Téma: A köd

1/10
robinnyo 2009 ápr. 14. - 22:33:48 1/10
(98/258)
Kár volt belevinni a vallást. Ettõl lett számomra idegesítõ, nézhetetlen. Teljesen felhúzott a sok hülyeségével az a nõ. De a vége miatt tényleg megérte. Igencsak megdöbbentõ!
andesz89 2009 ápr. 13. - 13:03:24
(97/258)
az egyik legjobb king adaptáció lett!!könyvben is olvastam és örültem h a vége más lett.így nagyobb volt a megdöbbenés.a szereplõk hitelesek votak és pont olyanok lettek a lények ahogy a könyv olvasásakor elképzeltem.

elõzõleg irtátok h jó lenne a régi King filmeket ujracsinálni.és szerencsékre az Azt ujra feldolgozzák és moziban fogják adni.alig várom!
Anyiyta 2009 ápr. 12. - 20:06:01
(96/258)
nekem tetszett ez a film. Nem annyira véres, mint a többi és ebben a filmben tényleg lehet érezni, hogy mikre nem képes az emberi természet. A végén én annyira nem lepõdtem meg hogy nem lett Happy End, mert általában a King-es alkotások sosem végzõdnek ezzel.
8/10
dead parrot 2009 ápr. 11. - 11:50:57 8/10
(95/258)
Derekas munka. A King féle karakterek és konfliktusok világosan kirajzolódnak de valami mégis hiányzik. Talán a viszonylag kis költségvetés teszi érezhetõvé, hogy nem moziba készült hanem egyenesen DVD-re. Közepes King adaptációnak számít. Sokkal jobb, mint a "Maximális túlhajtás" vagy a "Langolierek" de a Tortúrának, Ragyogásnak nyomába sem ér. Talán az álomcsapdával egy szintre sorolható (az egyik fõszereplõ tekintetéban átfedés is van a két film között). A nagyszerû "A remény rabjai" mutatja, hogy Darabont tud ennél jobbat is.
2008 2009 ápr. 09. - 11:25:23
(94/258)
Én nem értem azokat akik lehúzzák ezt a filmet...

Akinek ez nem jött be annak komolyan mondom valami baj van az izlésével, mert valami elképesztõ az amit ez a film nyújtott.. ekkora cseszett nagy csattanót utoljára a Téglában láttam de az a Ködhöz képest egy amatõr produkció..

Az egész film az elejétõl a végéig maximálisan lekötött és magával ragadott. Ha pontozni kéne 10/10.
strigavadasz 2009 márc. 17. - 20:44:58 Előzmény iipepeii
(93/258)
Én nem tudom, hogy miért szóljátok le a régebbi King-es adaptációkat... Láttátok már a Tortúrát (Rob Reiner rendezésében); mert az szerintem nagyon erõs alkotás és az egszerû szituációból zseniálisan jó film született (és persze könyv). Nem beszélve arról, hogy még Oscar-díjat is kapott a benne játszó színésznõ.
Aztán ott van még a Halálsoron, meg a Remény rabjai...
Bár sejtem melyik tévéfilmekre gondoltok, amikor szidjátok az adaptációkat... (pl.: Ezüst pisztolygolyók, melyben volt szerencsém szinkronizálni háttérhangot :) )
8/10
szentpeter 2009 márc. 06. - 19:53:38 8/10
(92/258)
most néztem meg én is nem tetszett nekem sem nagyon szar
1/10
hancurka 2009 márc. 04. - 21:19:11 1/10
(91/258)
Most néztük meg, és borzalmas élmény volt :S
Kicsit szerettem volna félni, de e helyett inkább nevetnem kellett. Szánalmas volt. De az egészben a vége volt a legrosszabb.
Ha fizetnének sem nézném meg még egyszer.
-5/10 XD
8/10
iipepeii 2009 márc. 04. - 01:24:40 8/10 Előzmény ultio
(90/258)
Szerintem ez a film nagyon jó lett. Az összes Stephen King adaptáció egy rakás sz@r leszámítva, amiket Darabont a vászonra álmodik. Remélem ennek a filmnek a sikere arra sarkallja majd a rendezõt, hogy megpróbálja újra átgondolni azt a számos ZS kategóriás alkotást, amit a rengeteg tehetségtelen belf@sz a mozira zúdított. Remélem hamarosan jön a következõ.

