offtopic
tombenko 2015 jún. 05. - 18:16:24 Előzmény tesz-vesz
(96/116)
Lehet, de a publikációs listája azért eléggé sokat mondó. A többi egyszerû baromság.
frenchbullie 2015 máj. 24. - 08:22:53
(95/116)
Üdv! Hallottam a filmrõl, hallottam, hogy Redmayne alakítása Oscar-t ért. Amin nem csodálkoztam, láttam már más filmekben, tudtam, hogy remek színész. Tegnap sikerült megnéznem a filmet. Sikerült végignéznem. Bár idõnként úgy éreztem, bármennyire is léleknemesítõ, nem akarom tovább látni, látni egy ember fizikális kínjait:-(

Azt gondolom, nagyon nehéz így, zseniális elmével, de beteg testben végigélni egy életet, tartalmasan. Elõször meghozni a döntést, hogy nem adja fel, aztán ragaszkodni hozzá. Sokan döntenének amellett, hogy feladják, magam sem tudom, hirtelen mit kezdenék, ha a "sors ilyen lapokat osztana"...:-( S ezért, minden tiszteletem Stephen Hawking-é!!!
10/10
amalita 2015 máj. 04. - 19:27:07 10/10
(93/116)
Eddie Redmayne fantasztikus.
offtopic
HardGenerationz 2015 ápr. 30. - 03:56:26
(92/116)
Gondoltam kicsit beleolvasok a hozzászólásokba, de gyorsan letettem errõl amint megláttam ennek a tajparaszt meklódnak az agymenéseit.
offtopic
tombenko 2015 ápr. 25. - 20:18:05
(91/116)
Nem. Vele az intellektusa miatt kivételeznek. Veled kivételeznek a betegséged miatt.
offtopic
proklima 2015 ápr. 25. - 10:55:06 Előzmény Pikacsu
(90/116)
""Stephen a tudós társadalom elõtt, már sok éve leszerepelt."
Már többen várják epdve a választ (pl. meridian74, na meg én).
Te perpillanat a tudóstársadalmat képviseled, vagy "csak" a pórnépet?
Közzétettél egy állítást.
Nyilván valamire alapoztad.
Ezért meg is tudod indokolni.
Különben légbõl kapott.
Lufi.
Meklód fia 2015 ápr. 25. - 09:45:41 Előzmény tombenko
(89/116)
valljuk be, hogy vele csak a betegsége miatt kivételeznek
offtopic
tombenko 2015 ápr. 25. - 08:57:36
(88/116)
Kb hasonló színvonalon nyomja Szaniszló.
offtopic
tombenko 2015 ápr. 24. - 17:45:13
(87/116)
Például gondolkodnak. Te is megtehetnéd néha. Másrészt lehet, hogy közvetlenül nem lesz hasznos, azonban közvetve annál inkább. Hawking nem szerencsés, hogy ennyit szerepelhet nyilvánosan, hanem sokkal inkább megérdemli. A szerencsés te lennél, ha odaengedne valaki. Bár szerintem már nem várat magára sokáig, az EchoTV-n már elég mélyre süllyedtek.
offtopic
Meklód fia 2015 ápr. 24. - 14:50:38
(86/116)
kíváncsi lennék mi hasznosat csináltak eddig? Nekem vannak elméleteim a tehénlepény hasznos felhasználásáról, de mégse ragadok mikrofont, hogy a nyilvánosság elõtt égessem magam és diliházba csukjanak. Hawking szerencsés, hogy vele kivételeznek.
tombenko 2015 ápr. 23. - 21:49:00
(85/116)
Nem. Õk legalább csinálnak valami hasznosat is. Te mikor fogsz?
Meklód fia 2015 ápr. 23. - 10:38:55
(84/116)
"Hawking-félékbõl jó ha egy tucat van a világon"
Az a egy tucat még sok is. Nem mondom, hogy nincs értelme a diliházaknak, de akkor legalább tényleg azok kerülnének oda, akik oda valók...
meridian74 2015 ápr. 23. - 01:10:07 Előzmény Pikacsu
(83/116)
"Stephen a tudós társadalom elõtt, már sok éve leszerepelt."

Ne haragudj, de mégis mivel?
meridian74 2015 ápr. 23. - 01:08:05 Előzmény Meklód fia
(82/116)
"Egy szaros közmunkás többet tesz a társadalomért, mint ezek, mert az legalább eltakarítja a szemetet."

Ez nem egészen helytálló. Szaros közmunkásból Dunát lehet rekeszteni, míg Hawking-félékbõl jó ha egy tucat van a világon.

Amúgy viszont a film csak nagyvonalakban ragaszkodik a valósághoz. Elég összevetni a wikipédián az összfoglalást a film sztorijával, és durva nagy hatásvadász különbségek/eltérések (szépítések) vannak benne.
8/10
Sadenal 2015 ápr. 18. - 20:32:21 8/10
(81/116)
Kicsit elhúzták a filmet de alapvetõen szép volt és megható. Redmayne alakítása óriási volt. 33 évesen ilyen impulzívan játszani hihetetlenül ritka.


