10/10
bekukkancs 2018 szept. 15. - 22:19:41 10/10
(616/656)
Még ma is messze megállja a helyét,már csak azért is mert
közel ilyen jó film nincs ebben a kategóriában.
(a folytatások a nyomában sincsenek)
Logikailag is tökéletes,sehol semmi ellentmondás.
A szereplők a képzeletbeli helyzetnek megfelelően viselkednek,
nincsenek idegesítően hülye reakcióik.
Végig izgalmas,leköt,tartja a feszültséget.
A nyíllal való lövés a végén a leggyengébb pontja a filmnek.
Ezt már kihagytam volna. Jogos az átlag 9 pont.
széphalmi 2018 júl. 17. - 11:49:53
(615/656)
Igen
vino-et-veritas 2018 márc. 21. - 09:05:53 Előzmény UncleSam
(614/656)
NEM!
Több országban is "Nyolcadik utas" címmel is ment (IMDB).
A címadás fontos egy-egy filmnél (pl. helyi szokások, egyáltalán megértik-e, piac, stb.), így a nagy forgalmazók erre odafigyelnek (mégha néha félrefordítás vagy hülyeség jön ki belőle). Persze egy ZS kategóriás vígjátéknál ez könnyebb. Viszont az "átkosban" itthon jobban belenyúltak a címekbe ("filmátvételi bizottság").
Egy példa a "Les Visiteurs", ami a legtöbb országban ennek megfelelő címen ment és nem "Jöttünk, láttunk, visszamennénk" címmel futott, mint itthon. Még a francia "alcíme" sincs a közelében ("Ils ne sont pas nés d'hier"). Itt lehet, hogy szabadabb kezet kapott a magyar forgalmazó, mert ilyen cím ("A látogatók") senkit sem csábított volna a magyar mozikba...
10/10
UncleSam 2018 márc. 20. - 23:35:22 10/10
(613/656)
Angol címe: Alien
Szokás szerint kapott egy magyar címet. Hogy jó-e ez, arról lehet vitatkozni. Néha még frappánsabb is mint az eredeti. Ez is beivódott a köztudatba, és már csak így emlegetjük.

A lényeg:
Azon egyébként elgondolkozott valaki is, hogy valójában a nyolcadik utas Ripley macskája és az Alien csak a kilencedik? Gondolom mivel a legénység 7 fő ez zavarhatta meg akkoriban a címadót.
7/10
sawyerx 2017 ápr. 02. - 17:36:35 7/10 Előzmény Hellas 1903
(612/656)
Elismerem, hogy kultfilm, alapmû, de emellett valóban unalmas. Eltelt 40 év, azóta születtek ennél lebilincselõbb alkotások ugyanebben a témában. 2-3 évente újranézem, hátha akkor jobban lebilincsel, de nem, hiába szeretem a lassú filmeket.

Amik miatt nem jön be (és mindig is a Ragadozó marad a klasszikus favorit kettejük közül):

- nem természetes párbeszédek, túljátszás, túlpicsogás, amihez aztán lehet, hogy a magyar szinkron rátett egy lapáttal
- az alien gagyi, lerí róla, hogy egy bábu vagy egy beöltöztetett ember, fõleg a végén, mikor kilövi az ûrbe Ripley
- az alienes részeknél alig mutatják láthatóan a történést
- sok üresjárat, fõleg amikor a rejtélyes ûrhajót kutatják, és amikor a végén Ripley mászkál (gondolom, emiatt is vágtak ki jócskán a rendezõi változatból)
- a sztori alapján nem tudom eldönteni, hogy az alien egy okos, fejlett lény, vagy egy agyatlan, csakis az ösztöneire hallgató vadállat
- az azóta is megszokott horrorfilmes logikátlan viselkedés
10/10
Hellas 1903 2017 márc. 29. - 22:54:44 10/10 Előzmény Viharsziget
(611/656)
Közel 40 éves de nem hinném , hogy unalmas film , idén megint újra néztem de még mindig többet nyújt mint a mostani sci-fi filmek többsége !
elemes 2017 márc. 26. - 22:49:03 Előzmény Viharsziget
(610/656)
biztos megnézted elõtte az új Jake Gyllenhaal filmet (ÉLET) és azután az Alien már semmi újat nem nyújt.
8/10
sainviktorroland@gmail.co 2017 márc. 26. - 22:38:59 8/10 Előzmény Viharsziget
(609/656)
Veled van a baj!!
10/10
pikigeri 2017 jan. 28. - 16:05:53 10/10
(608/656)
A valaha készült legjobb horrorfilm. 10/11
Alapmû. Klasszikus. Mestermû. Minden horrorfilm õsanyja.
1979-ben készült és olyan atmoszférája, hangulata, zenéje, látványa van ,amivel a mai napig abszolút megállja a helyét, sõt minden más horrorfilmet maga mögé utasít. Ráadásul a filmmel megteremtették a filmtörténet legfélelmetesebb idegenjét.
Viharsziget 2017 jan. 28. - 12:25:48
(607/656)
Sokat vártam, de az egészet végig untam...
10/10
beubhd 2017 jan. 14. - 16:17:09 10/10
(606/656)
Jó mind a négy része. Érdekesnek találtam, hogy az elsõ három részben mennyire törekedtek rá, hogy még véletlenül se legyen nõies nõ a filmben. A negyedik részben viszont...szerencsére ez már nem volt cél (az már más kérdés, hogy õ hal meg elõször :D) . A filmben voltak logikátlanságok, de elnézhetõ ez a hiba. Viszont az ûrlények szaporodása számomra kicsit túl bonyolultnak és értelmetlennek tûnik. :)
Blindmouse 2016 dec. 24. - 17:12:12
(605/656)
Eleve ugye közölték velük hogy aki nem megy felfedezni a forrást, az lóvéra se számítson.
W-Y corp.-nak pedig eleve a hazacsempészés volt a cél.
10/10
BBali06 2016 dec. 24. - 09:15:43 10/10
(604/656)
Ez a film örök klasszikus marad, mely megalapozott egy sikersorozatot. Lehet fikázni, hogy régimódi meg a többi, de az akkori lehetõségekhez képest magasan a legjobb film a kategóriájában. Pár évvel ezelõtt, mikor kidobták az Avatart, xy Oscar díjat kapott (nem akarok számot mondani, azt sem tudom mikre), mégse tudtam élvezni, mert hiába a hatalmas látványvilág, meg az érzelmesség, második megnézésre már bugyutának tûnt. Agyonra dicsérték a filmet, hogy jaj, de jó, satöbbi, de nem maradt meg nekem semmi olyan, amiért valaha is megnézném harmadjára (még csak azt sem mondhatom, hogy gyerekkora élmény, mert már nagykorú voltam , mikor láttam)

