Téma: A hercegnõ

6/10
Zempy 2009 febr. 09. - 11:26:03 6/10
(66/166)
Örülök, hogy ennyire egyet értünk! Bár az sem lett volna jó, ha csak és kizárólag az én véleményem tükrében döntesz a film mellett/ellen.
5/10
baz00kahu 2009 febr. 08. - 23:56:16 5/10 Előzmény Zempy
(65/166)
zempy(69):
El kellett volna olvasnom a hozzászólásodat, és az alapján eldöntenem, hogy megnézzem-e a filmet.
Minden szavaddal, amit leírtál egyet kell hogy értsek a filmmel, a színészi teljesítményekkel, a díszletek, és jelmezek kapcsán leírtak hûen visszaadják, hogy miért is kell, és miért is nem kell ezt a mozit megnézni.
Sajnos mindezek ellenére megnéztem, és mivel én sem vagyok nõ, ígyhát nekem is a felejthetõ kategóriába sorolódott a mozi, egy kicsit erõsebb közepessel
Zsófi 2009 febr. 08. - 21:48:26 Előzmény Zempy
(64/166)
Én már láttam a Benjamin Buttont... Nem is tudom, nálam elmaradt az a nagy hatás. Úgy ültem be rá (a reklámjából és hírébõl ítélve), hogy ez egy ilyen nagyon megrázó, nagyon romantikus film lesz, aztán nem találtam kellõképpen annak... Én is azt tervezem, hogy majd megnézem akkor, amikor majd nem jár minden más a fejemben! Én A hercegnõre szavazok inkább, még akkor is, ha szakmailag a Benjamin Button nagyobb alkotásnak minõsül!
6/10
offtopic
Zempy 2009 febr. 07. - 23:31:30 6/10 Előzmény rotten969
(63/166)
Már megbocsáss, de számodra a Slumdog Millionaire lányregény, megtalált meg elvesztett szerelemmel?! Biztos jó filmrõl beszélsz? Az egy dolog, hogy nem tetszik 2008 talán legjobb filmje, de azért a mûfaji besorolásokat nem kellene ennyire tévesen kezelned! :-)

A Benjamin Button-t most fogom csak látni, de kétlem, hogy az is nõknek szóló film lenne. Amúgy arról a filmrõl nem beszél senki szuperlatívuszokban, kemény kritikákat kapott, Rottenen sem ment 80% fölé.

A Duchess pedig, inkább nõket fog megérinteni, ez van, nem kell emiatt még haragudni rá.
6/10
Zempy 2009 febr. 07. - 23:23:07 6/10
(62/166)
Olyan, amire nagyjából számítottam: tisztességesen megcsinált munka, remek kosztümökkel, sminkkel és díszletekkel, amik azonban képtelenek a hibákat palástolni.
Talán túl fáradtan ültem le megnézni, mindenesetre nem tûnt számomra rendkívülinek semmilyen szempontból. Lekötött, igaz, nem volt rossz, de valami mégis hiányzik. Meg kéne néznem újból, hogy pontosabban szavakba önthessem érzéseimet, de valahogy nem fûlik a fogam hozzá. Ez pedig nekem azt jelenti, hogy ha nem kívánok valamit újból látni, az nem lehetett túl jó...

Keira termászetesen gyönyörû, jól állnak rajta a szebbnél szebb és idétlenebbnél idétlenebb parókák és tollak, még az alakításával is igyekezett kitenni magáért. Nagy nyomás lehetett rajta- végülis nincs nélküle jelenet. Ralph Fiennes már kevésbé tetszett, látszik, hogy kábé két hete volt a forgatásra. Sem a karaktere nincs rendesen megírva, sem a játéka nem egy nagy élmény- súlyos hiányérzeteim vannak tehát az általában fapofával álldogálló férjjel szemben, pedig lehetett volna sokkal jobb "szemétládát" is csinálni belõle. Dominc Cooper olyan, mint a Mamma Miában: elég jelentéktelen, õ sem igazán tesz figurájához semmi pluszt.

Ami jó: Pados Gyula gyönyörû fényképezése, a látvány, káprázatos jelmezek, Keira mindenestül, a mama figurája (nem õ játszott az Elemi ösztön 2-ben?), egyes jelenetek (az égõ paróka, Georgiana megerõszakolása, stb.).
Ami nem: a Dianával görcsösen erõltetett párhuzamok, a sablonos és közhelyekkel teli, újat nem sokat nyújtó forgatókönyv, Ralph Fiennes, az igazi katarzis elmaradása.

