8/10
napraforgó 2021 jún. 03. - 06:01:46 8/10 Előzmény Blindmouse
(736/1396)
Édes Istenem, bizonyára te sem leszel szebb és fiatalabb az évek múlásával.
De nekem tetszik, ha valaki méltósággal öregedik, ha középkorú, vagy idős asszonyként is jól mutat és főképp jól alakít.

Sok férfi szépen öregszik, ősz hajkorona, szikár test és markáns arc. Na de valljuk be, nem ez az általános. Mert van sok kopasz/odó, pocakos/odó, tohonya pasi, aki még mindig a csinos, karcsú lányokra csorgatja a nyálát, általában hiába.
Hacsak a pasi pénztárcája nem kövérebb, mint ő maga....
Mert akkor mindig akad egy mutatós lány, aki belészeret ... a pénztárcájába.
Blindmouse 2021 jún. 02. - 23:24:30 Előzmény napraforgó
(735/1396)
Háááát.. azért meglátszanak rajta az évszázadok. ahhoz képest hogy a Dögkeselyűben milyen volt ledér prostiként, elég nagy kontraszt.

Más: most döbbentem rá hogy polgárjenő hivatal új hisztérikája, akarom mondani tikkkárnője volt az Isteni Műszak-ban a "Katika". ha nem tévedek :)
2/10
zazee 2021 jún. 02. - 19:39:53 2/10 Előzmény Rojita
(734/1396)
Tóth Enikő és Zsurzs Kati tökéletes, minden rezdülésük, arcmimikájuk maximálisan hatásos a humoros jelenetekben. Rusznák Andrást szeretem még ennyire, eszméletlen mekkora energiával tudja Bazsó nem könnyű karakterét ilyen jól alakítani!
Bonitó 2021 jún. 02. - 18:48:30
(733/1396)
Súghatna valaki Bazsónak, hogy csak egy csipetnyivel lassabban hadarjon. :))
(mert néha alig értem, hogy mit mond, pláne, ha közben hármat szippant is. :)))
Semmi gondom vele,  hiszen  Bazsó karakterét, a büntetett előéletű, hiperaktív, suttyó stílusú falusit Rusznák András színész remekül alakítja. Ráadásul a nehezen érthető "tolvajnyelvet" még megspékeli a megállás nélküli szipogásával, mint súlyos kokainfüggő. :))
Node amikor a "halottnak vélt" apját talicskába gyömöszöli, majd levág vele egy etapot, majd kiborítja a "megszokott helyére aludni", mint egy billencs a sódert, felnyerítettem! (no meg már etap közben is.)
Bazsó jelenete vetekszik azzal, amikor Gyuri "jelel"  a nőgyógyásznál (Kembe Sorel).
(Egyébként így hadarva beszélni folyamatosan, szipogással nagyon nehéz feladat!!)
Anna Dé 2021 jún. 02. - 14:39:15
(732/1396)
Zömbikné csak elsózza az ételt mindig. Biztos szerelmes a Kiraly Sanyiba. :D
Anna Dé 2021 jún. 02. - 14:37:30 Előzmény Rojita
(731/1396)
Nem figyelsz eléggé. :) Nem Zömbikne csinalta ki a ferjet, hanem a baratosnője az anyosat. Ja, es asszem az is elhangzott az egyik reszben, hogy regen titkarno volt az elozo polgarmester mellett, vagy talan a regi tsz-es időkben nem tudom, de említették, pont abban a reszben amit te is emlitettel, amiben a mostani polgi keresett asszisztenst maganak.
10/10
Rojita 2021 jún. 02. - 12:21:52 10/10 Előzmény napraforgó
(730/1396)
Tóth Enikőt is nagyon szeretem. Minden szerepében tökéletes és szép nő. Ő az a szerencsés alkat, aki évtizedek óta nem változott. (Olvastam, h a hajdani Ki, mit tud? -on indult, utána rögtön felvették a főiskolára.)
Itt, a sorozatban Ő is nyugdíjas, (az a bizonyos esztergomi - kirándulás előtt Ő is várta a nyugdíját.) De valóban, még nem nyugdíjaskorú. Ő a férje után kapott özvegyi nyugdíjból él. Nem tudjuk, h a férje életében csak htb volt, vagy eljárt valahová munkába? Munkahelye, ha volt, megszűnhetett, aztán azóta nem keresett, vagy nem talált más munkát? (De pár hete Ő is jelentkezett Erika megüresedett ügyintézői helyére.)
Érdekes ez. Ha Ő még aktívkorú, munkát meg nem talál, a 3 hónapos (?) munkanélküli segélye már elmúlhatott, akkor Ő is közmunkára lenne jogosult. De milyen közmunkát tud adni egy kisfalu egy a nyugdíjkorhoz közelítő nőnek? Vagy jelen esetben, Zömbikné özvegyi nyugdíjat kap. Lehet, h ezért nem is lenne jogosult közmunkára?

