Ford Mustang 2011 jún. 10. - 17:05:16
(181/301)
Igazad van, csak most nézem, hogy Mermaid. kb kétszer többet írt mint Te:D
Ezúton kérlek bocsáss meg nekem, nem akartam rosszat mondani (ha mondtam egyáltalán(?) nem hiszem) :P ;)
Ford Mustang 2011 jún. 10. - 15:52:36
(180/301)
Te jó ég, megint? :D
Mermaid. 2011 jún. 10. - 10:30:08
(179/301)
Van igazság abban amit irtál de kis butaság is.

Spoiler


" mit keresett a pap az árbóchoz kötve? "

Feltételezem nem merték megölni, mert mégiscsak egy pap. Még isten megharagszik rájuk és küld egy óriás polipot :)



" Miért szerettek egymásba a szirénnel? Túl azon, hogy mindkettõnek olyan szép két szeme volt? "

- Ezt a kérdést te sem gondolhatod komolyan.
A szerelemben nincs olyan hogy miért, ha van az már régen rossz: csak õ és én. Az hogy más nem érti, az senkit nem érdekel, de nem is hiszem hogy kell megmagyarázni bárkinek is. Nekik kell érteni. :)




" Azért ha valaki életét adná egy másik személyért, akkor számomra szükséges valami magyarázat is, hogy miért gondolja ezt helyénvalónak. Erre nem elég az, hogy "Mert te más vagy! "

-Te még valószinü nem voltál elsõ, de második látásra sem szerelmes és kicsit figyelmetlen is lehetsz, legalábbis ami a testbeszédeket is illeti. A pap átszúrta a szirén uszonyát a kardjával, mivel õ is szirénre vadászott. A csaj mivel alapból más természet lehetett mint a többi szirén (elõfordul az ilyen), megmentette a papot a robbanástól (ha jól emlékszem), majd a pap is törõdött vele. Ez szerintem minden normális emberi természetben ott van, hogy nem hagyjuk meghalni a másikat, nem hagyjuk megkinozni stb. Legalábbis akibe szorult némi emberség. A papi hivatás meg alapból ezzel is függene össze. De lehet ezzel a gondolatommal egyedül vagyok.
Már ott látni lehetett rajta, mikor megsebezte, hogy elbüvöli a lány szépsége (testbeszéd) és nyilván a szelidnek látszó, ugyanakkor vadsága is. Mielõtt ott bármit mondhatott volna vagy csinálhatott volna már ott is teremtek a többiek, akik elfogták. Szerelem volt elsõ látásra kettejük közt.
Mivel tetszettek egymásnak, müködött náluk a kémia is rendesen, elég nyilvánvaló hogy nem hagyja egyik se meghalni a másikat szerintem. Akibe meg beleszeretünk azt "más"-nak látjuk mint a többit. Ezért szeretjük, mert õ nem olyan mint a "többi". A szerelmet nem lehet és nem kell megmagyarázni, érezni kell! Ha már magyarázni kell az régen baj. :)


"A pap pedig hiába nem volt bányarém, de ha egyszer semmi személyisége nincs, akkor mit szeressek rajta?"

Szerintem megmenteni valakit, akit szeretünk az elég nagy személyiség, de mindenképp példás jellemet takar.
A pap számomra igazi pasi volt, lehet akár minden vonatkozásban nézni. De legfõképp a jellemét tekintve. Ami igenis volt neki, számomra ettõl volt õ a legszimpatikusabb figura a filmben. Nõhöz méltón bánt a szirénnel, óvta , vigyázta, még a szemérmét is a többi vadállattal ellentétben, akik csak önön kapzsiságuknak kitéve kinozták volna és élvezkedtek volna rajta.
A pap nagyon jól megtestesitette számomra azt hogy, az ellenségeddel is bánj emberhez méltón, mindegy hogy szereted e vagy nem! Valahol ezt is sugallta a jelleme, túl a szerelmi vonatkozáson. Tetszett az a kérdése is amit Penelope Cruz-nak szegezett (nem tudom magyarul hogy szinkronizálták , de angolul elég ütõs volt), elég tanulságos volt: " Milyen lelkü nõ vagy, hogy hagyod hogy egy másik nõvel igy bánjanak? " Azt hiszem ebben is minden benne van.

A filmbeli papot pedig nem neked kell szeretni, hanem a szirénnek. A hozzád hasonlók lehet azt szeretik ha egy pasi üti, vágja , kinozza õket....



" Jack utolsó mondatai, miszerint azért nem ivott a forrásból, mert az élet ízét az adja meg, hogy olyan rövid, teljes mértékben megcsúfolásának érzem az elõzõ részekhez képest. Miután 3x2 órán keresztül küzd a halhatatlanságért (az elátkozott kincs és a Bolygó Hollandi), most úgy dönt, hogy mégsem kell neki, ha az ölébe hullik sem? "

