Téma: A mentalista

10/10
ildiko90 2010 nov. 24. - 11:51:51 10/10 Előzmény dzsondzs
(847/1507)
Szia!

Hát, megköszönném, ha küldenél linkeket, hogy hol tölthetem le. Mert nem értem miért kínlódnak ennyit és miért nem adják már le itthon is!
8/10
dzsondzs 2010 nov. 24. - 11:44:14 8/10
(846/1507)
Én is örülök, hogy végre van kivel megosztanom a gondolataimat, és van valaki, akinek szintén vannak ötletei, elgondolásai.
Igen, az a szakállas rendõr szerintem is zseniális "találmány" lenne.:) Aztán persze az is lehet, hogy még szûkebb körbõl lesz, vagy valami magasabb beosztású ember. Bár ami azt illeti, valami pszichopata az tuti, hogy ilyenekre képes a sorozat szerint.
Még jó, hogy fikció az egész.:)

Mondjuk szerintem egy kicsit túlzás az, hogy PJ-nek azért kell szenvednie ennyit, mert hajdanán a TV-ben nyilatkozott RJ-rõl...Nem gondolod, hogy ez már sok?

Köszi!
10/10
RVS 2010 nov. 24. - 08:08:22 10/10 Előzmény dzsondzs
(845/1507)
SPOILER

Hello!
Ja tényleg, így már emlékszem a sufnis jelenetre. Amúgy nekem az tetszett nagyon abban a részben, hogy hiába beszélték meg hogy Lisbon késõbb menti meg Jane-t RJ csapdába csalása céljából, mégis elõbb jött, mert féltette. Teljesen reflektál a mostani részre a kocsiban, hogy nem engedje PJ-t bosszút állni.

A szakállas rendõrfickós ötleted nagyon ügyes szerintem. Nem tolták az emberek orra alá, mint félrevezetést valamiért viszont mindig van egy apró kis jelenete.

Köszi, hogy beszélgetsz velem a témáról, igazából a környezetemben senki nem nézi.
8/10
dzsondzs 2010 nov. 23. - 21:30:14 8/10
(844/1507)
január-február környékén :)) mér' nem töltöd le? magyar felirattal legkésõbb egy hét múlva már mindig fenn van
adjak tippeket, hogy hol? :)
10/10
ildiko90 2010 nov. 23. - 20:04:16 10/10
(843/1507)
Mikor lesz már Magyarországon a 3. évad? Ez nem igaz!!! :S
8/10
dzsondzs 2010 nov. 23. - 19:40:32 8/10 Előzmény dzsondzs
(842/1507)
Asszem ez az ürge az, akire gondolok:
http://www.imdb.com/name/nm2172512/
8/10
dzsondzs 2010 nov. 23. - 19:36:28 8/10
(841/1507)
Hello!

Spoiler

A sufnis asszem az a rész volt, amikor PJ elõször használta élesben a fegyvert. Egy férfit lõtt le. Asszem Lisbon mentette õt ki egy pincébõl, ami be volt kamerázva. A kamera végpontja pedig egy sufniban volt, ahol RJ figyelte Õt, de mivel Lisbonék megjelentek, csak annyit láttam, hogy egy alak (erõsen úgy mutatkozott, hogy RJ) elsuhan a helyszínrõl.

Ami RJ személyét illeti. Nekem úgy tûnik, rendõrségi alkalmazott valamennyire. Akire én gondolok az egy eddig alig mutatott személy, név szerint nem is tudom.
Konkrétan arra a fickóra tippelek (jelenleg), aki a s03e08-ban a legelején szólt Van Peltnek, hogy az FBI-os pasi a 2-es vonalon keresi.
Számomra Õ lehet az, aki a Boscogyilkos nõt is halálhoz segítette.

A Kristinás szál meg egyszerûen idegesítõen elvarratlan...
Él még egyátalán? és ha igen hol? és mit csinál?
stb..
10/10
RVS 2010 nov. 23. - 07:09:05 10/10 Előzmény dzsondzs
(840/1507)
SPOILER

Melyik volt a sufnis?
Én csak arra emlékszem amikor a Boscogyilkos nõt megmérgezte, mielõtt PJ kikérdezhette volna. Az szerintem biztos õ volt. Bár csak egy pillanatra láttuk.
Amúgy a második évad végén teljesen úgy jött le, mintha tényleg RJ és PJ találkoztak volna. Ugyanakkor mint már írtam ez a Todd féle idézet nálam ezt felfordította.

RJ kilétérõl igen sok hozzászólást olvastam már. Én ezek közül Mashburnt vagy Partridge-ot (az elsõ rész helyszínelõje)tudnám elképzelni, mint jelölt. Amúgy ez a Kristina Frye-os sztori is nagyon rejtélyes. És feltûnõen ejtették a szálat.

Te mit gondolsz?
8/10
dzsondzs 2010 nov. 22. - 12:20:36 8/10 Előzmény RVS
(839/1507)
Hello! Köszi a gondolataidat.

*****Spoiler****

Ami azt illeti a legeslegelsõ gondolatom az volt, hogy "Meghalt volna RJ???" Aztán a következõ pillanatban rögtön jött, hogy kizárt, mert akkor nem lenne sok értelme a folytatásnak. A MONK - nál is évekig - a végsõkig húzták a megoldást.
Töprengésre adott okot, hogy vajon ha nem egyezik az utolsó részben (2.évad) a személy ezzel, akkor honnan tudott az idézetrõl?
Valószínûsítem, hogy az lehet, amirõl te is írtál. Õ is, mint a nõ - aki Boscóékat megölte, RJ bábja lehetett.
De akkor RJ-t még csak egyszer láthattuk - akkor is hátulról elszaladni egy sufniból.(Emlékszel arra a részre?)

