1/10
Dudlicsek 2010 jan. 10. - 21:46:26 1/10
(29/49)
Szegény Stewart apóból milyen hülye Némót csináltak...
Katasztrófa az egész film.
5/10
GLP 2009 ápr. 16. - 14:11:22 5/10
(28/49)
A könyvbõl film csinálás sosem volt egyszerû..., de ezt most nem boncolgtnám tovább.
A színészek élete is nehéz, hiszen gyakran vállnak "állástalan/gátlástalan munkanélkülivé"... - Talán ez vezette Patrick Stewart-ot oda, h. elvállalja itt Nemo szerepét. A Szükség Nagy Úr!
Aki elõször mint filmet látja, az egy 2005-ös filmben nem szívesen néz ilyen vacakul összecsapott vizuális effekteket - én sem!
Bár nem most láttam elõször, de csak most voltam annyira lehangolt, h. végig tudjam nézni - hiába, nekem is mint sokaknak a TV a drogom.
Mindenesetre, ha meglátok még egy ilyen sz'rt, inkább elmegyek kocogni, sétálni, vagy bringázni a ZÖLDBE, vagy egy szigetre!!!
Judit azaz Becca 2009 ápr. 05. - 17:04:03
(27/49)
Nekem is tetszett ez a film, én már vagy 3-szor láttam, igaz, kisebb koromban...
szpsz911 2007 dec. 28. - 14:00:06 Előzmény kinaisas
(26/49)
Kiskoromban az eredeti Rejtelmes sziget sorozatot nagyon szerettem. Örömmel kezdtem nézni, mígnem megláttam, hogy a sáska megeszi a palit, na mondom, sikerült ezt a Verne mûvet lesüllyeszteni a Lost színvonalára. :(
kinaisas 2007 jan. 14. - 15:48:47
(25/49)
Meg a magyarok által készített tévéfilmsorozat az Utazás a Holdba címmel, Inke Lászlóval, Körmendy Jánossal, Tyll Attilával a fõszerepekben.
kinaisas 2007 jan. 14. - 15:41:31 Előzmény x-tro
(24/49)
Az az, arra gondoltam!
Engem akkor nagyon le tudott kötni az a filmsorozat:)
mord 2006 dec. 05. - 19:49:47 Előzmény x-tro
(23/49)
Elég lett volna figyelmesen végigolvasni a könyv utolsó fejezetét, hogy kik mentik meg végül a regény szereplõit...
x-tro 2006 nov. 30. - 15:55:56
(22/49)
Attól még három regény nem egy trilógia, hogy van benne egy közös szereplõ, és mindháromban vannak tengeren játszódó részek. De mindegy is, nincs ebben a gagyi filmben ennyi, hogy Verne-elméleti meddõ vitát folytassunk okán. (Amúgy én tévedtem, megtaláltam az idevágó rész az én példányomban is, úgy látszik a memóriám melett a szemem is elhasználódott, majd íratok szemüveget. Ha esetleg egy rejtelmekkel teli szigetre sodorna sorsom, még tán tûzgyújtásra is hasznáni fogom tudni, hála Vernének és neked djp)
x-tro 2006 nov. 30. - 13:25:01
(21/49)
Az én verziómban nem találom ezt..:D Móra Könyvkiadó, 1971
x-tro 2006 nov. 30. - 13:21:57
(20/49)
Úgy látszik, az én változatomban Aczél et. még kihúzta ezt a fantasztikus, már-már Dan Browni csattanót...:))

Hiába az idézet, meg a sok szócséplés, nekem ez a "trilogizálás" túl erõltetett. (Bár ettõl még lehet így...) Mégis azt hiszem, ez csak valami újabb keletû fordítói és/vagy kiadói bûvészkedés lehet. Amúgy meg inkább Verne fantáziája méltó szóra, nem pedig írói vénája. Írónak nem volt egy Balzac, hogy mit ne mondjak. Korrekt ifjúsági író, nem több, fékezhetetlen fantáziával megáldva. Ezért szeretjük, nem másért. Így tõlem akár még lehet trilógia is.
x-tro 2006 nov. 30. - 13:12:43
(19/49)
Nahát. De nem is lényeges ez... A XVIII. századi orosz irodalomban is ennyire otthon vagy?
:P
djp 2006 nov. 29. - 19:13:14
(18/49)
az elõzõ túl hosszúra sikeredett, nem fért bele minden itt a folytatás

"Az ég azonban, úgy látszik, nem elégelte meg még a bûnhõdését: a szerencsétlen ugyanis érezte, hogy lassanként egyre inkább vademberré vedlik! Napról napra borzalmasabban kellett rádöbbennie, hogy visszavonhatatlanul hatalmába keríti az elállatiasodás! Meg nem tudnám most mondani önöknek, hogy mi történt azután, arról képtelen vagyok számot adni; végül is számkivetése harmadik vagy negyedik esztendejében azzá a nyomorúságos lénnyé változott, amilyennek önök találták a Tabor-szigeten!

