BenHarding 2010 szept. 28. - 23:44:27
(29/49)
Üdv! Tegnap volt szerencsém látni ezt a filmet. Kicsit mindenkinek igaza van (a vitázó felekre gondolok), ki is fejteném ezzel kapcsolatban az én álláspontomat, plusz-mínusz, de elõtte egy-két alapinfó:

Azt tudni kell, hogy az Egyesült Államokban tényleg hatalmas tisztelet övezi a katonákat (akárcsak a tûzoltókat és akármilyen furcsa: a rendõröket is), tehát a film alapvetõen nem túloz azzal kapcsolatban, hogy egy elhunyt katonát mennyire tisztelnek ott. Ez a "feddhetelen hõs katona" image annak ellenére sem fakult jelentõsen, hogy az elmúlt 2-3 évben láthattunk olyan videókat és filmeket, amik bizonyították: õk sem ártatlan szentek. (Guantanamo-i képsorok, illetve az "Elah völgyében" + "A sereg nem enged" és ha jól emlékszem akkor Brian De Palma "Cenzúrázatlanul - A háború másképp" címû alkotása is ilyen...) Röviden ennyit a háttérrõl, és most jöjjön a plusz-mínusz:

+ Maga a film témaválasztása, illetve hogy szeretne elmondani valamit, kicsit elgondolkodtatni, megmozgatni az ember érzelmeit.
+ Kevin Bacon eljátszotta azt, amit a film tónusa megkívánt, arról nem tehet hogy az alkotás kicsit "túl volt töltve"
+ Aki az elején elkapja a hangulatot, az nem fog unatkozni. Én például nagyon sokat töprengtem a film folyamán azon, hogy Strobl (al?)ezredes pontosan miért kíséri el utolsó útjára a fiút, miért ragaszkodik hozzá annyira, miért nem tágít egy percre sem tõle. Bár a film végén erre kristálytiszta válaszokat kapunk, leginkább ez tartott a képernyõ elõtt.

- Néha úgy éreztem, érzelmileg meg akarnak erõszakolni. A rendezõ nagyon szerette volna elérni, hogy a film minden egyes képkockáján megrendülj/elsírd magad, és ez nálam kicsit visszaütött. A repülõn utazás a narancsos-rozsdás égbolttal, a konvoj-jelenet, a halott "felkészítésének" többszöri visszajátszása, a fiatal lány "halálos bûne", aki nem tudott róla, és még sorolhatnám. Mint említettem, az USÁ-ban nagyon tiszteltik az elhunyt katonákat, de egy-két dolog szerintem is túlzás. A kevesebb néha több...
- Ez szorosan kapcsolódik az elõzõ gondolathoz: túlságosan szájbarágós. A film annyira tisztelegni kíván az elhunyt elõtt, hogy legszívesebben végigszalutálná a 77 perc játékidõt. Sok.
- Ettõl a protokollzuhatagtól és centire kimért "eljárástól" a végére olyan érzésem volt, mintha nem is egy fiút temetnék a sok közül, hanem valami egészen egyedi megismételhetetlen földi csodát (és most hagyjuk azt a közhelyet, hogy márpedig minden ember az). Nem vonom kétségbe, hogy ennek ez a menete, egyszerûen csak sokallom az erre fordított képkockák számát. A mondanivaló is teljesen nyilvánvaló, az utolsó percekben még is elhangzik egy(?) olyan mondat, ami feleslegesen egyértelmûsít, talán kicsit túloz is. Megint sok... Ránkhagyhatták volna, narrátor nélkül.

