Téma: A Hírhedt

8/10
InteriorLulu 2019 jan. 12. - 11:36:14 8/10 Előzmény Kreszcencia
(41/41)
---- SPOILER! -----
"...de kíváncsi vagyok - látva pl. a perry és capote között kialakult helyzetet, aminek ha már a fele igaz - az író mennyire írta bele a saját érzelmeit. pl. érdekes, hogy perry a kivégzésén mindkét filmben teljesen mást mond, de egyikben sem kér bocsánatot, a könyvben viszont bocsánatot kér."

Állításod szerint olvastad a könyvet, így ha valaki, te pontosan tudhatnád, mennyire írta bele Capote a saját érzelmeit a regénybe.
Ennek a filmnek az egyik hangsúlyozott témája, hogy megmutassa azt is, ami nem került bele, vagy éppen - a tényeknek ellentmondóan - másképpen került a regénybe. A regényben Perry a kivégzése előtt bocsánatot kért, mert Capote ezt a mű egészének szempontjából így tartotta megfelelőnek (!), a valóságban viszont nem kért - ahogy ezt a filmben a nyomozó is állította a később vele készült riportban.
8/10
InteriorLulu 2019 jan. 12. - 11:22:15 8/10 Előzmény SJQ
(40/41)
---- SPOILER! -----
"a film végén mutatják azt a papírt amit az elején is,h elkezdte írni az új könyvet és csak a cím van rajta, de nem emlékszem mi a cím! Valaki leírná???!"

Meghallgatott imák (Answered Prayers), egy 1958-tól szinte élete végéig tervezgetett nagyregénye, aminek végül csupán három fejezete született meg. Eredetileg ezt szánta élete főművének, Amerika általa ismert leggazdagabb embereiről szól, a velük kapcsolatos élményeiről, a vágyaikról, titkaikról, frusztrációikról, perverzióikról, szexuális életükről, bűneikről...

"nekem kicsit kétségeket hagyott a film,h mi akar lenni a mondanivaló? (ami maga a könyv volt? hogy emberként mutatja be a gyilkost???"

A film mondanivalója egyrészt a Hidegvérrel megszületési körülményei, másrészt hogy másokkal készült riportok-beszámolók alapján olyan dolgokat is meséljen, ami nincs benne, vagy éppen nem úgy van a regényben.

"nem értem,h végül Pierre(hirtelen nem tudom,h írják itt a nevét-Daniel Craig) miért ölte meg a fiút és az apát? Az apja miatt volt ilyen "eszétvesztõ-kegyetlen"? Na és az sem igazán tiszta,h miért nem vittek vmi arcfedõt a rabláshoz? (gondolom ezért kellett meghalniuk az áldozatoknak)"

Igen, pontosan emiatt kellett meghalniuk. Nem vittek arcfedőt, talán mert át sem gondolták előre az egész rablási tervet. Perry az áldozatok haláláig végig emberségesen bánt velük, ha csak rajta múlik, nem is ölik meg őket; a relatíve humánussága okán végig csesztette őt a társa, és ezen Perry végül annyira felhúzta magát, hogy lelőtte az apát és a fiút, bizonyítandó hogy van ő olyan kemény, mint amilyennek amúgy tartja magát.
2/10
sorozatneked.hu 2018 jún. 17. - 16:13:23 2/10
(39/41)
2/10

