Téma: A rém

spielberg 2014 jan. 13. - 00:53:06
(266/286)
jó ez a film,theron tehetséges színésznõ,megérdemelte az oscart
Flóra_kisasszony 2014 jan. 12. - 23:40:11 Előzmény orsiiii16
(265/286)
Szó szerint egyetértek!
orsiiii16 2013 okt. 10. - 09:44:39
(264/286)
Nem tudom, miért kell azon lovagolni, hogy életrajzinak volt kiírva a film és nem is az volt, annyira lényegtelen, de hát csináljátok, nagyon megfogtátok a film értelmét. Nagyszerû film volt, mondjuk nekem amúgyis az igaz történeten alapuló filmek a gyengéim, utána napokig lehet rajtuk gondolkodni. És ez ezzel a filmmel is így volt. Mindkét nõi szereplõ nagyszerû volt, Charlize T. megérdemelte az Oscart, Christina R. elõtt pedig le a kalappal, mert ebben a filmben fiatal, mégis fel tudott nõni a szerephez. Mondjuk szívesen kideríteném, hogy vajon az igazi Salby tényleg soha többé nem látogatta-e meg a börtönben Aileen-t, mert ez olyan hihetetlen azokután, hogy mennyire szerette. Számomra hasonlóan durva életrajzi film a "Betépve", nézzétek meg!
Anditos 2013 jún. 17. - 10:40:27
(263/286)
Tegnap láttam a filmet. Sosem értettem hogy ha már valakit el kell maszkírozni egy szerep megformálásáért, miért nem keresnek inkább olyat, aki hasonlít vagy emlékeztet az illetõre? Bár nagyon jó volt Theron maszkja, gyakran éreztem a mozgásán, alakításán, hogy nem tudott természetes lenni a ráragasztott cuccok miatt, a fogsorán látszott leginkább, hogy zavarta. Kemény film, de nem ütött akkorát, mint vártam.
offtopic
ceia 2013 jan. 22. - 23:44:18 Előzmény kezjegy
(262/286)
Nos, én nem írtam semmit a film valósághoz közeliségérõl, vagy éppen annak hiányáról.. Csupán leírtam, hogy egyszer látni bõven elég volt, és akkor is fõleg Ricci érdekelt. Nem hasonlítottam össze Theronnal, csupán arról van szó, hogy õt szívesen nézem, Theront meg nem. Szerintem Ricci igenis jó színész. Az igazi rém pedig azt kapta, amit megérdemelt. Különben Theron valahogy rondább volt a filmben, mint az igazi Aileen Wuornos. Talán mert lejött a mûvisége, amazt meg az élet formálta olyan rondára.
drProktor 2013 jan. 22. - 01:19:53
(261/286)
Kiváncsiságból utánanéztem AileenWuornosnak.
Elõször a magyar wikipedián, ez a szócikk aikipedia.hu szégyene
(legalábbis ennyire zavaros, hibás szöveget én még ott nem láttam).
Az látszik, hogy az angol nyelvû wikipedia szócikkének a fordítása akar leenni,
de az, hogy az illetõ nem tuott angolul, még a legkisebb baj lenne,
de halál intelligencia hiányos is.
Egyébként az angol nyelvû eredeti szócikk is a xarok xara.
De tényleg 7 gyilkosságról lett volna szó
És azért az is igaz, hogy az eredeti csaj nem, hogy nélkülöz minden rokoszenves vonást,
amelyeket ChTh a filmben - valóban "megalkot" -, a lényeg,
hogy igazából kívül-belül rászolgál a RÉM megtisztelõ címre(kezdve a külsején!)
Szóval ez annál jobban dicséri számomra Theront,
aki egy rakás xarban soha nem volt tragikus költészetet látott meg,
s azt példás(inkább példátlan) teremtõ erõvel életre keltette.
10/10
