6/10
sexykex 2021 jún. 26. - 10:18:12 6/10
(67/67)
Én is kaptam néhány értelmetlen pofont: Szorgos kis kezek alaposan gyomlálják a hozzászólásaimat, ezért úgy döntöttem, hogy egy ilyen ellenséges közegben – ahol rendszeresen eltűnnek a filmekről írt értékeléseim – nem strapálom magam. Ahol ennyire nem tisztelik az egyéni véleményt, a szólás szabadságát, ott nekem nincs helyem. Értelmes megkeresésre még talán válaszolok, de a szokásos moderálatlan bunkóságok a továbbiakban nem érdekelnek.
(A filmről nincs mit beszélni. Nem harcművészek csapnak össze benne, hanem bohócok. Akciófilmnek nem nevezném, de vígjátéknak elmegy.)
8/10
Norbert Szalai 2021 ápr. 11. - 14:00:22 8/10
(66/67)
Ez egy igazán látványos akció-komédia ! Persze azért a jellegzetes és sokszor infantilis Stephen Chow féle humor kíván némi toleranciát,de a magas szórakoztató faktor bőven kárpótol érte.
10/10
En Bloc 2015 okt. 27. - 21:18:57 10/10
(65/67)
De rég láttam ezt a filmet! A sztori már homályos, de azt tudom, hogy rendkívül szórakoztatónak tartottam, ami azért volt meglepõ, mert korábbi tapasztalataim alapján úgy véltem, a kínaiaknak nincs valami jó humoruk. Ez meg! :)))))
drProktor 2015 ápr. 06. - 14:59:21
(64/67)
"A kritikád egy kritika saját magadról. Hogy sehol sem tartanak a kínaiak?
A hong-kongiak? Te ebben a világban élsz? "
Miért, hol a fenében élnék?
És hol a fenében tartanak a kínaiak?
Bárki mond kritikát bármirõl, mindig magáról beszél, te is!
ReignMan 2015 ápr. 05. - 18:30:33 Előzmény drProktor
(63/67)
A kritikád egy kritika saját magadról. Hogy sehol sem tartanak a kínaiak? A hong-kongiak? Te ebben a világban élsz?
A film egy akció-vígjáték. Mint egy remek Bad Spencer-Terrence Hill mozi, amiben sok látványos bunyó van, humor, pici moralizálás, újszerû és zseniális ötletek. Én örülök, hogy mostanában készülnek ilyen filmek, mert sajnos a mainstream hulladék Stiller-Ferrell-Schneider-féle mozik a végletekig lebutított altáji humorral, gusztustalan és közönséges, sokszor megbotránkoztató tahósággal nagyon alacsonyra tették a vígjátékok színvonalát az elmúlt 15 évben. Nem azt mondom, hogy egy Funes, vagy egy Kabos, de gyöngyszem szerintem az elmúlt 14 év vígjátéktermésébõl. 8/10
Pikacsu 2015 jan. 25. - 09:44:44
(62/67)
Van néhány rész, aminél borzalmas.
drProktor 2014 dec. 07. - 01:06:19
(61/67)
Kölcsön adták nekem a videót, nem akartam megnézni, de nem vitt rá a lélek,
hogy látatlanban adjam vissza. Hát, valóban egyedi, az már biztos:
„látványorgia is csak azt támasztja alá, hogy nehezen besorolható,
ám annál szórakoztatóbb, szinte a zsenialitást ostromló filmmel van dolgunk.”
Na igen, igen, de azért ilyen filmet én csak egyszer tudok végignézni.
De valóban érdekes, leginkább képregényre emlékeztet, de annak is silány lenne,
csak hát ez mégsem képregény, hanem film, persze filmmûvészetnek nem filmmûvészet.
Inkább iparmûvészeti alkotásnak lehetne tekinteni,
csak itt nem egy matyó hímzés gazdag forma és színvilága köti le az emberi szemet,
hanem embernek látszó szereplõk bizonyos emberi hangulatokat,
indulatokat tükrözõ gesztusai és mozgásai,elvileg legalább is,
artisztikus mozgásgyakorlatai töltik ki a síkot
(a zene érdekes és groteszk, de azért benne nem különösebben lehet említésre méltót találni –
pláne a látvány pörgéséhez képest nem annyira mellbevágó).
Mik a megidézett indulatok és hangulatok?
Harc, gyerekkor, kitartás, félelem bosszú kegyetlenség és fölhorgadás,
és persze az egész leöntve a keleti (kínai) filozófiával, kultúrával, olosó misztikummal.
Valóban paródia, de talán még a paródiának is csak paródiája, bevallom,
néhány laza mosolyon a meglepetés kiváltotta vigyoron túl nem tartottam vidámnak.
Ha elgondolkodom, mit mondott nekem, hát egy kritikát a keletrõl(Kínáról),
hogy u.i. nem véletlen, hogy ott tartanak, ahol, azaz sehol!
És talán egy magasabb szinten szembesít azzal, hogy mennyire minden ember egyforma,
ez a teljességgel logikátlan és értelmetlen kaotikus világ végül is mûködik a fehérember számára is.
Nekünk, itt Európában, ha ugyan európaiak vagyunk.
molp64 2014 szept. 30. - 21:08:59 Előzmény levi87
(60/67)
Szerintem szatíra volt az egész film. Erre utalnak a csárdás jellegû zenék is. Tény, ami tény, tényleg jó film volt.
10/10
Bigpapa 2014 febr. 11. - 19:20:32 10/10
(59/67)
Semmi körülmények között nem ér csalni!
Öreg nénnye a hagymával, ide! :D :D


