10/10
F.Kristóf 2014 szept. 12. - 02:07:51 10/10
(64/84)
10/10 köszönöm, hogy megnézhettem. Elõször eredeti hanggal feliratosan, azután szinkronizáltan. Ez utóbbiban 2 hiba van. A kisebbik: gyakran elhadart, vagy halk s így nem érthetõ a szöveg. A nagyobbik: bár a filmek nagy százalékában remekelnek a címfordítások, ez esetben nagyon elrontották. Már pusztán egy szó szerinti fordítás is jobb: Nyíló-csukódó ajtók.
trudy 2014 júl. 20. - 15:16:17
(63/84)
Egyszer meg lehetett nézni, de fõleg az alapötlet miatt volt érdekes. Egyébként még pozitívum, hogy itt-ott vannak benne a gondolatébresztõ jelenetek, de aki nem annyira szereti az angol romantikus filmeket (mint ahogy én sem), annak a fentiek ellenére is vontatott és agonizálós lesz a sztori.
port_man 2014 júl. 05. - 08:54:35
(62/84)
Érdekes volt, de miért kapartak azért a semmit nem érõ pasiért?
10/10
Kárpáti Éva 2013 nov. 11. - 09:16:32 10/10 Előzmény gladiolus
(61/84)
Érdekes...veled ellentétben nekem rettenetesen tetszett ez a film, már többször láttam, mindig szórakoztat. A párbeszédek zseniálisak, a színészek úgyszintén. Egy nagyon aranyos fórumozó révén még meg is tudtam szerezni. Szóval az egyik kedvenc filmem.
Szerintem érdemes megnézni - akár többször is. Elejétõl a végéig nagyon szórakoztató.
10/10
macskaszemu88 2013 aug. 06. - 00:36:40 10/10
(60/84)
Nekem nagyon tetszett, többször elgondolkodtam a saját életem kapcsán is, hogy mennyi minden vezetett idáig, és hogyha egyetlen dolog - egy jelentéktelen is - másképp történik, lehet az életem teljesen másképp alakul
Szerintem elgondolkodtató film, egyszer legalább érdmes megnézni. :)
7/10
downgirl 2013 júl. 21. - 12:31:22 7/10 Előzmény gladiolus
(59/84)
Sorsunk elkerülhetetlen... 10/7
gladiolus 2013 ápr. 25. - 14:46:42
(58/84)
Ez egy olyan film, amit kb. három éve láttam, és tudom, hogy az eleje, és a vége felejthetetlen, az megmarad az emberben. Hogy a kettõ között mi történt, azt viszont ennyi év elteltével törölte az agyam, mert valószínûleg az a része kommersz.Szerintem a jó filmekre emlékezni lehet, több év elteltével is.
A végére most is tisztán emlékszem, azt hiszem, az íróban megfogalmazódott egy jó kezdet, és egy zseniális befejezés, aminek kellett egy kerettörténetet adni, ami viszont már kevéssé szerencsés.
Szép a cím. Felkelti az érdeklõdést azonnal. De csak egyszer néztem meg, és nem hiányzott többé.
6/10
Rahar 2012 júl. 19. - 13:10:49 6/10
(57/84)
A filmrõl felemás érzéseim vannak. Egyrészt a párhuzamosan futó történetszál nekem nagyon tetszik, kiváló megoldás, szívesen látnék más filmeket is ilyen cselekményvezetéssel. A színészek hitelesek, a képi megvalósítás szép, bár semmi egyedi vagy extra megoldás. Ha a cselekményvezetés nem lenne párhuzamos, tehát külön-külön nézve a történetvezetés során igencsak egyszerû dolgok kerülnek bemutatásra. A mi lett volna ha elgondolást eddig csak Az idõgép címû filmben láttam feszegetni. Aki szereti a romantikus filmeket az nézze meg, számomra egyszer jó volt megtekinteni, bár többet nem fogom. Össze bajom a filmmel, hogy a két történet önmagában rendívül egyszerû, unalmas, sablonos, kiszámítható.
_goldie_ 2012 jan. 25. - 18:36:51 Előzmény Alf.
(56/84)
Szerintem is! Egy nagyon jó kis film volt, és ha újra adják, megint megnézem.
_goldie_ 2012 jan. 25. - 18:34:05 Előzmény dantonb
(55/84)
Pedig nem az volt, de ez inkább nõknek szóló film. :)
10/10
csineva-xx 2012 jan. 25. - 17:55:28 10/10 Előzmény James Dean
(54/84)
A rendezõket illetõen igazad lehet... Almodovar "kezében" ... ÁÁÁhh...
(Bár ha jobban belegondolok, õ sokkal drámaibb rendezõ, nála valahogy sokkal nagyobb tisztelet övezi a nõt, az az érzésem, hogy õ nem játszana így el a sorsokkal... Nála ez a két történet nem férne meg egymás mellett... Meg talán mi se bírnánk zsebkendõvel... :) De tévedhetek...)
De szerintem így is egész jó kis film lett, tömegek által nézhetõ, könnyed, játékos, ízléses mozi.
10/10 számomra, bár kicsit azért zavaró, hogy Helen karaktere valahogy olyan "steril"... A két férfié épp annyira kidolgozott meg eltúlzott (gondolok itt a többek által kifogásolt jajdejófejvagyok-ra), amennyire egy ilyen sztori megkívánja. Pont.
10/10
hetty138 2012 jan. 15. - 22:05:43 10/10 Előzmény Kárpáti Éva
(53/84)
Csak kapcsolgattam a csatornák között, mikor erre a filmre bukkantam. Lekéstem az elejét, de mégis nézni kezdtem, mert kíváncsivá tett a párhuzamos szállal történõ bemutatás, és a téma.
Én mindenkinek ajánlom, aki egy kicsit is érdeklõdik a sors, a végzet téma iránt. Még napok múlva is eszembe jutottak részletek a filmbõl, és Gwyneth Paltrow jól játszott!
10/10
Kárpáti Éva 2012 jan. 10. - 13:54:07 10/10
(52/84)
A film nagyon tetszett, fel akartam venni videora, de valószínûleg késõbb kezdték az m2-n és a végérõl kb. 10 perc lemaradt. Utánanéztem a neten, de már sehol sem kapható a dvd. Nagyon kérem, hogy ha valakinek megvan és eladja, vagy ha letöltötte és másolható, értesítsen, mert megvenném. (karpatieva1@invitel.hu). Köszönöm!
sofi 72 2012 jan. 10. - 00:58:35
(51/84)
Hát én úgy, hogy a végzet, az a végzet. Így vagy úgy, de találkozniuk kell/kellett...
dantonb 2012 jan. 09. - 22:33:28
(50/84)
Hozzászólásokat olvasva jó hogy nem néztem meg hanem inkább a Téglát.Úgytûnik hogy egy kissé bárgyú közhelyes fantáziafilm lehetett.
7/10
filmbolond 2012 jan. 09. - 22:27:43 7/10 Előzmény M E
(49/84)
A férfit nem találtam annyira "gázos"-nak. Az életben ennél jobban eltérõ külsõkkel is összejönnek párok. Még azt is el tudom képzelni, hogy valakinek a férfi jobban tetszik férfiben, mint a nõ nõben.
Engem a kétféle változat eléggé megzavart. Mindig azon gondolkoztam, hogy most melyik variációról is van szó.Meg hogy tul.képpen mi a film mondanivalója ...azon kívül, hogy érdekes a történet. Ezért csak hetest adok a filmre.
9/10
Babinéni 2012 jan. 09. - 16:00:09 9/10
(48/84)
nekem nagyon bejön... pedig már láttam párszor. tegnap is jól esett :) a sztori is jó, elgondolkodtató is, nekem a kivitelezés is tetszett és a szereplõk is, kivéve Lidia-t, mert azt fel tudtam volna rúgni végig :D