peti2006 2013 jan. 21. - 23:36:29 10/10
(260/286)
Magával ragadó, remek film volt. Charlize Theron talán itt-ott túljátszotta, de azért elment. Próbáltam párhuzamot vonni az élettel, vagyis miért lesz valaki prostituált? Ha valaki valóban a megélhetésért válassza azt elfogadom (inkább), de az az igazság sokan inkább a könnyebb utat válasszák így....
8/10
-greghouse- 2013 jan. 21. - 17:05:48 8/10
(259/286)
Nem tudom, honnét vették az elõzetest írók, hogy "életrajzi". Akkor lenne, ha gyerekkorától, vagy ifjúkorától pontosan követik a történetét. De maga a film honlapja is csak annyit ír, hogy "based on a true story", vagyis megtörtént eseményen alapul. NEM életrajzi. Ne kérje senki számon. Filmdráma, egy történet alapján, ami lényegében néhány hét eseményeit követi filmes eszközökkel.
..megjegyzésem, Christina Ricci is jó. azon kevés gyerekszereplõk közt van (ugyebár Addams Family eredetijében volt a kislány) aki felnõttként is sokra viheti.
8/10
-greghouse- 2013 jan. 21. - 12:28:28 8/10
(258/286)
Teljesen egyetértek, a fölvezetõket, elõzeteseket, szerintem kezdõ angol szakos egyetemisták írják akik lefordítják a stúdió által adott leírást és lerövidítik, anélkül, hogy látnák.
..Egy "életrajzi film" törekszik a (majdnem) tökéletes pontosságra. Láttunk ilyeneket külföldi (Kennedy) és magyar (Hídember) vonatkozásban is, és azért hagyjuk meg, itt is van mûvészi szabadság, de azért nagyon torzítani nem lehet (kíváncsi leszek a most Oscart kapott Lincoln-filmre).
..de ez NEM életrajzi film, hanem "valós eseményeken alapuló" filmdráma. Ez annyit jelent, hogy volt egy történet, amit így és úgy megírtak a lapok, a bírósági tudósítók, ezeket átnézte a forgatókönyvíró, írt belõlük egy irodalmi forgatókönyvet, azt átnézi a producer, leosztja az executive meg associate producereknek, találnak egy filmes forgatókönyv írót (script writer), stb...és lesz egy játékfilm. Valós tényeken alapulva. Ilyen volt pl. a (nagyon jó) Bonnie és Clyde is. De nem "életrajzi film". Én nem tudom, azt gondolom, hogy akik ezt a honlapot látogatják, tisztában vannak a filmes kategóriákkal. Ez a film saját magát sem életrajzinak hirdeti, hanem egy játékfilmnek, ami történetesen megtörtént eseményen alapul. A Bostoni Fojtogató (Tony Curtis-szel) szintén nem életrajzi film volt, hanem játékfilm, és nagyon hatásos.
..Akik összehasonlítják a valós történelmet/történetet egy játékfilmmel, azok nem hibát követnek el, hanem nem értik a filmes kategóriákat.
drProktor 2013 jan. 21. - 09:25:45
(257/286)
Úgy áll a helyzet, hogy, mi tagadás, annyira a hatása alá kerültem,
hogy az egyik pasiról, akit lelõtt, elfeledkeztem.
Szóval nem 3, hanem 4.
Mindenesetre se nem 7 se nem 6.
Ha csak még most is nem tévedek.
drProktor 2013 jan. 21. - 02:19:03
(256/286)
Elõször egy értetlenség: a fölvezetõ szerint egyrészt ez egy „életrajzi” film,
más részt a nõ 7 féfit gyilkolt meg, amikor elkapták, 6-ot bevallott.
A filmet nézve viszont én akárhogy is számolok, csak 3 pasit lõtt le.

