offtopic
guess.who 2023 ápr. 10. - 11:32:32 Előzmény janderka
(1155/1395)
Az már jó ideje úgy van, hogy egy részben csak a szereplők fele-harmada-negyede van ott, le is nyilatkozták pár évaddal ezelőtt, hogy direkt csinálják így (szerintem a járvány miatt).
Szerintem ez a betyáros-csárdás izé egy otromba melléfogás volt, legalábbis a kivitelezése mindenképp. De sebaj, nekem Répáék nem hiányoznának annyira, ha véletlenül önállósodnának egy külön sorozatban.

A vidéki nihil pedig a sorozat MAGA, azt nem lehet büntetlenül kivenni belőle (vagy abból kivenni a sorozatot). :)
janderka 2023 ápr. 10. - 11:04:03 Előzmény guess.who
(1154/1395)
Há épp ezaz! Hogy toporog a sorozat a vidéki nihilben. Ez nem bír ki száz évadot. Illetve azoknál már nem, akik a kezdetek óta nézik. A régi nézők megtartása érdekében két útjuk lehetne. Vagy kitalálnak újabbnál újabb szkeccseket (netán átemelnek másutt már sikerrel vizsgázókat), vagy engedik fejlődni a karaktereket. (Ez a csárdás jelenetsor például emlékeztetett kicsit - de csak kicsit - a Janklovics-KAP páros suttyó vendéglátós minivideóira. Ami lehetne egy jó vonal a a sorozat felpezsdítésére - csak nem érte el azt a szintet amit az.)
Abból mindenesetre már látszik, hogy a készítők is érzik a változtatás szükségességét, hogy ebben a részben nem szerepelt sem az állatrovos, sem a pap, sem a rendőr, sem a hülye közmunkások. Bár az előzetes szerint (sajnos) hamarosan visszatérnek.
offtopic
guess.who 2023 ápr. 10. - 10:24:45 Előzmény janderka
(1153/1395)
Ebben az esetben én büszkén vagyok paraszt, sőt: eszerint egy rongyos lakókocsi mellett élek egy füles fotelban anyámmal, Babettával járok és macskám van. És még ne is legyek kemény?! :)

De mindegy is, a lényeg, hogy ez a formátum, ez a műfaj nem bírja el szerintem azt, ha az adott helyszínű, adott körülmények között élő, változatlan szereplőit átdobjuk máshová. Nézd csak meg: ugyan sok évad után papíron összeházasodott Erikai és Gyuri, de ez semmilyen változást nem hozott a (sorozatbeli) életükben, minden pont ugyanúgy ment tovább. Vagy: Teca és Janó sem jutott tovább egy csóknál, meg (Teca kiírása előtt) egy randinál. Vagy: Erikáékat sem követtük egy métert sem a "városba", ahová elköltöztek az anyósékhoz, és Tecáról sem tudunk semmit azóta, hogy leadta a kocsmát.
offtopic
janderka 2023 ápr. 10. - 10:12:30 Előzmény luci87
(1152/1395)
Lukács Sándornak is volt - ő is leszedette.
5/10
offtopic
luci87 2023 ápr. 10. - 10:08:23 5/10
(1151/1395)
Rékasinak is volt a két szeme kozt egy nagy szemolcsféle, de o leszedette..:) Biztos zavarta ot is.
5/10
offtopic
luci87 2023 ápr. 10. - 10:04:48 5/10 Előzmény guess.who
(1150/1395)
Semmi baj, engem nem zavar..:) sot,elolvasom a Holdponton a sorozatok elozeteseit is..:) Van amikor dolgozom, es azert nem nezem aznap, van amikor nem vagyok hajlando 2 reklammal kinlodni, inkabb leszedem kesobb par nappal..
offtopic
janderka 2023 ápr. 10. - 09:54:55
(1149/1395)
Gazsó bibircsókja évtizedek óta undorító (ő maga is egy lúzer zselé - számomra nem színész), ahogy Znamenák kelése is förtelem és Mészáros Máté szürkehályogja is visszataszító. Horváth Dada bandzsasága is elég durva, de őt átlendíti ezen a (még) fiatal csinossága. De ez a szar vas? Nekem kezdete óta egy ócska paraszt. Sose volt színész ez se.

