Téma: A mágus

7/10
Csacsa88 2008 jan. 18. - 18:59:03 7/10
(33/193)
Annak idején a tökéletes trükkel majdnem egyszerre mutatták be, nem is értettem. Elõtte, utána semmi ebben a témában, aztán 2006 végén egyszerre két iylen film. Eléggé szerencsétlenül alakult. Ez kicsit visszafogottabb, mint a tökéletes trükk. Nem annyira izgalmas, és bár Norton tényleg nagyon jó színész, ebben nem hoz ki olyan sokat magából. Persze nem is kellett, iylen volt a szerep. Paul Giamatti volt a legnagyobb szerintem is.
A tökéletes trükk a két remrek színész harca miatt jobban sikerült szerintem. Meg persze ha Scarlett Johansson csak egy percre tûnik fel egy filmben, akkor is inkább azt választanám egy Jessica Biel-rõl szóló kétórás film helyett. Ott viszont amikor elkezdte váltóárammal klónozni magát, akkor csak néztem h mekkora hülyeség ez.
Na mindegy, érdemes megnézni mindkettõt
9/10
bree-gee 2008 jan. 16. - 10:15:59 9/10
(32/193)
Megnéztem végre, és NAGYON TETSZETT!

Szuper jó volt:)!

"Minden amit látnak, illúzió" :))))
verdeleth 2008 jan. 13. - 23:53:10 Előzmény bree-gee
(31/193)
jo film érdemes megnézni
9/10
bree-gee 2008 jan. 12. - 10:09:42 9/10
(30/193)
Nahát, errõl a filmrõl még nem hallottam. Nem hangzik rosszul!Meg is fogom nézni, fõleg, mert elolvastam a tartalmát, és tetszik.
verdeleth 2008 jan. 12. - 02:38:00
(29/193)
nekem nagyon tetszett fõleg az operatõri munka. Nagyon jó a film hangulata. A törtéenet is jó, sokszor éreztem tudom mi lesz a vége de kaptam egy pofont.Igy utólag logikus, kitalálhattam volna, de utólag mindenki okosabb Bár Edward norton most nem nyújtott annyira erõsen, ez talán a visszafogott karaktere miatt volt De a rendõrfelügyelõt játszó nagyon ott volt.
k11zoltan 2008 jan. 01. - 23:52:02
(28/193)
Nekem meg valaki elmondhatná, hogy mirõl szól.
ildo 2007 okt. 15. - 17:09:09
(27/193)
Hali! Valaki tudja, hol lehetne ezt a filmet megszerezni. Nem láttam, pedig vártam, hogy jöjjön a mozikba!
hoge 2007 okt. 03. - 23:39:21 Előzmény Follow
(26/193)
Hát...Tény ami tény...

