8/10
napraforgó 2020 febr. 16. - 03:54:09 8/10 Előzmény Rojita
(355/1395)
Aloa verás ice tea-t.
10/10
Rojita 2020 febr. 15. - 22:49:57 10/10
(354/1395)
Hiányoltam az epizódból a falu törzslakóinak szerepeltetését. Egy - két poén erejéig az állatorvos és fiát, vagy az öregasszonyok bemondásait.
A film nagy részét kitevő filmesek mellett két, szintén nem rég óta falulakó pesti, elhagyott férj és a boltoslány egymásra találása tette ki. Bár ők hozták az ilyen helyzetek szokásos lépéseit, még mindig nem egészen pajkaszegiek.
10/10
Rojita 2020 febr. 15. - 22:37:31 10/10
(353/1395)
Az ismeretlen filmes egy. hallgatók aránytalanul nagy szerepet kaptak az epizódban. Valszeg, minden szavukkal, ténykedésükkel parodizáltak egy nagy, komoly forgatást. Ugyanakkor, szerencsétlen volt a megfilmesítésre hozott "forgatókönyvük". Ez a horrortörténet az I. Világháborús katonákkal és a pszichopata vadásszal, - nekem érthetetlen volt. Mert ha vmi paraszt témájú filmhez kerestek volna statisztákat és hátteret, megértem. De így, miért Pajkaszeg?
Amit humorosnak szántak, az a 3 alkesz közmunkás, ahogy már nagy, filmes jövőről ábrándoztak, aztán milyen statiszta szerepet kaptak. Morbid.
Nem sokat segített az ötleten Kamarás Iván szerepeltetése sem. Nyilván parodizálta a színészeket, h pár hétig rákészült a szerepre, elmélyedt a karakterben. Biztos, h filmesek, színészek élvezték a helyzetet.
Stocki rendőr találkoztatása a híres, pesti színésszel ötletes volt. Igazoltatni akarta az utasként érkezett K.I-t. Jó volt. Lehetett volna még a jelenetet húzni, felturbózni.

10/10
Rojita 2020 febr. 15. - 22:02:01 10/10
(352/1395)
Tecának is volt pár jó poénja a kocsmájába betévedt pestieknek:
-Milyen kávé van? - Fekete.

Ice lemon tea-t kérek. - Mit nem. Az van.
10/10
Rojita 2020 febr. 15. - 21:53:25 10/10
(351/1395)
Ma kevesebb szerepet kaptak a pajkaszegiek. A biztos humort a polgármester és környezete jelenti változatlanul.
Ugye volt vmi pályázati pénz 3 éve, amit elköltöttek. Csak a kiadások számlái elégtek a nagy irodai tűzvészben.
Ez az. Ezt mindenki érti.

Meg a tipikusan magyar vezetői utasítást: OLCSÓ legyen a rendezvény = INGYEN legyen
5/10
sita76 2020 febr. 15. - 21:08:21 5/10
(350/1395)
Hát gyerekek, ezt most már abba kéne hagyni, mert ez már egyre kínosabb. És a következő részben jönnek az ufók. Amikor már azt gondolná az ember, hogy nincs lejjebb, akkor jönnek a sorozat alkotói, és bizonyítják, hogy de van.
7/10
nikato 2020 febr. 10. - 11:10:18 7/10
(349/1395)
Szulák nagyon gyengén játszott, az egész rész egy nagy 0 volt, ez az évad jó lapos!
guess.who 2020 febr. 09. - 08:56:06 Előzmény napraforgó
(348/1395)
"Gyuri körül meg szorul a hurok, előbb-utóbb csak bekötik a fejét neki is."
Azért a sorozat úgy működik, hogy az alapszituációk nem változnak: Gyuri és Erika mindig CSAK huzakodhatnak egymással, de nem lehetnek férj és feleség, hiszen az ő poénjaik főként arra épülnek, hogy "majd" lesznek házasok. :) Ahogy pl. Janó pap és Teca "románca" is csak egy résznyi volt (na jó: kettő), azóta nincs közöttük semmi. És ahogy például Laci Pollenes liezonja is csak két-három részig tartott, a rövidke házasságáról utána egyszer beszéltek csak a kocsmában. Fura, hogy Szarvas Józsefet már vagy négy-öt rész óta látjuk, úgy látszik vele hosszabb távon terveznek - de az asszonyért vetélkedő két lovag ( :) ) sztorija rengeteg poént hozhat, szóval valahol érthető.
8/10
napraforgó 2020 febr. 09. - 05:22:12 8/10
(347/1395)

Nekem tetszett. Annak ellenére, hogy kissé morbid volt Gyuri dupla sirmegváltásos ajndéka.
De jó volt, hogy nem mindig csak ugyanazok voltak a fókuszban. Előtérbe került a még most is takaros tanárnő és az ő két élemedett lovagja.
Gyuri körül meg szorul a hurok, előbb-utóbb csak bekötik a fejét neki is.
10/10
Rojita 2020 febr. 08. - 23:26:09 10/10
(346/1395)
Nevettem Szarvas Józsefnek a vállán párnaként dagadozó 2 zsák "földön".

