8/10
T.miska 2013 dec. 23. - 08:29:58 8/10
(259/479)
Moziban nézni nagyon hosszú... ez a tipikus otthon nézõs! meglepõen jól követi a könyvet, de van némi plusz is... nem rossz, de tényleg nem moziba való...
Kyoko 2013 dec. 22. - 17:26:27 Előzmény Seemann
(258/479)
A te véleményed áll a legközelebb az enyémhez, ezért írok a tiedre válaszolva.
Mivel a barátokkal képtelenek voltunk kitalálni egy idõpontot, amikor mindenki ráér, hogy elmenjünk moziba, ezért inkáb letöltöttem egy kamerás verziót. Ilyenkor ugye látvány nuku, rendesen tudtam a történetre figyelni.
SPOILER
A legidegesítõbb számomra az volt, hogy nem voltak bevezetve a jelenetek, csak ugráltunk egyikbõl a másikba minden átmenet nélkül.
A másik: mi ez a gagyi szerelmi szál Kili és Tauriel között? Kb. olyan mintha én beleszeretnék egy csimpánzba. Eszméletlen gagyi volt.
Ami még mindig zavar: a sok CGI.
A GyU-ban tényleg szinte alig volt, és az sem volt zavaró.
És hogyan bukkantak fel a Bakacsinerdõ ill. Tóváros kellõs közepén az orkok vagy 200-an úgy, hogy senki nem vette észre a bejövetelüket?
Messze nem hozza a Hobbit a GyU-filmek színvonalát. Nincsen hangulatuk egyszerûen.
Csak egyszer láttam a GyU-filmeket moziban, de sosem fogom elfelejteni azt, mikot az elsõ résznél ülök a sötét teremben, teljes csend van és csak a nazgul visítását hallom.
Sz Peter 2013 dec. 22. - 15:16:15
(257/479)
Ilyenkor felmerül a kérdés, hogy miért nézel egyáltalán fantasy-t?
Az elsõ részt láttad? Az után mit vártál? ;)
1/10
leves78 2013 dec. 22. - 14:39:27 1/10 Előzmény Seemann
(256/479)
3 gyötrelmesen eltöltött és elrabolt óra volt az életembõl! Se füle, se farka az egésznek, iszonyatosan vontatott jelenetekbe csomagolva. Kiknek szánják ezeket a filmeket?? 10 éves szinten megragadt felnõtteknek?? Ok, tudatában voltam annak, hogy maximum a látvány fog érni valamit a filmben, de ennyire??!
10/10
Kolókapitány 2013 dec. 22. - 14:18:55 10/10 Előzmény Pappaya
(255/479)
Tolkien fia utálja a Gyûrûk ura filmeket, szerinte kommersz alkotások. Gyanítom, ez se tetszik neki(ha egyáltalán megnézte), de legyen ez az õ baja. :))
sokol18 2013 dec. 21. - 15:45:05
(254/479)
Az lenne a kérdésem,hogy aki IMAX-ben látta a filmet,milyen élmény volt mondjuk az Avatarhoz hasonlítva?
Ugyanaz a minõség?
Cross 2013 dec. 20. - 21:07:28
(253/479)
Hm.. nem volt idõm elolvasni.
Azthittem ez a szürke bõregér a Smaug itt a képek közt.
10/10
filmimádóó 2013 dec. 20. - 20:09:43 10/10
(252/479)
Most jöttem haza a moziból és szerintem a film nagyon jó volt, nekem nagyon tetszett. Várom jövõre a folytatást. 10/10
B3CKH4M 2013 dec. 20. - 13:52:54
(251/479)
Úgy látom te sem olvastad a leírást...Smaug 1 sárkány
Cross 2013 dec. 19. - 22:04:13 Előzmény balintnilab
(250/479)
Kijaza Smaug ?
kymara 2013 dec. 19. - 21:36:21
(249/479)
Egy kis érdekesség.....
9/10
borkasztik 2013 dec. 19. - 20:04:50 9/10 Előzmény balintnilab
(248/479)
"Kit érdekel Kili vagy Fili amikor ott van Smaug?"

Ez azért nem volt szép. Õ is ugyan úgy része a történetnek. Mindenkni számít épp ez volt a lényege.
balintnilab 2013 dec. 19. - 14:42:52
(247/479)
Lehet benne spoiler.