Összességében egyszer nézhetõ film, nálam 10/5. Aki egy fokkal jobbat szeretne ilyen témában, az nézze meg a "The Messenger" címû 2009-es filmet, Woody Harrelson-nal és Ben Foster-rel. Azok pedig még nem láttak igazán szar filmet, akiknél ez 10/1 vagy 10/2-es alkotás.
8/10
barackvirág30 2010 szept. 15. - 18:35:36 8/10
(28/49)
Nagyon megható film. Fõleg,hogy tudom,igaz történetet dolgoz fel.
10/10
Benz 2010 aug. 14. - 01:37:19 10/10
(27/49)
részemrõl 10/10
9/10
Steve1 2010 aug. 08. - 16:59:14 9/10 Előzmény loncsi57
(26/49)
Én ma láttam ezt a filmet és eléggé megérintett. A cselekménye valóban "nem pörög", de ennek nem is kell. Mestermunkának tartom, ahol hitelesen átadják a szereplõk azt, hogy mit jelent az amerikai hazaszeretet. Nem érzem annyira túlzónak itt mindezt, mint más filmekben, ahol ez az "amerikaiság" már-már giccsbe hajlik. Itt nem. Jó film.
10/10
loncsi57 2010 jún. 06. - 12:35:51 10/10 Előzmény hubie24
(25/49)
Sok mindenben igazat adok Neked, de nekem mindazok ellenére, amiket leírtál, tetszett a film. Ráadásul igaz történetet dolgozott fel.
Nem értek egyet azzal, hogy semmirõl nem szólt. Szerintem a hõsiességet célozta meg, és az ezekkel kapcsolatos emberi érzéseket, és persze meglehetõsen védte az USA agresszor politikáját.
Az sajnos biztos, hogy reklám akart lenni Amerikának, de emiatt soha ne dolgozzanak fel egy ilyen történetet?
Persze, tele volt túlzásokkal, mint a szállítás közben minden autós részvétlámpát gyújtott, és társai, meg mindenki vigyázzba állt a halott hõs elõtt, ahol megjelent, de mégis számomra érdekes volt, hogyan történik ez a katonaságnál, mi lesz egy halott hõs sorsa, és ebbe némi betekintést nyújtott, bár az biztos, hogy valóban meglehetõsen romantikusan.
10/10
christin333 2010 máj. 22. - 20:39:05 10/10 Előzmény billyclub
(24/49)
Hát láttom neked leleked az nincs
10/10
christin333 2010 máj. 22. - 20:35:29 10/10
(23/49)
Nagyon jó film. Alig várom hogy ne csak a felét lássam sajnos lemaradtam az elejérõl de igy is tudom és érzem igazi remekmû. Becsület, hõsiesség, tisztelet megbecsülés. Van mit tanulnunk belõle.
10/10
jackrayn 2010 máj. 22. - 15:49:42 10/10
(22/49)
...hát igen..lehet azon gondolkozni mit is keresnek valójában ott...és igen nem egy akciófilm..de ezt senki más nem tudja utánuk csinálni..mert megfogja az embert..legalábbis akibe szorult akár egy csepp lélek azt igen..szóval megfog..nem tudom pontosan hogyan de érzem..mert ez tényleg csak az egyszerû emberekrõl szól,akik akár 19 évesen elmennek meghalni számunkra innen elképzelhetetlen okokból...valószínüleg ezt teszi velük Amerika..ilyenné neveli õket..viszont megadja nekik a tiszteletet is..de meg ám...és ezt innen mi sosem fogjuk megérteni.....szerintem a film jó..nagyon jó...és errõl nem kell kisdoktorit írni...vagy érzed..vagy nem !
10/10
digitalisnomad 2010 máj. 07. - 18:55:29 10/10
(21/49)
Megrendítõ, nagyon jó film.10p.nem is kérdéses.Egy ország erkölcsi,morális "tartását"megmutatja ,hogy "bánik" halót hõseivel.Tisztelgés ez a film az utolsó útjukra indulóknak.
10/10
Kukucsa 2010 márc. 27. - 14:48:17 10/10
(20/49)
Ez egy fantasztikusan jó film! Ajánlom mindazoknak, akik szeretik azokat a filmeket, amiben a mögöttes tartalom is számít és nem csak a felszín! Ez az a film, amiben a kevesebb a több. Sokszor a hallgatással többet kifejezünk, mint a sok és felesleges beszéddel. Nagyon tetszett! 10/10
Grafitti 2010 márc. 12. - 22:05:47
(19/49)
Erre a filmre rá kell hangolódni és bele kell érezni. Ez a film megmutatja, hogy egy-egy elesett katona mögött mennyi fájdalom és gyász van. A film megmutatja milyen figyelemmel és tisztelettel bánnak az elhunyt katonával a hazáig tartó szállítás alatt. Persze tele van a film a hazafiassággal meg egyebbekkel ahogy az elõttem szólók is mondják, de tényleg azt kell megérteni, hogy ott mások az emberek. Ott tényleg hisznek a hõsökben, a katonáikban és általában sokkal hazafiabbak mint mi... Kevin Bacon parádés alakításához nincs mit hozzáfûzni, tökéletes!!
tomko38 2010 márc. 12. - 21:50:34
(18/49)
Szóval a film jelentése és igazi mondani valója a legvégén van! Ezt csak annak mondom aki még nem nézte meg vagy pedig annak aki túl szegényes ahhoz hogy megértse! Van úgy,hogy nem jön át! Van úgy! Nem értheti meg mindenki!!
tomko38 2010 márc. 12. - 21:48:14
(17/49)
Hát igen! Ahol nem robbantanak fel egy várost másfél óra alatt az már úgylátszik szar film!Hát igen! Az ilyen épületes és érzelmi inteligenciában gazdag emberek miatt vándorólnak ki a normális emberek! Van egy kedves ismerõsöm aki már sok éve kint él az államokban és az õ elmondása szerint egyáltalán nem túlzás ami a filmben van. Tudom,hogy ebben az országban nem divat tisztelni egy hivatást és tisztelni a hivatását végzõ embert, de ott számít. Ott elismerõen és tisztelettel tekintenek az olyan emberre aki szolgálta a hazát! Az más kérdés,hogy az ország vezetõi tesznek róla,hogy szolgálni kell a hazát!De ott számít! Lehet,hogy ilyen meg olyan szar ország, de talán ez becsülhetõ!De természetesen lehet köpködni!
8/10
Bobby89 2010 febr. 20. - 03:30:29 8/10 Előzmény billyclub
(16/49)
Azért példálóztam azzal a filmstúdióval, mert azért rossz és rossz között is van különbség. Ez annyit tesz, hogy van rossz és rosszabb, ezért gondoltam, hogy a jó színészekre adsz. Amúgy köszi a választ.
1/10
billyclub 2010 febr. 17. - 18:28:36 1/10 Előzmény Bobby89
(15/49)
Ugyanenyit adnek barmilyen rossz filmre. Teljesen mindegy hogy ki es milyen jol jatszik benne. Utalom ha hulyere vesznek, ez a rendezo most ezt tette.
8/10
Bobby89 2010 febr. 17. - 08:55:43 8/10
(14/49)
Amiket írtam az elõzõ hozzászólásban azokat nem ismétlem.