Mindezek tükrében nálam a film egy felejthetõ, erõs közepes alkotás, amit leginkább a nõi nézõknek, illetve a kosztümös és (bár csekély mértékben, de) részint történelmi filmek kedvelõinek ajánlanék.
Zsófi 2009 febr. 05. - 17:08:51
(61/166)
Igen, tudom, én is úgy értettem!
Zsófi 2009 febr. 02. - 20:49:49
(60/166)
A Duke mint hõsszerelmes! Végülis, ahogy nézzük... :P:D
Sztem senki sem bõgött rajta, ne aggódj! :)
offtopic
Zsófi 2009 febr. 01. - 21:31:18
(59/166)
Na most vagyok csak gondban! :D Am, mindenkinek köszi a ,,tanácsokat"! :))

rotten969, nem tartalak egy bunkónak, lehet hogy kicsit erõs voltam, és, igen, neked címeztem azt a hozzászólást, de sztem te meg nekem az elõzõdet... x) Úgyhogy ha már így értjük egymást :P, akkor megosztod velem mért gondolod, hogy elrontaná a napomat? :))
9/10
bürgönye 2009 febr. 01. - 20:53:34 9/10
(58/166)
Na igen, ha az "elgondolkodtatást" a Radírfej vagy a MD dimenziójában kezeljük, A hercegnõvel valóban nem lehet mit kezdeni. De ez fordítva is igaz. :) Ugyanaznap nem is tudnám megnézni mindkettõt...
rotten969 2009 jan. 31. - 19:36:59
(57/166)
Ugye ti most csak vicceltek
Zsófival, hogy Linch filmjeivel akarjátok elrontani egy napját....Zsófi...tudom, hogy én vagyok akinek itt a korábbiakat címezted, meg egy bunkónak tartasz....de halgass rám....hagyd ezeket a filmeket...
Newcastle United 2009 jan. 31. - 17:40:50
(56/166)
Szerintem meg fiatal vagy hozza, de ha nagyon ismerkedni akarsz vele, a Kek barsony es az Elefantember vonalon indulj el.
Zsófi 2009 jan. 31. - 15:19:07
(55/166)
Ááá, köszi szépen!:)) Már hallottam egyikrõl-másikról!
Zsófi 2009 jan. 31. - 12:34:33 Előzmény Newcastle United
(54/166)
Tudnátok ajánlani Lynch-filmeket? Kíváncsi lettem, hogy ennyire dicséritek... :D
Newcastle United 2009 jan. 31. - 01:38:43 Előzmény bürgönye
(53/166)
Nincs erteleme Lynch muveihez hasonlitani a filmet, mert mufajilag is eg es fold. Mindossze arra reagaltam, hogy ezt a filmet tobben is nagyon melynek es elgondolkodtatonak neveztek. Erre dobtam be Lynch nevet, de irhattam volna akar Bergmant vagy Tarrt is.
Zsófi 2009 jan. 31. - 01:22:30
(52/166)
Még szerencse, hogy nagggyon kevés az olyan ember egy fórumon, aki megfelel az alábbi feltételeknek:
1.)nem tudja elfogadni a dolgok szubjektivitását (pl. hogy ne hagy' isten, egy film valakinek tetszik, valakinek meg nem, a film mondanivalójától függetlenül, vagy hogy épp abban a filmben mások látnak vmit, amit õ nem)
2.)elképzelni sem tudja, hogy másoknak más fontossági sorrendjük lehet, mint neki
3.)és megalapozatlanul állít dolgokat, amit még közzé is tesz!
3+1.)más véleményét hazuttolja meg, úgy, hogy õ maga egyszer sem került/fog kerülni pontosan ugyanabba a helyzetbe, amirõl az beszél, akinek kicsit több megalapozottsága van/lesz a témát illetõen... De ezt inkább hagyjuk!
utolsó pont) és mindezt úgy teszi, hogy utána még eszébe sem jut elnézést kérni, vagy valami, azoktól akiket így szépen önkényesen beskatulyázott

Csatlakoznék Newcastle United véleményének utolsó mondatához, szóval én sem akartam durva lenni (tényleg, tényleg, tényleg!! :D), csak... Na mindegy, szóval ez már a sokadik véleményátírás, és mostmár mennem kéne... xD
Úgyhogy bocsánat a nyersségemért, de ezt most elküldöm!