Az Alien végig feszült, sokszor észre sem vettem, hogy fél órák eltûntek, még azoknál a jeleneteknél is, amikor csak ültek az asztalnál, és ettek. Ami valóban úgy tûnhet, mintha megállt volna a film, dehát a '70-as évekrõl beszélünk! (Annak is a vége) Ekkor egészen máshogy álltak a világhoz, nem úgy mint ma, hogy egy fiatalt nem tudsz leültetni egy 100 perces Forma-1-es futam elé anélkül, hogy közben ne a twittert nézze, ha csak köröznek, pláne Amerikában. Akinek nem tetszik a film, az ne is nézze meg ennyiszer végképp nem, fõleg ha tinédzser, és a facebook, meg a többi világába született. Itt ilyen lassú a film folyása egyes jeleneteknél, amit megjegyzem, már a másodikban kiszûrtek.

A szereplõk, mint már írtam anno is, annyira jól játszották a szerepüket, és mindnek, a szerelõtõl kezdve Dallasig a mesterségüknek megfelelõen is játszották amúgy, hogy már ezért kitüntetést adtam volna. Ja, és a rendezõnek is, a macska megijesztését zseniálisan megoldották, pedig nem volt semmi szörny ott (mármint a forgatáson)
SchumiBácsi 2016 dec. 24. - 00:20:28
(603/656)
Igazi mûfajteremtõ alkotás ami láthatóan nem biztos hogy meggyõzi a modern kori nézõket, de figyelemre méltó ahogy annak idején mindent megoldottak számítógép nélkül és ez marhára jól áll a filmnek. Morbid de szerintem az alien legalább akkora fõszereplõ, mint Ripley akirõl szintén sokára derül ki hogy õ az egyetlen aki megmarad. A Nostromo tökéletes helyszín ehhez a halálos bújócskához, de a társaság elég bénán szervezte meg ezt a xenomorph begyûjtést - nem lett volna egyszerûbb egy erre a célra speciálisan kiképzett alakulatot felvonultatni? Egyébként a közhiedelemmel ellentétben a Weyland-Yutani bár nem hangzik el, de az egyik kijelzõn felirat formájában már feltûnik. Kissé vicces ahogy a macskát lelik meg a dög helyett, mint az is ahogy Brett ezek után egy szál maga keresi miközben Ripley meg Parker ki tudja mit csinál - talán kávéznak :D Dallas elhalálozása is ront az összképen... most komolyan ki mászna be a sötét szellõzõjáratba egy szál lángszóróval? Ettõl függetlenül igazi klasszikussal van dolgunk amit egyetlen sci-fi rajongó se hagyhat ki az életébõl és 9et ér a 10bõl.
10/10
zoolio 2016 jún. 10. - 16:25:27 10/10
(602/656)
10/10 ever.
xdm 2016 ápr. 30. - 16:54:17
(601/656)
Én hiszek az érvelésben. Ha leírja valaki, hogy szar, annak meg lehet kérdezni az okát. Miért szar? Fejtsd ki, stb. Aki egy-két szavas mondatokkal operál, hogy pl.: szar vagy fasza, azzal valóban nehezebb, de úgy látom ez a kevesebb fajta kritika.
breeder 2016 ápr. 30. - 16:44:18
(600/656)
nézd, ha te leírod, hogy egy film szar, akkor ne csodálkozz (akármit is írsz utána), hogy mások, akiknek esetleg tetszett, majd neked fognak esni. De mindegy is. Látom, hogy te más véleményen vagy. :)
offtopic
xdm 2016 ápr. 30. - 16:21:40
(599/656)
Ne kelljen már hozzátenni hogy szerintem :D Hát ki más szerint, ha õ mondja ? Ez evidens. Nehogymár ez legyen a probléma :D
breeder 2016 ápr. 30. - 00:20:15 Előzmény xdm
(598/656)
Igen, a véleményével kell vitatkozni.
De ha egyszer azt jelenti ki, hogy ez a film csapnivaló, nem azt, hogy "szerintem", azaz szerinte ez a film csapnivaló, akkor azzal nehéz vitába szállni.
Gondolom te is érzed az árnyalatnyi különbséget! :)
offtopic
fostalicskázó 2016 ápr. 25. - 16:41:56
(597/656)
Nem unod még? Keresd fel az orvosodat, ha ennyire nem bírsz a skizofréniáddal!