Téma: A potyautas

5/10
Wilson_01 2021 máj. 31. - 01:07:10 5/10
(50/70)
Nem értem ezt a nő-férfi, fehér-sárga-fekete diskurzust. Nekem ez eszembe sem jutott, amíg itt nem olvastam... ezt a sok ostobaságot - már bocsánat. Van, aki a szép új sjw jövőt (jelent?) látja benne, van, aki a vadnyugati macsót hiányolja. Jézusom. Ez a film egy drámai konfliktusról szól, amelyre nincs komoly áldozat nélküli megoldás. A színészek nagyon jól, hitelesen játszanak, de szerintem a "potyautas" koncepció elég tudománytalan, és vélhetőleg számos más, a tudomány szempontjából kifogásolható hiba is van a filmben, ehhez nem értek. Hiányoltam a helyzet magyarázatát (hogy került a "potyautas" a fedélzetre?), és a drámai helyzetet és annak feszültségét sokkal plasztikusabban kellett volna megjeleníteni a filmben. A játékidő majd két óra, amibe nagyon sok mélység, dráma, vívódás belefért volna, hogy teljesebb legyen a művészi koncepció és az élmény is. Így kicsit lassú és vontatott a film, viszont ahhoz nem elég művészi, hogy ezt elnézhessük neki. Nem rossz film, de volt már jobb. 5/10
1/10
freeware 2021 máj. 16. - 18:56:43 1/10
(49/70)
Borzalmas logikátlan film. Józsira rácsavarozták a panelt és senkinek nem is hiányzott?! Női főnök, afro srác, még jó hogy egyik se ...g. nem sok híja. A nő fizikailag erősebb... Hagyjuk már.
7/10
manna1956 2021 máj. 16. - 10:16:00 7/10 Előzmény potitamas22
(48/70)
Megmondom, miért van ez így. Mert ez tükrözi a való világot, a változást. Elhiszem, hogy sokaknak nem tetszik ez, de ez csak erősödni fog, Nyugodtan lehet ellenezni, puffogni, utálkozni, akkor is.
Itt be is fejezem.
8/10
potitamas22 2021 máj. 15. - 23:01:18 8/10
(47/70)
Hiába méltatlankodott valaki. Az én véleményem is az.. és szerintem pedig éppen ez a változás szomorú, hogy 2021-ben akármilyen film vagy sorozat van amit csinálnak, abban éppen mint ebben is a 4 fő szereplő úgy oszlik meg, hogy van két férfi amiből egy ázsiai, egy fekete és két nő szereplő.
A 4 főből természetesen a vezető nő :D ne haragudjatok, de mielőtt negatívan érintene ez a pár mondat bárkit azelőtt tényleg nézzétek meg az elmúlt időszak filmjeit sorozatait. Ott van pl a Nagy pénz rablás, Halhatatlan garda vagy más fantasztikus filmek. Ha valaki ezt megteszi akkor tisztán láthatja, hogy mindent áthat a nagy multikulturalizmus. Minden filmben lesz nő, férfi , néger és egy egyéb rasszhoz tartozó... vagy esetleg szexuálisan ferdehajlamu (meleg vagy leszbikus) Ja és persze sok fantasztikus filmben a legyőzhetetlen erejű főhős nő :D vagy épp mint ezen filmben is a vezetőt nő játsza.
Szánalmas ..
Na mindegy. Nem tudom mi miatt van így, ha tippelhetnek akkor kell a nézettség. Egy jó kis akció filmet is hamarabb megnéz egy nő, ha ott női szereplő a főhős... Számít a nézettség miatt a női férfi arány. Csak lassan annyira minden erről szól hogy kezd kissé zavaró lenni a filmekben, és igen így már nem tetszik, hogy mindent ez sző át, holott a fentebb említett dolgok alapvetően engem nem zavarnak! ( Mielőtt még valaki azt hinné ezeket elítélem. nem ! Viszont az hogy szándékosan mindenbe bele teszik így már idegesít )
Egyébként a film a fentiektől függetlenül is jó volt, de hiányoltam hogy nincs igazából befejezése.