majdnem MINDENKINEK JAVASLOM, HOGY INNEN OLVASSA A HOZZÁSZÓLÁSOMAT!! :D
Amúgy ma a barátnõmmel megnéztem mégegyszer a filmet, és érdekes, de másodjára már nem olyan nagy durranás, mint elsõnek...:(:D
9/10
bürgönye 2009 jan. 30. - 18:42:19 9/10
(51/166)
Nem tudom, van-e értelme David Lynch mûveihez hasonlítani ezt a filmet, hiszen alapvetõen nem azért készült, hogy elgondolkodtasson (vagy uram bocsá' sokkoljon), hanem hogy technikailag igényesen mutassa be a kor egyik jellemzõ létformáját egy történelmi alak életének egy szakaszán keresztül. (Egyébként Keria Knightley kellemes meglepetés volt ebben a szerepben - a korábbi filmjeihez képest kifejezetten hihetõ alakítást nyújtott, talán mert egyáltalán valamirevaló szerepet írtak neki, ellentétben pl. A Karib-tenger kalózaival.)
Lehet persze, hogy életrajzi minõségében a történet abszolút hiteltelen, mivel nem ismerem a fõszereplõ G. Spencer életét, nem tudok véleményt mondani - de a lényeg, azt hiszem, az lehetett, hogy hihetõen (tehát valószerûen) mutassa be a valós vagy kitalált eseményeket, és ilyen szempontból szerintem nem lehet benne komolyabb kifogásolnivalót találni.
Persze, egy-két év múlva nyilván fognak születni hasonló filmek, de nem hiszem, hogy feltétlenül jobbak lesznek ennél. Ez egy igényesen kivitelezett életrajzi film (romantikusnak azért nem mondanám), nem is szeretne több lenni ennél. Ezenkívül szerintem, ha nem is feszegeti az Élet Nagy Kérdéseit, az érdeklõdõ nézõt arra ösztönzi, hogy esetleg komolyabban beleássa magát a korabeli életmód tanulmányozásába. Aki pedig egy nem túl csavaros és nem túl meghökkentõ életrajzi filmet szeretne látni, annak is ajánlható.
Newcastle United 2009 jan. 30. - 15:48:27
(50/166)
Igy van, en is azt mondom, hogy lehet dicserni az operatori munkat, a korhu jelmezeket, a szep diszletet vagy Fiennes kifejezetten jo jatekat, bar Knightley is hozta a kotelezot.
Viszont ne keressunk mar tul nagy melyseget ebben a filmben, mert aki ezt mely es elgondolkodtato alkotasnak veli, az vagy meg nem latott ilyet vagy az ertekrendjevel van baj.
Hozzaszolasommal senkit nem akartam megbantani, azoktol meg kulon elnezest kerek, akiket megrikatott ez a film.
rotten969 2009 jan. 30. - 15:39:49
(49/166)
és kaptál egy szirupos kosztümös filmet...csak mert bõgtél rajta, azt hiszed, mély is volt...nem vagyok elfogult,...az operatõr minden elimserést megérdemel, és persze Fiennes nagyot játszik....de csak azoknak ajánlott akik az alábbi feltételeknek megfelelnek: 1. lány vagyok, 2. sírni akarok 3. és elhiszem azt, hogy mi más lenne egy nõnek a legfontosabb a világon, ha nem a gyermekei.
10/10
hush 2009 jan. 28. - 10:56:01 10/10
(48/166)
Meglepõen jó volt a film. Arra számítottam, hogy egy szirupos kosztümös filmet látok majd, ehhez képest ez egy kifejezetten nehéz témájú film.
A színészekkel kapcsolatban is bevallom, voltak elõítéleteim, de a két fõszereplõ nagyon hitelesen játszik.
Csak ajánlani tudom.
10/10
susan88 2009 jan. 27. - 20:15:04 10/10
(47/166)
Hogy megindult itt a fórumozás.
Örülök,hogy akik igényes kosztümös filmet akartak nézni,örömmel távoztak a moziból,és le is írták a véleményüket.Miután én anno letöltöttem a filmet,egybõl keresgéltem is a neten a wikipédián infókat,hát igen..nem semmi.Angolul van sok infó,igazából aki ért vmit a nyelven,az el tudja olvasni a dolgokat.Õszintén meglepõdtem,milyen durva volt akkoriban,mint sokan mások.Viszont azon nagyot néztem,mikor olvastam,ami Charles Grey,a késõbbi miniszterelnök házasságával kapcsolatos,hogy a neje 11 fiút,és 4 lányt szült neki,és ,mivel a neje szinte minden évben,állandóan várandós volt,számos szeretõt tartott.Georgiana-val a kapcsolata még a házassága elõtt volt ugye,de ezt úgyis láthatjátok a filmben.Az nagyon szimpatikus volt nekem,hogy G.lánya Eliza a lányát Georgianáról nevezte el.
A film nagyopn hû volt az akkori körülményekhez ezt muszály megint kihangsúlyoznom.Nagyon elgondolkodtató és szmorú,valós történet,igen igényesen kivitelezve remek színészekkel.Semmi kritizálni valót nem találok benne.Azokat,akik nem értékelik az ilyen történeteket,amelyek igenis valósak,és a mai napig jelen van,azokat sajnálni tudom,vagy nem tudom.Remek film.