Hogy néz ki ez az ember! Kihízva, megöregedve, tipikus ősparaszt.
10/10
Rojita 2020 febr. 08. - 23:19:45 10/10
(345/1395)
Igen, lehetett volna gyorsítani a vágással.
10/10
Rojita 2020 febr. 08. - 23:12:19 10/10
(344/1395)
Szulák Andrea nagyon jól hozta a szélhámos cigányasszony alakját.
Sztem, eddig nagyon elkényeztettek minket a poénokkal és most az évad vége felé kissé lelassult a történet. Ezt azért érezzük, mert több új szereplő lépett be és mindegyik egyformán udvarlási szakaszban van még. (A boltoslányt kerülgető Pestről jött ffi, Kati tanárnő régi férje és a rivalizáló állatorvos, Erika és Gyuri egyhelyben járó kapcsolata. )
Stoki lassú észjárásának kérdéseit már szinte megszoktuk.
Nagyon humoros volt a temető-megváltási pénz gyűjtése. Maga az ajándék-ötlet is vicces és itt azért volt pár temetői poén több felől.
Azért ne temessük a sorozatot. Még két rész van az évadból. Ami eddig jó volt, jó lesz az ezután is.
8/10
oncogito 2020 febr. 08. - 21:38:59 8/10
(343/1395)
Lehet, hogy én várok többet, vagy a humorérzékem hagy cserben,de szerintem gyengül. És nem a színészek, még Szulák is jobb volt, mint gondoltam. A szöveg gyenge, poénok nincsenek. Csak helyzetkomikumra épül. Hiányolom a Pali bácsi-féle "eszembe jutottam" benyögéseket.
Talán más az író, vagy kezd lemerülni?
guess.who 2020 febr. 06. - 19:26:25
(342/1395)
A polgi például egy hevesebb, dézsában fekvős jelenetnél felkiálthatna, hogy "Ízirájder, öcsém, ízirájder!" :)
Mondjuk Rókica még nagyon hiányzik valami tarajossül-frizurával. :)
guess.who 2020 febr. 04. - 20:46:32 Előzmény napraforgó
(341/1395)
Amúgy szlovák az eredeti (a Markíza kereskedelmi adón futott), de szerintem pont az a vicces ebben, hogy a másik országban megírt karakterek és helyzetkomikumok nálunk is jól működnek és simán elhisszük, hogy ezek a szereplők itt élnek körülöttünk, a szomszédban, a másik faluban (hiszen nyilván a mi falunkban nincsenek ilyen kocsmatöltelékek :) ), az ügyeskedő polgármestertől kezdve a kávézgató hivatali alkalmazottakon át a falukedvence plébánosig.
offtopic
guess.who 2020 febr. 04. - 20:42:17 Előzmény Rojita
(340/1395)
Az biztos, mikor az esküvőn megjelent Szarvas József hülye fejet vágva, hangosan felröhögtem! :D
És itt van már az elejétől Gaben és Csoki, most megjelent Cingi, illetve korábban többször is szerepelt püspökként Sanyika – na, talán ő változott a legtöbbet, hiszen Cingi most is ugyanazt a hülye lúzert hozta, mint akkor. Ja, és persze Debreczeny Csaba ott vőlegény volt, mostanra meg Szifon lett.

Egyébként szerintem zseni volt, aki pont Cingire osztotta ezt a szerepet, mert a sorozatban Lacika az itteni fiaként pontosan ugyanezt a típust hozza. :) Mondjuk ha még Szarvas József megkérdezte volna a lódoktort, hogy vajon Rókának megvan-e még az a sok német márkája, akkor fetrengtem volna a röhögéstől. ;)
guess.who 2020 febr. 04. - 20:29:45 Előzmény Pünkösdi Kató
(339/1395)
Lovas művésznő az első évad óta rettentő sokat változott előnyére: a szombati részben (és nagyjából végig ebben az évadban) már jelzőzhetetlenül nőies volt, ami után nem is csodálkozom, ha gyermeket vár. (Próbáltam finoman kifejezni magam, de nagyon nehéz. :D )

Lassan már ott tartunk, hogy nem tudok választani Bodza Katica és Erika között. :)
offtopic
guess.who 2020 febr. 04. - 20:26:55 Előzmény Rojita
(338/1395)
Bizony, én is láttam már ilyet: a rosszul szigetelt, rossz állapotú nyárikonyhába "száműzik" az öreget, mert ott nem annyira zavaró az inkontinenciája, nem kell kerülgetni naphosszat és beszélgetni is csak akkor lehet, ha szándékosan odamegy valaki hozzá.

Nahát, hogy erről a topikról nem is tudtam eddig! :)
8/10
napraforgó 2020 febr. 04. - 15:51:02 8/10
(337/1395)
Most vettem csak észre, hogy Pajkaszeg és Pajkarét két autóbolond fociedzőjének kutyaneve van: Bodri és Morzsi. Vicces.
10/10
Rojita 2020 febr. 02. - 15:30:06 10/10
(336/1395)
Ebben az epizódban elhangzott egy mondat Matyiról. (Eddig semmit sem árultak el Róla). Tehát, anyjával él, illetve, az anyja házának a kertjében, egy sátorban. Hajdanában a szobában aludt Ő is, de aztán hozzájuk költözött a nagymama és Őt kitették a konyhába. Aztán még egy nagynéni költözött hozzájuk és Őt kiköltöztették vmi fészerbe. Aztán ott is útban volt és kapott egy sátrat.
Vicces is, meg nagyon nem is az. Sok ilyenről hallani, h a beteg, öreg családtagot eldugják a ház körül vmi zugban. Hát, bátorság volt beleírni az ötletet egy vígjátékba. De hát, ez a magyar valóság.