Téma: A köd

4/10
Adams88 2009 jan. 19. - 02:57:10 4/10
(85/245)
Imádtam olvasni, közben folyamatosan forgattam a saját filmem a gondolataimban, és régóta vártam, hogy megnézhessem. Nem mondom, h szétrombolt mindent, de sokkal többet vártam. A vallásos nõ-vonal iszonyatosan rossz, az egész vontatott, fontos jelenetek maradtak ki, a vége szerintem szörnyû, szerintem sokkal jobb lett volna, ha azzal zárul a film, hogy elindulnak a kocsival a ködben, és az autó fokozatosan eltünik. Misztikusabb. Ez a szó egyébként számomra valamiért végig jellemezte a King sztorit. A filmben egyetlen egy jelenet van, ami tényleg azt adta amit vártam: az a gigantikus sétáló valami a ködben. Frank Darabonttól sokkal többet vártam. A Halálsoron és a Remény rabjai fantasztikusak, megindítóak, hangulatosak, ezeket viszont a Ködrõl nagyon nem lehet elmondani. Sajnos...
reila 2009 jan. 17. - 22:06:55
(84/245)
Tipikus amerikai tömeggyártásra szánt lagymatag horror film. Összekutyulva mindent amit képesek a technológia segítségével a képernyõre csalni. Csápos óriás szörnyetegek, hatalmas harapós pókok, definiálhatatlan sáskaféle lények, és repülõ dinókhoz hasonló vinnyogó démonok.Egyáltalán nem félelmetes, inkább unalmas és idõnként nagyon idegesítõ. A szereplõk borzalmasak.
Az utolsó 5 perc viszont egészen fenomenális!!! Sosem találtam volna ki! Nagy csattanó , de még milyen! Azt hiszem ez mentette meg a filmet, erre legalább emlékezni fogunk. A finálé hozta meg a várva-várt feszültséget és ettõl lett kissé szadizós a végkifejlet. A vége tetszett, hogy nem átlagos, nem kikövetkeztetõ. De mindenképp csak egyszeri nézésre ajánlott!
idõjós1010 2009 jan. 04. - 14:05:26
(83/245)
A záróképsor egy nagyon nagy csattanó, de a film egyéb részében nem hiszem hogy beszélhetnénk bármiféle izgalmakról. Én legalábbis nem teszem :-)
8/10
roli4 2009 jan. 04. - 12:59:09 8/10 Előzmény flexible
(82/245)
szerintem azok a nagy pókok lények nem kellettek volna bele :D
Akkora mint 100 mamut 1máson :)
Ez egy picit lejebb fokozta az izgalmat sztem..
8/10
roli4 2009 jan. 04. - 12:56:33 8/10 Előzmény kissberti
(81/245)
Szerintem egyszerü felfogás is elég hozzá...A férfi megigérte hogy nem engedi h a szörnyek falják fel õket..aa tartály kifogyott és igy az merült fel benne hogy megfogják enni a szörnyecskék :):)
Ezért megtartotta az igéretét :D
Hát igen jobb lett volna ha nem öli meg a családját és boldogan élnek amig meg nem halnak :D
Helyesbitek:csak a fiû tartozott a családhoz :D
1/10
flexible 2009 jan. 02. - 18:06:17 1/10 Előzmény kol3
(80/245)
Maga a "köd" a másik dimenzió légköre. Ha ekkora lények is át tudtak jönni akkor a légkör is, gondolom. :)
De csak a feszkó növelése volt vele a cél, nem?
1/10
flexible 2009 jan. 02. - 16:44:16 1/10 Előzmény kol3
(79/245)
Elmondtá,k hogy egy dimenzió kapu csak nem ilyen lényekre számítottak amikor fel akarták venni velük venni a kapcsolatot.
Túl sok Sliders-t néztek. :-)

Ha mást is csinász közben, akkor egyszer végig kínlódható a film.
A végén már kínomban örültem az ironikus befejezésen.

De hogy ezt ki értékelte 5 fölé és miért, azt nem firtatnám.
:-D
10/10
kol3 2008 dec. 30. - 01:53:12 10/10
(78/245)
Esetleg valaki tudja mi is volt a köd:? Én lejjebb fel vettem egy esetleges variációt de lehet tévedtem.. Valakinek valami más variáció:????
fedexx 2008 dec. 30. - 00:55:52 Előzmény kissberti
(77/245)
Még nem láttam a filmet, és most hogy elárultad a végét, már nem lesz sokkal izgalmasabb. Azért megnézem, hátha.
1/10
kissberti 2008 dec. 24. - 12:10:09 1/10 Előzmény dorcas
(76/245)
Szerintem iszonyú unalmas film. Sokszor 10 perceken át töprengenek, hogy mit csináljanak, és nem történik közben semmi.