Egyébként ettõl függetlenül sztem szuper kemény film volt.

A fõszereplõ tökéletes alkítást nyújtott.
A szinkronban ezúttal még FürAnikóval is ki voltam békülve,
pedig általában vele bajom szokott lenni.

Egyébként arra go doltam, hogy nagyon benne volt az is,
hogy német-amerikai, szóval nem a szokványos amcsi xar.

„Az a baj veletek, hogy ti azt gondoljátok,
az életben problémák vannak, és megoldásokat kell találni.
Valójában az életben tragédiák vannak, és irgalomra van szükség." (Pilinszky János)
mapk 2013 jan. 21. - 01:27:42
(255/286)
Elírás történt!!!
Ez nem is Charlize Theron volt,hanem Horváth Charlie. :D
Vártam, csak vártam, de csak nem csendült fel a kricsmiben a Jég dupla whiskyvel.
Rondának, ronda volt mindkettõ,(de Selby ha lehet méginkább,aki pluszban irritáló, és idegesítõ is),de szerencsére a rókarém, csak benntmaradt végig.
Keló Scofield 2013 jan. 20. - 22:42:57
(254/286)
Nem olvastam vissza, de ha valakinek jól áll a rövid haj, az .C Theron (Asztronauta)
Ehhez képest eljátszott egy Oscar díjat, ahol "úgymond" elcsúfították.
8/10
-greghouse- 2013 jan. 20. - 22:30:24 8/10
(253/286)
"Igaz, igaz, mintha csak magam mondtam volna..." Hányszor kell még leírni ilyeneket, hogy ez NEM az eset színészekkel történõ hû illusztrációja, amilyeneket a Kék Fényben vagy hogy hívják most adnak, hanem egy JÁTÉKFILM, ami történetesen egy megtörtént eseten ALAPUL. Ennyi.
9/10
kezjegy 2013 jan. 20. - 20:55:02 9/10
(252/286)
Aki a színtiszta valóságot szeretné látni, menjen nyugodtan nyilvános tárgyalásokra. Erre törvény adta lehetõsége van bárkinek.
Aki Christina Riccit mint színészt szeretné Charlize Theronnal összehasonlítani, az legalábbis vakmerõ, de szerintem inkább ostoba. Vagy vak, ami a filmmûvészet esetén (is) hátrány.
Aki valóságot akar számon kérni egy filmen, nézzen dokumentumfilmeket. Ez nem az, és nem is annak szánták. Miért is nem drámai alkotásként beszélsz róla?
8/10
-greghouse- 2013 jan. 20. - 18:29:59 8/10
(251/286)
Ma Charlize nap van. Délután egy könnyed, de élvezhetõ bírósági komédiában elbûvölõ és gyönyörû volt, most meg...fantasztikusan jó, és rá sem lehet ismerni.
ceia 2013 jan. 20. - 13:47:53
(250/286)
Én egyszer láttam, annyi elég is volt. Akkor is csak Ricci miatt néztem meg, Theront sosem kedveltem. Egyébként az ide feltett képe, hogy "ilyenbõl lett" nem korrekt, mert azon is ki van mázolva, csak szépítõ szándékkal. Smink nélkül elég átlagosan nézett ki.
9/10
Viki1080 2012 nov. 10. - 14:55:07 9/10 Előzmény pillangókisasszony
(249/286)
SPOILER SPOILER SPOILER

A "barátnõje" adta fel/karamboloztak az egyik halott autójával,megsérültek,de elmenekültek.A szemtanuk leírása alapján adtak ki körözést és a barátnõjét el is kapták,akinek felajánlották h nem kap életfogytigot ha becserkészi Wuornost/Wuornos azt mondta neki-mert szerelmes volt-hogy bármit megtesz,csak neki ne kelljen börtönbe vonulnia,így beismert asszem 6 gyilkosságot a 8ból vagy mennyibõl.A barátnõ is kapott azért valamennyi büntetést,de nem sokat.


SPOILER VÉGE SPOILER VÉGE
pillangókisasszony 2012 nov. 06. - 03:16:43
(248/286)
Szerintem egyébként az eredeti történet,még érdekesebb.Fõleg a Ricci által megformált nõ.Sajnálom hogy nem olyannak formálták meg.
pillangókisasszony 2012 nov. 06. - 03:12:20
(247/286)
***spoiler***
Végül hogyan bukott le?Nem értem.