Téma: A la Carte

6/10
ondok 2009 febr. 09. - 01:07:42 6/10
(180/960)
Most ugye azt gondolod ,hogy okosat írtál?Közben pont ,hogy nagyon bugyutát,mert bizony itt nem arról van szó ,hogy összegszerûen mennyi, meg költségvetés ide vagy oda .Ugyanis ez elvi kérdés ,ha egy forint akkor is.Másrészt a példamutatásról is szó van ,mert ugye ,akkor rendben van a képviselõk pénze is ,hiszen az sem jelentõs tétel?Meg amit írt már más is ,hogy sok munkanélküli nézõ elött etikus e libamájat zabálni köz v. szponzorpénzen?He?
Ezt jól megtanultad a Fidesztõl,hogy hogyan kell kiforgatni a dolgokat és kötözködni.Nomeg ha nem vetted volna észre a lényeg az az ,hogy szar a mûsor.Ennyi
CsengoZoli 2009 febr. 08. - 23:43:44
(179/960)
Pf...
Közpénzen zabáltatni?
Na ez aztán komoly hozzászólás :)
Az a 100e ft baromira fog hiányozni a jövõ évi költségvetésbõl :)
Pláne,ha az étterem ingyen adta a kaját,cserébe,hogy ott forgatnak...
6/10
ondok 2009 febr. 08. - 23:27:36 6/10
(178/960)
Nos ebben már sok igazság is van ,szerintem is gyenge a mûsor,és valóban felesleges közpénzen zabáltatni frázisokat puffogtató embereket,akik legtöbbször unalmasak is.
1/10
berino 2009 febr. 08. - 22:08:43 1/10 Előzmény ondok
(177/960)
Nem is ez az ellenkezes erdekel engem. ezt amusort kritizaltam, mivel hogy ezt senki nem nezi vagy csak nagyon kevesen. kozben itt ragadtam. Most amikor nagyok a problemak, sok becsuletes munkabol elo embernek meg rendes etkeztetesre sem telik, addig az itteni vendegek meg zabalnak ,isznak + vilagolnak. Viszont meg soha nem dolgoztak !!! persze meg man nem is fognak soha , de ha esetleg netan egy olyan vilag jonne hogy nekik is dolgozzniuk kellene, biztos vagyok benne hogy inkabb az ehenhalast vallasztanak mintsem a munkat
kisbogáncs 2009 febr. 08. - 19:02:23
(176/960)
:))))))))
6/10
ondok 2009 febr. 08. - 12:43:58 6/10
(175/960)
"Arra anépre az jellemzõ"-hát ez tömény butaság,akkor már értem ,hogy miért fikázod a magyarokat an blokk.Ahhoz mit szólnál ,ha én meg kijelenteném ,hogy minden szlovák sunyi.Hova vezet ez? Láttuk már ,köszönjük nem kérünk belõle.Ráadásul úgy marhaság ,ahogy van.
1/10
berino 2009 febr. 08. - 09:43:15 1/10 Előzmény ondok
(174/960)
Pontosan ugy vedekezel mint a ciganysag. ehez nem is kell komentar. Azert kotik nemzetiseghez mert arra a nepre az jellemzo !!! Nem 1-2 esetrol van szo,csak mint pl. mondtam egy esetet a sok kozzul. Egy elet soran tapasztalt sok esetekrol van szo ! De fiatal korban ezt nehez megitelni az biztos ,mivel hogy az iskolakba ilyesmit nemtanitanak, a media amit meg eletekbe ont az manapsag hamis .
6/10
offtopic
ondok 2009 febr. 07. - 21:55:20 6/10 Előzmény berino
(173/960)
de õszintén: Szlovák alkoholista orvos nincsen? Vagy zsebtömködõ?Miért kell ezeket az eseteket nemzetiséghez kötni?Ugyanez igaz sajnos a cigányokra is pedig ott még jobban adná magát az általánosítás.Senki nem állította ,hogy acigányprobléma a kommunizmusban meg volt oldva.Mert az nagyon régi és nehéz probléma.Ha valaki azt mondaná,hogy minden hajléktalan maga tehet asorsáról ,mert lusta munkakerülõ,még az sem lenne igaz,hát még eleve származás alapján besorolni az emberek jellemét.A mélyszegény környezet az predesztinálhat bûnözésre ,a kultúrális hagyományok ill. azok hiánya szintén.Az un kommunizmus kétségtelen lehetõséget nyitott azoknak ,akik akartak dolgozni ill. tanulni ,megtehették,jobban mint ma.Dehát pont az volt azzal az ideával a baj ,hogy nem a reális emberi jellembõl indult ki,hanem egy fantazmagóriából,utópiából.