7/10
manna1956 2021 máj. 15. - 19:36:32 7/10
(46/70)
Azért röhej, vagy inkább kínos és szomorú, hogy 2021-ben még mindig azon vannak sokan fennakadva, hogy nők, valamint nem fehér férfiak a főszereplők. Szerintem próbáljatok meg ezzel együtt élni.
9/10
lowbudget 2021 máj. 13. - 08:34:14 9/10 Előzmény DavidAbler
(45/70)
Szerintem meg nem a te reszortod megmondani, hogy ki milyen elvek alapján pontozzon egy filmet. Én sem szólok bele, hogy szerinted ez a film 1 pont. Oké, te ennyit találtál benne. Nem biztos, hogy a film hibája. Mindenki olyan elgondolások szerint pontoz, ahogy neki tetszik. Bizony, szándékosan úgy pontoz, ahogy akar. Ilyen csúnya dolog ez a szabad világ.
Nem az erős női karakterekkel van gond a filmben, hanem azzal az ostobán hangsúlyozott testi-szellemi fölénnyel, amivel a női karakterek mindenben lekörözik a férfiakat. Ez az eltúlzott kontraszt már életidegen, hamis, szánalmas, kínos.
Nem attól lesz progresszív egy alkotás, hogy átesik a ló másik oldalára. Ami elavult, azt le kell cserélni, de nem mindegy, hogy mire. A feminizmus ilyen mértékű erőltetése kontraproduktív, csak önmagát teszi nevetségessé.
György Kádár 2021 máj. 10. - 21:50:27 Előzmény Beatriccess
(44/70)
Minden férfi erősebb minden nőnél?
2/10
karesz76 2021 máj. 05. - 17:53:08 2/10
(43/70)
Ez a film egy nagy csalódás volt számomra!
A legnagobb baj, az hogy tele van a film értelmetlen hülyeségekkel.
Ja és persze az, hogy gyakorlatilag nem történik benne semmi amitől kicsit is izgalmas lenne a film.

Milyen hülyeségekre gondolok:
1: A potyautas, mégis hogy került oda ahonnan kiesett? kb.: olyan mintha az ember bemászna egy nagyon keskeny szekrénybe, és kívülről még be is csavarozza az ajtót. Mindezt egy pár négyzetméteres kapszula, mennyezetén! Még az is hihetőbb lett volna, ha felszálás közben a "horgonykötél" beakad a lábába, csak ez nem a tenger mélyére rántja, hanem a világűrbe.
2: Amikor átmásznak a tartályhoz, akkor még véletlenül sem kötik ki magukat.
3: A kiscsaj-ról hogy esik le a palack?
4: Egy több ezer literes tartályban 8 Bar a nyomás, akkor azzal biztos, hogy nem 1-2 db 3-4 literes palackot lehet megtölteni, hanem több százat.
5: A NASA az Apoló 13 után még mindig csak 1 db co2 szűrőt szerel az űrhajóba? Pedig az nem ma volt.

1/10
DavidAbler 2021 máj. 04. - 14:27:27 1/10 Előzmény lowbudget
(42/70)
A filmeket önmagukhoz viszonyítva kellene értékelni, nem pedig más filmekhez. Lehet, hogy neked bosszantó az alacsony értékelése ennek a "filmnek", de ettől még nem a te reszortod, hogy stratégiai okokból szándékosan ellensúlyozd és ezáltal torzítsd egy film értékelését. Kettő, a "tömény feminizmus" vádja meg enyhén szólva is rosszindulatú és elavult. Lehet azért tűnnek neked túlságosan erősnek a női szereplők, mert a butácska és önmagától semmire nem képes női sztereotípiához viszonyítod őket? Opsz
1/10
sata005 2021 máj. 03. - 23:17:50 1/10 Előzmény ardian
(41/70)
Ebben feszültség??? A 220-ban ott igen, de nem itt.
1/10
sata005 2021 máj. 03. - 23:16:00 1/10
(40/70)
MÉg az M1-en az időjárás jelentés is izgalmasabb volt.
