröm volt azt látni, hogy nem azt hangsúlyozták, hogy van a szegény lány meg a gazdag fiú és szerelmesek lesznek, és az majd mindent megold, hanem hogy (spoiler lehet) igenis a herceg is csóró volt. Illetve hogy kiemelték, hogy oké hogy kívánhat a kiscsaj, de ahhoz, hogy teljesüljön, neki is tennie kell érte... Na meg ugye a vége is, amikor nem úgy végzõdött, hogy hirtelen az ölübe hullott a pénz, hanem igenis együtt dolgoztak az éttermen... Több ilyen kéne a mostani mesékbe, ha máshonnan nem, legalább innen tanuljanak valamit a gyerekek...
10/10
Alekto 2010 máj. 17. - 17:39:44 10/10
(68/99)
Nagyon nem akartam megnézni,de szerencsére mégis rávettek!Jókat röhögtem Lottie-n és a krokodilon,és Ray is nagy arc volt a mesében.:)A zene kicsit sok volt,de hozzászoktam.A vége is jó volt,legalább a mesékben van happy end és a gonosz elnyeri méltó bûntetését.Szerintem,mindenképp érdemes megnézni.(Csak nem a nagyon kicsiknek,mert az árnyékok azért ijesztõek voltak.:s)Édes mese!:)
vicaf1 2010 máj. 17. - 11:29:21
(67/99)
****SPOILER****
Khmmm.... a csók amit Charlotte-tól kellett volna kapnia azért volt idõhöz kötve, mert Charlotte csak éjfélig volt hercegnõ. Te megnézted egyáltalán a mesét??? A hercegnõi csók nem volt idõhöz kötve, csakhogy más hercegnõ nem volt kéznél, mint Charlotte. Õ meg csak a karnevál miatt volt hercegnõ, ami éjfélig tartott. Így már érthetõ? Nem azért nem változott vissza a herceg és Tiana, mert elmúlt éjfél, hanem mert véget ért a Mardi Gras, ezzel Charlotte hercegnõsége is véget ért. Én inkább azt furcsállom, Charlotte miért nem lett béka^^
gerhajdu 2010 máj. 11. - 17:28:24 Előzmény kavipeti85
(66/99)
Egyetértek a New Orleans dologgal, nekem éppenséggel tele van a hócipõm a sok New York-os filmmel. Pusztán a változatosság miatt is jó lenne, ha nem annyira ezeket a helyszíneket erõltetnék. Én amúgy is egy múltba révedõ ember vagyok:) de szerintem semmi baj azzal, ha kicsit régies, más a hangulat. Azt nem tudom miért fontos nekem, hogy hol játszódik, de engem jobban vonz, mint egy divatos feldolgozás, remake (néhány kivétellel).
bürgönye 2010 máj. 09. - 13:26:13
(65/99)
És azt azért vegyük hozzá, hogy nem csupán a Walt Disney-mesék végzõdnek ugyanazzal a happy enddel, hanem jóformán MINDEN amerikai rajzfilm, amit valaha láttam (pedig próbálok okulni a tapasztalatokból és távol tartani magam tõlük, de néha föltámad bennem a remény). Néha elgondolkodom, hogy a készítõk minek nézik a gyerekeket, hogy ennyire ódzkodnak a nem-száz-százalékig-heppi befejezésektõl. Én is sok olyan mesét olvastam, amelyeknek nem vidám vagy kifejezetten szomorú befejezése volt, de nem utáltam meg õket (sõt), nem voltam rémálmaim, nem lettem pszichopata gyilkos. Elfogadtam, hogy még a mesékben sem végzõdhet mindig minden jól. Ezért olyan üdítõek számomra a japán rajzfilmek: legtöbbjük nem adja fel a történet logikáját és szépségét pusztán azért, hogy minden totál rendben legyen.
bürgönye 2010 máj. 09. - 13:16:32
(64/99)
Hát, tulajdonképpen nem is vártam mást, mint hogy ugyanaz a happy end legyen. Nem mentegetni akarom Disney-éket, isten ments, szerintem is elég borzalmas, hogy évrõl évre (vagy alig ritkábban) ugyanazzal a cukorsziruppal öntenek minket nyakon. De pillanatnyilag már annak örülök, hogy legalább valamennyire fejlõdõképesek - ebben a filmben pl. meghal egy jó szereplõ (egy JÓ szereplõ, botrány!!!), és nem támad föl, nem derül ki, hogy kilenc élete van, nem jön vissza a mennyországból elbúcsúzni stb. Leesett az állam! Nem tudom, hogy jutott eszükbe ilyesmi, de nálam már az jó pontnak számít, hogy egyáltalán eszükbe jutott. Ha ilyen fékevesztett tempóban rúgják föl a kliséket, ki tudja, legközelebb talán valami véres disztópiával rukkolnak elõ, ahol halomra lövik majd a szimpatikus fõhõsöket.