9/10
offtopic
issti1 2009 febr. 07. - 21:47:24 9/10
(172/960)
Jobb késõn, mint soha.. ;o)
6/10
offtopic
ondok 2009 febr. 07. - 21:40:55 6/10 Előzmény issti1
(171/960)
Én nem tudtam azt kérem,hogy csalhatatlan emberrel állok szemben ,akinek mindig igaza van,nameg a betüket is ismerem:)
1/10
berino 2009 febr. 07. - 12:54:15 1/10
(170/960)
Persze a magyar az nagyon onallo volt,soha nemtudtak melyik nagyhatalomhoz huzzanak jobban, most meg hogy mar jol tonkre ment, mehet a maga utjan ! Voltak regen magyarok, de azok csak voltak. Akik meg meg ma megakadnak azokat viszont izzolaljak mondvan hogy fajgyulolok, hisz igazat mernek beszelni. PL. Dobo Istvan SZlovakiaban van ujratemetve Doboruszkan , de szerintem a magyar tobbseg nem is tud rola ! Kit erdekel mar a tortenelem ? Ma a kabzsisag a meno,feltartak Dobo Istvan sirjat mert cseppent egy kis zsebpenz a koltsegekbol, most meg mar a kutya sem ugassa meg. De ezek jo magyarok mert feltartak, de a zsebuket is sikerult puposabbra tomni ami becsuletesen motivalta oket !!!!
9/10
issti1 2009 febr. 07. - 10:20:33 9/10
(169/960)
Egyébként érdemes lenne megnézned, az általad nálunknál felsõbbrendûnek tartott szlovák nép mit tett le a világ(történelem) asztalára...hát nem sokat. Sõt, istenigazából önálló nép sem nagyon voltak soha.

Azon túl, hogy ránk acsarkodnak, irigykednek-nagyjából ok nélkül- nincs túl sok a világ folYását elõrevivõ tettük. Nem kéne bekajálnod a magyarellenes nacionalista lejáratópropagandájukat!

Amit pedig a cigánykérdésrõl irsz, még az is lehet, h. sokmindenben egyetértünk..
Ajánlom figyelmedbe -és mindenki máséba is- az alábbi linket: egy cigány vajda józan hangú felszólalása a cigányproblémáról..
http://www.youtube.com/watch?v=kh41BvlPs7Y
9/10
issti1 2009 febr. 07. - 10:07:18 9/10
(168/960)
Szerintem ez csak a dolgok természetes iránya: egyetértesz velem, mert helytálló amit mondok - ezt már korábban is bátran megtehetted volna..
1/10
berino 2009 febr. 07. - 09:38:58 1/10
(167/960)
A KOMUNIZMUSHOZ meg semmi kozom, sok troger ember volt koztuk az nemvitas , de a tobbseguk ma is jo helyen vannak. Viszont a becsuletes embereknek akkor jobb volt mint most.Ma a becsulet szonak mar nincs sulya.Szoval rosz iranyba tart a vilag, valahogy minden forditva mukodik. A DISZNO ne egyen moslekot , a hajlektalan verekedjen a patkanyokkal a maradekert, szerintetek viszont tele vagyunk tudosokkal. De fognak vitatkozni azon a most bestartolt bankrablasokon...valyon koze lehet- e a penzugyi valsaghoz? Mert sok a tudos , ezzen fognak sokaig vitatkozni !!!