Most az utolsó részekben vki, (talán Ő) mesélte, h a férje az Ő főztjétől kapott ételmérgezésbe halt bele. Vmi ilyen poént írtak Neki.
Nagyon jó a szerepe (Zsurzs Katival együtt). Életszerű és humoros. Főleg, olyan jól játsszák mindketten, h jeleneteik repítik a filmet.
8/10
napraforgó 2021 jún. 01. - 13:21:39 8/10 Előzmény Rojita
(729/1396)
Végül is igazad van, csak Dorka sokkal fiatalabbnak látszik a koránál.
Az esztergomi kirándulás meg nem igazán volt korhatárhoz kötve. Tóth Enikő is fiatalabb a nyugdijas kornál, mégis mindig ott van a nyugger asszonyok közt.
10/10
Rojita 2021 jún. 01. - 13:14:26 10/10 Előzmény napraforgó
(728/1396)
Akkor mit keresett a tanárnő a nyugdíjas kiránduláson? (Jó, végülis egy ilyen rendezvényre egy gyereket is magukkal vihetnek, ha akar.)
Sztem, a karaktert eleve nyugdíjasnak írták. Kati mindig otthon van, főz, vezeti a háztartást, múltbeli dolgokra emlékezik. Ha még aktív lenne, akkor időnként utalna arra, h készülnie kell a másnapi óráira, dolgozatokat javítana, délelőttönként nem lenne otthon...
Érdekes ez a "húgnak" nevezés. Lehet, h a történet szerint nővér. Csak ha az idősebb lánytestvér és az öccse között csak kicsi a korkülönbség, akkor szokás, h az öcs húgnak nevezi a nővérét udvariasságból.
Egyébként, polgi lehet nyugdíjaskorú ember is, sztem. Csak Károly van annyira hiú, h ha így lenne, azt nem hangoztatná. Bár, egy ilyen kisfaluban a pontos korát is kell, h mindenki ismerje.
Szóval minden lehet. Udvaros Dorottya remek színésznő, szép és csinos is. Kb. 15 évet letagadhatna.
8/10
napraforgó 2021 jún. 01. - 12:13:54 8/10 Előzmény Rojita
(727/1396)
Udvaros Dorottya épp a nyugdijkorhatáron van, de karaktere, Kati tanárnő a polgi húga. És a polgi sem nyugdijas még. Úgyhogy még Kati is aktiv lehet, hacsak el nem ment nyugdijba a nők 40 keretében.
Udvaros tényleg csinos még, főleg ha nincs ilyen öregasszonyosra maszkirozva.
Blindmouse 2021 jún. 01. - 11:34:58 Előzmény napraforgó
(726/1396)
Orosz-magyar szakos egyszerre nem lehetett?
Amit szerintem éveken át ennyire aktívan használt valaki az megmarad.
Szerintem én is tudnék még összehabogni egy óra eleji hetes jelentést. (nyikto nye áászusztvujet...) pedig utáltam, és nem is akartam megtanulni az oroszt,a cirill betűket is olvasom simán. akkor aki 20 évig tanította annak tuti megmaradt..