Mert azt hiszem, nem szükséges hozzátennem, uraim, hogy Ayrton vagy Ben Joyce és én - ugyanaz a személy!["

Részletek Jules Verne:Rejtelmes sziget címû regényébõl (Majtényi Zoltán fordítása)

Forrás: <a target="_blank" href="http://djp.tvn.hu/HTM/Verne/Text/IM/39.htm)" title="http://djp.tvn.hu/HTM/Verne/Text/IM/39.htm)">djp.tvn.hu</a>

Ugyanitt a könyv jegyzete
"Az itt röviden elbeszélt történetet Verne részletesen is megírta a Grant kapitány gyermekei címû, ismert regényében; az abban foglaltak tehát mintegy elõzményei A rejtelmes sziget eseményeinek"

Ennyit a mesérõl, regényekrõl, összefüggésekrõl :)
djp 2006 nov. 29. - 19:10:01
(17/49)
Szeretem, hogy biztos vagy a dolgodban.
Egy kis izelítõ::

"Az ismeretlen a terem egyik szögletébe húzódott, ahol a félárnyék elfödte valamelyest. Hajadonf&#245;tt állt, mellén keresztbe font karral, görnyedt testtartással, s olyan tompa, fénytelen hangon beszélt, mint akinek nagy er&#245;feszítésébe kerül a vallomás; hallgatói egyszer sem szakították félbe.

- 1854. december 20-án - kezdte az ismeretlen - egy Duncan nev&#251; g&#245;zhajó vetett horgonyt Ausztrália nyugati partján, a Bernouilli-foknál, a harminchetedik szélességi fok közelében. Ez a luxusjacht Glenarvan skót lord tulajdona volt; fedélzetén hatan utaztak: maga a lord, a felesége, az angol hadsereg egyik &#245;rnagya, egy francia földrajztudós, valamint egy leány és egy fiú. Ez utóbbiak annak a Grant kapitánynak a gyermekei voltak, akinek Britannia nev&#251; vitorlása el&#245;z&#245; esztend&#245;ben hajótörés áldozata lett. A Duncan parancsnokát John Manglesnek hívták, legénysége pedig tizenöt f&#245;b&#245;l állott.

Vajon mit keresett a jacht abban az id&#245;ben az ausztráliai partvidéken?

Hat hónappal korábban a Duncan palackba zárt, angol, német és francia nyelv&#251; üzenetet talált az írországi vizeken. Ez a levél lényegileg azt adta hírül, hogy a Britannia hajótöröttei közül három túlélte a veszedelmet, s az életben maradottak - Grant kapitány és két embere - menedéket találtak valamilyen szárazföldön; az irat pontosan föltüntette tartózkodási helyük adatait, a papirost azonban eláztatta a tengervíz, és a hosszúsági fokot olvashatatlanná tette."
...
"Ayrton tehát magára maradt, de sem fegyverben, sem l&#245;szerben, sem szerszámokban, sem vet&#245;magvakban nem szenvedett hiányt. Számára, a szám&#251;zött számára még az a kunyhó is rendelkezésre állt, amelyet a becsületes Grant kapitányék építettek! Egyetlen kötelessége: éljen, hogy magányában levezekelhesse elkövetett b&#251;neit!

Uraim, higgyék el, Ayrton megbánta múltját, szégyellte b&#251;neit, és boldogtalanság mardosta miattuk. Azt mondogatta magában, hogy amire Glenarvan lordék eljönnek érte egy napon erre a szigetre, méltónak kell lennie a társaságukra, ha visszatér közéjük! Jaj, hogy szenvedett a nyomorult! Mennyit dolgozott, hogy a munka ismét emberré tegye! Mennyit imádkozott, hogy az imádságban magára találjon!

Két évig, három évig így telt-múlt az élete; akkorra azonban már végleg letörte az egyedüllét, hiszen egyre csak azt leste, fölbukkan-e hajó valahol szigete láthatárán, és egyre csak azt kérdezgette, vajon nem telt-e le még b&#251;nh&#245;dése ideje, s eközben úgy kínlódott, ahogyan még soha senkit szenvedés nem gyötört! Ó, hiszen a magány mindenkit keservesen elcsigáz, ám annak a legiszonyúbb, akit az önvád marcangol!

