offtopic
aggodalmas 2012 júl. 14. - 21:17:13
(15/35)
Azért van lejjebb! Elég, ha csak "a három testõr afrikában"
címû, Rejtõ mester emléke elõtt tisztelegni vágyó, de azt
sajnos csak amortizáló (egy nyaralás közben összecsapott!)
valamire gondolunk. Rejtõ zseniális írásaiból (eleddig ;-)
a Vesztegzár lett értékelhetõ – ha nem számítjuk persze
a Korcsmáros Pál féle képregény adaptációkat, melyeket
szerencsére kiváló minõségben, "felfrissítve" (hozzá
illõ színekbe öltöztetve) nemrégiben újra kiadtak...
offtopic
aggodalmas 2012 júl. 14. - 21:08:16 Előzmény hunika
(14/35)
A könyv (majd a hangoskönyv feldolgozás) után
is kifejezetten kuszának tûnt... Tévéfilm volt
a javából, még, ha annak idején "nagyfilmnek"
is adták el, nagy nevekkel. Ha már vígjáték,
akkor részemrõl inkább megmaradnék a Rejtõ
könyvébõl (Vesztegzár a Grand hotelben!)
készült Meztelen diplomatánál... ;-)))

Jó, ott nem Latinovits, Major, Kállai,
hanem Márkus, Rajz, Garas, Alfonzó
Gera, Ascher és Szendrõ Józsi bácsi
garantálják a felhõtlen szórakozást.

Ps. Tényleg, mintha a kicsit kevéssé
misztikus részek egy igen túlzsúfolt
díszletraktárban játszódtak volna...
Kerepesi Farkas 2012 júl. 14. - 20:39:41
(13/35)
Kiváló szatíra.
3/10
oncogito 2012 júl. 14. - 20:31:49 3/10
(12/35)
Ez a film arra késztet, hogy újra elolvassam a regényt.
Egy ilyen jó regénybõl és ilyen remek szereposztásból ilyen harmatgyenge filmet csak mi tudunk csinálni.
Nem nézem, inkább olvasom a könyvet, klasszissal nagyobb élmény, mindenkinek ezt ajánlom!

10/3
far vik 2012 júl. 14. - 18:48:06
(11/35)
Ez egy dili... legjobb Tordai Teri volt... nyammm
1/10
Ktesibios 2012 júl. 14. - 17:35:56 1/10
(10/35)
Csúcs ez a film. Annyiban mindenképp, hogy ilyen kiváló regénybõl ennyire silány filmet még nem készítettek. A forgatókönyv katasztrofális, az amúgy kiváló színészek játéka elképesztõen gyenge, néha, mintha nem lennének képben, hol is tart a történet... Röhejes színpadi díszletek, szánalmas ripacskodás az egész. Szegény Szerb Antal.
6/10
djoci 2012 júl. 13. - 21:59:23 6/10
(9/35)
Kis jóindulattal 6/10. Távolról sem katasztrofális a film, de azért jobban is megtervezhették volna. Az egész olyan volt, mintha a stáb beszabadult volna egy kelléktárba, és ami csillogott meg századeleji kinézete volt, azt belerakták a filmbe. Az egész film túlzsúfoltnak tûnt, a díszletektõl a különféle cselekményszálakig. A kevesebb több lett volna.
Shaba 2010 dec. 30. - 20:42:08
(8/35)
Na, hál' Istennek, már azt hittem, csak én vagyok visszamaradott, esetleg reménytelenül lüke. Én negyven percig lestem, követtem az eseményeket – illetve hát próbáltam szívós logikával fellelni a filmben bármi effélét –, aztán feladtam. Máig nem vitt rá a lélek, hogy újra próbálkozzam.
zee944 2010 dec. 30. - 19:42:49
(7/35)
Olvastam a könyvet, jó volt. Tényleg jó volt, elõtte alig akartam elolvasni, tartottam tõle.

