offtopic
Törolt Felhasznaló 2016 okt. 26. - 18:45:06
(124/184)
Ezt hívják vadgazdálkodásnak. Amibõl sok van és kárt okoznak, azokból kilõnek.
Nálunk - mivel ragadozók nem nagyon vannak, vagy védettek - a növényevõket lövik.
Edmond Dantes 2016 okt. 26. - 15:20:44
(123/184)
Többször olvastam gyerekkoromban, többször láttam gyerek- és felnõttkoromban. Nem biztos h a 21. szd-ban Jókai mûveinek -fõleg kötelezõ- olvasása a mûveltség alapvetõ fokmérõje lenne. Ahogyan Danielle Steel sem, színes-szagos magazinok sem, X-faktor sem, tévés szappanoperák sem (ezek egyikét sem nézem vagy olvasom!)...Jókai sem. Vagy egy kicsit mindegyik + sok más egyéb, sokan mások. Szüleink Kemény Zsigmondot biflázták kétségbeesetten és reménytelenül, nagyszüleink ógörögül tanultak + latin citátumokat százával, szintén kétségbeesetten és reménytelenül. Lehet nem szeretni a 21. szd-ot, de 1) olyan, amilyen 2) örüljünk h (benne) élünk 3) sok mindenen, sok mindenkin visszavonhatatlanul túlhaladt. Tudom, tabu téma, de ennél "tabubb" dolgokat is döntögettek már.

off de elõttem többen felvetették: szerény ökológiai tudomásom szt a farkasok -helyenként a medvék stb- el- ill túlszaporodása kifejezetten káros, mivel éhes jószágok lévén tömegesen pusztítják a tápláléklánc alsóbb szintjein (túl lassan) mozgó állatokat, amik ráadásul már régebben elszoktak felsõbbrendû ellenségeik fenyegetésétõl, mivel azok sok országból rég eltûntek...annál nagyobb most a meglepetés, amikor: hamm!
perry 2016 okt. 25. - 17:20:08
(122/184)
Minõsíteni sokkal kevesebb munkával jár mint gondolkodni.
vino-et-veritas 2016 okt. 25. - 10:41:35
(121/184)
Tisztelt OSTOBA!
(Csak mert a levelek végén általában az aláírás szerepel...)

Sok dolog maradt (sajnos), sok dolog változott.
Ma már például senki sem lõné le a farkasokat, kergetné a folyóba a lemmingeket, stb...
De másban meg "intenzívebb" a természetpusztítás (kíméletlen halászat, õserdõk kivágása, stb.).
Niceday 2016 okt. 23. - 08:33:57 Előzmény vino-et-veritas
(120/184)
" Azért ne felejtsük el, hogy nagyjából a 70-es évekig más volt a viszony a természethez, állatokhoz... "

... igen, azóta rengeteg minden változott... OSTOBA!
napraforgó 2016 szept. 18. - 15:36:48
(119/184)
Úgy emlékszem, hogy már akkoriban is sokan sajnálták a farkasokat, akiket megöltek a filmben. Egy újság, talán a Film, Színház, Muzsika, talán a Nõk Lapja írta, hogy kifejezetten a film kedvéért szereztek be pár farkaskölyköt, 8-10 darabot és nevelték fel õket, ha jól emlékszem, Gödöllön, valami vadasparkban. Húsdarabkák dobálásával szoktatták rá õket, hogy rohanjanak a kocsi, illetve szánkó után. A felvételt a farkastámadással persze dublõrökkel, a farkasok idomárjaival vették fel. Sajnos a felvétel során valóban éles lõszerrel lövöldöztek rájuk, így a farkasok el is pusztultak. De két farkas megúszta, életben maradt, mert õk lövés nélkül is elég jól "eljátszották", hogy megdöglöttek. Õket aztán az idomárjuk megtartotta.
Akkoriban a farkasok még nem voltak védett állatok, ma már nem lehetne õket megölni egy film kedvéért.
filoszemitabélus 2016 szept. 18. - 14:03:40
(118/184)
Pontosan ez volt a helyzet. Egy idomártól vették meg a farkasokat. Az illetõ könyörgött, hogy oldják meg az állatok elpusztítása nélkül a jeleneteket, de Várkonyi "tökéletességre " törekedett. Szerintem sem ér annyit egy film sem, hogy értelmes, emberhez szokott emlõsöket elpusztítsanak érte.
Törolt Felhasznaló 2016 szept. 18. - 12:01:40 Előzmény filoszemitabélus
(117/184)
Az is érdekes lehet, hogy hogyan vették rá egyáltalán a farkasokat az üldözésre?
Vagy idomított állatokat filmeztek és aztán lõttek le? Nem túl hihetõ.
vino-et-veritas 2016 szept. 18. - 11:21:36 Előzmény zolf
(116/184)
A jelenet - bár valóban vitatható - önmagában nem csökkenti a film értékit.