7.5/10
Querelle 2015 ápr. 17. - 20:27:25 Előzmény olahmiki1959
(80/116)
Nem veszítettél vele az égvilágon semmit.Én végigszenvedtem, de ha nem tettem volna, jobban járok.
offtopic
olahmiki1959 2015 ápr. 01. - 21:13:12
(79/116)
Még mindig rossz a gépem...:(

Eszt mindenyki monthattya!...:)
10/10
Irgum76 2015 ápr. 01. - 15:14:59 10/10
(78/116)
"A teljes szövegkörnyezetbõl - nem elsõ alkalommal kiragadott copy-paste - ritmusoddal nem tudok mit kezdeni."

azért alkalmazom ezt a módszert mert így egy konkrét felvetésre konkrét választ tudok adni

"Érted, hogy mit, mire írok, csak vitakényszert érzel."

ez nem így van egyszerûen másképp látjuk a filmet te felületesnek és átlagosnak (és tudom ezzel a kritikusok is így vannak) én pont az apró rezdülések miatt a ki nem mondott mondatok miatt tartom ezt a filmet mélynek és hatásosnak

"Hidd el, nekem nem szokásom sötét szemüveget viselve s fehér botot a kezemben tartva filmet nézni.
Sem vak, sem ostoba nem vagyok."

semmi ilyesmit nem írtam annyit írtam, hogy nézd meg még egyszer figyelmesen

"Az általad - egyébként helyesen felhozott - példákból kellett volna jóval több, ami elmélyíthette volna a film összképét, és olyan pluszt nyújtott volna, ami kiemelhette volna a mozit a középszerbõl, mert A mindenség elmélete felülmúlja az átlagosságot, de nagyon messze van attól a szinttõl, ahonnan már a kiemelkedõ kategória kezdõdik."

ezért írtam azt korábban, hogy az egész film arról szól csak épp nem hatalmas széles gesztusokkal, mimikával hanem esetleg csak egy szájrándulással

"Ettõl függetlenül mindenkit bíztatok, nézze meg, és maga jusson végkövetkeztetésekre!"

egyetértek

és szerintem köztünk sincs akkora véleménykülönbség egy erõs 7-es vagy egy jóindulatú 10-es között
olahmiki1959 2015 ápr. 01. - 14:21:10
(77/116)
Bár a hsz.-ed végén azt írod, hogy számodra a téma kimerült - amit a hozzászólások számát és a téma körüljárásának alaposságát elnézve, nem is csodálok, - azért szeretném, helyesebben, remélem, hogy erre az egy észrevételemre még reagálnál.
Nekem ugyanis az úgynevezett "Stephen Hawking film"-mel kapcsolatban egy teljesen hétköznapi, mondhatni, profán gondolat, helyesebben, kérdés jutott eszembe, amit alább fogok feltenni.:D
Itt elhangzott, leíródott mindenféle nemes, magasröptû gondolat, egy nyomorék, majdnem az emberi lét határán vegetáló testbe zárt, méltán zseniálisnak mondható elme szárnyalásáról, korszakalkotó, elõremutató gondolatairól, egész tudósnemzedékekre hatást gyakorló mivoltáról, és arról a heroikus küzdelemrõl, amit ezt a csodálatos elme a puszta léttel vív nap-mint nap.

Azt hiszem, pont te írtad le, és pont nekem, hogy:
"Tulajdonképp megérett már a helyzet egy nagyjátékfilm megszületésére is, annyira adta magát a téma.
Hálás téma, aminek nehéz ellenállni, díjvárományos."

Pontosan így gondolom én is.
Nem lehetséges-e, - kérdezem, - hogy Hawking alakjának egy játékfilmben való megörökítésének gondolata egész egyszerûen azért született meg, és került megvalósításra - elnézést a nagyon száraz megfogalmazásárt - mert a forgatókönyvíró, a rendezõ, a szereplõk, a producerek jórészt biztosra mehettek, abban a tekintetben, hogy tudták, Amerika, és filmes világ, - a kritikusok és a közönség, - díjakkal, hatalmas jegybevételekkel fogja jutalmazni egy világszerte ismert, sérült ember küzdelmeinek a hatásos megjelenítését, a Hawking-et alakító színész pedig jó eséllyel indulhat majd az Oscar-díjért?
Mert, amint láttuk, ez be is következett, díjesõ, a legjobb férfi alakításért megkapott Oscar-díj, és különbözõ egyéb jelölések tömkelege, ami odakint majdnem egyenértékûnek számít a díjak tényleges elnyerésével...:)

És ha ezt a szempontot - ami eddig talán nem is nagyon merült fel, vagy nem kapott elég jelentõséget a magasröptû gondolatok mellett - helyezzük elõtérbe, talán választ kaphatunk a film általatok felvetett hiányosságaira, a karakterek nem elég mély ábrázolására, Hawking gondolatainak, belsõ vívódásainak nem elég plasztikus ábrázolására, a felmerülõ kérdésekre adott válaszok elmaradására is...:)