Tõled annyit szeretnék kérdezni, hogy : Ha Te erre 10/1-t vagy 10/0-t adnál, akkor milyen filmekre adsz mínusz 10-et?

Pl. ha megnéznél egy Asylum stúdió által kiadott filmet, akkor azokra mit mondanál? Pl. Allan Quatermain and the Temple of Skulls, Mega Shark vs. Giant Octopus, 100 Million BC...sorolhatnám. Ha A lélek útja címû filmre, ahogy elõbb írtam 10/1 vagy 10/0 lenne az értékelésed, akkor ebbõl a három filmbõl, vagy akármelyik Asylum filmbõl nézz meg kérlek egyet, és azt is értékeld, ugyanúgy ahogy itt is tetted : Pl. rendezés, az emberek színészi játéka, különbözõ effektek használata.

Köszönöm, szép napot!
1/10
billyclub 2010 febr. 16. - 23:15:58 1/10 Előzmény Bobby89
(13/49)
Ez rossz. Annyira rossz, hogy alig tudom szavakba onteni. :)
Hamis, geil, rossz rendezes, valodi tartalom es mondanivalo nelkuli unalom. Kinosan ereztem magam mikozben neztem.
Elhiszem hogy ilyesmin az USÁkoknak elvben illik meghatodni, de hat na...
Reszvetem a csaladnak. A katonak neha meghalnak.
Meg szerencse hogy pl a D nap aldozatainak hazaszallitasarol nem forgattak filmet. Mindegyikrol kulon kulon.
1/10
Ha lett volna 0 akkor azt adok.
Grrrr
Szep estet!
8/10
Bobby89 2010 febr. 16. - 09:35:57 8/10 Előzmény hubie24
(12/49)
Lehet vannak benne **SPOLIER** részek, de inkább csak általános dolgokról írtam.

Azért ennyi negatív kritika nem érheti a filmet, amennyit leírtál. Az lehet, hogy az USA-ban élõ embereket nem érdekli ennyire egy katona halála, de ezt nem tudhatjuk, mert gondolom Te sem ültél egy kísérõ tiszt mellett repülõn, nem vagy egy amerikai akinek a rokona halt meg a háborúban, és nem élsz kint Amerikában, hogy mind ezeket tudd. Ha tévedtem, akkor elnézést, akkor igazak lehetnek a feltevéseid az amerikai lakosok érzelmeirõl. Az lehet, hogy az USA lakosai más esetekben érzéketlenek, és az USA a pénzügyi gazdaság "pöcegödre", de ebben a filmben olyan egyszerû emberek szólították meg a kísérõt, akiknek látszólag a nagyvárosokhoz semmi köze, és ugyanúgy érzõ lények, mint gondolom Te meg én.

Nem tudom, hogy milyen filmeket láttál, amikre ugyanúgy 10/2-es értékelést adtál, de ez azért túlzás. Tõlem megkapja a 10/7-et, de lehet, hogy többet is érne. Ha eszedbe jut, hogy mik azok a filmek, amikre ilyen kevés pontot adtál, akkor kérlek említsd.

Aki egy drámai, érzéki, tisztelettudó hatást szeretne érzékelni ebbõl a filmbõl, akkor nézze meg.
8/10
Bobby89 2010 febr. 16. - 00:08:48 8/10
(11/49)
Ebbõl nem derült ki, hogy akkor Neked tetszik a film vagy sem. Ha valaki meg szeretné nézni, mint pl. most én akkor ebbõl a hozzászólásból nem sokat tud meg. Kíváncsi vagyok a véleményedre.

Én most kezdem nézni a filmet. Majd utána írok véleményt is róla.
10/10
RedOne 2010 febr. 15. - 18:48:38 10/10
(10/49)
Bent van a top 10-ben Nálam.
Szívbemarkoló ALKOTÁS... Megérdemli a Golden Globe-ot...