8/10
mihárman 2008 aug. 11. - 13:14:22 8/10
(7/47)
Carter Webb nem egy szent, mégis képes rendbe tenni pár ember életét csak azzal, hogy beszélgetésbe elegyedik velük. Miközben saját szerelmi csalódásából próbál kilábalni szinte észrevétlenül, minden tudatosság nélkül rázza helyre anya és lánya kapcsolatát, erõsíti meg egy magát keresõ nõ önbizalmát, és terel a helyes útra egy kamaszlányt. Carter kedves és szeretni való huszonéves, kinek egyénisége vonzza a nõi nemet.A negyvenes nõt legalább annyira elvarázsolja Carter kölyökképe, ábrándozó tekintete, mint a tizenéves kamaszlányt. Mert Carter mindenkinek azt nyújtja, amire épp szüksége van: megértést, bölcsességet, törõdést. Abban a világban, ahonnét kimaradozik az apa és a férj szeretete, pár kedves szó, néhány hosszú séta is csodákra képes. Carter magától értetõdöen, a maga természetességével teremt kapcsolatot a nõkkel, miközben próbálja beteljesíteni 11 éves tervét, hogy megalkossa élete elsõ regényét.Hogy kinek milyen mértékben változtatja meg az életét ez a huszonéves srác, s, hogy saját élete milyen fordulatot képes venni a nõk hatására, az kiderül a filmbõl. Csak oda kell figyelni és megértjük a film mondanivalóját. Nekem tetszett, szerintem érdemes megnézni!
9/10
Tika 2008 júl. 21. - 04:16:43 9/10
(6/47)
Sziasztok.
Nekem tetszett a film, és lenne egy olyan kérésem, hogyha valamelyikõtök tud ilyen tipusú filmeket (író karakterrel, inkább nõknek való az ilyen), akkor írhatna nekem pár címet, vagy amennyit ismer.

Köszönöm :)
bree-gee 2008 ápr. 24. - 23:06:07
(5/47)
Furcsa film volt, de nem rossz értelemben.
Classicao 2008 ápr. 17. - 23:24:00
(4/47)
Amikor elolvastam a magyar címet (A nõk hálójában) valami egész más jutott eszembe, mint az angol címrõl, nem igazán tudtam hova tenni. A végén aztán eldöntöttem, hogy a magyar cím egyszerûen nem passzol a filmhez.
Szerintem inkább átérezhetõ volt, mint aranyos, persze nem igazán jól illeszkedik a fõszereplõ egyéniségéhez, hogy minden nõt akivel találkozik, azzal ölelkezik vagy csókolózik, mert ez kicsit "lebutítja" a film értelmét/vagy hangulatát, de engem nem zökkentett ki szerencsére.Élethelyzetek, kapcsolatok, hogyan látjunk magunkat és másokat, nekem ezek jutottak eszembe róla.
6/10
Karolka 2008 ápr. 16. - 18:39:17 6/10
(3/47)
Aranyos film! Címbõl kiindulva másra számítottam, de kis nyugis, délutáni film lett belõle! Nem bántam meg!
Imre_ 2008 márc. 29. - 19:37:10 Előzmény ann kasy
(2/47)
Köszönöm az ismertetõt!
8/10
ann kasy 2008 jan. 02. - 19:16:02 8/10
(1/47)
A történet egyszerû, a fiatal forgatókönyvíró egy csúnya szakítás után elmenekül megszokott életébõl, és ezt praktikus módon összeköti idõsödõ nagymamájának ápolásával. Ott persze megimerkedik a szomszéd családdal, és annak nõnemû tagjaival.
Az Adam Brody ( A narancsvidék immár férfivé érett sztárja) és Meg Ryan (aki még mindig nem tûnik 30-nál többnek)fõszereplésével készült film jobban nem bõvelkedhetne klisékben, valamint nagy létértelmezõ mondanivalókból- szerelemrõl, családról, halálról...stb.
Összeségét tekintve nem egy Oscar-díjas mû, ám ha valaki ki akar kapcsolódni, vagy jó átérzõ képességgel rendelkezik, annak örömmel ajánlhatom. Bárhogyis nézzük nõknek való film, és azok akik mostanság hasonló problémákon mentek keresztül, biztosan értékelni fogják a filmet.