Ha ezt a filmet 50x nem láttam, akkor egyszer sem! Mangalica, te vagy itt a fõnök? Anyád a mangalica! :D

Pedig úgy volt, hogy lesz ennek második része, bár az is igaz, hogy ez így kerek történet. És ezek a karakterek, visítok a röhögéstõl még most is, pedig volt, hogy a kocsiban is ez a dvd volt bent és egy egy jelenetet sokszor láttam :)

10/10
10/10
rené2010 2014 jan. 12. - 21:38:53 10/10
(58/67)
Hú, de jó volt!
AvatáR Gil Maerth 2013 ápr. 20. - 13:10:52
(57/67)
Számomra inkább megmosolyogtató. :) De amúgy remek kis film :)
mire nem képes némi házimunka :D
a végét nehezen húzták ki happyendre, de sebaj...

10/6,8
rea1 2012 jún. 20. - 10:46:49 Előzmény Viki1080
(56/67)
Én nem tudok a 2. részrõl semmit... pedig örülnék neki.
-Uram,maga elõítéletes a szemüvegesekkel. Pedig csak a látásunk homályos.
-Hát ez az!!
:DDDDDDDDDDDDD
10/10
Viki1080 2012 máj. 12. - 21:34:33 10/10
(55/67)
Egyszerûen imádom ezt a filmet:))
A golyót is kivédeáááááóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó :)

-Miért nem képeztek ki valakit?
-Mert jó kungfus csak millióból 1 van
-Az én leszek,képezz ki engem mesternõ/pssshhhuuu,psshhuuuuu/-puff a pofon-nem hinném,bolond borbély :)))