1/10
berino 2009 febr. 07. - 09:05:50 1/10
(166/960)
ja meg a tudosokrol annyit hogy nekunk a rokonunk kozt is volt egy Magyar tudos orvosunk egesz addig mig nemvolt ra szukseg !Pozsonyba tevekenykedett mint orvos,minden even haza is latogatott 1 x mondjuk ugy hallotak napjan. A tema mindeg ugyanaz volt szamarol hogy szlovakiaban a magyar fejekbe van az esz. Mig nem egy fiatal rokonunk rakos lett. ekkor gondoltuk hogy a rokon tudoshoz fordulunk segitsegul.Lam akkor derult ki hogy a mi tudos csodadoktorunkat ido elott nyugdijaztak alkoholizmusa miatt.De segiteni viszont meg tudott csak sok penzt kellett vinni amit majd o atad a helyes szemelynek. Ugy is tortent, at lett neki adva a penz amivel o el is kajlodott a korhaz bufejeben. mire megleltuk mar alig tudott labra allni. Nemirom tovabb a tortenetet a lenyeg az hogy a fiatal srac igy is ugyis elhunyt. azota mar en is dolgoztam a Pozsonyi korhazban, de a tudos dokirol hallani sem akarnak
1/10
berino 2009 febr. 07. - 08:47:13 1/10
(165/960)
hat igen , majd megtudjatok ha robban az a bizonyos idozitett bomba, a roma problema.Jo lenne ha akkor is igy kitartatok a nezetetek mellett hogy csak egy idegengyuloletrol van szo ! Nemtudom hogy hallotatok e mar arrol hogy a komunizmusban ok is dolgoztak tehat nemvoltak munka nelkul, de a bortonok 90 %-at akkor is ok laktak. Ma viszont az az indok hogy nincs munkaviszonyuk. A MUNKA pedig kevesebb penzt is hozna konyhara mint a segely. Es nem kell nekik ehez iskola hogy ezt megertsek, nagyon is tudjak hogy mi nekik a jobb.De hat szerintetek ez mar nacionalizmus.Latni hogy jo helyen laktok,ezert csak a mediabol ismeritek a problemat
6/10
ondok 2009 febr. 07. - 00:41:29 6/10 Előzmény issti1
(164/960)
valahova a kéménybe fel kéne vésni,hogy többszáz írásodból ezzel az eggyel kivételesen egyetértek,amit berinonak írtál.
annyival egészíteném csak ki ,hogy berino nem tipikus azért ,mert aromán,szlovák közemberekben általában nics lenézés ,jól kijönnek a magyarokkal,berino a politikai elitjük egy részének nézeteit visszhangozza,akiknek ez hasznot hajt a konyhára.Kell a magyarellenesség fentartása a szélsõséges pártoknak ,mert anélkül nem jutnának be a zsíros parlamenti állásokba.
6/10
ondok 2009 febr. 07. - 00:29:15 6/10
(163/960)
Hát azért én még abból sem vonnék le túlzott következtetéseket,ha valóban cenzúráznák ,amit írsz.Mert ez csak egy a sok fórum közül,az egyiken cenzúrázzák ,amásikon nem .Aztán pl szerintem nem fogják a mostani romaellenes propagandádat sem cenzúrázni,ennél keményebbek is bennmaradtak a Hitler film fórumán,pl ott volt ,aki Szálasit nemzeti hõsnek kiáltotta ki.De lényegtelen ,viszont hogy Te ebbõl a magyarokra vonsz le jellembeli következtetést ,az enyhén szólva nevetséges.Megsúgom,ha igaz ,hogy Szlovákiában szabadabban lehet gyûlölködni mint nálunk az engem büszkeséggel tölt el ,mert lassan ilyet nem is hittem volna.Viszont én a helyedben ezzel nem dicsekednék.
1/10
berino 2009 febr. 06. - 23:16:15 1/10
(162/960)
A magyaroknal mar a romakerdesrol sem szabad beszelni mert az rogton serto meg idegengyulolet, azt a magyarok rogton cenzurazzak. a szlovak oldalra viszont irhatok 3 oldalt meg sem cenzurazzak.Pedig az ember csak az igazat irja, nem pedig a szarmazas vagy a bor szine. Szerintem az senkit nemerdekel hogy milyen szinu a borok,az viszont inkabb hogy nemszivesen tartunk el egy nemzetet csak ugy szivessegbol. Illetve tartjuk mig birjuk , de mi lesz ha mar nembirjuk ? Sajnos itt errol nemszabad tobbet irni mert ugyis cencurazak, hisz ez egy magyar oldal
6/10
ondok 2009 febr. 06. - 19:52:14 6/10 Előzmény berino
(161/960)
Ez meg a csúcs ,hogy az öszödi beszédet már a szlovákok is kiforgatják,hála a Fidesz propagandájának.Mert ugye nálatok pl Dzurinda soha nem mondta magánkörökben ,zárt körben ,hogy ez a kurva Szlovákia? Mert azért nem mindenki most jött ám le a falvédõrõl.