Téma: A hûtlen

10/10
luci87 2019 febr. 09. - 18:04:47 10/10
(163/183)
Megrazo,es meghato,nem birtam ki konnyek nelkul.Nagyon sajnaltam a ferjet,hogy gyilkost csinalt belole a ribi felesege.

Ide írd a spoileres tartalmat


Itt a nonek kellett volna meghalnia,nem a fiatal szeretonek...bar az is nos volt mint utolag kiderult..Vagy pedig a not bortonoztek volna be a srac halalaert,az jo lett volna.
Rocco1899 2018 júl. 17. - 12:22:38 Előzmény Joseph Barbera
(162/183)
"Én mint nõ, egyik a sok közül, a következõt mondhatom. Amikor olyan férfivel éltem, akibe nem voltam szerelmes, továbbá szexuálisan nem volt kielégítõ számomra, akkor bizony félreléptem. "
Ez kb. mindent el is árul a jellemedről,ill. a jellemtelenségedről. És még büszke is vagy rá? Undorító.
szookedorina 2018 márc. 31. - 08:49:22 Előzmény Kanga216
(161/183)
A Dokit elkapta az örvény, hogy téged küldött?!
Gyerekes!
szookedorina 2018 febr. 10. - 21:00:18 Előzmény marypotter
(160/183)
Mit értékelnek túl?! A nõ a szexet?! A nõnek van férje tud kivel szexelni, de jól áll anyagilag, rendelni is tudna ha a férje másba lenne szerelmes.! A nõ a könyvtárost értékeli mert szerelmes lett bele. A férj a feleségbe, ezért üti fejbe a könyvtárost a golyóval.
Teljesen hihetõ a történet.
2/10
meehrlin 2017 okt. 22. - 13:09:30 2/10
(159/183)
Unalmas, lapos...
A film elsõ 90 százaléka gyakorlatilag egy végtelenített szalag: félrelépés - gyanakvás
Túl sok minden nem történik benne...
Joseph Barbera 2017 máj. 09. - 08:50:45 Előzmény filoszemitabéluska
(158/183)
Bájos az önreklámod! :-D Ha magamat kellene megfogalmaznom, akkor lelki és emberi téren ritkán tévedek. Az IQ-m nem túl magas, úgyhogy egy régi típusú TV-s kvízben elbuknék a bibliai-, természettudományos - és sport kérdéseken is, de ami az élet realisztikus és lelki oldalát illeti, ritkán tévedek. Úgyhogy, az ilyen amerikai túlkapások - mint ez a film is- egybõl föltûnnek, hozzátéve, hogy azért sok remek amerikai film van, fõleg olyanok, amikor (humorral vagy komolyan) szembe néznek önmagukkal. :-)
filoszemitabéluska 2017 ápr. 04. - 10:37:41
(157/183)
Valószínûleg az ikertestvéremmel volt dolgod. Teljesen egyformák vagyunk, csak én egy kicsivel szebb és okosabb vagyok és jobb szeretõ.
"A film igazi amerikai...még a megcsalt férj is valószerûtlenül jóképû, mindenki kifejezetten csinos és szép, úgyhogy tök hiteltelen"
ebben tökéletesen igazad van. Sok ott élõ ismerõsöm állítja, hogy baromi ronda és elhízott az átlag amerikai. A filmjeikben meg mindenki csinos és jó alakú. Ami a filmgyárak környékén persze igaz, csak ennek semmi köze a való élethez.
A
Joseph Barbera 2017 ápr. 03. - 23:38:10 Előzmény Zoltán Pár
(156/183)
Én mint nõ, egyik a sok közül, a következõt mondhatom. Amikor olyan férfivel éltem, akibe nem voltam szerelmes, továbbá szexuálisan nem volt kielégítõ számomra, akkor bizony félreléptem. Az elmúlt nyolc évben egy olyan férfi volt a társam, aki mellett soha nem jutott ez eszembe. Nyolc éven át rá sem néztem másra. Sajnos a kapcsolatunk véget ért, és csak remélni merem, hogy találok valaha ilyen társat. Õ számomra lelkileg, szellemileg testileg maximálisan kielégítõ volt. Ha nem lesz több, akkor legalább elmondhatom, hogy volt szerencsém életem során ilyet találni. Természetesen toleranciára itt is szükség volt, hiszen tökéletes nincs, de számomra õ az volt. Úgyhogy a lényeg, hogy ha a társ megfelelõ, "nincs rés a pajzson", akkor szerintem a nõ hûséges. Vagyis én, vagyis egy átlagos nõ...
A film igazi amerikai...még a megcsalt férj is valószerûtlenül jóképû, mindenki kifejezetten csinos és szép, úgyhogy tök hiteltelen...és a témája: egy unatkozó szépasszony, akirõl minden terhet levesz a férje, a nõ meg egyszerûen unatkozik, nem igazán találja magát...
10/10
ezt nem hiszem el 2017 márc. 26. - 21:36:46 10/10
(155/183)
Nekem csak az a furcsa, hogy sokaknak nem egyértelmû a vége.
A filmet már többször láttam, nekem tetszik.
6/10
marypotter 2017 márc. 25. - 12:54:42 6/10
(154/183)
túl van pontozva a film. túl van játszva a férfi, és túlértékeli a nõ a szexet. 1x megnéztem. 5,5 ....
Zoltán Pár 2016 szept. 23. - 15:23:44 Előzmény tortura
(153/183)
Kedves Tortura! Számomra a nõi lélek még most is nagyon kifürkészhetetlen, ezért kérem a segítségedet. Szóval ha jól értem, akkor attól függetlenül, hogy a párkapcsolatodban éppenséggel mennyire vagy boldog vagy boldogtalan, ha egy Olivier-hez hasonló szívtipróval hozna össze a sors, akkor a lábaid teljesen önkéntelenül szétnyílnának?
Zoltán Pár 2016 szept. 23. - 15:15:07
(152/183)
Nemrég' láttam másodszor a filmet, de most akkorát ütött, hogy azóta sem nagyon tudtam magamhoz térni. Ennek persze az az igazi oka, hogy közben én magam is szerelemtiprás áldozata lettem...
Érdekes volt olvasnom azokat a megjegyzéseket, melyek együttérzõ hölgyektõl érkeztek, akik bár bevallásuk szerint nem estek hasonló bûnbe (még), de el tudják képzelni, hogy velük is megtörténhetne, fõleg ha Olivier Martinez-hez hasonló szívtiprókkal kerülnének szembe. Hát ez nem túl megnyugtató hûséges és szerelemféltõ férfitársaim számára!