Mellesleg a vége szerintem igazán megrázó volt. Nem olvastam a regényt, de ez ütött.
8/10
ultio 2009 febr. 04. - 15:25:06 8/10
(89/258)
nem volt rossz
de a vége húzta fel
8
8/10
Pera007 2009 febr. 01. - 21:57:22 8/10 Előzmény MosFet
(88/258)
Érdekes a meglátásod. Általában ha Stephen King adaptációrol van szó, a film készítõi felkereski és csak annyira találkoznak vele, hogy megvásárolhasák a jogot, és kész. Ezért nem lehet azt mondani, hogy ami Stephen King-es film az jó, vagy legalább is olyan jó mint a könyvei. Ellentétben Frank Darrabontal aki foylton kikéri King véleményét, és ezért van az, hogy õ idáig a legjobb King adaptációt készítõ rendezõ. Amúgy meg mi bajod az én fimes kritikámal...? én csak leírtam amit gondolok a filmrõl...
MosFet 2009 jan. 31. - 20:46:15 Előzmény Pera007
(87/258)
Szerintem ez a filmkritika... ez a sok kritika már túlmajmolás! Túl sok a szigor... A film - aki King-et filmes mivoltjában tiszteli - maximálisan elégedett.
A "spoiler" a végén pedig fenomenális.. eszméletlen kemény. A szörnyek meg effélék a szokásos "viccesek", de ezt már megszokhattuk.
8/10
Pera007 2009 jan. 21. - 16:48:03 8/10
(86/258)
Frank Darabont? Stephen King? amikor ez a két név egyszerre halható álltalában nem csalódunk. Kár hogy ennél a filmnél nem teljesen felhõtlen minden. Frank Darabont minden filmjénél lassan meséli el a történetett. Semmit sem siet el, és álltalában ez a lassúság fel sem tûnik a történeti fordulatok egyenletes adagolásával. Azonban a Köd nem tud akkorát nyújtani, hogy ne legyen vontatott. A film indúl, és ahogy a köd leszál beindúl a lassítás opció. Frank Darabont egyszerûen nem adott lendületett a filmnek a boltban történt események túl lassúak ahoz, hogy egy ilyen filmnél, ízguljunk. Azonban magát az emberi természetett elég jól sikerült ábrázolni, már mint az ösztönö9s és elfajult viselkedést. A film az utlsó 40 percben kapja fel a lendúlet amikor a paitkába mennek. Onnan kezd elfajulni az emeri viselkedés és az ösztönös túlélési gondolkodás. A film befejezése egyesek szerint nevetséges és túlságosan nyomaztó, ami a film alapját a nyomaztó hanguatott parodizálja ki. De szerintem tökéletesn illet a flmhez, nálam ez vitte fel egy pontal az értékelésemet. Nem álhatott csak misztikumból a film, ezzel is hangsúlyozva a választható jobbat. ami itt a gyors halál. Így az én értékelésem 10/7,5...lehett volna jobb is, de nem csalódtam.
4/10
Adams88 2009 jan. 19. - 02:57:10 4/10
(85/258)
Imádtam olvasni, közben folyamatosan forgattam a saját filmem a gondolataimban, és régóta vártam, hogy megnézhessem. Nem mondom, h szétrombolt mindent, de sokkal többet vártam. A vallásos nõ-vonal iszonyatosan rossz, az egész vontatott, fontos jelenetek maradtak ki, a vége szerintem szörnyû, szerintem sokkal jobb lett volna, ha azzal zárul a film, hogy elindulnak a kocsival a ködben, és az autó fokozatosan eltünik. Misztikusabb. Ez a szó egyébként számomra valamiért végig jellemezte a King sztorit. A filmben egyetlen egy jelenet van, ami tényleg azt adta amit vártam: az a gigantikus sétáló valami a ködben. Frank Darabonttól sokkal többet vártam. A Halálsoron és a Remény rabjai fantasztikusak, megindítóak, hangulatosak, ezeket viszont a Ködrõl nagyon nem lehet elmondani. Sajnos...
reila 2009 jan. 17. - 22:06:55
(84/258)
Tipikus amerikai tömeggyártásra szánt lagymatag horror film. Összekutyulva mindent amit képesek a technológia segítségével a képernyõre csalni. Csápos óriás szörnyetegek, hatalmas harapós pókok, definiálhatatlan sáskaféle lények, és repülõ dinókhoz hasonló vinnyogó démonok.Egyáltalán nem félelmetes, inkább unalmas és idõnként nagyon idegesítõ. A szereplõk borzalmasak.
Az utolsó 5 perc viszont egészen fenomenális!!! Sosem találtam volna ki! Nagy csattanó , de még milyen! Azt hiszem ez mentette meg a filmet, erre legalább emlékezni fogunk. A finálé hozta meg a várva-várt feszültséget és ettõl lett kissé szadizós a végkifejlet. A vége tetszett, hogy nem átlagos, nem kikövetkeztetõ. De mindenképp csak egyszeri nézésre ajánlott!
idõjós1010 2009 jan. 04. - 14:05:26
(83/258)
A záróképsor egy nagyon nagy csattanó, de a film egyéb részében nem hiszem hogy beszélhetnénk bármiféle izgalmakról. Én legalábbis nem teszem :-)
8/10
roli4 2009 jan. 04. - 12:59:09 8/10 Előzmény flexible
(82/258)
szerintem azok a nagy pókok lények nem kellettek volna bele :D
Akkora mint 100 mamut 1máson :)
Ez egy picit lejebb fokozta az izgalmat sztem..
8/10
roli4 2009 jan. 04. - 12:56:33 8/10 Előzmény kissberti
(81/258)
Szerintem egyszerü felfogás is elég hozzá...A férfi megigérte hogy nem engedi h a szörnyek falják fel õket..aa tartály kifogyott és igy az merült fel benne hogy megfogják enni a szörnyecskék :):)
Ezért megtartotta az igéretét :D
Hát igen jobb lett volna ha nem öli meg a családját és boldogan élnek amig meg nem halnak :D
Helyesbitek:csak a fiû tartozott a családhoz :D
1/10
flexible 2009 jan. 02. - 18:06:17 1/10 Előzmény kol3
(80/258)
Maga a "köd" a másik dimenzió légköre. Ha ekkora lények is át tudtak jönni akkor a légkör is, gondolom. :)
De csak a feszkó növelése volt vele a cél, nem?
1/10
flexible 2009 jan. 02. - 16:44:16 1/10 Előzmény kol3
(79/258)
Elmondtá,k hogy egy dimenzió kapu csak nem ilyen lényekre számítottak amikor fel akarták venni velük venni a kapcsolatot.
Túl sok Sliders-t néztek. :-)

Ha mást is csinász közben, akkor egyszer végig kínlódható a film.
A végén már kínomban örültem az ironikus befejezésen.

De hogy ezt ki értékelte 5 fölé és miért, azt nem firtatnám.
:-D