Téma: A renitens

8/10
olahmiki1959 márc. 05. 00:05:45 8/10 Előzmény Kempesbaba
(11/71)
A "belvárosi, értelmiségi nő" kifejezést nem szó szerint használtam, hanem úgy, mint amikor egy srácra azt mondják, hogy amolyan "budai úrifiú".
Nem kell, hogy az illető Budán lakjon, vagy akár onnan származzon., egy bizonyos magatartást, szóhasználatot, viselkedést értenek alatta.

Utolsó gondolat - idézet következik tőled:
"a tizedik perctől nézd a kihalgatás jelenetet."
A "kihallgatás" szót két ellel írjuk!
Bocsi, hogy ezt megemlítettem...:)
6/10
Kempesbaba márc. 04. 20:32:25 6/10 Előzmény olahmiki1959
(10/71)
Akkor nem az én készülékemben van a hiba. Hogy magad is rájöjj a tévedésedre, nézd újra az első részt. Ott a karakter pár mondatban beszél a múltjáról. De adok még egy kis segítséget, a tizedik perctől nézd a kihalgatás jelenetet.
8/10
olahmiki1959 márc. 04. 19:37:10 8/10 Előzmény Kempesbaba
(9/71)
"Ki az a belvárosi, értelmiségi nő?"
Ezt most komolyan kérdezed, vagy csak kíváncsi vagy, hogy mit mondok erre?
Természetesen a Gáspár Kata által játszott, értelmiségi, 160-as IQ-s nőre gondoltam.
Ez nem volt kivehető a szövegkörnyezetből???
6/10
Kempesbaba márc. 04. 19:16:22 6/10 Előzmény Tereplovas
(8/71)
Minden szavadat aranyba kéne foglalni. Az eddigi mindhárom rész hemzseg az ilyen hibáktól. Ennél a forgatásnál az tuti, hogy még a környéken sem járt rendőrségi szakértő. Ilyenkor mindig eszembe jut a Linda sorozat. Ott már akkor, negyven éve simán megfizettek egy Láposi Lőrincet, hogy felügyelje a forgatást szakmai szempontból. És ez tuti, nem pénz kérdés, csupán szimpla igénytelenség. Írom mindezt úgy, hogy-elsősorban Gáspár Kata miatt- alapvetően tetszik a sorozat.
6/10
Kempesbaba márc. 04. 19:04:03 6/10 Előzmény olahmiki1959
(7/71)
,,De a "bepisálok" kifejezés egy bunkó parasztnak, vagy egy primitív melósnak a szövege, nem egy belvárosi, értelmiségi nőnek" Itt most kire gondolsz? Ki az a belvárosi, értelmiségi nő?
4/10
Tereplovas márc. 04. 18:48:08 4/10 Előzmény olahmiki1959
(6/71)
Nekem nem a szereplőkkel van gondom, hanem a szakmai hozzáértéssel, meg a rendezéssel.
A film tele volt (logikai) hibákkal, minden szinten és minden formában.
1. Ha valakinek van egy (muzeális) pisztolya, akkor azt maximum hatástalanítva tárolhatja a nappaliban, a polcon. És nem működőképes állapotban, ráadásul töltve! Az éles fegyvereket zárt fegyverszekrényben kell tárolni, üres állapotban; és a lőszert attól külön, szintén elzárva. Ezt egy rendmániás ügyvédnőnek, mint feleség, aztán pláne tudnia kell.
2. Egy revolver az nem sül el csak úgy magától, „balesetként”, ahogy azt mondták a filmben. A revolvernél vagy fel kell húzni a kakast, majd meghúzni a ravaszt; vagy pedig (ha double action) a ravaszt kell elég keményen meghúzni, ami felhúzza a kakast, és utána elsüti a fegyvert. Ez nem lehet „baleset”.
3. A holttest ingén két „vérfolt” volt, ha jól emlékszem; ami egy darab, amúgy „balesetből” leadott lövésnél elég valószerűtlen.