Azért ne felejtsük el, hogy nagyjából a 70-es évekig más volt a viszony a természethez, állatokhoz...

OFF

Akkor mondjuk "nemszeretjük" Disney Oscar-díjas lemming-flmjét, a "régi" Ben Hur-t vagy Tarzan-t, stb., stb., mert mindegyikben pusztultak/pusztítottak el állatok/at...
filoszemitabélus 2016 szept. 18. - 08:40:05
(115/184)
"Azzal egyébként a mai napig úgy vagyok hogy egyik film sem ér annyit, hogy bármilyen élõlény életét el kelljen venni érte."

Nagyon rokonszenves vélemény! Én is így gondolom. Ma már talán másképpen oldják meg az ilyen jeleneteket. "A visszatérõ"-ben SPOILER biztos nem ölnek meg egy grizzlit.
napraforgó 2016 szept. 18. - 06:19:31 Előzmény ivan37
(114/184)
Szentpétervárról hazafelé, Magyarországra nem Szibérián keresztül vezet az út....
1/10
zolf 2016 szept. 17. - 20:00:07 1/10
(113/184)
Gyerekként sok kortársammal együtt utáltam a könyvet. Fõleg hogy kényszerbõl kellett elolvasni. Még az Egri csillagokat is szívesebben olvastam. Számomra a Kõszívû ember fiai unalmas volt, vontatott, száraz és hosszú. Össze se lehetett hasonlítani pl. a Robinson Cruesoval, amit viszont nem bírtam letenni. De a filmet se nagyon kedveltem. Mivel gyerekkorom óta szeretem a kutyákat, ezért gyerekként az a hírhedt farkasos jelenet annyira lesokkolt, hogy utána már nem voltam képes tovább követni a film eseményeit. Semmi más nem maradt meg bennem a filmbõl. Azóta se néztem meg.
Azzal egyébként a mai napig úgy vagyok hogy egyik film sem ér annyit, hogy bármilyen élõlény életét el kelljen venni érte.
10/10
LajtaJ 2016 márc. 15. - 19:22:47 10/10
(112/184)
Az elmúlt 50 év alatt hány generáció nõtt fel ezen a filmen?
Hányan szívták magukba a hazaszeretetet ebbõl a filmbõl.
Az örök és megunhatatlan örök alkotás!
offtopic
cellasto 2016 febr. 26. - 19:12:53 Előzmény ivan37
(111/184)
hát nem tudom,de mintha úgy rémlene ott tényleg lelövöldözték a farkasokat
vagy ez csak kacsa?
offtopic
ivan37 2015 jan. 31. - 16:17:57
(110/184)
A híres /szibériai/ hómezõs jelenet Gödöllõn készült, idomított farkasokkal-és kitûnõen sikerült.
10/10
Pallaciusz 2014 jún. 15. - 11:30:48 10/10
(109/184)
Természetesen a film értékelése 10-es.
10/10
Pallaciusz 2014 jún. 15. - 11:29:25 10/10
(108/184)
Ez az a film, amit mindig szívesen néz meg az ember újra és újra. A fõszereplõk alakítása felülmúlhatatlan. Remélem, nem vetem el a sulykot (túlzottan :-) ) de talán ez a film, és az ehhez hasonlóak etalonok lehetnek a mai magyar filmgyártásban. Sajnos manapság ilyen filmet nem nagyon készítenek itthon.... :-(
vénasszonyok:nyara 2013 márc. 17. - 19:21:50
(107/184)
Baradlay Richárd szerepét mintha ráöntötték volna Mécs Károlyra. Nehéz elképzelni nála nyalkább huszártisztet.
Valóban nagyon megérdemelte a kitüntetést.
Sorozatfüggõ 2013 márc. 17. - 18:33:59
(106/184)
Újra levettem a polcról a könyvet, és beleolvastam. Fantasztikus remekmû, nem volt könnyû beletenni a lényeget a filmbe. És még valami: Gratulálok MÉCS KÁROLY ÉS BITSKEY TIBOR mûvészek kitüntetéséhez!!!!! Mindketten maximálisan megérdemlik!!!!
fürmender 2013 márc. 17. - 08:06:40 Előzmény Gabriella54
(105/184)
A magam részérõl is követendõ hagyománynak gondolom Várkonyi klasszikusának a Nemzeti Ünnepen való mûsoron tartását. Afelnövekvõ ifjúságnak is elõnyösebb, ha mindenféle jenki gagyi helyett, ilyen filmeken nõ fel.