9/10
lowbudget 2021 máj. 03. - 18:51:15 9/10 Előzmény Mitlattam
(39/70)
Hirtelen felindulásból adtam neki 9-et , mert felidegesített, hogy többen 1 pontot adtak a filmnek, ami nyilvánvalóan nem fedi a valóságot. Azért a "Jóban rosszban"-nál (port.hu 2,4) vagy az "Álom.net"-nél (port.hu 2,2) nyilvánvalóan jobb ez a film. Akár 6 is lehetne, de az a tömény feminizmus, ami átitatja, jócskán 6 alá nyomja. De azért nem 1-ig..
8/10
Batsy 2021 máj. 02. - 16:49:34 8/10
(38/70)
Szerintem jó kis film volt. Pont olyan, mint amire számítottam. Szép élethű díszlet. A szereplők pont annyit lelkiztek, ami mellett pöröghettek az események. Aki ennél többet, akar rágódni, annak ajánlom az Ad Astra-t. Negatívumként említeném, hogy nem tudtam pontosan követni összesen hány nap telt el az utazásból.
1/10
Mitlattam 2021 máj. 02. - 01:08:20 1/10 Előzmény lowbudget
(37/70)
akkor mégis miért 9et adtál neki??
1/10
Mitlattam 2021 máj. 02. - 01:07:38 1/10 Előzmény greilod
(36/70)
amúgy az ilyenek mint te mindenre 10et adnak? ezért van ilyen magasan majdnem 4 ponton ez a vacak... kíváncsi lennék mire adsz kevesebbet ennél...
1/10
Mitlattam 2021 máj. 02. - 01:05:46 1/10 Előzmény csincsilla72
(35/70)
szerintem nem ugyan azt a filmet néztük :D bármelyik szappanoperában több lelki dolog van mint ebben :)
1/10
Mitlattam 2021 máj. 02. - 01:04:56 1/10
(34/70)
Borzalmas! unalmas vontatott próbálna belelátni valamit az ember de még csak nem is művészi... Perelni kéne az időért, amit elvett tőlem és felcseszett annyira, hogy írjak is ide. De muszáj szólnom, hogy aki teheti kerülje el :)
4/10
rajdi 2021 ápr. 30. - 21:30:58 4/10
(33/70)
Nincs a filmben negatív karakter, gonosz főhős, ezért nem játszik benne hetero fehér férfi, ez világos. Netflix. Semmi meglepő. A történet egyetlen mondanivalója egy elég nyomasztó alapfeltevés, abból még egy jó filmet is lehetett volna csinálni, mondjuk valami igazán tragikus befejezéssel. Így viszont olyan, mintha pont a felénél hagyták volna abba a forgatást, azt hittem lezárják rendesen a sztorit. Sajnos ezért nem sok jót lehet mondani erről a filmről. Talán azt hogy Anna Kendrick meztelenül játszik benne, csak nem látszik mert végig ruhában van. Megint. A francba...
1/10
nonus77 2021 ápr. 29. - 19:09:05 1/10
(32/70)
Ez már a második Netflixes sz*r sci-fi amit láttam, amit átlag 70-es IQ val rendelkező majmokkal csináltattak meg. A feminista propaganda miatt pedig nem 1 pontot, hanem mínusz 1-et érdemelne.
4/10
baromarc666 2021 ápr. 29. - 07:07:16 4/10
(31/70)
Ennek a filmnek nagyon jó az eleje, az alapkonfliktus, a dilemma. De ami 45 perc után következik az egy értelmetlen, unalmas, érdektelenségbe fulladt, felszínesen megvalósított valami, amely szinte értékelhetetlen. Soha nem vagyok felfogni, hogy amikor levetítik ezeket a filmeket tesztvetítésen, akkor nincs valaki, aki szólna, hogy nem, sajnos ez nem jó, semennyire nem jó. A mászások, az akcióba oltott balfa@kodás, az irreális külsőségek, a felületesen kimunkált dramaturgia. Szar, nem tudok jobb szót rá. Kár, mert ez jobb film is lehetett volna.