A filmet elkezdtem, de nem tudtam fél óránál tovább nézni. Annyira tévéfilmes színvonalú a kivitelezés, hogy az egy ilyen misztikus jellegû regény esetében teljesen elfogadhatatlan, megöli, kiheréli az egészet.
2/10
hunika 2010 dec. 05. - 09:15:38 2/10 Előzmény fredi60
(6/35)
Elolvastam a könyvet, ami egészen jó volt. Mondjuk szerintem a végére elfogyott a szufla, vagyis eléggé összecsapta az író a Pendragon õs hókuszpókuszát az ablaktalan házban.
Így utólag azt mondom, a film nem is rossz. A színészek kitûnõek, a misztikus hangulat átjön. Aki ír nekem a hunreka@gmail.com címre, azzal megtárgyalhatjuk, hogy mennyiért küldjem el neki a DVD-t! :)
fredi60 2010 nov. 20. - 22:35:19 Előzmény hunika
(5/35)
"Ebben a témakörben manapság már sokkal érdekesebb, humorosabb, élvezhetõbb alkotások születtek."

Szerb Antal 1934-es mûvébõl készült. NEM mai forgatókönyvírók szüleménye! :)
És írója nem kifejezetten humoros mûnek szánta, alkotta:

"Az 1930-as évek írói termésének nagy részében eltûnnek a látványos történelmi ihletések, helyükre a csodák, a misztikus borongás lép, és egy kedvesen ironikus lírai önarckép bukkan fel. A Pendragon legenda, elsõ hosszabb prózai mûve a detektívregény, a kísértethistória és az esszéregény ötvözete." (wikipedia)
2/10
hunika 2010 nov. 20. - 10:12:14 2/10
(4/35)
Nekem sajnos csalódás volt a film. A könyvet nem olvastam, de most kiveszem a könyvtárból. Sokan ajánlgatták a filmet, meg itt is csak pozitív hozzászólás volt eddig róla. Szerintem nagyon kusza, csaknem követhetetlen volt. Ebben a témakörben manapság már sokkal érdekesebb, humorosabb, élvezhetõbb alkotások születtek. A régi, nagy színészek miatt volt nekem csak nézhetõ, igaz, volt valaki, aki azt mondta, hogy kb tíz év múlva már ez sem lesz mérvadó. Addigra ugyanis az új nemzedékek már nem is tudnak majd ezekrõl az emberekrõl. A tizenévesek közül már most sem sokan tudják, ki volt Latinovits, Major, Darvas Iván. Esetleg csak annyit, hogy régi színészek. Bujtort is csak Ötvös Csöpiként ismerik. Szóval, a filmben sok olyan mellékszál van, ami rontja az összhatást. A kevesebb több lett volna. A karaktereket nem ismerhettük meg, egyikért sem lehetett izgulni, megszeretni. Humora eléggé megkopott, szinte nincs is. Remélem, könyvben jobb.
jkovats 2009 aug. 11. - 22:47:56
(3/35)
Hát, nem tudom, nekem csak most jutott eszembe, hogy meg kéne nézni, 3 másodperc alatt meg is rendeltem 999 pénzért az xpress-en...
10/10
Kendy 2008 febr. 07. - 00:46:50 10/10
(2/35)
Zseniális színészi alakítások vannak a filmben igazi géniuszokkal!Mindenkinek csak ajánlani tudom aki szereti a jó filmeket.A könyvet nem olvastam.De a film lebilincselõ szerintem és aki szereti a misztikus történeket annak tetszeni fog.
kukko 2006 dec. 20. - 13:38:44
(1/35)
Kedvenc íróm Szerb Antal, és a film méltó a regényhez. Nagyon nehezen jutottam hozzá, de megéri a fárdatságot felkutatni ezt a filmet.
Sajnos a tv-ben sem adják túl gyakran, a VII. Olivér címû filmet pedig szerintem meg sem lehet szerezni...