Na jó, ez utóbbi még azért odébb van, de reménykedjünk, hogy elõbb-utóbb magukra ébrednek és kikászmálódnak a maguk készítette sziruptengerbõl.
kavipeti85 2010 ápr. 20. - 00:08:22
(63/99)
Végre egy alkotás, ami az USA-ban nem New Yorkot és Los Angelest dicsõíti, hanem New Orleans-t. Bár ez inkább az amerikai embereknek számít, és hordoz elsõsorban valami jelentõséget magában. (Amúgy az RTL KLUB MOST weblapon érdemes megnézni a rajzfilm Így készült videóját a Filmek szekcióban...)
Ami engem illet, már fél éve vártam rá, hogy megnézhessem a Hercegnõ és a békát, és nem csalódtam, megérte várni.
Disney-ék hozták a formájukat, még ha kicsit modernebb módon, mint ahogy azt régebbrõl megszokhattuk tõlük. Ennek a rajzfilmnek nehéz dolga volt, mert rengeteg elvárásnak kellett megfelelnie, mert mostanában a 3D lett Disney-éknél is a divat, és a hagyományos 2D újra visszatért ebben a filmben, és az ember ilyen esetben hajlamossak túl sokat elvárni, és a legtöbb rosszat észrevenni, és a régiekhez hasonlítani az újat, mely természetesen nem olyan, mint a régi, de nem is kell olyannak lennie, mert ettõl lesz egyedi.
Szerintem nagyszerû kis alkotás, és ahogyan a vak asszony is mondta, mélyebbre kell ásnunk, hogy a rengeteg mondanivalót megtaláljuk a rajzfilm nézése közben. Ilyenek pl. a gazdagok és szegények közti különbségek, az álmok fontossága, barátság, stb. Ezek mind klasszikus elemek, de idõtállóak, mert mind részesei a mi mindennapjainknak is.
A zene tetszik, fülbemászóak a dallamok. Jó érzés hallgatni õket.
A végén a szellemes jelenet kissé félelmetesre sikeredett, lehet, hogy rémálmokhoz vezethet a kisebb gyerekeknél, de emlékszem, anno én is rettegtem Sirkán Tigris legelsõ jelenetétõl a Dzsungel könyvében, közben biztosan nem szánták félelmetesnek, de nekem még is úgy jött le, és azóta is nyoma maradt bennem.
A hangulat is nagyon jó, fõleg New Orleans hangulata tetszett. A lakói.
A humora is jó volt. Nem vitték túlzásba, de nem is volt belõle kevés. A humorforrásokat jól eltalálták.
Összességében engem lekötött. Nem unatkoztam egy pillanatra sem, miközben néztem. Mindenkinek ajánlom, aki szereti Disney alkotásait, és szeret kikapcsolódni egy könnyed, humoros és sokszor izgalmas történet elõtt ülve csaknem két órán át.
Pspsi 2010 márc. 27. - 15:37:33 Előzmény hoshiiz
(62/99)
Szerintem szörnyû volt!! Ha azt nézzük, hogy mesefilm, akkor egy 4 éves kislány ott helyben összepisilja magát!!
8/10
hoshiiz 2010 márc. 14. - 14:29:21 8/10
(61/99)
Szerintem aranyos volt, 2x is megnéztem ugyanaz nap! :D

Pozitív: Hozza a klasszikus Disney mozdulatokat, a zenék jók benne (már aki szereti a jazz-t), a fõszereplõ lány (aki amúgy baromira nem hercegnõ) szép, leginkább Jázminra hasonlít :3 Szuper a magyar szinkron, a történet is bájos, jó feldolgozása a klasszikus Békakirálynak.

Negatív: A fõhõsök túl gyorsan egymásba szerettek :S Az utolsó 10 perc nem tetszett, mert gejj volt.
flower_baba 2010 márc. 12. - 00:53:28
(60/99)
Olvasgattam a hozzászólásokat, bár nem láttam a filmet és még nincs véleményem megrémültem kicsit , hogy talán nem sok értelme van megnézni. Persze szuper a Disney-tõl, hogy 2D s filmet vitt újra vászonra , de a véleményeket és a filmelõzeteseket, részleteket látva erõltetik. Az utóbbi 2 évben a "mesék" inkább animációs filmekben csak a 3D látványra voltak ráállva a történet semmi, másfél óra alatt 1-2 jó beszólás (és a humor erõltetése)jó jó aranyosak a figurák meg minden de pl van az amikor kaják potyognak az égbõl (nemtommiaz csak a bemutatót láttam egySZerûen szörnyû) XD. Remélem, hogy nem ez volt a Disney nagy dobása, miután megnéztem énis írok egy véleményt......:)