Ami ROSSZ volt:
-Az orkok továbbra is nagyon gagyik, elképesztõen hiteltelenek. Egyszerûen hatalmas a kontraszt a valóban felvett részek és a számítógéppel varázsoltak között. Ugrásszerûen változnak ezek a jelenetek és helyenként egyszerûen gagyik.
-A szerelmi szál. Mi a szar?
-Ugrálás a Smaug-os és a Kili,Fili tudomisén haldoklása között. Kit érdekel Kili vagy Fili amikor ott van Smaug?
-Bilbó és Gandalf nagyon kevés szerephez jutott.
-Nem volt hely a jó kis párbeszédeknek, esetleg kedves mesei gondolatoknak,amik az elsõ részben még csak-csak felbukkannak, az egész film nagyon zsúfolt volt felesleges akcióval.
-Legolas egy terminátor.
- Se nem elég gyerekes film sem nem elég felnõttes, akkor most mi ez? Röpködõ végtagok, de az orkok mégis olyanok mintha gumicukorból lennének.
- Egyszerûen a Hobbit története egy nagy kaland ami közben sok-sok kisebb kaland történik a szereplõkkel, de nincsen benne annyi epikus fordulat vagy történés, hogy három filmre felosztható legyen. Még aki nem is olvasta a könyvet, nem tudom, hogy mennyire sokkol le a legutolsó jelenettõl amikor Smaug nekiindul, hogy elpusztítsa mucsaröcsögét.

Ami JÓ volt:
-Smaug és Bilbó jelenete és párbeszéde nagyon klassz volt, látványilag is. (amíg át nem ment eszement CGI orgiába)
- Zene.
- Peter Jackson a legeslegelsõ jelenetben répát rágcsál.
Hú dejó a habos sütemény 2013 dec. 19. - 01:12:17
(246/479)
a sárkány jó volt
Túrin 2013 dec. 19. - 00:00:03
(245/479)
10/6 sajnos.
Anno A gyûrûk urát úgy vártam, mint a messiást, már hónapokkal elõtte böngésztem a honlapját, és amikor A gyûrû szövetségére végre beülhettem, végigborzongtam a gyönyörûségtõl. A Két toronynál már jópárszor kínosan feszengtem, és ugyan A király visszatér, meg a Hobbit elsõ része némileg adott vmit a régi varázsból, most úgy érzem, én kiöregedtem abból a stílusból, amit ez a film képvisel. Nem Tolkienból, A hobbitból, és Középföldébõl, hanem abból a világból, ahogyan ezt P. Jackson meg Holywood elképzeli. És az az igazság, hogy örülök, hogy ez már nem tud annyira tetszeni.
Amikor gyerekként elõször olvastam a könyveket, számomra nem ez a Középfölde elevenedett meg. Vmi emberibb léptékû. Ahol a nagy nagy és nem bazinagy, meg elképzelhetetlen nagy, a tündék pedig nem úgy ölnek orkot, mint a nindzsák, jártukban-keltükben.

Azért Smaug g..ijó volt, ezért a hat pont.
glg_210 2013 dec. 18. - 15:33:20
(244/479)
Mondjuk egy HBO sorozat, mint a Trónok harca. Õrületes költségekkel járna az biztos, de epikus lenne a tündék nyugatra utazása a Valák vezetésével, az árulásuk a kikötõben amikor felgyújtják a hajókat, lehetne még sorolni. A Melkor elleni háborúkról nem is beszélve, zúzós lenne, PJ nek lenne lehetõsége improzni, mert a sztori gyakran nagy vonalakban van csak felépítve.
