10/10
homeboy 2018 jún. 14. - 05:07:02 10/10
(17/37)
Akit erdekel el a valos tortenelmi tema nagyon fogja elvezni.
9/10
Querelle82 2018 máj. 31. - 19:07:46 Előzmény sexykex
(16/37)
Kajakra mondod, hogy nem tudod, mi újság ez ügyben nálunk ? Ha film készülne róla és bemutatnák, akkor meglepődnél :).
5/10
sexykex 2018 máj. 29. - 11:24:54 5/10
(15/37)
Van olyan mozi, ahol a látvány és a cselekmény mellett szinte észrevétlenek maradhatnak a szinkron hibái. Nos, ez a film nem ilyen. Katharine Graham életébe beleszövődik a Pentagon-iratok ügye és közben Spielberg a napi politikának is üzenget. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy az élet nagy kérdéseit dolgozza fel és akkor is, ha jelentéktelennek nevezném. Valódi demokráciáról csak akkor beszélhetünk, ha a hatalmi ágak szétválasztottak és függetlenek, valamint tökéletes sajtószabadság van. Amerikában ez többé-kevésbé megvalósult, miközben nálunk? Szóval szívesen megnéznék egy magyar filmet arról, hogy mi újság van ez ügyben nálunk.
Querelle82 2018 máj. 11. - 09:07:18
(14/37)
Meglepő, hogy erre a meglehetősen semmitmondó történetre, ami ráadásul már eléggé idejét múlt, és a magyar néző számára kb. ugyanolyan jelentőséggel bír, mint a Bernstein - Woodward sztori, azaz semmilyennel ilyen nagy az érdeklődés. Sablonos film : rájövünk valamire, komoly megbeszélések, megjelentessük - e vagy nem ? , és hú de belevaló gyerekek ezek az amcsi média dolgozók ....Komolyan, erre van kereslet ?
lacikajanko 2018 márc. 25. - 16:11:26
(13/37)
Honnan tudnám letölteni?
7/10
Cinematic 2018 márc. 16. - 16:07:33 7/10
(12/37)
A film jó lenne, és tényleg remekbe szabott színészi alakítások láthatóak benne, de a magyar szinkron annyira hazavágja a filmet, hogy egyszerűen nem tudtam úgy élvezni, mint ahogy lehetett volna.
Egész egyszerűen lehetett érezni, hogy a magyar hang nem a szereplők szájából jön, hanem rá lett mondva, és az is csapnivalóan sikerült.
Szóval ajánlott film, de csakis eredeti nyelven felirattal vagy a nélkül.
(Régen pedig jó volt a magyar szinkron... :-((( )
10/10
NicRT 2018 márc. 14. - 00:41:08 10/10
(11/37)
Nagyon jó nyugis film kitűnő sztorival, rendkívüli karakterfejlődéssekkel, nagyon jó színészekkel és zseniális mondanivalóval. Nekem nagyon bejött. Akinek tetszik az ilyen típusú film bátran ajánlom, elvárás nélkül érdemes rá menni és akkor garantált a jó élvezet! Egyébként aki szereti a House of Cards (kártyavár) sorozatot annak ez is biztos tetszeni fog. Jó szórakozást :) .
Edmond Dantes 2018 márc. 11. - 09:52:32 Előzmény kmera
(10/37)
Spotlight el is vitte a fõdíjat. De nézd csak meg, miket írtak itt róla. Azon háborogtak, "miért pont a papságot leleplezõ témát" kellett megfilmesíteni. Hát most egy politikai ügyet leleplezõ témát filmesítettek meg. Nem szólva arról, hogy a Spotlight óta mindenféle zaklatást leleplezõ hullám (#meetoo) söpört végig a világon, még olyasmikrõl is, amik esetleg (esetleg!) meg sem történtek vagy nem úgy. Spotlight-ügy megtörtént, valós és a Pentagon titkai-ügy is megtörtént, valós.
vargama 2018 márc. 11. - 09:14:14
(9/37)
A filmet a két sztárral el lehet adni, de másodszor már senki sem fogja megnézni.
Hogy unalmas, annak az is lehet az oka, hogy ez a történet kevés egy 115 perces mozihoz.
6/10
k11zoltan 2018 márc. 01. - 23:43:36 Előzmény Balu64
(8/37)
De õ türelmetlen volt anno, letöltötte a netrõl, és megnézte angolul. Mint én. :)

Nem tetszett. Talán mert politika + újságírás.
Egyik sem az én mûfajom.
6/10
kmera 2018 febr. 28. - 19:49:49 6/10
(7/37)
Ebben a mûfajban a Spotlight ezerszer jobb volt. Nem is tudom, hogy többet vártam-e, vagy valójában nem... Eleve nehéz lehet a két fõszereplõnek bármilyen szerepet kínálni ma már, mert senki nem látja már a karaktereket, csak a két sztárt, pont mint pl. De Nironál... Ezzel együtt nagyon üresnek és patetikusnak tûnt az egész :-(
e-baby 2018 febr. 26. - 11:18:19
(6/37)
A színészek szuperek, de kicsit unalmas a film. Bár jól bemutatja azt, hogy milyen döntési dilemmák merülhetnek fel. Szép szakmának mutatja be az újságírást, ahol az újságírók feladata a nép/demokrácia szolgálat. Kár, hogy ezt már elfelejtették sokan és már szinte minden cikk (magyar sajtó) már politikai hozzáállástól függõen mutatja a helyzetet, vagy csak pletykálkodik, mindenféle hiteles forrás nélkül. Az újságírók nyilvános helyeken pedig fennhéjazva kérnek extra bánásmódot, mert õk aztán újságírók... Tanulhatnának a filmbõl :)
4427-28 2018 febr. 22. - 22:23:05
(5/37)
Tényleg ennyire nem megy az olvasás a magyar nézõnek?
A forgalmazó már nem is mer kockáztatni a feliratos filmmel?
Pedig az eredeti hang az igazi!
Nem beszélve a járulékos haszonról, a nyelv-gyakorlásról!
(Én mindenesetre megvárom a DVD-t.)
filmsomnia.hu 2018 febr. 22. - 12:01:45
(4/37)
Balu64 2018 febr. 15. - 01:52:23 Előzmény bb2626
(2/37)
Még jó, hogy jövõ héten lesz a bemutató!...
bb2626 2018 febr. 11. - 12:32:22
(1/37)
Szerintem....nem nagy film, engem untatott. Aki szereti a politikát, újságírást, és az olyan filmeket, ahol az elsõ 10 percet leszámítva folyamatosan egy csomó öltönyös, befolyásos ember beszél, olyan problémákról, hogy megjelentessünk-e egy cikket vagy sem, annak biztosan tetszeni fog. Engem valahogy zavart, hogy a történetet átmenetek nélkül, fekete-fehéren mutatta be. Az újságírók szemben a politikával, az egyik oldalon vannak a jók, a másik oldalon a gonoszok, akik \"természetesen\" rosszat akarnak az embereknek. Lehet hogy az amerikai közönséget jobban leköti a saját politikai viszálykodása, de engem nem igazán tudott megérinteni. Talán ha lett volna benne valami akció, de így, hogy végig csak párbeszédek voltak, én borzasztóan untam. A film közepétõl már azt figyeltem, hogy az újságíróknak a szerkesztõségben, hogyan kellett fel-alá rohangálniuk, mindenkinek fenemód elfoglatnak tûnni, mert egy szerkesztõségben természetesen egész nap megállás nélkül, pörgõsen zajlik az élet.