SPOILER:

A végén a liftben, hogy egyszerre mondták a spanyol inkvizíciót, azt hogyan értelmeztétek? Miért tudta a választ a csaj egybõl?
1/10
James Dean 2012 jan. 09. - 10:49:31 1/10 Előzmény Alf.
(47/84)
EZ jó volt. Ott a pont:)

Amúgy nem vagyok. Simán csak kidobtak egy egész használható anyagot az ablakon, mindezt azért, mert az alapötleten kívül nem volt igazán mondanivalója az iró/rendezõnek.
Egy Almodóvar vagy Iñárritu (21 gramm) kezében mindez kult filmet eredményezett volna, így viszont maradt a középszerûség.
8/10
Alf. 2012 jan. 09. - 01:12:43 8/10
(46/84)
James Dean Te haragban vagy a világgal?
Szerintem jó film volt!
mushi 2012 jan. 09. - 00:12:15
(45/84)
Aranyos film volt. Tetszik, mikor férfi fõszereplõnek egy nem túl jóképû színészt választanak. Azért be kell vallanom, John Hannah elõször tényleg csúnyának tûnik, de ahogy egyre többet néztem a filmben (és más filmekben), valahogy elõjött a sármja. Tényleg sokszor elõjön az életben ez a "mi lenne, ha", "mi lett volna, ha", és szerintem nagyon sokan pörgették végig a fejükben a második szálat, ezért is tetszik ez a film.

SPOILER !!!!

Mikor a végén annyiszor elmászkált James a szoba elõtt, és semmi, hát akkor gondoltam azt, hogy ha ezek nem fognak a reális szálban találkozni Helennel, akkor valamit a tévének dobok... :D Dehát.. Tévé maradt.. :)

SPOILER VÉGE