Mondjuk a póóógárjenő méér nem tudta, hogy Ő beszél szovjetül? :D
10/10
Rojita 2021 máj. 30. - 16:05:29 10/10 Előzmény napraforgó
(725/1396)
Sztem, Kati tanárnő magyar-orosz szakos lehetett, - h ennyire jobban tudja az idegennyelvet, mint a korabeliek átlaga. Így is nagyon szép, h ennyire emlékszik rá. Még ha feltételezzük, h idővel nemcsak általános, hanem középiskolában is tanított. (Napjainkban is van olyan középiskola, ahol választható az orosz, bár nagyon kevesen szoktak rá jelentkezni, hiszen hasznosabb 2 nyugati nyelv ismerete.) Úgy képzelem, h a tanárnő egy közeli, szomszédos településre járt át tanítani. Most már nyugdíjas lehet, (bár Udvaros Dorottya csodálatosan jól néz ki), de volt az a pap szervezte esztergomi busz-kirándulás a nyugdíjasoknak, ahol a tanárnő is részt vett.
Anna Dé 2021 máj. 30. - 14:33:58
(724/1396)
Bírtam Stokit is. Azt mondja, itt a hatar, itt vagyunk mi, amott ti, menjetek haza. :D Neki még biztos megvolt '56. De a mamókák is emlekezhettek rá. :D
8/10
napraforgó 2021 máj. 30. - 12:25:01 8/10 Előzmény Blindmouse
(723/1396)
De, Kati tanárnő és a kora szerint nem is lehet még nyugdijas. Gondolom, hogy általános iskolában tanit, habár még sohasem láttuk az iskolát a faluban. Kati néni tanitotta az összes falusit az iskolában, igy Szifont (Virág Aladár), Bakit, aki Bakos istentudjaki, az elpárolgott Matyit is, de Bodri Györgyöt és a Papot is.
Egy száznehány lakosú faluban (lásd a választásokat, meg az önálló közigazgatási egység vizsgálatánál, ahol számolgatták a lakosokat kiderült, hogy tán csak 130-an laknak a faluban, igy biztos nincs gimnázium, vagy akármilyen középfokú oktatási intézmény.

Hogy Kati mit tanitott, nem tudom, magyart valószinűleg, mert állandóan javitgatja a helyesirást. Szerintem mostanában már nem tanitanak oroszt az általánosban sem, igy dicséretes, ha a tanárnő még nem felejtette el a korábbi orosz tudását.
Blindmouse 2021 máj. 30. - 10:27:15 Előzmény napraforgó
(722/1396)
Nem tanárnő volt? ergo akkor lehet nem csak tanulta az oroszt, hanem tanította, és használta is?
offtopic
guess.who 2021 máj. 30. - 09:14:32 Előzmény Zsul
(721/1396)
Nekem Pali bácsi kezdő mondatai tetszettek nagyon, amik a forgatás óta eltelt időben a "ferdeszeműekkel" kapcsolatban itthon történtek fényében eléggé komoly rendszerkritikának tűnhetnek (ti. hogy "Nem kell durvulni! Mi itt békésen leigázódunk.").
Igaz, utóbb kiderült, hogy az illetők nem is kínaiak, hanem kirgizek, illetve hogy Kapitányéknak eszükben sem volt kritizálni, hiszen átmentek azóta a tévékettőhöz gond nélkül.
8/10
napraforgó 2021 máj. 30. - 05:26:22 8/10
(720/1396)
Úgy tudtam, hogy csóri kirgizek pénzért jöttek és nem hoztak.

Volt valami riport is a 3 "kirgiz" szereplővel, akik szemre is igen különböztek. Egy orosz külsejű hölgy, egy ferdeszemű keleties arcú hölgy és egy félig kirgiz úr.
Gondolom, hogy a szovjet időkben sok oroszt telepitettek be Kirgiziszténba is.
Udvaros Dorottya valóban ennyire jól tud oroszul? Ő kb. az én korosztályom, de mi csak pár bemagolt olvasmányt tudtunk oroszul, igazából semmit sem, ő meg folyékonyan forditott. (persze, ő is bemagolhatta, de azért nem úgy nézett ki, mint aki nem érti, mit beszél).

Úgy tűnik, Bazsó egyre többet szerepel. Dijaznám, ha még lassabban beszélne kicsit, vagy Szifon időnként leforditaná, mit mond.
Zsul 2021 máj. 30. - 02:29:58
(719/1396)
Mindent visz! : "Leitatjuk a Kirgizeket. Ebből látják, hogy kultúrlények vagyunk." :D
Anna Dé 2021 máj. 30. - 01:36:20
(718/1396)
Mint egy Kusturica film. Már minden van benne tényleg. Csóri kirgízek is. :D
Anna Dé 2021 máj. 30. - 01:34:39
(717/1396)
Kész. Én könnyesre röhögöm mindig rajtuk. Hatalmas figurák ezek az új szereplők. A Répa tesók is. Senki nem tudja honnan csöppentek oda.. :D Meg Pali bácsi a vendégszeretetével. Kemény volt mint a kád széle. :D Jó lesz biztos a következő rész is. Nekem nagyon bejön ez a sorozat. Remélem sok epizódot megér még. :)