Az Üvegtigrist meg nem minősíteném annál jobban, mint hogy sok a magyar paraszt, akinek ez kell. Mert olyanok benne a figurák mint ők maguk. Szégyen a sikere.
offtopic
guess.who 2023 ápr. 10. - 09:09:52 Előzmény janderka
(1148/1395)
Mondjuk ezzel pont nem értek egyet. Az Üvegtigris harmadik része éppen azért lett katasztrófa, mert kivették a szereplőket az eredeti keretből és beletették egy tőlük teljesen idegen miliőbe. Az MKF azon részeit meg én pont nem szeretem, amik valami "külső" helyszínen (azaz a falun kívül) játszódnak. Volt ilyen városi éttermes, meg városi autósboltos jelenet, de azok gyakorlatilag bárhol lehettek volna (már úgy értem: játszódhatott volna Makkosszálláson, Ökörapátiban vagy éppen Balatonmeggyesen is), annyira idegen volt az MKF-től. Persze értem én az okokat (olcsóbb egy random fővárosi kávézóban forgatni, mint kiutaztatni a stábot Pilisszentlélekre; ahol ráadásul örökké vigyázni kell, hogy nehogy egy bizonyos falusi direkt arra kószáljon, meg ahol mindig fűnyíróznak, flexelnek, kalapálnak, kocsmáznak, miegymás), csak hát na: ez valami olyasmi, mint a Mona Lisa egy Ikeás kapcsos képkeretben. :)
offtopic
guess.who 2023 ápr. 10. - 09:02:32 Előzmény janderka
(1147/1395)
Szarvas Józsefet minimum a Cingár figurája óta szeretjük. :) És vélhetően a díjait sem kártyán nyerte (még akkor sem, ha manapság a Kossuth-díj vagy az érdemes és kiváló művész titulus értéke is erősen degradálódott, amióta nem kizárólag a tehetséget vagy a művészi értéket, hanem valami egészen más "kvalitást" díjaznak velük.)

De ha már testi hibák:

a Dr. Balaton pálinkafőzőjéről, G. Györgyről akkoriban a topicjában nem is egy kollegina írta, hogy leszedethetné azt a nagy izét az arcáról, mert enyhén szólva is zavaró. Az ugyanabban a műben játszó Horváth Alexandrának is van egy enyhe szemtengelyferdülése, sőt: ha nagyon szőrszálhasogatnánk, akkor akár még a szintén ott is szereplő Pálfi Katáról is kideríthetnénk ugyanezt. A csodálatos Pálfi Katát meg mégis imádjuk. :)


janderka 2023 ápr. 10. - 08:58:15 Előzmény guess.who
(1146/1395)
Már korábban is azok a részek voltak pörgősebbek, ahol elmozdult a sztori a hivatal/kocsma/vizesárok szentháromság mellől. Úgyhogy szerintem az lehetne menekülőút a sorozat számára, ha egy-egy részt konkrétan egy-egy családnak szentelnének, kimozdítva őket a faluból.
Persze ehhez már aktív írói munkára volna szükség...
offtopic
guess.who 2023 ápr. 10. - 08:51:59 Előzmény luci87
(1145/1395)
Huhh, bocsánat, nem gondoltam, hogy két nappal később még lehet spoilerezni... Legközelebb majd vigyázok, hogy ne lőjem le a poénokat. ;)
janderka 2023 ápr. 10. - 08:30:07 Előzmény luci87
(1144/1395)
Hat az is egy borzalom, ahogy kinéz. De az legalább jó színész és szimpatikus. De ez???
5/10
offtopic
luci87 2023 ápr. 10. - 08:25:05 5/10 Előzmény janderka
(1143/1395)
Hét nem tudom..lattam par filmben,és a Patika sorozatban is,akkor még fiatalabb volt...Viszont ezzel az erovel a Máté nevu felkapott szinesz szeme sincs rendben..mégis sok filmben ott van,eleg zavaro,szegény, azert sajnalom.Pedig tehetnenek a rossz szemere kontaktlencset,igy nem lenne feltuno..
5/10
offtopic
luci87 2023 ápr. 10. - 08:22:27 5/10 Előzmény guess.who
(1142/1395)
Hü,én még nem lattam,ma nezem meg,azert nem irtam...Nekem az uj evad 1.resze mondjuk tetszett, a 2.mar nem annyira,de elment.
janderka 2023 ápr. 10. - 07:56:33
(1141/1395)
Ezt képernyőképtelen bandzsa paraszt Szar(vas) Józsefet mi a toszér' kell fonyton visszahozni? Már a Főiskolára se kellett volna felvenni - nem hogy filmre bármikor is...
offtopic
guess.who 2023 ápr. 10. - 07:49:55
(1140/1395)
Egyre laposabbak, és -rossz kimondani- unalmasabbak a részek, és szerintem ezt jól mutatja az is, hogy a topic akkor is hibernált állapotban van, amikor amúgy hetek óta megy az évad...
A "sztori" lényegében kifújt, a "poénok" már nem igazán ülnek, a részenkénti három szálból minimum kettő értelmetlen, és a harmadikon is azt érezni, hogy valami nagyot akartak gurítani, de a sok erőlködéstől izzadságszagú lett a végeredmény. Az egyetlen, ami miatt az ember megnézi, azok a szereplők, pontosabban a(z amúgy) csodálatos színészeink.