HATALMAS FILM!!!
10/10
Follow 2007 szept. 24. - 02:34:40 10/10
(25/193)
Hatalmas film..
violh 2007 aug. 17. - 00:41:34
(24/193)
Edward Norton jót alakít benne, de nem egy hû de nagy durranás a film. Az elején azt hiszi az ember egy romantikus-jelmezes kis film, aztán ahogy halad a történet azt hihetnénk, a filmnek szomorú lesz a vége, utána meg a sok nyomozás, azt gondolhatjuk egy Poirot filmbe csöppentünk. Persze a végén minden jóra fordul a jók elnyerik jutalmukat, a rossz megbûnhõdik........
kobold 2007 aug. 03. - 02:47:24 Előzmény Newcastle United
(23/193)
a szépség és tehetség viszonya gyakran ilyenmód alakul, különösen hálivúdban...
a film szerintem remek (E. Norton különösen), jó a történet, a képi világ magávalragadó, a vége meg.. kicsit béna ahogy a rendörarc rájön, de vhogy meg kellett mutatni a nézõnek, mi is történt valójában.. viszont h miért nem került moziba, az elég érthetetlen
Nannerl 2007 jún. 19. - 23:58:09 Előzmény Jim Raynor
(22/193)
Én nem tudok róla, h vetítették volna... De vki nálam okosabb is hozzászól6na, mert én nem v'ok benne biztos.
Nannerl 2007 jún. 19. - 23:56:44 Előzmény Vico
(21/193)
Nekem is vmi hasonló volt a benyomásom a két filmrõl. A színészeket elismerem, szeretem Nortont csakúgy, mint Bale-t és Jackmant (habár csak halkan merem megjegyezni, h Nortonnak volt már jobb alakítása is). Viszont az Illusionist teljes élményt nyújtott, ha nyálas volt, ha nem, nekem tetszett a vége, mert egyszerûen nagyszerû (bocs a közhelyekért). Ellenben a Prestige vége túl lett bonyolítva és - bár a megértéssel nem volt gond - lefelezte az élményt, h nem tudtak vmi olyan +oldást találni, ami kevésbé nyakatekert. A másik gond számomra az volt, h a kalapok megjelenésétõl kezdve sztem sejteni lehetett, h hova tart a dolog Jackmannel meg a masinájával. Bár ez egy másik topic témája;)
Jim Raynor 2007 jún. 11. - 03:17:10
(20/193)
Vetítették már ezt a filmet a mo-i mozikban?
Vico 2007 máj. 31. - 23:15:32 Előzmény Zogmund
(19/193)
Nos, szerintem a Tökéletes Trükk c. film tényleg jó. De maradjunk is ennél a szónál. A jó színészek mindkettõben jelen vannak, de Hugh "Wolverine" Jackman és Christian "Batman" Bale közel nincs egy akkora tehetség, mint Edward "Amerikai História X, Harcosok Klubja" Norton. Philip Glass is egy óriási húzás, neki is azért van háttere a szakmában, szerintem Hans Zimmer mellett az egyik legjobb... De hogy mire is gondoltam, még mielõtt ezt megírtam.
Emlékezzetek egy kicsit vissza az Illusionist-re. Norton mondja, hogy semmi csoda nincs, ez csak illúzió. Csupán trükk... Ha nem is egy "Tökéletes" trükk (bocs, a szóviccért).
Nos ezzel SZÖGES ellentétben áll a Prestige. Ott egyáltalán nem trükkrõl van szó, és az egész film arról szól, hogy keressük meg, hogy milyen átverést használ a másik. Mert hogy a hasonmás ugye átverés, ez egyértemû.
De eddig még akár el is veszhet ez az apró motívum a hangulat miatt... Ugyanis mindkét filmnek lenyûgözõ hangulata van... egészen a végéig... mert itt jön a csavar... Az Illusionist kicsit giccses végével, mely kibírható, hála a leírhatatlanul oda passzoló zene miatt, a Prestige vége, amiben kiderül, hogy

klónozza (!?) magát?! Hát milyen már?! Eddig egy bûvész filmre vettem jegyet, most meg jön a high tech szifi?! Hát ne b*szakodjatok már velem!!
hát szeríntem megöli a film hangulatát, és hatalmas logikai hibákat is felvillant a végén, mikor megtudjuk, hogy Bale-nek valóban hasonmása volt.

ennyit errõl... az egyik egy bûvészes film, zseniális, úgy ahogy van
a másik meg egy bûvészes film lenne... és akár még zseniális is lehetne... de nem az

persze ez csak szvsz
Timke 2007 ápr. 30. - 13:45:05
(18/193)
Nem rossz, nem rossz, de szerintem A tökéletes trükkel össze sem lehet hasonlítani. Az sokkal nagyobbat üt. Itt a csaj is csúnya volt (szegény Jessica), Edvard is alakított már jobban, a végén pedig erõltett volt az, hogy mindenre rájött a nyomozó. Aki tetszett benne, az Rufus Sewell.
Egyszer (kétszer) meg lehet nézni. Mozikban volt egyáltalán?
Nannerl 2007 ápr. 23. - 18:32:47 Előzmény Newcastle United
(17/193)
Nekem tetszett a film. Egyébként a történelmi dolgokat nem azért ferdítették el, mert nem néztek utána, vagy ilyesmi. A változtatások szándékosak voltak.
Newcastle United 2007 márc. 30. - 14:28:43 Előzmény Zogmund
(16/193)
Teljesen egyetértek, ennek is volt csattanója, de sokkal mérsékeltebb volt, mint maga a film is.
Zogmund 2007 márc. 28. - 16:35:44
(15/193)
Nem rossz, de a Prestige -t meg sem közelíti... Bár próbáltak nagy csattanót rakni a végére, mégse sült olyan nagyot, mert sztem elég légbõlkapott, ahogy a felügyelõ rájött... Kár érte.
Newcastle United 2007 márc. 13. - 13:14:46 Előzmény Vico
(14/193)
Szerintem Paul Giamatti is jó volt a filmben. Jessica Biel nagyon szép, csak sajnos a szépsége nincs egyenes arányosságban a tehetségével.