****Spoiler vége****

Máskülönben szerinted KI RJ?
Láthattuk már õt? van rá tipped? Nekem lenne, csak érdekelne, hogy Te mit gondolsz?
10/10
RVS 2010 nov. 21. - 09:06:43 10/10 Előzmény dzsondzs
(838/1507)
SPOILER


Hello!
Én láttam ezt a részt és eléggé zavaros a vége szerintem. Személy szerint úgy gondolom, hogy az égett csávó ugyanaz aki a második szezon utolsó részében becsavarta Patricket a fóliába. Szóval az még mindig csak RJ egyik bábja volt. Legalábbis a hangmagasság a végén ugyanaz amikor a Blake verset mondja. És a tüzes jelenet (burning bright) pedig maga volt az üzenet RJ-tól, hogy mindig egy hajszálra van PJ attól hogy megtudja a titkát, de soha nem éri el.

Spoiler vége

Kíváncsi lennék te mit gondolsz errõl, mert nem nagyon tudom azért hova tenni ezt a részt.
8/10
dzsondzs 2010 nov. 20. - 11:23:20 8/10
(837/1507)
Hát... ami a 3 évad 9. részének befejezõ pár percét illeti...

Nagyon szeretnék valakivel egy-két kérdés erejéig chatelni. Szóval, ha valaki látta, jelentkezzen plííz, hogy mit gondol róla.

Köszi!!!
8/10
dzsondzs 2010 nov. 12. - 19:10:54 8/10
(836/1507)
ÓÓÓ egek!!!

*****spoiler kezdetete*****

a s0308-ban Patrick Jane-t elrabolják!!!!

*****spoiler vége*****
8/10
dzsondzs 2010 nov. 03. - 11:49:17 8/10
(835/1507)
Hello!

Ismét megnéztem a linket, amit az aljára "biggyesztettem".
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Mentalist#DVD_releases

De már változtattak az idõpontokon:
DVD Name Ep # Release Dates
Region 1 Region 2 (UK) Region 4 (AUS)
The Complete First Season 23 September 22, 2009[22] March 8, 2010[23] September 23, 2009[24]
The Complete Second Season 23 September 21, 2010 October 25, 2010 November 10, 2010[25]


Szóval erre csak egy viccem van:

Versenyeznek a halak. A tonhal ér be elsõnek a "reményhal meg utoljára". :DD
8/10
dzsondzs 2010 okt. 29. - 19:13:25 8/10 Előzmény Kensi Blye
(834/1507)
Én nem rég néztem meg a 6. részt. Ugyanis tegnap ottani idõ szerint este 9kor adták a CBS-n. Már letöltöttem angol felirattal.
Jó kis rész lett. Bár RJ-t szóba sem hozták.
A legutolsó néhány perc tetszett leginkább benne. Ahogy Patrick kifejezi "szeretetét" Hightower (?) iránt.:) Megmosolyogtam.

Azt bírom a sorozatban, hogy ha feszültséget is kelt egy-egy epizód (hiszen ez a dolga), a végén mindig olyan kedvesen, bájosan zárják le, hogy feloldódik a feszültség. Na jó, a RJ-s részekre nem feltétlen igaz ez az állítás.
Kensi Blye 2010 okt. 28. - 21:48:05 Előzmény dzsondzs
(833/1507)
Szia!

Nagyon szépen köszönöm a feliratot, már le is töltöttem.
Azért egészen jó rész volt ez is, már várom a 6. részt is.
Remélem hamarosan már lehet is nézni.
8/10
dzsondzs 2010 okt. 25. - 19:32:17 8/10 Előzmény Kensi Blye
(832/1507)
hello!

minden eddigi - s03e05 is itt van:

http://hosszupuskasub.com/sorozatok.php?serial=thementalist
8/10
dzsondzs 2010 okt. 19. - 10:24:00 8/10
(831/1507)
DVD Name Ep Release Dates
Region 1 Region 2 (UK) Region 4 (AUS)
The Complete First Season 23 September 22, 2009[15] March 8, 2010[16] September 23, 2009[17]
The Complete Second Season 23 September 21, 2010 October 25, 2010 October 27, 2010


http://en.wikipedia.org/wiki/The_Mentalist
8/10
dzsondzs 2010 okt. 19. - 10:21:04 8/10
(830/1507)
a 2. évad már megjelent szeptemberben - csak éppen nem Magyarországon.:(
8/10
dzsondzs 2010 okt. 19. - 10:18:18 8/10 Előzmény Kensi Blye
(829/1507)
hello!

a magyar felirat mindig pár nappal késõbb jelenik meg

talán ma vagy holnap már fenn lesz.

ha megvan, jelentkezem
Kensi Blye 2010 okt. 17. - 14:55:27
(828/1507)
Valaki nézi már a 3. évadot? Az elsõ három részhez már van magyar felirat, a negyedik rész is fent van már a neten, de sajnos feliratot még nem találtam hozzá!:(
Egy linket ha tud valaki dobhatna!
Köszönöm elõre is a segítséget!