Itt van ez a feltűnően butácska Répás-"betyáros" izé, amit egy epizód alatt gyorsan le is zártak szerencsére (mivan?! ELŐBB elkezdik keresni a leszármazottakat, AZTÁN exhumálnak?! És mi értelme volt a "csárdás" látogatásnak azon kívül, hogy az időt húzták vele egy külső helyszínen, ami még véletlenül sem tűnt csárdának kívülről, sokkal inkább valami lepukkant majorság gazdasági épületének?).
Vagy itt van Kati néni betörője (szegény Udvaros Dorottya, ő eddig nem ez a rikácsolós banya volt!): teljesen logikátlan, hogy a "betörőt" nem azonnal kidobja, hanem leülteti és órákon át vendégeli Berkiccsel együtt (az örökösödéssel kapcsolatban láthatóan nem csak B. nagyasszony, de Kapitányék is zavarban vannak: ha Kati néni ráíratja Lacikára a ház felét, MAJD Laci elveszi Sacit, attól nem lesz Sacinak az ingatlanban tulajdonrésze - és hát Pali bácsinak meg végképp... Ahogy ez a "nem válok el Berkicstől"-játék is baromság: ha jól rémlik, vagy két-három évaddal ezelőtt tűnt fel id. Berkics, és már akkor is folyamatosan mocskosan játszott, az értelmiségi, intelligens és egyébként reális Kati néni meg csakazértis kitart mellette...)
De Nelli féltékenykedése is gyengusz, hiába vetették be (a megint Besúgó-hajú) Márkus Lucát, hiába mutogatták hátulról a farmerját, teljesen hihetetlen, hogy az eléggé introvertált Zsoltot érdekelje.
De legalább Törőcsik Franciska megint grimaszolgatott és volt egy kis Döbrösi Laura is. :)
8/10
napraforgó 2023 ápr. 03. - 07:29:46 8/10 Előzmény amiraa_daaa
(1139/1395)
Éppen hogy nem sikerült neki. Állitólag már kész volt a szereléssel, amikor újra, meg újra lecsapta a biztositékot. Csak autószerelésben volt jó, hisz állandóan a "kicsikéjét" buherálta. De azért a kamiont is meg tudta javitani.
amiraa_daaa 2023 ápr. 02. - 23:35:37 Előzmény napraforgó
(1138/1395)
voltak részek ahol ő szerelte az áramot és elvileg ment is neki, mikor Vikiék odaköltöztek, még a régi összedőlt házban :D
8/10
napraforgó 2023 ápr. 02. - 17:12:10 8/10 Előzmény Rojita
(1137/1395)
Pajkaréten meg méltó párja a Morzsy nevű másik sutyerák.
Én olyan jókat nevetek ezen a két kutyanevű bunkón.
10/10
Rojita 2023 ápr. 02. - 17:04:52 10/10
(1136/1395)
Lengyel Tamás annyira tökéletesen alakítja ezt a bunkó, magabiztos, falusi suttyerákot, h az ember lánya azon csodálkozik, h Erika hogyan tudott beleszeretni? - Jó, már megbeszéltük, h ilyen a ffi-felhozatal Pajkaszegen. (Még jó, h Lengyel Tamást sűrűn lehet látni másmilyen szerepben is, - akár a menetrendszerű humoros Kormányinfóban, h ne égjen belénk ez a "szörnyű Bodri Gyuri".)
Akkor úgy képzelem el a filmet, h Gyuri vmi műszaki szakközépiskolát végezhetett el, ha bukdácsolva is, - és közben focizhatott az iskolai, vagy más futballcsapatban. Tehát, kell, h legyen vmi papírja autóvillamosság, vagy ált. villamosság ismeretéből. Különösen most, h "villanyszerelő kisvállalkozó"-ként hirdeti magát. A vállalkozói igazolvány kiváltásához (nem tudom, csak gondolom), h be kellett mutatnia a szakmai végzettségéről papírt. (Persze, olvasunk olykor olyan hírt, h életveszélyes sérülést szenvedett egy "Gyuri - féle, éppenhogycsak "villanyszerelő.) A falusi gyerekek fociedzősködése is ilyen alapon állhatott. Bemutatta, h 4 éven keresztül az x iskola futballcsapata, vagy y kisváros ifjúsági focicsapata csatára volt. Pajkaszegen az már sztárságnak számított.