Scarecrow 2013 dec. 18. - 11:55:45
(243/479)
Elég vegyes érzéseim vannak nekem is. Az elsõ rész még teljesen magával ragadott. Nem volt nagy története annak sem, de a karakterek nagyon szerethetõek voltak. Volt az egészben valami báj. Voltak benne jó poénok, beszólások, a törpök együtt nagyon jók voltak. Ez errõl a filmrõl már nem igazán mondható el. Nem bájos, nem annyira szerethetõ. Ez pedig az elõttem is sokszor elhangzott erõltetett Gyûrûk urasítás miatt van. Én is pontosan úgy voltam vele, hogy mikor az elsõ rész végén Smaug kinyitotta a szemét, huuu, nem is baj, hogy nem egy film lett belõle, mert legalább lesz mit várnom jövõre... Ennél viszont. A végén lévõ cliffhenger engem inkább felidegesített, mint sem felcsigázott volna. Túl sok volt benne az egyhangú akció. Túl sok csatározás. Nem csak a szemeim fáradtak el, de... én néhány összecsapást kifejezetten untam. Orkok, orkok... és még több ork. De egyszer jöttek pókok is... Nagyon vártam a végére Smaugot, és benne nem is csalódtam. Talán csak a szinkronjában egy kicsit. Már bánom, hogy nem eredeti nyelven néztem meg. Smaug játszadozása Bilboval nagyon jó volt, de utána a történet megint lelaposodott, pont az akció miatt. A végén, mikor Smaug lenne a lényeg, egymással párhuzamban szakítják meg egymást az akciók. De miért? Hogy azt higgyük, valami nagyon fontos történik! Igen? Igen!
SPOILER--- Mert itt van Smaug mellett Sauron is! De minek? Meglátszik, hogy ez nem volt benne az eredeti történetben. Még az elsõ részben elment, de itt... Mert ha már itt van Sauron, mit fog addig csinálni, míg el nem érünk a Gyûrû szövetségéhez, ahol Bilbo már öreg? És Gandalf? Miért ér mindenkit olyan hirtelen a megerõsödése, ha már ezeknél a filmeknél jelentõs fenyegetést jelent? SPOILER vége---
Összességében nem rossz film. Moziban nézõs, már csak a látvány miatt is. De ennél többet is kihozhattak volna. Mert a kevesebb néha több.
Seemann 2013 dec. 18. - 11:20:05
(242/479)
Iszonyatosan hosszú és vonatott. Ezt az egész történetet bõven elég lett volna egy filmben, maximum kettõben feldolgozni. És ezt érezni végig. A forgatókönyvet sem tudták megfelelõen összetákolni. Tele van egymásra pakolt történetekkel, beletuszkolt jelenetekkel. Teljesen felesleges volt eltérni az alaptörténettõl, mert így felborul az egész. Egyszerûen nem olyan izgalmas a történet, hogy ennyi ideig tartson. Felesleges párbeszédek, felesleges jelenetsorok, felesleges karakterek, felesleges csaták, mindezt azért, hogy a Gyûrûk ura szisztémáját ráerõltesse erre a kierõszakolt trilógiára is.
A CGI: nem is értettem, miért kell bele ilyen jelenet. Az elsõ Gyûrûk urában alig volt CGI, vagy ha volt is, nagyon jól elsimították, nem volt zavaró. Itt, ebben a filmben, többször is, szembeötlõen, gagyi módon oldottak meg jeleneteket.
Ez az a film, amit EGYSZER érdemes megnézni a moziban, de többször nem. Még otthon sem.
7/10
Sunboy 2013 dec. 18. - 02:46:27 7/10
(241/479)
Az elõzõ részrõl amikor kijöttem, már nagyon vártam a folytatást. A mostaniról, ez nem mondható el, sõt kezdem azt érezni, hogy nagyon a bevételre megy ki a játék, a történet kárára. Szeretem a hosszú filmeket (gondolom ezzel nem vagyok egyedül), mert általában igényesség és nagy/bonyolult cselekmény jellemzõ rájuk. Esetünkben, szerintem a túlerõltetett látvány miatt elestünk a varázslattól, attól a megfogó valamitõl, ami fanatikussá tehet valakit, ami akár rávesz arra, hogy ismételten megnézzem moziban a filmet. Túl sok volt számomra az "üresjárat", amikor 270 fokban forog a kamera és egy teljes soundtrack lemegy (na jó nem tartunk még az Alkonyat szintjén, de nagyon közel járunk), amikor az az érzésed, hogy ugyanazzal az 5 orkkal harcolnak, és már megölték õket vagy 200x és még mindig csak 5-en vannak... Ezer szónak is egy a vége, szerintem langyos volt. Mindezek ellenére a könyv és a színészek, valamint a stúdióban gürizõ látványtervezõk miatt, legnagyobb jóindulattal: 7/10
szami777 2013 dec. 18. - 01:07:27
(240/479)
Üdv, annak ellenére, hogy a film 3d hatása nem korszakalkotó, mindenképpen ott nézd meg.
Elsõsorban az óriás vászon az ami sokat dob.