***SPOILER PÓTOLVA***

A végén meg számomra érthetetlen, hogy miért gyilkolja le a többieket a fõhõs, hiszen nem is veszélyezteti õket éppen semmi.
Rég láttam ilyen rossz filmet...
7/10
Komor 2008 dec. 06. - 19:18:09 7/10
(75/245)
Hát,én elég sokat vártam a filmtõl és csalódnom kellett.Félre értés ne essék,ez nem egy rossz film,de nem is 10 pontos alkotás!!!
A film túl lassú folyású.Ráadásul nincs 1 hete sem hogy megnéztem de különösebb értékeket,a filmre vonatkozóan,már nem is tudnék felsorolni.
-SPOILER- a vallási megszállott nõ már az elejétõl az idegeimre ment!!!Kicsit rontotta a film élményemet.Megváltás volt a golyó neki!!!! :) -SPOILER VÉGE-
1-2 helyen következetlen volt a film,pl:zárójelenet.Nem a befejezéssel volt bajom,hanem a megvalósítással.A színészek sem játszanak kimagaslóan,mondjuk nem is követelt többet a karakterük.Nem olvastam a novellát,így nem tudom hogy Darabont mennyire írta át,de ezt nem érzem King-nek.Aztán lehet hogy én tévedek.De ez a horrorral fûszerezett drámai alkotás most nem talált el.
Mindezek ellenére ismét jelezném,hogy ez nem egy rossz film,nálam 10/7,de majd az idõ eldönti.
Mindenesetre ajánlom mindenki figyelmébe az író és a rendezõ két másik közös filmjét!(A remény rabjai,Halálsoron)
Ennyi
10/10
BOKORARCU 2008 dec. 05. - 14:03:19 10/10
(74/245)
Szerintem egy igazi 10 pontos alkotás,amit látni kell!
Hungarorum 2008 nov. 28. - 23:55:04
(73/245)
Amúgy a Fog-ban is inkább szellemek, mint zombik. De mindegy, az egy másik film :)
Igen a vége elég durvára sikeredett, ugye az a kritikus 5 perc...
jarold87 2008 nov. 24. - 22:00:25
(72/245)
Na én is jókor veszem észre hogy Stephen King keze van a dologban. :D Így már világos. :D
jarold87 2008 nov. 24. - 21:26:11
(71/245)
Nem az az oltári nagy szám, de mégis baró! Ez a film is azt bizonyítja, hogy egy jó (megdöbbentõ) befejezés nagyon sokat számít.
Aki a zombikat emlegeti az egy másik köd (Frog) címû filmre gondol, abban a Smallviles krapekk van. Ráadásúl van egy harmadik is.
5/10
Jagdglück 2008 nov. 15. - 22:14:39 5/10 Előzmény dorcas
(70/245)
Én nem láttam benne zombikat...mert nincsenek is benne.Biztos ezt láttad?
madcows 2008 nov. 15. - 18:58:41 Előzmény dorcas
(69/245)
te hol lattal zombikat benne? tipikus "nem lattam, de fikazom, mert attol meno leszek" hozzaszolas

amugy egyedul a vege tetszett, a tobbi nem tul jo szerintem
1/10
dorcas 2008 nov. 15. - 14:31:03 1/10 Előzmény Jagdglück
(68/245)
Egy újabb nyomorék zombis film....semmi félmetes inkább szánalmas....ez is egy újabb gagyi film:S
5/10
Jagdglück 2008 nov. 09. - 21:58:55 5/10 Előzmény rosickyz
(67/245)
Ezért adtál 10et:D
8/10
Semprini 2008 nov. 08. - 19:31:18 8/10
(66/245)
SPOILER lehetséges!

Végre megnéztem én is ezt filmet, nagyon vártam, két okból is: egyrészt nagyon jó kritikákat olvastam róla és felkeltették az érdeklõdésemet, másrészt pedig mert szeretem a horrorfilmeket és olyan kevés igazán jó darabbal lehet találkozni manapság. futószalagon készülnek az ázsiai remeke.k és egyik elcseszettebb mint a másik, Stephen King könyveibõl készül horrorok különösen silányak, egy kivétellel (Cujo). Viszont King nem-horror mûveibõl jobbnál jobb filmeket csináltak, és két legjobbat közülük e film rendezõje, Frank Darabont jegyzi ( A remény rabjai, Halálsoron), tehát jó esély volt rá, hogy ezt sem szúrja el.
Nos, a film nem kellett csalódnom remekül sikerült ez a film is, olyan, amilyennek egy jó horrornak lennie kell: vannak benne szörnyek, van klausztrofób atmoszféra (a holtak hajnalához hasonlóan itt is egy áruházba szorulnak be az emberek, bár átruccannak rövid idõre a patikába is). A film vége pedig a leggonoszabb, legmeglepõbb "anti-happy end" a Hetedik végkifejlete óta. (Az eredeti King-mûnek más a befejezése, de ez ütõsebb). Egy bajom volt csak a filmmel: kevés az igazán rokonszenves szereplõ a filmben. Thomas Jane-nel nincs különösebb bajom, de bizonyos szögbõl Christopher Lambertre emlékeztet, akit nagyon nem bírok, a többiek igazából nem rosszak, de nem is különösebben emlékezetesek. A két legjobb jelenet az óriás-moszkitók támadása, majd jönnek nagyobb "madarak" is, a másik pedig a már említett gyógyszertári kiruccanás, de jól sikerült a csápos jelenet is a film elején. Na és persze a legvége, amikor azt a hatalmas izét látják a kocsiból.
Remélem, Darabont legközelebb is egy Stephen King-könyvet választ megfilmesítése tárgyául, eddig nagyon bejött ez a párosítás...
8,5/10