4. Amennyire tudom, a halál időpontját nem a holttest hőmérséklete alapján állapítják meg, mert az max. egy előzetes becslés, hanem a boncolás során, sokkal egzaktabb módon. Szóval a „bombabiztos” alibinek már ott meg kellett volna dőlnie.
És még hosszan sorolhatnám...szóval szakmai hozzáértés az kb. annyi volt, mint egy bábfilmben.
8/10
olahmiki1959 márc. 04. 11:56:13 8/10 Előzmény Tereplovas
(5/71)
Én egy picit megengedőbb vagyok, főleg azért, mert a további részek talán jobban sikerültek, a főszereplő Gáspár Kata pedig nagyon szimpatikus, kedves, ő nem tehet arról, hogy a forgatókönyvíró meg a dramaturg milyen hibákat követett el.
Viszont az életszerűtlenség tekintetében nagyrészt egyetértek veled.
Mondok néhány példát:
teljesen életszerűtlen, hogy egy csaj késő este leopárdmintás macskanadrágban, és piros, magassarkú körömcipőben menjen TAKARÍTANI!
Ebben a cuccban sokkal inkább úgy nézett ki, mint aki éppen strichelni indul, amikor leszáll az éjszaka.
Aztán.
Az epizód vége felé meg azt mondja:
- Induljunk, mert rögtön BEPISÁLOK!
Könyörgöm, egy nő, pláne 160-as IQ-val, soha az életben nem mondana ilyet!
Soha!
Azt mondaná, hogy
- Induljunk, mert rögtön bepisilek!
Ez teljesen rendben van.
De a "bepisálok" kifejezés egy bunkó parasztnak, vagy egy primitív melósnak a szövege, nem egy belvárosi, értelmiségi nőnek!
Csodálom, hogy a dramaturg. akinek a feladata a szövegek és a párbeszédek írása, erre nem jött rá magától, és azon is, hogy a színésznő nem szólt a forgatáson, hogy ilyen szöveget ne adjanak a szájába!
Vannak még dolgok, amiket láthatóan a külföldi sorozatból vettek át, és amiknek semmi közük a magyar valósághoz, de ezeket most hagyjuk.
Kíváncsi vagyok a folytatásra, és csak remélni tudom, hogy összességében egy nézhető, szórakoztató sorozat lesz.
Egyelőre 7 pont.
4/10
Tereplovas márc. 04. 10:32:02 4/10
(4/71)
Elég gagyi; még azon túl is, hogy egy az egyben lemásolták a francia tv-sorozatot, még a szereplők külsejét illetően is. A történet meg tipikusan azt a magyar mentalitású "krimi, ahogy azt Móricka elképzeli" szintet hozza. Gondolom, se a forgatókönyv-írásnál, sem pedig a forgatásnál nem volt rendőrségi szakértő - vagy ha esetleg mégis, akkor nem hallgattak rá, amikor azt mondta, hogy ez az egész dolog így nagyon életszerűtlen. Kezdve pl. onnan, hogy az amúgy szabálymániás, nagyon pedáns karakterű rendőrtiszt otthagyta az íróasztalán éjszakára a gyilkossági ügy aktáit... :D Szóval gagyi az egész.
10/10
vevi evi márc. 03. 21:58:51 10/10
(3/71)
Nekem nagyon tetszik!
lonapost márc. 03. 21:40:38
(2/71)
Tetszik.
10/10
amiraa_daaa febr. 23. 19:30:13 10/10
(1/71)
HIP magyarítása ( ott három szezon ment le, az nagyon nagy siker (volt) Franciaországban) , Magyar verzióban: szerintem jók lettek a szereplők meg összeáll a sztori is. Pörög nagyon, néha picit túl sok Renáta, de ilyen a karakter. Engem kikapcsolt arra a két órára, amig néztem. :D