Téma: A próféta

10/10
offtopic
CrazyBoy 2010 márc. 08. - 19:14:53 10/10
(11/31)
Szte kaphatott volna oscart-t
10/10
Curlygirl 2010 febr. 08. - 20:28:36 10/10
(10/31)
Köszi. Akkor az a jelenet extra poén.
10/10
Curlygirl 2010 febr. 08. - 14:26:31 10/10
(9/31)
Imádtam!!! Elég komplex és mégsem volt hiányérzetem. Nagyon tetszett a színészi játék, meg ahogy betekintés enged a dolgokba (bár néha borzalom volt). A halott fickós látomásokat én néha humorosnak találtam. Egy dologban nem vagyok 100%, valaki segíthetne: (SPOILER) a végén az a sok kocsi mögötte, ahogy sétál a haverja feleségével...szal a sok autó, azok az õ emberei?
Coleman 2010 febr. 07. - 11:35:24
(8/31)
Szerintem kevered a dolgokat. Ez annyira rétegfilm, mint egy Scorsese mozi. Úgy gondolom, hogy a próféta nagyon sokak számára hozzáférhetõ/megközelíthetõ/élvezhetõ alkotás, mert ez mint zsánerfilm is kiválóan mûködik. Rétegfilm alatt inkább gondolom mondjuk a legutóbbi Jarmusch filmet, a próféta amerikai sztárokkal a fõszerepben, de egyébként különösebb változtatások nélkül kasszasiker lehetne.
A csili-vili Cannesban, meg ez a film zsûri nagydíját kapta, és igen elismerõen nyilatkoztak róla. Igaz, hogy ott is egyre nagyobb az amerikai befolyás, de azért többnyire még mindig a mûvészfilmek egyik bástyája, én most pont azt mondtam, hogy nyithattak volna a nagyobb közönség felé, ha ez nyeri az arany pálmát és nem a fehér szalag címû fekete-fehér Haneke opusz, ami viszont tényleg rétegfilm.
1/10
baz00kahu 2010 febr. 07. - 10:48:35 1/10 Előzmény Coleman
(7/31)
A gond az, hogy a mozinézõk a hupikék törpikék "AVATAR" epizódjára özönlenek.
Ez nagyon rétegfilm, így az európai filmakadémia nem hiába nem díjazta. Nomináció ugyan volt, hiszen a film a maga nemében zseniális. Nyomasztóan realista
De gondoljuk végig, hogy a csili-vili vörösszõnyegKánban ez a mozi nyerne....
10/10
CrazyBoy 2010 jan. 04. - 11:00:36 10/10
(6/31)
szerintem zseniális:).
10/10
blash 2009 nov. 22. - 02:30:57 10/10 Előzmény wim
(5/31)
Nem vartam profetikus dolgokat a cime alapjan. Erre is ugy ultem be, hogy semmit sem tudtam a filmrol, csak beleolvastam az itteni par hozzaszolasba. Csak annyi nem tetszett, hogy a Kinoban tul sok feny arad a vetito helysegebol, meg a veszkijarat fenyei is tul vilagosak es a felirat elgepelesei. Persze ezek nem a vontak le a filmbol, mert ezek ellenere is csak ugy gyorsan repult az ido.

Vagytam egy ilyen filmre, nagyon tetszett.
wim 2009 nov. 21. - 14:14:44
(4/31)
Lehet, hogy igazad van. A címe alapján azt vártam, hogy egész más irányba fog elmenni, ez okozhatott némi hiányérzetet. Mindenesetre így is lenyûgözött, valószínûleg megnézem még egyszer.
Coleman 2009 nov. 20. - 23:45:02
(3/31)
Szerintem meg van annyira jó, mint amilyen a híre. Audiard-nak nagyon megy a kemény férfias témák realista, ugyanakkor lírai ábrázolása. Több jelenet egyértelmûen zseniális és zsigerig hatoló, a két és fél óra szinte elrepül. Sajnálom, hogy idén nem ez a film nyert Cannes-ban, mert végre egy mûvészi indíttatású film, ami nagyobb közönség számára is élvezetes, igényes szórakozást nyújt.
wim 2009 nov. 18. - 14:59:10
(2/31)
A film tényleg nagyon jó. Annyira talán mégsem, amennyire a híre alapján várható volt. Számomra éppen a cím ígérete maradt beteljesületlen. Az álmok, látomások nem illeszkednek az egészbe (szerencsére nincs sok belõlük), ezenkívül történik ugyan még néhány utalás a párbeszédekben, de úgy érzem, a "prófétai" szál kidolgozatlan, lezáratlan. A szereplõk viszont mindent visznek; kitûnõen összeválogatott gárda, felejthetetlen arcok, a fõhõs akár egymaga is képes lenne lekötni a nézõ figyelmét két és fél órán keresztül. A fényképezés, színek, fények, minden oké. Börtönfilmek kedvelõinek melegen ajánlott, és mindenkinek, aki nem riasztanak el a véres, brutális jelenetek. Nem ez benne a lényeg, de megkerülhetetlen.
10/10
ryood 2009 szept. 22. - 22:46:05 10/10
(1/31)
remélem behozza vmelyik magyar filmforgalmazó ezt a mozikba. nagyon érdekelne.