offtopic
zenepalota 2012 aug. 27. - 19:24:19
(2102/5342)
Nem a felismerésrõl szólok ....
1/10
Fõnix császárnõ 2012 aug. 27. - 19:18:38 1/10
(2101/5342)
Ez akkor természetes volt hogy nem ismerte fel valaki a rokonát, ráadásul az udvaron kívül éltek ha meg nem látták régóta akkor pláne nem ismerték meg.

Ilyen fõleg rég látott rokonoknál elõfordul, édesapám is mesélte hogy a nagynénje egy szép derék hölgy volt de mikor legutóbb látta nem ismerte hirtelenjébe meg, ugyanis a szép derék hölgy helyett egy aszott öregasszonyt talált.

Rég látott rokonoknál ez mindig elõfordul.


További szép estét!
offtopic
zenepalota 2012 aug. 27. - 18:46:55
(2100/5342)
Nagyapó vendégei elmondják, hogy Õk királyi, és nemes urak ""fattyai", ágyasoktól,,,, ÕKIRÁLYIHERCEGÜNKNEK nagy esélye van, hogy a balkézrõl született ""nagybátyjaival"" beszélget ......
6/10
napraforgó 2012 aug. 27. - 18:29:01 6/10
(2099/5342)
Kim Gvidzsong (a királyné bátyja) a szõrös képével, a Miki-egér sapkájában engem egy kis állatra, a menyétre emlékeztet.
zisi 2012 aug. 27. - 18:23:20
(2098/5342)
Szerintem meg igényes, sokat lehet belõle tanulni, régi kultúráját megismerni. Az átlag (hozzászólások száma) meg azt mutatja milyen sok ember szereti.:)
wowow 2012 aug. 27. - 17:38:14
(2097/5342)
2 hónapja indult a topik, 2687 hozzászólás.
wowow 2012 aug. 27. - 17:36:04
(2096/5342)
Mi ez a szellemi kútmérgezés? Ez valami nagyon ócska, dél-amerikai sorozat szintû igénytelenség. Hogy lehet 9,3 az átlag?
10/10
-Belle- 2012 aug. 27. - 17:34:31 10/10
(2095/5342)
Sziasztok!
Még új vagyok ezen a fórumon és a sorozatot is csak nemrég kezdtem el nézni, 2 részt láttam a tv-ben, megtetszett, most pedig már elõre néztem online. Nem tudjátok véletlenül, hogy a sorozat zenéjét meg lehet-e szerezni valahogyan? Nagyon tetszik, annyira megnyugtató. De az egész sorozat az, teljesen kikapcsolja az embert. Még nem néztem eddig koreai sorozatot, de lehet nem állok meg ennél:) :)
6/10
napraforgó 2012 aug. 27. - 09:51:03 6/10
(2094/5342)
Igazad van, az árát Szacsónak küldte vissza.
10/10
csikosi 2012 aug. 27. - 09:47:44 10/10
(2093/5342)
Két kérdésem volt az MTV-hez.
(1) A nézõk kívánságára tették késõbbre és elnézést is kértek, hogy (2) egy-egy csütörtöki napon éjjel adták az ismétlést valami KAKA foci miatt.
Még az is elõfordul, hogy du. nem tudod megnézni, arra számítsz. hogy késõbb adják az M2-n.
Na ezután nem lesz ezzel gond.
Szia
Ezüstliliom 2012 aug. 27. - 09:23:37
(2092/5342)
Én úgy emlékszem, hogy a házért kapott pénzt visszaküldte a hercegnek, törlesztette az adóságát.
6/10
napraforgó 2012 aug. 27. - 06:23:43 6/10
(2091/5342)
Hong Gukjong ambíciózus ember, ismeri az értékeit, de nem dolgozik akárkinek.
A lemondása után Dzsong titkár (Rókafi) ismét megkörnyékezte, felajánlotta neki, hogy dolgozzon neki és elvbarátainak, de õ visszautasította. Tehát vannak elvei, nem adja el magát akárkinek.
Biztos el tudott volna helyezkedni valami más állásban is, valami hivatalban írástudó, okos emberként, nemcsak trágyahordóként.
Ezt õ választotta, és biztos nem ok nélkül. Szerintem is az így megszerezhetõ információk miatt választotta ezt a "mesterséget". Így bejuthat mindenhova, mindenkivel szóba elegyedhet és ha ügyesen kérdez, sokat megtudhat.

Nekem szimpatikus volt, hogy a kudarcnál nem mosakodott, hogy nem õ rendelte el a tüntetõk szétverését, legyilkolását, hanem a városparancsnok-helyettes túlkapása volt.
Sõt a herceg sem magyarázkodott a kirláy elõtt, hogy "nem is tudtam róla!", hanem azt mondta "az én hibám, mert az én beosztottam hibázott".
Mi mindig másra mutogatunk, õk meg fölvállaták a más bûnét is. (ez olyan keleties)

Amit én nem értek, az a ház ügye. A hercegtõl kapott 500 nyángon megvette a Dzsong titkár háza melletti házat, ami 200 nyángot ért. Azt hittem ennek nagy jelentõsége lesz, pl. megfigyeli, kik járnak oda, vagy titokban kihallgatja õket (elvégre vékonyak voltak a falak, papírból az ablakok), de semmi ilyesmi nem volt.