Az ég azonban, úgy látszik, nem elégelte meg még a b&#251;nh&#245;dését: a szerencsétlen ugyanis érezte, hogy lassanként egyre inkább vademberré vedlik! Napról napra borzalmasabban kellett rádöbbennie, hogy visszavonhatatlanul hatalmába keríti az elálla
x-tro 2006 nov. 28. - 15:51:46
(16/49)
A Tizenötéves kapitány pedig e Trilógia elõzménye, miképpen a Babó egy másik ilyennél...:P

Ayrton aki Ben Joyce... Na ja, így könnyû tudományt csinálni...:P

:D
djp 2006 nov. 28. - 11:12:35
(15/49)
Verne legnagyobb trilógiája az elõbb említett regényekbõl áll.
1. Grant kapitány gyermekei
2. Nemo kapitány
3. Rejtelmes sziget.

A Rejtelmes szigetben szereplõ Ayrton ugyanaz, akit a Grant kapitány gyermekeiben egy szigetre kitezsnek a bûneiért.
A regény szerint közben eltelik 12 év és a Rejtelmes sziget végén ugyanaz a Duncan menti meg a "szigettörötteket", amelyik a Grant kapitány gyermekeiben is szerepelt. Sõt a hajó kapitánya az a Robert Grant, aki az említett Grant kapitány fia.
Ayrton (vagyis Ben Joyce) Nemo kapitánynak köszönheti, hogy
Smith mérnök és társai megmentik, hiszen Nemo küldi a nevében az üzenetet.
Az nem derül ki a regénybõl, hogy Nemo honnan tud arról, hogy Ayrton a szigeten van.
A trilógiában van egy kis "logikai bukfenc", hiszen az eredeti regényekben az idõpont mindannyiszor az 1860-as évek, ami ugye képtelenség lenne.
Verne azonban élt az írói szabadsággal, s az elõzõ két regényt (Grant és Nemo) tíz évvel korábbra datálta, hogy stimmeljenek az események.
Amúgy a Rejtelmes szigetben össze is foglalja néhány szóban a másik két regény cselekményét.
Ha valakinek még kérdése van ezzel kapcsolatban állok rendelkezésére, de a
<a target="_blank" href="http://djp.tvn.hu" title="http://djp.tvn.hu">djp.tvn.hu</a>
oldalamon elég sok infót olvshattok Vernérõl meg a regényeirõl.
Többek között ezeket is, amiket említettem.
Sziaszatok.
x-tro 2006 nov. 27. - 16:42:21
(14/49)
tehát a Rejtelmes sziget mondhatni a Grant kapitány Gyermekei folytatása".... :)
...mondhatni... tehát, ha akarom igen, ha akarom, nem..illetve felfogható akár annak is. De nem feltélenül az..:)) De nem mindegy ez abból a szempontból, amiért e topic elindult, hogy a film szar? :D
x-tro 2006 nov. 27. - 15:09:37
(13/49)
De olvastam, nagyjából a hozzáférhetõ Verne-összest, többször is, kb. 30-35 éve, és nem emlékszem Ayrton alakjára csak a Grant kapitányból.... Hiába, a memória is "kopik" használat közben. Amúgy fenntartom, hogy az égadta világon nincs köze egymáshoz a két regénynek, ha van a Rejtelmes szigetben Ayrton, az nem az az Ayrton, aki a Grant kapitányban.
x-tro 2006 nov. 25. - 17:26:13
(12/49)
A Grant kapitány gyemekeinek semmi köze nincs a Nemohoz és a Rejtelmes szigethez, csupán annyi, hogy mindegyiket Verne Gyulus írta. És mindegyikben utaznak... bár a Rejtelmes szigetben csak az elején és a végén.
mord 2006 nov. 25. - 17:17:12
(11/49)
Aki esetleg nem tudná: a "Grant kapitány gyermekei" és a "Nemo kapitány" regények a "Rejtelmes sziget" elõzményei, a két történet összekapcsolódik ebben a könyvben. Hogy a film milyen lehet, nem tudom (még nem láttam), de a hogy meg sem közelíti a regényt, az tuti. Fõleg, hogy annyira át van írva a történet, hogy az elképesztõ... :-/
x-tro 2006 nov. 25. - 16:24:55
(10/49)
Volt olyan is. De nekem úgy rémlik, abban is Omar Shariff volt Nemo...

Ilyen kis fémizék nõttek ki a hegybõl, amelyekrõl Cyrusék nem tudták, hogy micsodák, de izgatta õket, mert csillogtak a napfényben. Aztán amikor meg akarták nézni közelebbrõl, bekapcsolt valami erõtér is... Ez?
:)))))