Van már valami infó a 2.részrõl?asszem még 2005-ben jelentették be h a nagy sikerre való tekintettel jön a 2.rész..de mikor?
rea1 2012 máj. 03. - 20:52:21
(54/67)
-Öltél már embert?
-Nem,de kisgyerekkorom óta készülök rá.
:D
9/10
Atis88 2012 máj. 03. - 11:40:42 9/10
(53/67)
Egyik legjobb paródia vígjáték! 9/10. Láttam már vagy hatszor de még most is tudok nevetni rajta.
10/10
r0t0 2012 márc. 13. - 21:54:16 10/10
(52/67)
Különösen allergiás vagyok az ócska, gagyi poénokra. Rég röhög mindenki egy filmen, amikor én még csak kínosan mosolygok rajta.
Na de ez ... Én teli torokból és harsányan röhögtem, néha abba se bírtam hagyni. Tudom, hogy nagyon megosztó a film, de nálam abszolút 10/10. :)
gipszj 2011 dec. 31. - 13:14:02
(51/67)
Az utóbbi évek talán legjobb vígjátéka. Többször is megnéztem, ami óriási megtiszteltetés egy mai film számára, pláne ebben a kategóriában. (most látom hogy 7 éves, de egy ilyen vén szarinak ez már mainak számít). Kellemes meglepetés hogy a kínaiak tudnak ilyet csinálni, le a kalappal!
levi87 2011 okt. 10. - 16:41:34 Előzmény Zoha
(50/67)
A korábbi hozzászólásokkal egyetértve ez szerintem is egy jó film, és õszintén szólva nem tudom megérteni azokat, akik szerint nem az. Érdekes, hogy valaki feldobta a Bolondos Dallamokat, mert egy kicsit tényleg olyan, de attól valamiért lényegesen jobb. De miért is?
Nagyszerû zenei aláfestés, jól megcsinált jelenetek, profi színészek és nagyon jól kidolgozott forgatókönyv igyekszik a nagyívû és itt-ott talán egy kicsit tényleg eltúlzott szitukat kordában tartani. És igaz, hogy pár számítógépes trükk ki-kikacsint a nézõre, és néhány jelenet valóban elég kínósan tud hatni, de az irónia nagyon jól egybefogja az egészet.
Szerintem ennél a filmnél nem beszélhetünk egységes mûfajról. Volt aki írta, hogy kung-fu film, volt aki vígjátékot említett, volt aki paródiát, de szerintem igazából egyik sem és mindegyik, de egyszerre mindig csak az egyik. Például indul egy gagyi táncparádéval, ami szerencsére nem veszi magát komolyan, inkább csak egy pimaszkodó kis bekezdésként funkcionál. Aztán késõbb vígjáték, majd megint késõbb igazi kung-fu és drámai filmmé válik, amikor a baltások elõször feltûnnek szutyok közben. Ott mintha még komolyan vehetõek lennének a verekedõs jelenetek, csakúgy mint az érzelmesek, bár a humor itt sem hagyja el a filmszalagot.
Hasonlóan indul az a rész is, amikor a végén elkezdõdik a rossz fiúk püfölése. Az egészet áthatja valami szellemi emelkedettség. Ezt persze a jóízlés határain belül nem lehet sokáig csinálni, és nagyon ügyesen (pont a megfelelõ idõben) átcsap egy paródiába, amikor is felharsannak a játékgépek pittyegõ hangjai minden egyes ütésnél és rugásnál.
Az egész filmet áthátják a "ki vagy?", "honnan jössz?" és "merre tartassz?" típusú kérdések: szutyok köz lakosainál a mindennapi élet értelme a nagy kérdés, Singnél a szerelem és az önmegvalósítás, a mestereknél pedig az igazán fontos dolgok megismerése, hiszen elsõsorban egyik sem kung-fu mesternek vallja magát. De ezek a háttérmotívumok mindig csak akkora hangsúllyal jelennek meg, hogy ha nem akar az ember ezekre odafigyelni, akkor ne keljen, élvezhesse a film egyéb kitûnõ vonásait.
A film befejezése pedig egyszerûen könnyfakasztó. Esetemben ez pozitívum, és a szememben "Kill Bill"-i magasságokba emeli az egész mûalkotást.
Röviden: kung-fus, vígjátékos, parodizálós, dramatizálós elgondolkodtatós lazítós-izgulós-kacagósSZERELMES film, egy remekmû! Az IMDB-n található DVD borítóról idézve:
"Képzelj egy filmet, amiben Jackie Chan és Buster Keaton találkozik Quentin Tarantinoval és Tapsi Hapsival."
Roger Ebert
Zoha 2011 júl. 04. - 09:31:54
(49/67)
Akkor ezt megbeszéltük. :)

Namaste. :)
gabriella_ 2011 júl. 03. - 20:38:45
(48/67)
Köszönöm a példát, de értettem elsõre is, hogy mire gondoltál, a kérdésem csupán költõi volt...
Tanultam vallásfilozófiát, és vallástörténetet is, ezért is nem értettem, hogy mi az a "sok", amit tanulni lehet ebbõl a filmbõl.. Mindegy. Ha te tanultál belõle, az csak jó.