***SPOILER***

És ebbõl a szempontból szerintem a film kulcsmomentuma, amikor a férj éppen azt követõen érkezik a szeretõ lakása elé, hogy a felesége a lépcsõházában "szeretkezik" elég vadul a sráccal. A „vadságnak” ugyebár az az oka, hogy a feleség rajtakapta, amint egy másik csajnak udvarolt, és emiatt, illetve a lelkiismeret-furdalás miatt is eljutott arra a pontra, hogy szakítson, amit akkor a sráccal végülis nem közölt, de az aktus valóban elfogadható egy heves „búcsúdu...nak”. A férje akkor ér a lépcsõház elé, amikor a feleség a másik irányba távozik, így nem találkoznak, de a dramaturgia remek, hiszen a nézõ agya elkezd kattogni, mi lett volna, ha … néhány perccel korábban toppan be, és meglátja a vadul élvezõ párt? Engem itt sokkal jobban érdekelt volna az inflagrantis változat, mert ha - mondjuk - a férj döbbenettõl bénultan fül- és szemtanúja annak az igencsak heves aktusnak, akkor kizárt dolog, hogy a feleségének valaha is meg tudott volna bocsájtani!
(Ezesetben pedig indokoltabb lehetett volna a szerelemféltésbõl elkövetett duplagyilkosság is akár, de persze ez egy másik történet lett volna.)
8/10
Xxy92 2016 júl. 15. - 21:53:11 8/10
(151/183)
Szerintem egy magas színvonalú, igazán érdekfeszítõ thriller jó színészekkel, értelmes forgatókönyvvel, és különleges befejezéssel.

Javaslom mindenkinek, aki szereti az feszült hangulatú filmeket.

9
Ominózus jelenet 2015 dec. 02. - 16:21:28 Előzmény tortura
(150/183)
Ugyanezt.
Mégis, mit várnék, te kis kiberfeminista!
Cordelia 2015 nov. 27. - 18:09:00
(149/183)
a film 2002-ben készült. akkor még nem volt lassú. próbálj ki egy 1978-ban készült filmet.
tortura 2015 nov. 27. - 16:02:38 Előzmény Ominózus jelenet
(148/183)
És a házasságon kívül össze-vissza kefélgetõ férfiakra (forrás: tõled) milyen jelzõt használsz?
Köszi.
7/10
elektra 2015 nov. 27. - 01:52:43 7/10
(147/183)
Többet vártam. Ilyen típusú filmek sokkal jobbak szoktak lenni. Nekem nagyon lassú volt.
Spoiler
Amúgy a végén a férj egyértelmûen feladta magát a rendõrségen. Ez kiderül az utolsó beszélgetésükbõl, amit aztán alátámaszt az, hogy az utolsó filmkockán épp egy rendõrség mellett állnak.
Edmond Dantes 2015 nov. 23. - 10:50:50
(146/183)
Ez a film n e m "fanatikus harcosokról" szól. Mellesleg a "fanatikus harcosok" is pontos menetrend szerint "fanatikus harcosok", nem pedig "mennek mint a vadállat". Tudtommal.

Amennyire emlékszem,a film vége elvarratlan, alakulhat így is, úgy is. DE: akárhogyan alakul is, a gyerek többé nem ugyanannak a két embernek a gyereke. És akár felfogja, akár nem, ez a dolog életük végéig elkíséri õket. Ami megtörtént, megtörtént.
Edmond Dantes 2015 nov. 23. - 10:43:12 Előzmény tortura
(145/183)
M i n d i g a gyereke(ke)t sajnálom: rossz-szétment házasságokban, elvált szülõk-szétment családok fõ kárvallottja(i) többnyire a gyerek(ek).
Ominózus jelenet 2015 nov. 23. - 01:36:01
(144/183)
Idegesítõ egy film ez…
Mély lélekkel bíróknak igazi horror.
A nõ egy ordas ribanc!
Nem, nem azzal van a probléma, hogy kefélget össze-vissza.
Hanem azzal, hogy a legaljasabb, legundorítóbb hazugság, amit õ tesz.
A halál túl könnyû, és egyszerû megoldás lenne, nem egyenlítõdne ki az igazságérzet, s nem oldódna fel a lelki válság.