Aztán eladta a házát (nyilván nem kapott érte 200 nyángnál többet, hiszen csak annyit ért), és elment, eltûnt. (tehát az új állása is titok volt). Pénze így volt, kezdhetett volna vele valamit (kereskedés, ilyesmi).
Szóval mi célja volt a házzal, miért adta föl, vannak itt kérdések, amire nem kaptunk választ.
Koczina Judit 2012 aug. 27. - 01:55:58
(2090/5342)
Ja és azon a bizonyos vidéki kiránduláson a herceg például kifejezetten megtiltotta neki, hogy a testõreit elõreküldje, félrevezetni a gyilkosokat. És amikor kiderült, hogy Hong-nak volt igaza, azért is csak letolást kapott, hiszen néhány testõrt meggyilkoltak. Szóval nem mindenben partner neki a herceg, ezért kezd sokszor egyéni akciókba.
(Megnéztem a Tetovált lányt, nem hiszem, hogy aludni tudnék. Pedig olvastam is, a látvány valahogy borzalmasabb. Persze jó film volt.)
Koczina Judit 2012 aug. 27. - 01:43:50
(2089/5342)
Azt én sem tudom, hogy pontosan melyik filmben volt, vagy hol olvastam, de a palotában azt hiszem voltak, éppen a zenélési táncolási stb. tudományukért. Onnan meg már csak egy lépés...
Igen, amikor csak titkos megbeszéléseket folytattak a férfiak a gibang-ban, akkor szintén õk szolgálták ki, ill. szórakoztatták õket, de gondolom azért volt lehetõség félrevonulásra is.
Tegu 2012 aug. 26. - 23:12:42
(2088/5342)
Ugy értem, ha kitalál valamit, azért nyugodtan megbeszélhette volna a herceggel, még akkor is, ha önálló döntési jogkört kapott. Igy összefogás nélkül, egyéni akciókkal nem lehet legyõzni egy eleve tulerõben lévõ ellenséget.
De hálistennek, ott is viszálykodás kezdõdik, amibõl remélhetõleg lecsapódik valami haszon a herceg számára is.
Kiszengek: most hirtelen nem jut eszembe, hogy királyi kiszengekrõl is tudtunk valamelyik sorozatban. Egyébként a kiszengek szerepe nem mindig csak szexuális szolgáltatásból állt, tánc, zenélés, s együttnevetgélés is elég volt néha.
VAgy csak szemérmesen kihagyják a sorozatokban? Mindig cska annyit látunk, hogy ott szorgoskodnak az asztalnál, s nevetnek, töltenek, aztán a ffiak felállnak és elköszönnek.
Koczina Judit 2012 aug. 26. - 23:00:32
(2087/5342)
Egy bizonyos pontig szókimondó, de azért nem árulhat el sokkal többet, mert sejti, hogy a legmagasabb szintrõl érkeznek a támadások. Azt hitte, hogy Junggal elbír, ezért bünteti magát, ez bántja nagyon, hogy kikapott tõle.
(Igen, figyeltem, hogy ebben a filmben nagy megbecsülésnek örvendenek a gibangok és a kiszengek, ellentétben a korábbi filmekkel.)
Különben a palotában is vannak "házi" kiszengek, tehát a királyi család férfitagjainak nem kell egy lépést sem tenniük. Sõt, talán nem is õk maguk kezdeményezik az ilyesmit, hanem az eunuchok finoman figyelmeztetik õket, hogy ideje lenne ... Szóval ilyesfajta szükségleteiket kielégíteni.
Tegu 2012 aug. 26. - 22:41:15
(2086/5342)
Hát nem nagyon hiszem, bár van abban is valami, amit irtál, de én inkább arra gyanakszom, hogy a kiszengekhez járkál mindenki, aki számit, sok információ cserél ott gazdát.
Õ azt mondta, hogy azért nem akarta kimagyarázni magát a hercegnél, mert ha õt védi, csak magát teszi sebezhetõvé.
Elég öntörvényü ember, talán picit tulbecsüli magát és valójában mindig elhallgatja a terveit, szemben azzal, hogy milyen szókimondó.
offtopic
Ezüstliliom 2012 aug. 26. - 22:38:31
(2085/5342)
Csak rövidíteni akartam azzal, hogy nem írtam oda, letölteni vagy neten megnézni. Egy youtube videót is körülményes megnéznem, nemhogy egy egész sorozatepizódot. De azért köszi.:)
Koczina Judit 2012 aug. 26. - 22:35:13
(2084/5342)
Nem kell feltétlenül letölteni, én most online néztem egy párat, felét felirattal, másik felét szinkronizálva, nem voltak nagyon jó minõségûek, de a célnak megfeleltek.
http://sorozatoknekedonline.blogspot.ca/2012/05/yi-san-1evad.html (szinkronos)
http://www.sorozatbarat.hu/video/search?s=A+korona+hercege (feliratos)
Koczina Judit 2012 aug. 26. - 22:27:33
(2083/5342)
És akkor azt sem hiszed, hogy bûnbánatot gyakorolni ment el? Ráadásul trágyát lapátolni?
(Ha én õszintén a legnagyobb büntetést akarnám kiszabni magamra valami miatt, akkor biztosan én is valami büdös, vagy undorító munkát választanék:))
Mondjuk abban nem volt hibás, hogy embereket öltek, meg vertek meg, de abban igen, hogy át tudták õt verni. Elõvigyázatosabbnak, óvatosabbnak kellett volna lennie. Elõtte nagyon odavolt magáért, talán túl nagy is volt a mellénye. Ráadásul az egyetlen példányban írt levelét azonnal meg is semmisítették, nem tudta volna bizonyítani az ártatlanságát. Erre jött rá, ezért nem mentette magát, és ezért ment el fizikai munkát végezni, hogy gondolatban felkészüljön egy még nagyobb küzdelemre. Abban teljesen biztos volt (szerintem), hogy egy idõ után vissza fogja hívni a herceg.