Na ebben egyet értünk. De ezt már leirtam még korábban hogy Jack sose volt a kedvencem, de a filmet tekintve teljesen kiparodizálta és totális ellentmondásba keveredett sok helyen a korábbi önmagával.
6/10
lajosbp 2011 jún. 10. - 09:28:30 6/10 Előzmény czkatyi
(178/301)
Kicsit csalódtam nem akkora durranás, mint amekkora a bevételek bejönnek erre a filmre. 3D-ben láttam de teljesen felesleges így megnézni jelenleg ez szerintem átverés a legtöbb 3D filmhez hasonlóan itt is alig voltak rendes 3D jelenetek. 6/10 a 3D látvány értékelése 4/10.
10/10
czkatyi 2011 jún. 08. - 10:42:06 10/10
(177/301)
Nekem pont azért tetszett mert az elsõre hasonlított.
Nem bonyolították túl a történetet, nem voltak benne fölösleges szereplõk, emberközelibbek voltak, pl nem vizihullák vagy egy polip, és egyáltalán nem hiányzott belõle a Orlando Bloom és Keira Knightley. Tetszett az élcelõdés Penelopé Cruz és Jonny Depp közt. Nekem 10 pontot ér...
Ford Mustang 2011 jún. 07. - 20:55:12
(176/301)
Végül is igaz... :D
Ford Mustang 2011 jún. 07. - 17:40:45
(175/301)
Te jó ég, ha ezt valaki elolvassa... :D
Mermaid. 2011 jún. 07. - 09:33:02
(174/301)
Nekem mind a 3 része tetszett, ezt kivéve. Ebben a 4.ben csak a szerelmi szál tetszett a sellõ és a pap között, meg a sellõket gyönyörüen ábrázolták szerintem. A korábbi részekben szerintem jó volt Keira és Orlando párosa is. Egyik sem fanatikusan a kedvencem, de Orlando kimondottan jóképü és szép kalóz lett a 3. részre, a BolygóHollandin. Nekem nagyon tetszett, szépen nézett ki , vonzó volt a fekete szerkójában. Nem utolsó sorban számomra a 3. rész zenéje volt a legszebb! :) Sajnos ez a 4. volt a leggyengébb, de bizom benne ha lesz 5. rész, abban lesz annyi cselekményszál hogy Jack Sparrow kicsit háttérbe szorul majd. Nekem most túl sok volt belõle és a poénjaiból. :)
7/10
Semprini 2011 jún. 06. - 10:44:58 7/10
(173/301)
Mert míg az elsõ két rész akciódús, remek kalandfilm volt némi humorral átszõve, addig a harmadik zagyva, kusza, ötlettelen, gagyi silány fércmû, olyan mint ha az elsõ két rész elfuserált paródiája lenne. Szerencsére a negyedik sokkal jobb lett bár az elsõ két részt meg sem közelíti.
petimbo 2011 jún. 06. - 09:35:08 Előzmény Wolfeinstein22
(172/301)
Miért fikázzátok a 3. részt? Nem értem.:(
petimbo 2011 jún. 06. - 09:32:05
(171/301)
Nekem nagyon tetszett az összes rész! Õrültem, hogy IMAX 3D-ben is láthattam Jack Sparrow kapitányt!:DDD Engem szórakoztatott. Egyáltalán nem hiányzott Keira illetve Orlando! Már untam a szerelmi drámájukat. Jól sikerült a 4. rész, végig röhögtem az egészet! Penelope Cruz alakítása szerintem hiteles volz.
7/10
Semprini 2011 jún. 05. - 13:21:52 7/10
(170/301)
Egyetértek, Penelopé Cruz elég nagy melléfogás volt, nagyon közönséges figura lett, persze biztos azt gondolták, hogy így jobban passzol Jack mellé. Sokan szidják Keira Knightley-t de az õ karaktere ezerszer jobb volt és jobban is játszott, az is igaz, hogy Orlando Bloom-ért valóban nem kár, de az új szereplõk se sokkal jobbak (talán McShane-t kivéve)
Ford Mustang 2011 jún. 05. - 13:17:39
(169/301)
Megint csak azt mondom, hogy az elsõ messze a legjobb az összes közül. Lehet, hogy Depp mindegyikben jó, de az elsõ rész nem unalmas, frankó a történet és minden ami kell bõven benne van.
9/10
Zizibizi 2011 jún. 05. - 13:00:39 9/10
(168/301)
Mázlijuk van Deep-pel, elviszi a hátán az egész filmet !!! Fantasztikusan játszik szerintem, a többi színész csak szánalmasan erõlködik. Penelopé Cruz-ról nem is beszélve, nulla a csaj! A filmet nem nevezném 3D-nek, inkább normál film idõnként megspékelve 3D-s jelenetekkel. Ettõl eltekintve én jól szórakoztam rajta!
7/10
Stevie19 2011 jún. 04. - 23:45:30 7/10
(167/301)
Szerintem kopoltyúja nõtt.
10/10
manzanilla 2011 jún. 04. - 23:39:48 10/10
(166/301)
Hát nekem nagyon tetszett :) végigröhögtem az egészet.
Spoiler
A végén vajon a pappal mi történt? Meghalt?
7/10
Nickolsohn 2011 jún. 04. - 22:49:36 7/10
(165/301)
7-est adtam mert 3D be a látvány jó volt vitte magával a filmet, viszont a történet baromi uncsi. 2 és fél órán át meg fõleg néhol én is ásítoztam, GYENGE...
Ford Mustang 2011 jún. 03. - 20:59:39
(164/301)
Akkor nem lehetett nagyon érdekfeszítõ számodra, ha már bealudtál rajta :D
6/10
meszi82 2011 jún. 03. - 19:08:59 6/10
(163/301)
--- SPOILER!!! ---

Sajnos nekem sem tetszett, a film felénél bealudtam pár percre. Nagyon kevés akció, néha bugyuta párbeszédek (szirénes rész), a kigyúrt pap és a szirén "szerelme" pedig már nevetséges volt :)
Többet vártam Penelopétól is és Depp sem volt szerintem annyira jó mint a korábbi részekben. Talán már csak a gázsi miatt vállalta el ezt a "haknit".
Ford Mustang 2011 jún. 01. - 19:20:53 Előzmény Pástétom
(162/301)
Ennyire nem csíped õket? :D