Sajnos unalmas volt. :(
Tibag05 2016 aug. 30. - 13:41:19 Előzmény irredenta84
(37/41)
így igaz! ettõl lesz hitelesebb!a Bajor is nagyon tudta adni a figurát!
amúgy tök uncsi, fél órát sem bírtuk.
Akiko 2015 nov. 11. - 21:56:20 Előzmény irredenta84
(36/41)
Persze, hiszen minden homoszexuális férfi affektálva, magas hangon beszél, a leszbikus nõk pedig alt hangfekvésben, bunkó kamionsofõr módjára bõgnek fel. Ezek a jegyek a buzeránsok másodlagos nemi jellegei közé tartoznak, így egy heteroszexuális ember nem is lenne képes egy, a vásznon ferde hajlamú karaktert alakító - mellesleg heteró - színésznek a hangját kölcsönözni... Teljesen igazad van, már csak annyit remélek, hogy tudod mi az a szarkazmus!
irredenta84 2014 aug. 20. - 21:32:26
(35/41)
Nem értem, mi baj Háda Jánossal. Homoszexuálist csak homoszexuálisan lehet szinkronizálni, különben nem jön át a lényeg.
Bubus53 2014 márc. 09. - 00:39:10
(34/41)
Engem ettõl a buzi hangtól kiráz a hideg, nem bírom nézni.
Jogobella 2014 márc. 09. - 00:09:34
(33/41)
38 perccel késõbb kezdték vetíteni (0:08-kor)
8/10
Edmond Dantes 2013 dec. 03. - 09:34:14 8/10 Előzmény stenmore
(32/41)
stenmore 2013 nov. 29. - 00:09:26 Előzmény Edmond Dantes
(31/41)
Hát ha ezek tények,akkor ez érdekes.Egyébként azért írtam a Hidegvérrel könyvet a melegsége kapcsán ,mert abban nem úgy ír Smithrõl mint aki szerelmes lenne belé ,mert ebben a filmben a végén egymásba bolondultak láthatólag .Egyébként pedig a dokumentumregény igencsak mesterien van megírva.Ilyen törpice lett volna mondhatni szánalmas kis gnóm egy zseniális író,milyen is az élet.
8/10
Edmond Dantes 2013 nov. 27. - 10:15:52 8/10
(30/41)
Valszeg ilyen volt...vagy még ilyenebb, mondjuk úgy, excentrikus, amire még rá is játszhatott. Toby Jones pont úgy volt jó, ahogy, csak hát a másik Capote-film Capote-ja, Hoffman már besöpörte az Oscart ugyanezért. Capote melegsége sosem volt titok és abszolút belefért ennek, ismétlem, ennek a filmnek a kereteibe. Ez a film ugyanis NEM a Hidegvérrel-mû feldolgozása, hanem a mû keletkezésének, Capote élete egy részének feldolgozása. Capote életének pedig a "meleg szál" szerves része volt, talán jobban is, mint ahogy ebbõl a filmbõl "lejön".
8/10
Edmond Dantes 2013 nov. 27. - 10:03:21 8/10
(29/41)
Hát hiszen õt játszotta Daniel Craig! Nagyon jól! Ld. 29/31 sz.kommentemet ez alatt.
stenmore 2013 nov. 26. - 23:57:05
(28/41)
Ja és megértem hogy a stáblistában az összes jeletéktelen szerept játszó nõ fel van tüntetve ,míg az abszolút másik fõszereplõ ,Perry Smith nincs pedig kíváncsi lettem volna hogy ki játszotta a szerepet.
stenmore 2013 nov. 26. - 23:54:27
(27/41)
Azért felvetõdik az emberben akérdés,hogy tényleg ilyen volt e Capote vagy csak túljátszotta Tobby jones a szerepet ,mert néhol már abszurdnak tünt a viselkedése és a külalakja szintén ,na és az a meleg szál ,ami a Hidegvérrel könyvbõl egyáltalán nem jön le.
8/10
Edmond Dantes 2013 nov. 26. - 21:55:06 8/10
(26/41)
Nem láttam a Capote-t. Nem láttam és nem olvastam a Hidegvérrel-t. Ezt viszont igen és tetszett. Megáll magában és nem igényel összehasonlítást a másik kettõvel. Daniel Craig-é abszolút fõszerep és jól csinálja. Viszont nagyon mellélõ, aki ezt a filmet azzal kommentálja, hogy pl. tetszett-e benne Sandra Bullock vagy valamelyik kolléganõje, mivel a rangos hölgygárda csak pármondatos epizódszerepekben statisztál, dramaturgiai funkciójuk kb. zéró.
10/10
TeeRPaaK 2013 szept. 19. - 11:48:35 10/10
(25/41)
Nekem nagyon érdekes a dolog mert a Capote C. alkotást késõbb láttam mint a hidegvérrel c. filmet! Ráadásul itt meg A híhedt címen fut a dolog! Meg kell hogy mondjam nekem sokkal nyersebb a capote mint film, mint alakítás a hidegvérrelhez képest.Nekem valamiért könnyeket tudott csalnia szemembe Toby míg Philip Seymur Hoffman ( akit mellesleg az egyik legjobb színésznek tartok)nem!
Nagy1A 2013 márc. 16. - 14:27:47 Előzmény lark
(24/41)
T.F.-nek igaza van, a "Capote" Hoffmannal, 2005-ös és a Hírhedt pedig Toby Jones-szal 2006-os.
Hozzá kell tenni, hogy a filmek elõkészítése és leforgatása, nem mindíg megy egy év alatt, tehát a már elkezdett filmet nem fogják azért ad acta tenni, mert kiderül, hogy párhuzamosan forgatnak egy hasonlót.Nekem e Toby tetszett szenzációsan. A Hidegvérrelben meg az volt a meglepetés, hogy a 007 végre a helyére került, itt elviselhetõ volt, mert mint James Bond..........hát.........az elõdök után, meg egyébként is, csendesen szólva.....katasztrófa!!!
4/10
M.Zs.F 2012 nov. 28. - 00:57:37 4/10
(23/41)
Éreztem én hogy a gyengébbikkel kezdem. Olvastam a kommenteket, hogy azonos a Truman Capote címû filmmel, és az valamennyire rémlik is, mintha már valamikor láttam volna, no de gondoltam jó lesz ez is...... A jó egy erõs túlzás, maradjunk a nézhetõ-kategóriánál.

10/4
7/10
lark 2012 jan. 09. - 14:17:24 7/10
(22/41)
Ez 2006-os,a Hidegvérrel pedig 1996-os film. Illetve az eredeti 1967-es.